Jump to content
  • entries
    122
  • comments
    204
  • views
    87,124

Air Rivals


eliandir

264 views

 Share

Nigdy nie myślałem, że wciągnę się w granie w MMO. Do niedawna byłem zwolennikiem zwykłego grania w single, ale przez mojego kumpla zaczynam lubić również MMO. Zaczęło się od tego, że zaproponował mi rozpoczęcie gry w Air Rivals.

Air Rivals, to gra MMO, w której nasza postać zasiada za sterami jednej z 4 maszyn latająco - jeżdżących zwanych w grze Gearami. Gearów do wyboru jest cztery:

A-Gear - czołg, który potrafi również latać. Dobrze opancerzony, z dużą siłą ognia, ale powolny i mało zwrotny. Jako jedyny gear potrafi prowadzić walkę będąc na ziemi.

B-Gear - najbardziej wyważony pojazd. Łączy w sobie cechy myśliwca i bombowca. Najlepszy dla początkujących.

I-Gear - myśliwiec. Najszybszy, najzwrotniejszy i najsłabiej opancerzony Gear, ale za to śmiertelnie niebezpieczny w rękach sprawnego gracza. Bardzo ciężko go namierzyć, a jeszcze trudniej trafić.

M-Gear - bombowiec wspomagania. Najlepiej mu idzie zwalczanie celów naziemnych z powietrza. Raczej mało popularny wśród graczy.

Gra jest darmowa, choć posiada system mikropłatności w postaci tzw. Item Shopu gdzie można dokupić sobie za pieniądze różne rzadkie przedmioty i ulepszenia oraz różne dodatki. np emblematy dla Brygad, nowe skiny dla avatarów itp.

W Air Rivals możliwa jest rozgrywka zarówno PvE, jak i PvP. PvE to w sumie czysty grind. Kolejne questy odblokowują się wraz z kolejnymi poziomami i głównie sprowadzają się do ubijania potworków, czasem do skompletowania elementów jakiegoś konkretnego przedmiotu i połączeniu ich w całość. Ciekawiej jest z PvP. Tu możliwe są pojedynki 1 na 1, formacja na formację i tzw. Brigade Wars. Gracze po osiągnięciu 11 lvl wybierają przynależność do jednej z 2 nacji walczących o wpływy w świecie AR. Gracze należący do tej samej nacji mogą utworzyć formację, taki tymczasowy twór podobny do grupy w innych MMO oraz stworzyć tzw. Brygadę, czyli inaczej mówiąc gildię.

Brigade Wars, to wojny pomiędzy gildiami. Dodatkowo w przypadku rozgrywki PvP co jakiś czas odbywają się dwa większe eventy - Base Attacks i Mother Ship Battles. Base Attacks to starcie pomiędzy graczami z obu nacji, w którym jedna nacja broni, a druga próbuje przejąć jedną z kilku rozsianych po świecie AR dużych baz. Mother Ship Battle to najwiekszy event PvP w AR, polegający na próbie zniszczenia statku matki należącego do przeciwnej nacji. Każda z nacji zbiera tzw. Contribution Points, które odzwierciedlają siłę danej nacji i jej dominację w świecie AR.

W grze nie brakuje również craftingu i rozwijania geara, tudzież prowadzenia sklepów.

Największym minusem dla mnie jest mały wybór przy kreacji postaci - raptem kilka gotowych skinów plus chyba dwa kolejne w Item Shopie i tyle.

Poza tym klient waży 1,5 GB i po instalacji trzeba jeszcze poczekać aż pościąga wszystkie update'y.

Osobiście całkiem przyjemnie mi się w to gra.

Strona gry:

http://airrivals.pl/?kid=1-12111-12107-1003-120121d9

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...