Jump to content
  • entries
    21
  • comments
    355
  • views
    16,791

Obejmijmy się i przytulmy <3 PC <3 Konsole


Kagex

437 views

 Share

Należy mi się wam wytłumaczenie, czemu nie komentowałem większości komentarzy z dwóch moich poprzednich wpisów, chociaż wyraźnie chcieliście jakiegoś komentarza. A oto i on, jeden i duży. Może i ciężko jest wam teraz w to uwierzyć, ale tak na prawdę lubię PC :) Pamiętam pierwsze FPS-y w które ciorałem na klawiaturze, potem pierwsze FPS-y w które ciorałem na myszce (Myszka?! Na śmietnik z tym!), pamiętam czasy gier w które się grało i nie wymagało to instalacji żadnych sterowników. Mówię tutaj o DOSie oczywiście. Tytuły takie jak: Moonstone (mój faworyt. Kocham tę grę <3), Mortal Kombat II, Alone in the Dark (nie mylić z nowszymi częściami), Lotus Turbo Challenge, czy jeszcze tam stos innych gier. Czemu o tym mówię? Ponieważ, przy konsoli przypomina mi się dzieciństwo. Siadam, wsadzam płytę, gram. Kiedyś było całkiem podobnie, i wtedy się grało! Głośniczek systemowy buczał, monitor raźił pikselami, a jak kopałem wirtualną piłkę (Soccer Kid <3). Tak to się wszystko działo, i kompletnie nie inaczej.

W dzisiejszych czasach wszyscy zapominamy o korzeniach, a takie gry tutaj trzeba sobie przypominać, żebyśmy wiedzieli kim jesteśmy. Od maluśkiego grałem na padzie (wujek ze śmiechem mi opowiadał, jak to w wieku 2-3 lat już próbowałem giercować i ponoć raz go okopałem w czymśtam!) czy też "dżojstiku", dlatego niech nikt się nie dziwi, że wciąż wolę tak grać. Lubicie myszkę? Ja też, wszak to nią przewijam strony i przeglądam forum. Dlatego dążę do tego, że uważam iż ona spełnia bardziej rolę "robotniczą", zupełnie jak kiedyś. Nikt sobie nie wyobrażał grania na myszce, a w mojej świadomości taki stan rzeczy został do dziś.

Do czego dążę? Chce wszystkich urażonych PC-towców przeprosić. Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, i krew potrafi zalać, jak się widzi spam "Konsole muszom zginąć!!!1" lub "Daje konsolom 2 lata, po czym zdechną!". No offence więc, do tych którzy tak nie mówią. Wstańmy wszyscy i dajmy sobie wielkiego całusa, przytulmy się i zapomnijmy o wojnie platform. Czy nie lepiej podyskutować o grach?

Nie ważne na czym gramy, ważne w co!

I tym optymistycznym akcentem kończę serię wpisów dotyczących wojenek platform. Jeżeli wszyscy się zgodzicie, przyjmiemy, że takiej wojny nigdy nie było, a jak już była to wymysł fanbojów, i nie należy podejmować tematu. Adieu! :*

Tak nam dopomóż Bóg!

 Share

11 Comments


Recommended Comments

Aż uniosłem powiekę. Wychwalałeś konsole i ganiłeś PC, bo przeczytałeś kilka niezbyt inteligentnych postów. Nie wiem czy to nie jest większy powód do wstydu niż same wpisy na temat wojny konsol z PC...

Link to comment

Holy: Kag chyba zrobił to samo, co ja, czyli 'przyłączył się' do tej mniejszej i niejako 'bitej' frakcji w pozbawionej w zasadzie większego sensu 'wojnie'. Zwykle tego unikam, ale niektóre argumenty pecetowców były tak beznadziejne (niektóre posty konsolowców też, żeby nie było, po prostu ilościowo graczy PC było więcej, to i więcej tych ostrych, agresywnych postów poleciało), że postanowiłem nagiąć swoją zasadę.

Link to comment

jak widzę pecetowcy szybko dorastają....

jakieś dwa dni temu nie chciałeś z nimi "gadać" a dziś chcesz ich całować :D

O i nareszcie wspomniałeś o fanbojach.Trochę mało...dlatego dostaniesz pół ciasteczka xD

PS:literki komentarzy są trochu za małe....

Link to comment

Może i były. Nie neguję tego. Po prostu nie podoba mi się fakt, że ktoś wypowiada się o czymś/o kimś negatywnie tylko dlatego, że jakiś klown wypowiedział się negatywnie o czymś/o kimś innym. Zawsze sądziłem, że lepiej jest po prostu logicznie rozbijać argumenty przeciwnika. Niedawno pojawił się jakiś błazen w temacie o Diablo, który gloryfikował EA i mieszał z błotem Blizzarda. Ja zaś przedstawiłem mu parę argumentów. Bez twierdzenia, że "wszyscy klienci EA to ślepcy i owce", bo i po co?

Link to comment

Ja tam nic przeciwko konsolowcom nie mam(ani konsolom samym w sobie), mnie wkurza tylko momentami polityka niektórych firm powiązanych z konsolami. Co do użądzeniz jakim się posługujemy by siać zamęt i zniszczenie w wirtualnych światach to co kto lubi. Zawsze można podłączyć pada pod PC i odwrotnie (przynajmniej na PS3, nie wiem jak jest z "eksboksem" )

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...