Jump to content
  • entries
    15
  • comments
    23
  • views
    4,550

Jak Max Headroom włamał się do telewizji


NomadP

190 views

 Share

 Chicago 22 listopada 1987 roku, ten dzień :)a właściwie wieczór stał się miejscem nietypowych zdarzeń które byly emitowane przez dwie stacje telewizjne, tak nietypowych że sprawców do dziś nie udało się namierzyć jak ich sama tosamość nie jest nikomu znana, choć po tylu latach na portalu Reddit jedna z osób nieco zarzuciła światła w tej calej sprawie; Nie wiem czy to prawda ale mi sie wydaje że coś w tym jest*.

Początek miał swoje miejsce od stacji WGN-TV i programu The Nine O'Clock News który został przerwany i na jego miejsce pojawia się osoba w masce Maxa Headrooma, wszystko to trwało z jakieś 28 sekund w tyle nie było nic słychać poza buczeniem, nagranie znikło z emisji przez pracowników co zmienili częstotliwość nadajnika będcy na szczycie John Hancock Center.

Tym co nie wiedzą kim jest Max Headroom już wyjaśniam, otóż w Wielkiej Brytani był emitowany film Max Headroom: 20 Minutes into the Future, owy film był pierwszą produkcją która miała zapoznać widzów z nurtem jakim jest Cyberpunk, i tu swoje skrzypce ogrywał tytułowy Max Headroom będący komputerowo wygenerowaną sztuczną inteligencją.

Można przupuszać że twórcy serii gier System Shock przy tworzeniu Shodan oparli się na Maxie Headroomie z racji że obie postacie są szutuczną inteligencją i mają mówić specyficznym jąkaniem.
Tyle że Max Headroom nie był antygonistą, i popularność filmu jak i samej postaci zaowocowała że doczekał się serialowgo spin-offu gdzie był jego prowadzącym, i sam Max Headroom też pojawiał się w niektórych reklamach.
Ponoć sieć restauracji FastFood McDonalds przy tworzeniu maskotki dla kampanii MacTonight opierał się na Maxie Headroomie.

Wracając do tematu, godzina 11:20 stacja WTTW emituje serial Doctor Who odcinek pt "Horror of Fang Rock"
Sytułacja jak z stacją WGN-TV się powtarza, widzom ukazuje się osoba w masce Maxa Headrooma.
Nagranie trywało ponad 90 sekund z racji że w Sears Tower nie było odpowiedzialnych za to pracowników aby temu zapobiec, w owym nagraniu osoba miewała komentować swoje poczynania i dokonywać różych czyności, zwłaszcza w ostatniej scenie....a zresztą :D sami zobaczcie co ja wam będę pisał linka macie na końcu tego wpisu.

Jak wspomniałem spraców nie wykryto ani nie ustalono ich personaliów, lecz same kradzieże sygnału nie był niczym nowym bowiem rok wcześniej w 1986 John R. MacDougall jako Captain Midnight dokonał włamu na stację HBO z swoją przygotowaną planszą....za co został zatrzymany i ukarany przez sąd**. 
Swoją drogą i u nas w Polsce miał taki przypadek z przygotowaną planszą a raczej planszami***
Macie i też linka na Inne przypadki, i tu mnie zaciekawił ten z Czech.
https://en.wikipedia.org/wiki/Broadcast_signal_intrusion

Oto link do artykułu na Wikipedii co przekonał mnie do napisania dziś tego tematu, tam też są oba nagrania z tych zajść.
https://en.wikipedia.org/wiki/Max_Headroom_signal_hijacking

*https://www.reddit.com/r/IAmA/comments/eeb6e/i_believe_i_know_who_was_behind_the_max_headroom/

**https://en.wikipedia.org/wiki/Captain_Midnight_broadcast_signal_intrusion

***https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/2587113,Jak-opozycjonisci-z-Torunia-zlamali-sygnal-Dziennika-Telewizyjnego

Edited by NomadP

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...