Jump to content
 • entries
  207
 • comments
  325
 • views
  18,683

Gdyby twórcy gier tworzyli przeglądarki


MajinYoda

536 views

 Share

CDP Red Cyberbrowse 2077

Po trzech nagradzanych przeglądarkach z serii „The Searcher” (stworzonej na podstawie książki) Redzi postanowili zmienić klimaty. „Cyberbrowse 2077” jest najbardziej oczekiwaną przeglądarką tego roku – twórcy zapowiadają wiele funkcji (w tym możliwość pełnego zaprojektowania swojej strony domowej – której nie będziemy oglądać już nigdy później).

Niestety, twórcy wciąż przesuwają premierę i pojawiły się żarty, że liczba 2077 w tytule oznacza datę jej premiery.

EA – EA Search 21

Nowa przeglądarka od EA jest praktycznie reskinem zeszłorocznej przeglądarki. Dodano kilka animacji kursora oraz inny kolor ikony, więc fani powinni być zadowoleni. Niestety, twórcy stracili licencje na możliwość wyszukiwania Twittera i Instagrama. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku stracili Facebooka i Netflix.

Jednakże, już teraz można dokupić dodatek „Zakładki” za $30. Twórcy zapowiadają kolejne mniejsze i większe rozszerzenia do tej produkcji w ciągu najbliższego roku.

Blizzard – Blizzard

Przeglądarka abonamentowa, ale z możliwością przeglądania do 20 stron za darmo. Co jakiś czas wypuszczana jest aktualizacja, by użytkownicy wciąż chcieli płacić za możliwość korzystania z niej. Wielu na nią marudzi, wielu odeszło, ale wciąż jest bardzo popularna.

Ponadto, niedawno powstała też wersja „Classic”, która przywraca wszystkie funkcjonalności (wraz z ich wadami i zaletami) wersji sprzed 16 lat.

Ubisoft – Watch Logs

Tym razem wydawca postawił na nowe klimaty, choć szata graficzna wciąż jest ta sama. Choć tworzy przeglądarki w tej samej formule od lat to drobne zmiany (np. przywrócono funkcję powrotu do poprzedniej strony) oraz wspomniane nowości (przesunięty o 0,5 cm w prawo przycisk odświeżania strony) sprawiają, że fani i tak ją kupią. I raczej się nie zawiodą.

Bethesda – The Searcher’s Scrolling V: Super Edition 

Nowa przeglądarka tego producenta to właściwie wersja HD jego przeglądarki sprzed 9 lat. Tym razem dodano możliwość włączenia jej na lodówce oraz teście IQ. Poza tym masa Bugów, które zawsze towarzyszom programom od tej firmy. Jednakże, moderzy już pracują nad naprawianiem ich oraz dodawaniem nowych funkcji. Oczywiście, część z tych modyfikacji jest płatna.

Producent pokazał już teaser szóstej części, ale szczegółów wciąż brak.

Rockstar – Grand Auto Browse V 

Ostatnia przeglądarka od Rockstara wciąż jest bardzo popularna, choć powstała już 7 lat temu. Od tamtego czasu wszyscy oczekują informacji o wersji VI, lecz – póki co – twórcy wolą wyciągać pieniądze od użytkowników poprzez udostępnienie im funkcji czatu. W najnowszym datku można korzystać z innego koloru okienka i dodano wiele czcionek. Niestety, z tych funkcji nie da się używać gdy z przeglądarki korzysta się samemu.

Valve – SteamBrowse

Darmowa przeglądarka, dzięki której można kupić inne przeglądarki. Twórcy niegdyś sami robili przeglądarki, lecz – póki co – nie ma mowy o stworzeniu trzeciej wersji ich najważniejszego programu – „Half Web”.

Największą wadą jest ogromna ilość przeglądarek typu „HentaiSearch” i innych tego typu produktów.

Epic – Epic Serach Store

Główny konkurent Valve, który także umożliwia kupowanie innych przeglądarek. Jednakże, co tydzień daje za darmo przeglądarki innych twórców – niekiedy są to produkty AAA (np. „Grand Auto Browse V”).

 

Jeśli pominąłem którąś przeglądarkę to dajcie mi znać w komentarzach.

 Share

5 Comments


Recommended Comments

2 godziny temu, Heos napisał:

Meh, słabe to. Zamienienie słów gra na przeglądarka nie daje od razu pointy żartu.

Przyznaję, tytuł mi nie wyszedł ;). Następnym razem postaram się bardziej :).

Link to comment

Dla mnie Watch Logs i HentaiSearch rządzą. :)

No i co prawda sam CD Projekt (bez RED) nie tworzy gier, ale chętnie ujrzałbym tu Good Old Browsers (GOB), umożliwiający korzystanie ze starszych przeglądarek, także w trybie offline. :P

 • Like 1
Link to comment
12 minut temu, Przemyslav napisał:

No i co prawda sam CD Projekt (bez RED) nie tworzy gier, ale chętnie ujrzałbym tu Good Old Browsers (GOB), umożliwiający korzystanie ze starszych przeglądarek, także w trybie offline. :P

Pominąłem CD Projekt (bez RED), ponieważ byłoby za dużo CDP w tym zestawieniu :P. Ale Twój pomysł na GOB jest świetny ;).

 • Upvote 1
Link to comment
Godzinę temu, MajinYoda napisał:

Pominąłem CD Projekt (bez RED), ponieważ byłoby za dużo CDP w tym zestawieniu :P.

Spox.

Cytat

Ale Twój pomysł na GOB jest świetny ;).

Dzięki! :D

 • Upvote 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Create New...