Jump to content
  • entries
    23
  • comments
    128
  • views
    85,343

Ich okiem #2: Zero Punctuation


enki

665 views

 Share

HayBikerMotivation.jpg

Dobry wieczór.


Tak się złożyło, że przez ostatnie kilka miesięcy mój typowy tydzień wypączkował z siebie kilka momentów, w których zaglądam do Sieci, by przyjrzeć się i posłuchać, co o grach myślą ludzie bardziej kreatywni ode mnie. Forum CDA właśnie zaś dało mi do ręki doskonałe narzędzie, za pomocą którego mogę nieść dalej ich dobrą nowinę i pomóc Wam spojrzeć na nasze hobby ich okiem.

Zero Punctuation

avatar.png

Być graczem, mieć dostęp do internetu i nie znać recenzji Yahtzeego to co najmniej małe faux pas. Zero Punctuation to ukazujące się cotygodniowo na stronach serwisu The Escapist recenzje gier autorstwa Bena "Yahtzee" Croshawa - mieszkającego w Australii Angielskiego dziennikarza i niezależnego twórcę gier. Jego głównymi atrybutami są kapelusz na głowie, jadowite poczucie humoru i zdolność bardzoszybkiegomówieniadomikrofonuograch. Niewiele jest produkcji, które po przemaglowaniu przez Yahtzeego wychodzą cało, dostaje się nawet tym najbardziej uznanym i nagradzanym wszem i wobec. Jakiekolwiek jednak autor wyraża zdanie, jest ono zawsze podparte celnymi argumentami, z którymi - w obliczu prześmiesznego komentarza i towarzyszącej mu minimalistycznej animacji - trudno tak naprawdę polemizować.

Oto, co Yahtzee sądzi o największym dziele, w które (nie)zdarzyło mu się grać:
 Share

4 Comments


Recommended Comments

Yahtzee!

Gdy chodzi o jego filmiki, po pierwsze są doskonałą praktyką lenguydża, a po drugie wielu ludzi zdaje się przegapiać jeden fakt: Yahtzee nie jest recenzentem. Jest on krytykiem. Innymi słowy, nie jest jego celem obiektywne podsumowanie zalet i wad produktu, chociaż ostatnimi czasy zaczął dodawać teksty w stylu "ale jest w sumie całkiem dobra gra". Jest nim natomiast przyczepienie się do każdego irytującego detalu, błędu czy niedoróbki w danym tytule, im większe "przewinienie" tym gorzej dla gry ;)

Link to comment

Jedyne słowa jakie zrozumiałem to m.in. 'game' i 'terrorists'. A co do zdjęcia 'Snipers on bikes'. Kojarzy mi się ono z filmikiem 'Jestem hardkorem' dostępnym na YT. Kto nie oglądał, polecam. :)

Link to comment

Ja tam słyszę tylko pojedyncze słowa - średnio raz na 10 sekund :). Ale podobają mi się rysunki. Najlepszy motyw z tego co zrozumiałem to przycisk odpowiadający za ruszanie uszami i to, że przydaje się to nie tylko do rozbawiania(?) dzieci, ale też do strzelania z pistoletów :P.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...