Jump to content

Kram Gedeona

  • entries
    8
  • comments
    9
  • views
    800

"Ocalały" - gra paragrafowa


Gedeon

133 views

 Share

Wiem, że moje dotychczasowe paragrafówki nie wzbudziły szczególnego zainteresowania, ale wstawiam kolejną, bo co mam do stracenia. "Ocalały" jest osadzony w realiach nawiązujących lekko do starożytności, a konkretnie do pewnej starożytnej księgi, czy raczej zbioru ksiąg, który pozostaje bardzo popularny w naszych czasach (jeśli chodzi o sprzedaż i deklarowane uwielbienie, bo większość zarówno fanów, jak i hejterów go nie czytała).   https://www.mediafire.com/file/6qjkpn5p1tw34w5/Ocala%C5%82y_1.2.pdf/file

 

 

Ponadto przypominam, że szukam testerów do mojego kolejnego wytworu pt. "Mroczne Rządy" -  chętnych zapraszam na priva. Jest to solowa gra tekstowa, paragrafowo-karciana. Do gry potrzebna jest instrukcja i talia zwykłych kart.

Gracz wciela się we Władcę Mroku, który obudził się z trwającego wieki stanu pół-śmierci. Ma zadanie odbudować swoje imperium i podbić świat. W tym celu będzie rekrutował nowych wojowników, rozbudowywał swoje szpiegowsko-sekciarskie siatki w królestwach Wolnych Ludów i reagował na wydarzenia. Ano właśnie, wydarzenia - są one losowane za pomocą kart do gry (w sensie, takiej normalnej talii z damami i królami). Efekty kart mogą zależeć od różnych czynników - jak silna jest armia gracza, jak silne są jego wpływy w danym regionie, czy istnieje wrogość pomiędzy królestwami. Oczywiście, nierzadko gracz będzie też podejmował decyzje, w którą stronę ma się potoczyć wydarzenie. Wydarzenia, choć losowane, nie są jedynie oderwanymi od siebie "scenkami", niektóre z nich układają się w w wątki fabularne, gdzie efekt danego wydarzenia zależy od tego, czy gracz wcześniej rozegrał - i jak rozegrał - jakieś inne wydarzenia.

 

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...