Jump to content

The Ring

  • entries
    37
  • comments
    73
  • views
    22,247

Tomasz Adamek vs Chris Arreola


Elesshar

400 views

Nie pisałem parę dni, ale powracam ^^

Dziś zapowiadam Wam walkę naszego rodaka Tomasza "Górala" Adamka. "Góra" zmierzy się z Chrisem "Nocnym Koszmarem" Arreolą. Walka odbędzie się 24 kwietnia w Ontario w Kalifornii. Walkę tą pokaże stacja HBO i będzie to pojedynek eliminacyjny o prawo walki o mistrzostwo świata z Davidem Hayem, który w zeszłą sobotę pokonał przez TKO w 9 rundzie Johna Ruiza. Faworytem bukmacherów jest Adamek, który był już mistrzem świata w dwóch wagach: półciężkiej WBC i juniorciężkiej IBF. Pas WBC zdobył 21 maja 2005 roku walcząc z Paulem Briggsem, z którym wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziów. Pas ten obranił 2 razy. Najpierw pokonując przez nokaut Thomasa Urlicha 15 października 2005 roku. Drugą obronę stoczył z Briggsem, którego również pokonał na punkty. W 3 obronie przegrał z Chadem Dawsonem. Na deskach leżał w drugiej walce z Briggsem w pierwszej rundzie i w walce z Dawsonem w siódmej rundzie. Co ważne Adamek jako obecnie jedyny bokser położył Dawsona w 10 rundzie. O pas IBF walczył ze Stevem Cunnighamem pod koniec grudnia 2008 roku. Cunnigham leżał 3 razy na deskach w rundach: 2, 4 i 8. Adamek wygrał niejednogłośnie na punkty. W pierwszej obronie pokonał przez KO Jonathona Banksa w 8 rundzie. Natomiast w drugiej pokonał Bobbiegu Gunna w 4 rundzie przez TKO. W październiku ubiegłego roku pokonał w swoim debiucie w wadze ciężkiej Andrzej Gołotę przez TKO w 5 rundzie. 2 walkę w nowej kategorii wagowej stoczył 6 lutego z Jasonem Estradą, którego pokanał na punkty.

Tomasz_Adamek_08.JPG

Chris Arreola we wrześniu ubiegłego roku walczył o pas WBC z Vitalijem Kliczko, z którym przegrał przez poddanie w 10 rundzie. Ma piekielnie mocny cios. Słabością Arreoli jest... otyłość. Wielu ekspertów uważa, że "Nocny Koszmar" więcej czasu spędzia w fast foodach niż na sali treningowej. Arreola leżał raz na deskach w walce z Travisem Walkerem.

Chris-Arreola-fighting-Vitali-Klitschko.

Według mnie walkę wygra na punkty "Góral", bo jest szybszy, lepszy technicznie, a Arreola ma piekielny cios, ale Tomek też nie ma waty w łapie. Zresztą Adamek lubi rywali, którzy nacierają, bo może ich ładnie skontrować. Chrisa do bokserów ofensywnych z pewnością można zaliczyć.

http://www.youtube.com/watch?v=Wz01gC9NjjA

Zapraszam do dyskusji :)

2 Comments


Recommended Comments

Mam nadzieje, że Adamek wygra, będe mu kibicował, niech znokautuje Arreole w pierwszej rundzie :tongue:, ale nawet jak wygra to później będzie miał ciężko bo Haye jest naprawde szybki, dobrze wyszkolony technicznie, ma siłe ciosu co udowdnił w walce z Ruizem.

Link to comment

Tak, tylko że Haye ma tzn. "szklaną szczękę" i na wojnę by nie poszedł, a jego kombinacje ograniczają się do 2-4 ciosów, co nie jestem czymś wielkim. Na tle Ruiza, Haye wypadł bdb, ale Ruiz to dziadek.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...