Jump to content
  • entries
    14
  • comments
    63
  • views
    18,647

Charlie Veitch - Everything is OK i refleksja na temat empatii


Player_

212 views

 Share

Opowiem dziś o niesamowitym kanale na youtube. Kanał zwie się cveitch. O co chodzi? A no spotkało się dwóch facetów o podobnym zdaniu na pewne tematy i zaczęli oni wypowiadać się w miejscach publicznych przez megafon. Całe te akcje są filmowane. Spokojnie można znaleźć je z napisami po PL, bowiem ci dwaj są cudzoziemcami ;)

Działają chyba głównie na terenie Wielkiej Brytani... ale to nie ważne. Ważne jest to co robią. W dosyć inteligentny i śmieszny sposób krytykują obecny system, rząd, przywiązanie ludzi do wszystkiego co materialne. Piętnują wady systemu, pazerstwo u ludzi, brak wyobraźni, ale jednak robią to w taki sposób, że widać, że na prawdę kochają nasz gatunek. Na całym świecie już ludzie robią podobne rzeczy, taak w naszej Polszcze też się zdarzyło.

Najpierw dam filmik jednego z nich. Najbardziej w pamięci zapadło mi jedno zdanie- "To nie twoje oczy są odbiciem twojej duszy, tylko oczy drugiego człowieka". Cały filmik warto obejrzeć i przeanalizować.

http://www.youtube.com/watch?v=by-QttGpIfo

Następny film, jest jakby połączeniem tego pierwszego i tego, który dam jako ostatni. To już akcja w terenie, ale jest co nieco na temat empatii itd. Zdaje się, że ten film ma kilka części, jak komuś się spodoba pierwsza to nie powinien mieć problemów z odnalezieniem 4 następnych.

Tutaj jest "Kompilacja filmów z serii Everything is OK"

Hmm nie znalazłem do końca tego filmiku, na którym mi zależało ale ten jest dobry:)

No cóż, część z Was pewnie weźmie ich za dziwaków, mnie może też:P Ale postarajcie się spojrzeć czasem na daną sytuację, z trochę innego punktu, z punktu widzenia innej osoby. Rozszerza to horyzonty.

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...