Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PlaXtoR

Ragnarok Online

Polecane posty

Ragnarok to gra MMORPG z mangową grafiką. Jest możliwosć PvP, jednak oficialny server jest po japońsku a także płatny.

Ja Gram na serverze polskim www.drt.prv.pl radze tam sie zarejestrować i ściągnąć to co oni radzą. Gra bardzo wciąga!!! zapraszam do grania i umawiania sie do PvP.

P.S mój lvl to 55 jestem Thiefem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raz!el

"Problemy ... 20.03.2005 - 22:02:20

Niestety nastapily dosc duze problemy i utrudnienia z hostingiem naszego serwera.

Sprawa byc moze wyjasni sie juz jutro (poniedzialek)."

A ja tu chciałem zobaczyć co to za cacko ;). Poczekamy, może coś ruszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno mmorpgi typu MuOnline, Ragnarok, Tibia czy Legen of MIR odchodzą w cien...

nadchodzi teraz czas panowania czegos a'la WoW, Lineage II czy nawet Tantra lub KnightOnline.. (tych dwoch ostatnich nie polecam :P)

jak narazie zapoznalem się z opinią znajomych na ten temat.. na screenach natomiast zaskakuje prostotą :) mimo to gra jest podobno warta świeczki..

czy ma ktoś działający adres pod ktorym znajde tą grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam do was pytanie. Czy ktoś gra na darmowym servie qRO? Jeżeli nie to gorąco zapraszam wszystkich chętnych.Jestem w polskiej gildii i chętnie przyjmiemy nowych członków.Z lvloaniem nie będzie problemu mam monka na 70 no a jak zdobędziecie wyższy lvl to gildia was podciągnie.Jest tylko 1 problem rejestracja jest chwilowo zamknięta i trzeba czekać na jej otwarcia. Tutaj zostawiam link dla zainteresowanych http://yahoo.q-ro.net/registration/domains.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam do was pytanie. Czy ktoś gra na darmowym servie qRO? Jeżeli nie to gorąco zapraszam wszystkich chętnych.Jestem w polskiej gildii i chętnie przyjmiemy nowych członków.Z lvloaniem nie będzie problemu mam monka na 70 no a jak zdobędziecie wyższy lvl to gildia was podciągnie.Jest tylko 1 problem rejestracja jest chwilowo zamknięta i trzeba czekać na jej otwarcia. Tutaj zostawiam link dla zainteresowanych http://yahoo.q-ro.net/registration/domains.html
Ja(73/40 Mnich) i sir Lukas mamy tam postacie, także moja siostra i kilku znajomych :] Jednak chyba wolelibyśmy stworzyć własną gildię... czy mógłbyś mi napisać, co trzeba zrobić, aby takową utworzyć?^^^"

A co do qRO- Jest to o tyle miły serwer, że mnożniki doświadczenia i możliwości znalezienia przedmiotów są tam większe pięciokrotnie niż podstawowo, a poza tym jest sobie w każdym mieście taka postać jak Warp NPC, która teleportuje nas do wybranego miasta-podziemia za darmo :) - czyli nie trzeba każdorazowo płacić Kafrom tych kilku tysięcy... :) A poza tym, raz na jakiś czas robią miłe niespodzianki - np od środy do tego piątku podwoili ilość otrzymywanego za potworki expa(co razem dało 10x więcej, niż jest na podstawowym RO :roll:

Poza tym, sam Ragnarok jako MMORPG jest o tyle miły, że tam wszyscy sobie pomagają - inni nieznani nam gracze sami z siebie rzucają na nas wszelkie defensywne zaklęcia jakie mają, proponują nam pomoc, a czasami bardzo mocno wspomagają-początkujący łucznik ma szansę dostać za darmo kilka tysięcy specjalistycznych strzał... No aż chce się grać ^_______^ [/reklama :P]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak kochanie, śliczna reklama ;] Cóż, to prawda, mamy na qRO z Olcią postacie, mojego Huntera (Lukas - 78/49 - agi/dex build) i jej Mniszkę (Ethaine - 73/40 agi-combo monk). I póki co jakoś to idzie, ale chyba faktycznie założymy własną gildię... ktoś wie jak? Ja coś słyszałem o jakimś 'guild quest', więc może tędy droga... Poza tym obecnie jesteśmy w fazie szkolenia naszego merchanta i póki co udało mi się sprzedać tylko 3 baked yam :P Ale jeśli ktoś chce kupić +4 Muffler [1] albo Wolverine Gakkung - niech tylko da znać ;]

Co do serwera jeszcze - to prawda, ma bardzo przyzwoite rate, dość wysokie żeby przyjemnie się expiło (ja obecnie Enchanted Peach Tree m/ ) a jednocześnie żeby lvle nie szły za szybko. W sumie to warp npc i job changer to spore ułatwienie... ale jakoś nikt nie narzeka :P (a z tego ostatniego i tak się nie korzysta bo to psuje radość z nowej klasy...). Jedyne co mnie wkurza to brak jakiegokolwiek kolejkowania w RO i próby podłączenia w godzinach >18 (czyli kiedy wsiadają Brazyle - plaga każdego mmorpg) to istna droga przez mękę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG x.x Chciałem spróbować zagrać w RO, poszedłem za linkiem podanym przez was, dochodzę do Download i spadłem z krzesła - 700 MB instalatora, + poprawki, pache itd za 2 miesiące tego nie ściągnę :( Olu, Serku skoro gracie, to na pewno macie te pliki - mógłbym prosić was o przysługę (jedno z was)?? Płytki czyste frogie nie są, niedługo spotkamy się na zjeździe, więc czy któreś z was mogłoby nagrać mi to, co jest potrzebne do rozpoczęcia gry ??

A poza tym mam pytanie - jakie wymagania sprzętowe ma Ro, bo może się okazać, że nie mam co próbować jej uruchamiać (komp 5 letni robi swoje ;/) EDIT: Pytanie nieaktulanie, już znalazłem ;) I powinno działać...tak więc pozostaje jeszcze pierwszy akapit tego posta x.x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu, Serku skoro gracie, to na pewno macie te pliki - mógłbym prosić was o przysługę (jedno z was)?? Płytki czyste frogie nie są, niedługo spotkamy się na zjeździe, więc czy któreś z was mogłoby nagrać mi to, co jest potrzebne do rozpoczęcia gry ??
Nie ma problemu :) Z chęcią rozprzestrzenię tą plagę jeszcze dalej :wink:

A tak poza tym- jak już pisaliśmy, będziemy zakładać gildię... więc może po prostu zrobimy gildię FA? Jest już jedna taka w innym MMORPG- Guild Wars, w której są coponiektórzy forumowicze (np. Chimaera, k0nrad, BoguS itd.), z możliwością rekrutowania z poza forum - co wy o tym myślicie? I czy przyłączyłbyś się, Ketsu...? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź nie może byc inna jak TAK :) Z przyjaciółmi zawsze raźniej i łatwiej się gra, a gildia tylko zwiększa uciechę z gry (wspólne hunty, wykonwywanie questów itd... tak przynajmniej jest w Tibii ;) a chętnie rozszerzę zainteresowania poza nią :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murtes

Jak wiadaomo skoro Ketsu bedzie grał to je też (bardzo dziwnym by było gdybym nie grał :)) mam tylko pytanko.... Czy ta gra to jest coś jak Tibia ?... Mam nadzieje ze jak tam wejde to mi pomożecie sie jakos zorganizować na początku.... btw czy jest jakas stronka gdzie można sobie poczytać poradniki jak grać itd ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra to jest coś jak Tibia ?...
Tak, też steruje się postacią, zdobywa expa, wcina jedzonko itd, jak w Tibii - tyle, że w znacznie przyjemniejszej, mangowej graficzce :)

Tylko, że tam nie zdobywać poziomów w poszczególnych broniach itd - tam masz osobno Base Level - od umiejętności typu zręczność, siła itd. i "Job Level", który wraz z awansowaniem daje ci nowe umiejętności, zależne od klasy postaci(akolita, wojownik, łucznik, złodziej, kupiec, mag); za każdego potworka dostaje się osobno punkty do każdego z liczników levela, i niezależnie od siebie one rosną :)

Mam nadzieje ze jak tam wejde to mi pomożecie sie jakos zorganizować na początku.... btw czy jest jakas stronka gdzie można sobie poczytać poradniki jak grać itd ?
No jasne, że pomożemy- od tego jesteśmy :wink:

Serek:

Tjaa, pomóc pomożemy, a najlepiej poszperajcie sobie na poniższych stronkach. Ogólnie gra polega na po prostu chodzeniu i zabijaniu paru stworków. Na początku startujemy jako novice - i proponuję bić tylko kokony - przy 10 jlvl wybieramy sobie jakąś klasę z zestawu Acolyte, Archer, Swordman, Mage, Thief - i wykonujemy odpowiedniego questa. Jakiego to się dowiecie z niniejszych poradników:

http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/game/561051.html- całkiem niezłe poradniki dla każdej z klas

http://yahoo.q-ro.net/registration/domains...isplay.php?f=63 - bardzo dobre poradniki, wszystko co powinniście wiedzieć od a do z

http://www.rodatabase.org/?module=item_list - RO w pigułce (ważne! nie uwzględnia zmian w konkretnym serwerze! stąd niekiedy rozbieżności)

To tyle dzieciaki, have fun ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada podziękować za poradniki - na pewno je sobie przyswoję :) Murt pewnie też... pierwszy raz o RO usłyszałem z śp. Mangazynu i troche tez tam mogę poczytać :) A teraz byle do sierpnia :)

To tyle dzieciaki, have fun ;]

Buehehe, taaa. niech no ja będę dla Ciebie dzieciak ;) W zasadzie to wam dwojgu "Have fun" powinno się życzyć ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murtes

Bardzo dzienkujem... nieomieszkam przeczytac.... jak na razie rzuciłem okiem na linki i troche się przeraziłem.... W pierwszym linku są opisane zystkie profesje.... Troche tego dużo, a poza tym nie rozumiem połowy z nazw tych prfesji :P

To tyle dzieciaki, have fun ;]

Może i jestem troche młodszy ale czy to oznacza że dzieciak :P...

Edit: To może napiszcie mi jaką profesją się najłatwiej gra bądź jaka jest wam potrzebna (nie wnikam do czego :P) bo nioe chce mi się czytać wszystkich opisów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak, od tygodnia jestem szczęśliwym GM nowej gildii Fallen Avengers :P O nazwę nie pytajcie, niewielki był wybór, jako że miała się ponoć właśnie z FA kojarzyć ;] W skład naszej gildii wchodzi póki co 5 osób, średnia zaawansowania to 72 poziom (Hunter - 82, Wizard - 75, Monk - 76, Crusader - 74, Thief - 51), rekrutacji jako takiej nie prowadzimy, ale... zapraszamy wszystkich chętnych forumowiczów, jeśli chcecie dołączyć do gildii w której ceni się kulturę, inteligencję, a wasz kochany GM czuwa i nigdy nikogo nie olewa - trafiliście dobrze :twisted:

Jedyne wymagania jakie mam od ew. gildiowiczów to poziom ~50 oraz chęć budowania dobrego wizerunku gildii (pisanie poprawnie ort/gram tak po polsku jak po angielsku, pomaganie newbie, życzliwość względem współgraczy).

No cóż, nie będę ukrywał że najbardziej potrzebny nam jest Acolyte->Priest ;] Postać wybitnie supportująca, ale i samemu dająca sobie wyśmienicie radę (szczególnie przeciw nieumarłym i demonom - a uwierzcie, dużo tego). Do tego przydatny byłby jeszcze Mage->Sage albo drugi Mage->Wizard, no ale to już wedle waszego uznania, dzieciaki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murtes

NO to wiedz Serku, że jakieś 2 dni po zjeździe pojawie się w gildii jako Acolyte->Priest (cokolwiek to by nie było :P), braciszek bedzie magiem więc zapotrzebowanie się skończy :P

dzieciaki

Ehhhhhh... czy ja czegoś nie mówiłem xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, takiś pewny że szybko nabijesz ten 50 lvl? :D No cóż, pytasz co to jest - spieszę z wyjaśnieniem. Wiedz, że każda postać zaczyna w mieście zwanym Geffen jako Novice. Taka swoista klasa podstawowa. Jeden novice od drugiego różni się tylko wybranymi przez ciebie kolorem/kształtem fryzury :P W tym momencie rozpoczynasz grę - wychodzisz na tereny wokół miasta, bijesz jakieś nieagresywne kokony, potem coś mocniejszego, aż zgromadzony exp da ci 10 job lvl (i przy okazji koło 12 base lvlu). W tym momencie otwiera się przed tobą kilka możliwości. Możesz zostać jedną z klas podstawowych: Archerem, Acolyte, Mage, Swordsman, Thief. Po przyjęciu nowej klasy jlvl się zeruje, a ty naturalnie grasz/expisz dalej :D Z base lvla podwyższasz sobie statsy, z job lvla masz punkty do rozdzielenia w różne skille (coś jak drzewko w diablo2).

Zaś gy dojdziesz do minimum 40 job lvla (bo można czekać do 50, co = więcej punktów w skille, mocniejsza postać) - czeka cię kolejny wybór. Podam na przykładzie Acolyte - ten może zostać teraz albo Monkiem, albo Priestem. No, z tym że Priest nam o wiele bardziej potrzebny jest :twisted: A potem... potem jest dalszy rozwój, ale to już melodia przyszłości... ;]

Ehhhhhh... czy ja czegoś nie mówiłem xD
Luzik, man, ja nawet do mojego wujostwa czy dziadków mówię per 'dzieciaki' :D to już taka moja zdolność wrodzona ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murtes

O to że zdobede 50 lvl szybko to się nie bój :) mam tylko pewną obawe... do czego jest wam tak bardzo potrzebny Priest bo sądząc po tym (" :twisted: ")to mam się czego bać :P

Luzik, man, ja nawet do mojego wujostwa czy dziadków mówię per 'dzieciaki' to już taka moja zdolność wrodzona ;]

A czy ktoś powiedział że ja się denerwuje ?? daj spokój... tylko tak sobie wymyśliłem że się do tego przyczepie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe' date=' takiś pewny że szybko nabijesz ten 50 lvl? :D[/quote']

Ty go nie znasz w takim razie za dobrze, jeśli w to wątpisz ;) On potrafi wstać o 3-4 rano i siedzieć w Tibii do 9 :D a potem się przespać i kontynuować po obiedzie :D A poza tym to go opierdzielę, że ci... głowę zawraca, a nie Mangazyn czyta, bo tam wszystko o klasach itp było napisane :)

:P+-->

(Rafał :P)
do czego jest wam tak bardzo potrzebny Priest bo sądząc po tym (" ")to mam się czego bać

ehhh.. weź ty ten Mangazyn poczytaj, TAM WSZYSTKO JEST !!! A Priest jest potrzebny do tego, by leczyć drużynę jakby było trzeba - taki medic z ET tylko w innym świecie ;)

@ down

statsiarz i offtopiker - zawsze musisz mieć ostatnie zdanie ?? ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murtes
:P+-->
(Rafał :P)
do czego jest wam tak bardzo potrzebny Priest bo sądząc po tym (" ")to mam się czego bać

ehhh.. weź ty ten Mangazyn poczytaj' date=' TAM WSZYSTKO JEST !!! A Priest jest potrzebny do tego, by leczyć drużynę jakby było trzeba - taki medic z ET tylko w innym świecie ;)[/quote']

Hmmm... zważ na to że nie pisałem tego całkiem serio.... po prostu moje obawy były związane raczej z tym że Serek napisał że ktoś mu jest do czegoś potrzebny... to tak troche strasznie(lol :)) brzmi ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to że zdobede 50 lvl szybko to się nie bój :) mam tylko pewną obawe... do czego jest wam tak bardzo potrzebny Priest bo sądząc po tym (" :twisted: ")to mam się czego bać :P
Nie martw się, Priesta bać się nie trzeba - po prostu taka postać jest bardzo potrzebna w każdej gildii, a do zdobywania Zamku(tak tak, każda gildia może mieć własną siedzibę) wręcz niezbędna - tak jak do każdej większej grupowej wyprawy :) A że ja, jedyna postać lecząca, poszłam na Mnicha, to teraz Priest dla równowagi bardzo by się przydał :wink:

A tak poza tym - jest dla was bardzo ważna informacja - mianowicie rejestracja na serwerze qRO co chwilę jest zamykana - także razem z Lukiem założyliśmy wam konto, korzystając z chwilowego otwarcia :) [szczegóły na GG]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż na gg, tak też tu się wypowiem, iż wzrusza nas Wasza troska, a i zadbałem już o to, by hasło i maila zmienić ;) No i powoli zaczynam żegnac się z Tibią, i przesiadać na inne MMORPG... to się chyba nazywa ewolucja nie ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza troska nie jest bezinteresowna - potrzebujemy graczy :D Już nie chodzi tu o gildię, po prostu cała przyjemność z gry w mmorpg to cooperative ze znajomymi, wspólne wypady, etc ;) Tym bardziej cieszą nowe - aktywne - nabytki, tu już dla gildii także ;] W sumie tylko jedno mnie wkurzyło ostatnio - mój znajomy któy wchodziłw gildię obecnie wypiął się na nas i powiedział cześć pracy ;] - co poważnie nas osłabiło... ale i tak na najbliższym WoE* po wakacjach spróbuję swoich sił :D

* - dla nieuświadomionych, WoE = War of Emperium, odbywające się co tydzień w sobotę o 0.00 (18 czasu servera qRO), massive pvp polegające na szturmowaniu i bronieniu zamków przez gildię. Ten kto przetrwa godzinę z zamkiem w swojej garści - zachowuje go na tydzień ;) Potem oczywiście walczy o jego utryzmanie, bo i profity z niego są wielce zachęcające...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...