Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sabaru83pl

Istnieje konflikt adresów IP z innym systemem w sieci.

Polecane posty

Od paru dni pojawia mi się ten komunikat co w tytule. Jak się nie mylę zaczęło się to od momentu kiedy włożyłem do pc kartę sieciową żeby sprawdzić czy działa i potem ją wyjąłem. Standardowo korzystam z budowanej karty. Denerwujące jest to też że po kilku takich komunikatach net przestaje działać. Żeby się z powrotem połączyć muszę dać prawym klawiszem myszy na takie dwa monitorki po prawej stronie na dole ekranu i dać napraw. Na koniec dodam że neta mam rozdzielonego na dwa komputery za pomocą routera i są one połączone przewodowo. Mój dostawca internetu to multimedia 2Mb/s. Ktoś wie jak to naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale dzieją się różne rzeczy jak to zrobię. Mianowicie, internet długo się włącza, jak daje napraw pozłocenie to też tego nie chce zrobić i takie tam różne inne rzeczy.

Tak ma być gdyż router teraz nie przydziela adresu IP automatycznie.

Aby przypisać adresy na sztywno wchodzisz: Panel Sterowania -> Połączenia sieciowe -> klikasz prawym na swoje połączenie i dajesz Właściwości -> Protokół internetowy TCP/IP i klikasz właściwości. Teraz wyskoczy ci okienko w którym zaznaczasz Użyj następującego adresu IP: oraz Użyj następujących adresów serwerów DNS:. Teraz wpisujesz:

Adres IP: tutaj podajesz swój adres IP (jeżeli nie zmieniałeś ustawień LAN na routerze to powinien wyglądać tak 192.168.1.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: tutaj podajesz adres routera (jeśli go nie zmieniałeś to 192.168.1.1

Preferowany serwer DNS: 208.67.222.222

Alternatywny serwer DNS: 208.67.220.220

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem i komputer z routerem się łączy jednak internetu dalej nie ma. Przeprowadziłem test owego urządzenia i test wykrył że coś jest źle ustawione routerze albo w komputerze. Tego dokładnie właśnie nie wiem. Podczas testu pokazuje się takie coś "Ping Primary Domain Name Server . SKIPPED". Jest tam więcej tych linijek ale przy wszystkich piszę PASS więc jak mniemam resztę jest dobrze ustawione więc ich nie pokazuje. Ktoś wie o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przy założeniu, że adres routera to 192.168.1.1. Skoro adres routera to 192.168.1.100 to ustawienia powinny teraz wyglądać tak:

Adres IP: 192.168.1.101
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.1.100

Preferowany serwer DNS: 208.67.222.222
Alternatywny serwer DNS: 208.67.220.220

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby działa. Jednak komunikat "Ping Primary Domain Name Server . SKIPPED" dalej pokazuje że jest źle coś ustawione. Do tego jak wpisywałem adres 192.168.1.100 przy bramie domyślnej to pojawił się komunikat że "taki adres jest już używany i użyj innego" czy jakoś tak. Ech te komputery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...