Jump to content

PoLitBlog

  • entries
    87
  • comments
    234
  • views
    42,260

Koniec solidarności - podsumowanie.

Sign in to follow this  
XMirarzX

582 views

I tak oto nastał początek końca legendarnej niemal polskiej solidarności w chwilach trudnych. A najlepsze, że... Kościół zwala winę na rodzinę prezydenta, a Kancelaria Prezydenta na Kościół. Jak wiecie (tak sądzę), chodzi o miejsce pochówku Pary Prezydenckiej.

Mają zostać pochowani na Wawelu. Niestety, przyznam się - sam nie jestem "za". Moim skromnym zdaniem, powinno się ich pochować na Powązkach - Prezydent bardzo wiele zrobił dla tego właśnie miasta stołecznego, nie zaś dla Krakowa, a i część mieszkańców dawnej stolicy piastowskiej Polski jest przeciw chowaniu go w tymże ostatnim wymienionym mieście. Poza tym, w ogóle związany był z Warszawą - z Krakowem może przez rodzinę. Ojciec Prezydenta walczył w Powstaniu Warszawskim (inna sprawa, że w pierwszych dniach tegoż został ranny w rękę, wydaje mi się, że w dłoń konkretnie, i przez to został - zdaje się - wyłączony z dalszych walk...), sam Prezydent bardzo chciał wybudować tu Muzeum Powstania Warszawskiego (co się udało).

Poza tym - wybaczcie mi proszę - Wawel zarezerwowany jest dla Naprawdę Wybitnych Mężów Stanu - dlatego nikt nie prostestuje przeciw spoczywającemu tam Józefowi Piłsudskiemu, w praktyce twórcy Polski międzywojennej. Lech Kaczyński - niestety! - nie zrobił nic tak ważnego historycznie, aby go tam chować. Jest to moja prywatna wypowiedź, myślcie, co chcecie, mimo wszystko nie będę nawoływał do protestów - ani mnie, ani pozostałym trzydziestu ośmiu (dziewięciu?) milionom Polaków z hakiem nie stanie się krzywda, jesli tam właśnie spocznie śp. Prezydent i jego Małżonka.

Sign in to follow this  


1 Comment


Recommended Comments

Jedyny powód pochowania prezydenta na Wawelu jest taki, że zginął za swojej kadencji w wypadku dosyć tragicznym (samolot), a tak ogólnie to nigdy by normalnie nie został tam pochowany (to wie chyba każdy). Ta decyzja została zbyt pochopnie podjęta.

Share this comment


Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...