Jump to content

goliatblog

  • entries
    34
  • comments
    33
  • views
    12,928

Moje ulubione kanały o grach na youtubie


goliat

560 views

 Share

Jeśli chodzi o kanały tematyczne to w Polsce ewidentnie dominują gry, statystyki mówią, że na 30 kanałów poświęconej określonej tematyce gry komputerowe stanowią 24 kanały. Oto moje ulubione kanały, które lubię oglądać:

1. TVGRYpl (1,24 mln subów) - zdecydowany lider, jeśli chodzi o kanał o grach w Polsce. Dla nich nie ma tematów tabu, kwestia polskiej wersji Resident Evil Village (materiał Jordana, który bardzo często robi materiał o tytułach z kraju kwitnącej wiśni), absurdy w grach (materiały Pana Mateusza, najbardziej spodobał mi się ten z absurdami z mechaniką leczenia), materiały Szymon Liebierta znany jako Hed (najbardziej lubię materiały z samca alfa, gdzie prezentowane są mało znane, ale pozytywnie oceniane przez graczy gry oraz tzw. gry z kosza, gdzie autor nieźle drze z nich łacha), Fanggotten (mi wpadło w pamięć materiał o pirackich polskich wersjach, tzw. bazarowe spolszczenia) oraz Gambrinus   (m.in. znany z materiału co poszło nie tak z Battlefield V oraz materiały o Cyberpunk 2077). Warto zaznaczyć, że czasem gościnnie występuję tutaj Julia Sobieska z ich drugiego kanału TVGRYplus (tam można znaleźć let's playe oraz niusy o grach). Materiału do oglądania z pewnością nie zabraknie.

2. NR Geek (161 tys. subów) -  najbardziej lubię u niego materiały "Zagrajmy w crapa" (ach, te kultowe "Twórcy powinni zapierdalać na galerach" nigdy mi się nie znudzi), najbardziej ukochane przez niego studio, jeśli chodzi o słabe gry to firma Blast ;). Oprócz tego znajdziemy tam także recenzje gier, co było grane (taki dział retro, oddzielny dla PC i konsol), lest's playe, AskMe (odpowiada na pytania zadane m.in. przez jego patronów), crapowizja (opowiada o słabych filmach). Wybór tematów jest tutaj spory i każdy powinien znaleźć coś tu dla siebie.

3. arhn.eu (337 tys. subów) - poza recenzjami gier warto zwrócić tutaj na kanał retro, znajdziemy tam m.in. opisy starych kultowych gier, jak Dungeon Keeper, Tzar, Knights and Merchants oraz bardzo szczegółowa historia sprzętu poszczególnych konsol i danych serii (seria w pigułce, np. Mortal Kombat, Gothic). Od czasu do czasu jest prezentowany wygląd studia, gdzie są prezentowane zdobycze co do gier i sprzętu. Warto pooglądać z tego względu, że czasem poruszane są tam ciekawostki, które próżno szukać na innych kanał tego typu.

4. Zagrajnik (183 tys. subów) - kiedyś słynął z recenzji typu 10 powodów, aby zagrać w dany grę. Obecnie kanał opiera się na recenzjach (najlepsze gry są dostają odznakę złotej raciczki, słabe otrzymują brązową chochlibkę, a pierwsza gra, która dostąpiła tego wątpliwego zaszczytu jest Balan Wonderworld), to miał być hit (analiza, co poszło nie tak w przypadku sprzętu i gier) oraz Zagrajweek (wiadomości ze świata gier oraz polecanki anime od Patrycji Smok). Wstępy bywają czasem przydługie, ale warto się przemóc i dać autorowi szansę w dalszej części materiału, gdzie opowiada naprawdę w ciekawy sposób.

5. quaz9 (334 tys. subów) - drugi po Krzysztofie "NR Geek" Szczerskim łódzki youtuber. Bardzo często jego materiały zawierają element humorystyczny wcielając się w tych materiałach w różne postacie z gier. Dominuję tu ewidentnie recenzje, choć czasem znajdziemy tam dzienniki, jeśli chodzi o rozgrywkę z gier, relacje z targów. Ostatnio mało jest tam materiałów na kanale z powodu spraw niezależnych od niego, ale warto oglądać jego kanał choćby z powodu dużej dawki humoru.

6. PeCetowo (466 subów) - nowy kanał poświęcony głównie grom ukazujących się w tanich seriach. Znajdziemy tam różne topki, quizy o grach oraz ostatnio zawitały tam dział z indykami. Od czasu do czasu autor prezentuję swoje zdobycze, jeśli chodzi o produkcje w wersji pudełkowej.

A jakie wy macie ulubione kanały o grach na youtube.

 

Edited by goliat

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Jakbyś kiedyś chciał sprawdzić, polecam ci Game Maker's Toolkit - prowadzący opisuje tam dokładnie mechaniki z gier, analizuje je, rozmawia z twórcami gier itp.

Kanał co prawda anglojęzyczny, ale do wielu filmów ktoś dorobił (i nieustannie dorabia) polskie napisy. Polecam!

Link to comment

TVGRY co prawda wciąż wynajdują ciekawe tematy do filmików, ale już od jakiegoś czasu ich materiały zaczynają być zbyt przekombinowane, żebym był je w stanie oglądać. Udziwniają wszystko na siłę, przesadzają z autoironicznym humorem i megalomanią. Patrząc na filmik z Hedem, często palnie jakimś głupim żartem już w przeciągu pierwszych kilku sekund. Idealne dla nadpobudliwych dzieci... Natomiast Jordan zachowuje się, jak gdyby miał monopol na wszystko, co japońskie. Jest jeszcze taki, który napatrzył się chyba za długo na Vsauce.

Wystarczy kliknąć jakiś ich filmik sprzed kilku lat, żeby zobaczyć, że kiedyś byli bardziej stonowani i nie zachowywali się, jakby ciągle byli na cracku.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...