Jump to content
  • entries
    387
  • comments
    1,419
  • views
    255,043

Roguelike news - w oczekiwaniu na 7DRL


Rankin

398 views

 Share

Od ostatnich newsów roguelike'owych minęło niemało czasu, zakończenie 7DRL już niedługo (możliwe że i o tym coś napiszę), a przez ostatni czas pojawiło się kilka pozycji bardzo godnych uwagi.

Przede wszystkim, DoomRL jest od paru dni w wersji 0.9.9.1. Po kilku próbnych grach wydaje się że poziom trudności został nieco podkręcony, zmodyfikowany jest też nieco system przedmiotów - kilka słabszych unikatów dołączyło do nowej grupy, egzotyków, jest nowy poziom i kilka innych dodatków tudzież zmian.

http://doom.chaosforge.org/downloads

Spelunky jakiś czas (dokładniej trzy miesiące) temu otrzymał wersję 1.1, a w niej przede wszystkim bugfixy i więcej bugfixów.

http://www.spelunkyworld.com/original.html

Podobnież w grudniu tamtego roku wyszła Elona X-mas edition. Nie jest to całkowita przeróbka :), ale poza standardowymi bugfixami i nieco bardziej doszlifowanym tłumaczeniem (nadal niekompletnym niestety) dodany został świąteczny festiwal w miejscowości Noyel.

http://homepage3.nifty.com/rfish/index_e.html

Transcendence, roguelike kosmiczny, zręcznościowy i wyposażony w wcale znośną grafikę, dobił wreszcie oficjalnej wersji 1.0 (0.99 była wydana dwa lata temu). Po tak długim okresie od ostatniej stabilnej wersji można by oczekiwać wielu zmian - changelog jest faktycznie bardzo obszerny. Niemniej nadal jest to dość szybki shooter, który można by określić jako "2D Elite".

http://www.neurohack.com/transcendence/Downloads.html

Triangle Wizard jest aktywny jak mało który jednoosobowy projekt, aktualna wersja to R 8.0.2 i nic nie wskazuje na to aby autor miał dość. Odkąd ostatni raz o nim pisałem zmieniło się wiele - są rasy, jest prymitywny ekwipunek, jest wiele nowych rzeczy do odkrycia. Warto sprawdzić :)

http://trianglewizard.webs.com/downloads.htm

Prospector osiągnął wersję 0.1.10a, z każdą wersją jest więcej rzeczy do zwiedzenia i znalezienie, jak również więcej możliwości grzebania w statku i ekipie.

http://code.google.com/p/rlprospector/downloads/list

Całkiem niedawno pojawił się też nowy, obiecujący projekt - Rayel. Nie jest to prawdziwy roguelike, a jedynie wygląda na taki (świat nie jest losowy), ale to co już jest każe wiele sobie obiecywać po tym rosyjskim erpegu.

http://anfeir.ter12.ru/rayel.htm

 Share

4 Comments


Recommended Comments

Długa już w roguelike nie grałem niestety, inne produkcje czasu nie zostawiają :( Ale chyba Prospectora spróbuję i jeszcze raz Elony. A właśnie, jak tam Dwarf Fortress, coś nowego?

Link to comment
A właśnie, jak tam Dwarf Fortress, coś nowego?

Łatanie bugów i więcej łatania bugów, od paru miesięcy - może w końcu w kwietniu wyjdzie (marzenia ściętej głowy).

Link to comment

Kraaajst, jak pomyślę ile newsów mnie pominęło w ciągu tych 5 miesięcy, nowych buildów, ogółem stuffu ciekawego, to słabo mi się robi.

Pobrałem wszystko i zaraz będę sprawdzać. Granie w rogale na klawiaturce wielkości 2 tabliczek czekolady to niesamowite przeżycie :P

Ran-san, co byś powiedział na kooperacyjny txt - przegląd rogali pod kątem ich przyjazności, wielkości świata etc., taki elementarz tematu dla noobów?

Link to comment
Ran-san, co byś powiedział na kooperacyjny txt - przegląd rogali pod kątem ich przyjazności, wielkości świata etc., taki elementarz tematu dla noobów?

Można by coś zrobić - ja np. bardzo szerokim łukiem omijam wszystkie 'hacki, 'crawly i większość 'bandów więc nigdy nie piszę o nich, bo i się niezbyt znam, a przecież warto o nich wspomnieć, chociażby przez wzgląd na samą ich popularność.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...