Jump to content

Eciepecie...

  • entries
    20
  • comments
    47
  • views
    14,815

WWWeekendowy konkurs #45: "Zabawy międzygatunkowe" ? na placu boju...


mrBone

281 views

 Share

Witam wszystkich, dziś chciałbym was uraczyć moim (nie)świeżo co wymyślonym przepisem na pracę konkursową, który wysmażyłem, a raczej wypiekłem na poczekaniu z braku alternatywy (gdzie się podziały moje żołnierzyki?! :) ) w sobotę.

Prawie udany przepis na aliena ;) :

-Składniki:

Mąka (pszenna i ziemniaczana), sól, woda, bezbarwny lakier do paznokci mamy (używany), barwne (czerwony i czarny) lakiery do paznokci siostry (również używane), plastelina, coś plastikowego, farby plakatowe, guma orbit dla dzieci

http://img96.imageshack.us/img96/743/ssl27626.jpg

-Sposób przygotowania:

Na rozłożoną tacę wysypać szklankę mąki, szklankę soli i wymieszać rękoma. Dolać około ? szklanki wody i ponownie wymieszać, tak aby powstała jednolita masa (klucha taka). Wyrabiać masę przez około 5 min. Do uzyskania przez nią plastycznych i piroklastycznych zdolności. Po wymiętoleniu wszystkiego jak trzeba, uformować kształty obcego: ciało- fundament figurki i xsenomorficzną łepetynę. Następnie nastawić piekarnik na ok. 150 stopni i włożyć przygotowane wcześniej elementy na ok. 15 min. od nagrzania piekarnika.

http://img685.imageshack.us/img685/3957/ssl27627.jpg

http://img532.imageshack.us/img532/536/ssl27631.jpg

Pomalować, wszczepić plastikowy kręgosłup, poobklejać plasteliną, podmalować lakierami (uwaga przy stosowaniu może wystąpić efekt uboczny w postaci niezadowolenia mamy bądź siostry; osobników płci męskiej problem ten nie dotyczy- w większości przypadków), okleić dookoła gumą wyglądającą jak skóra, skorzystać z resztek swojej wyobraźni i... gotowe! Podano na tacy:

http://img94.imageshack.us/img94/7176/ssl27640n.jpg

Życzę smacznego (i radzę włożyć na siebie na ten czas coś zapinanego na guziki, bo danie to jest bardzo... krótko mówiąc- espumisan na to nie pomoże, o czym można się przekonać oglądając moje konkursowe zdjęcie ;) ).

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Hm, super! Gratulacje sprawności manualnej, jakbyś nade mną stał i mówił co i jak robić to i tak bym tego tak ładnie nie uformował i pomalował jak Ty - mam do tego dwie lewe ręce. ;)

Link to comment

Dzięki... zdolności pomagają, ale to nie wszystko-IMO najważniejsza jest wyobraźnia. Wystarczy sobie coś wymyślić/ubzdurać i dążyć do tego, żeby to co zrobimy wyglądało tak, jak to sobie wymyśliliśmy... Przynajmniej ja tak robię ;) Nie zawsze wychodzi, ale można przecież wymyślić coś innego- prostszego, przez to może lepszego...

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...