Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Xbox czy PS3 II

Polecane posty

Dives, ironia średnio ci wychodzi a zarówno ten 'poprawiony' jak i poprzedni post nie wnosi kompletnie nic świeżego do dyskusji. Powtarzasz to, co było stwierdzane już wiele razy, w tym poście robiąc to przy okazji nieczytelnie. Co ma być odkrywczego w tym, że tekstury są na PC lepsze niż na konsolach? IMO jeśli ma się pisać rzeczy tak powszechnie znane, to lepiej nie pisać nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tutaj Dives nie masz racji z tym nagrywaniem kilkukrotnym gier(kiedyś też tak myślałem dopóki znajomy nie pokazał mi pewnej stronki). Otóż taki CoD 3 zajmuje na Blu-Rayu 13 Gb a nie całą płytę. Tak samo inne produkcje nie przekraczają 15 gb na płycie. Jak znajdę stronę to dam linka i sam się przekonasz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BioShock 2 na PS3 zajmuje 11 GB , gdzie na X0 jak sam mówisz zajmuje niewiele ponad 6GB. Faktem jest że jeśli jest więcej miejsca na płycie to można pomieścić mniej skompresowane tekstury/dźwięki/filmiki przez co lepiej wyglądają/brzmią , ale to tylko teoria bo w praktyce jeśli ktoś nie zrobi dobrego portu to nawet to nic nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do gwrancji Ps3, o której pisałem tutaj : http://forum.cdaction.pl/index.php?showtop...p;#entry1539976

Okazuje się, że Sony daje gwrancje producenta tylko na 1 rok, jednak w tym momencie gwarancja się nie kończy.

Zgodnie z ustawą "ustawa z dnia 27.07.2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej? (Dz. U. nr 141, poz. 1176 ze zm.)"

sprzedawca ma obowiązek niedopłatnie naprawić lub wymienić towar w ciągu dwóch lat od daty zakupu.

Tutaj cała ustawa jeśli chcecie poczytać (jednak trzeba się na stronie zarejestrować, mogę skopiować i dać całośc na PW jeśli ktoś nie chcę tego robić, choć na pewno można znaleźć tą ustawę na stronie bez konieczności rejestracji):

http://www.podatki.biz/akty/270702d.htm?st...tm&strona=1

Tutaj objaśnione mniej więcej na chłopski rozum :

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-dlugo-...zy-1690687.html

W skrócie.

Sony daje nam gwarę na 1 rok. Jeśli w tym czasie sprzęt nam się popsuje lecimy/dzwonimy/piszemy do Sony. Po upływie roku walimy do sprzedawcy, który przez drugi rok(w praktyce to przez dwa lata, jednak po co jeśli jest serwis Sony ? :)) ma obowiązek zająć się naprawą/wymianą.

Oczywiście gdzie bym nie dzwonił to mili sprzedawcy (a nawet SCEP ) nie raczyli wspomnieć o tej ustawie :).

Oczywiście Ps3 nie jest zbytnio awaryjne, jednak w internecie można trochę znaleźć różnych spraw opisywanych przez użytkowników właśnie w sprawie "gwarancji po roku"(choć są to jedynie FAT-y, o slimach nic praktycznie nie ma ). Ogólnie ta ustawa nie jest zbyt przyjazna sprzedawcom, no ale cóż poradzić :).

Co do ustawy unijnej to SCEP nic sobie z tego nie robi i z tego co czytałem to nikt tą ustawą nic nie zdzialał. Jeśli ktoś po roku użytkowania ma problem z gwarancją niech powołuje się na tą wymieniona w drugim akapicie.

Może jest to takie trochę odejście od obecnego tematu rozmów, jednak chciałem dokończyć tamtą sprawę i mam nadzieję, że komuś tym pomogę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetoczyć się przetoczył, ale nic konkretnego chyba z tego nie wynikło. Poza tym tak jak wspomniałem to ta ustawa UE jest praktycznie bezużyteczna( w Polsce poprostu nieegzekwowana, co innego w innych krajach Europy..), natomiast "ustawa o szczególnych(...)" jest polska i to ona ma w takim przypadku największe znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, byłem bliski kupienia PS3 ze względu na exclusivy jednak gdy zobaczyłem porównania gier na tej stronie http://www.lensoftruth.com/?cat=47 to zmieniam powoli zdanie, ponieważ wszystkie multiplatformowe gry prawie lepiej wyglądają na Xbox-sie 360 dlatego nie wiem czy nie lepiej poczekać na wersje slim. Więc proszę napiszcie czy naprawdę gry na X360 wyglądają dużo lepiej niż na mojej upragnionej PS-trójce. wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedlugo wszystkie gry beda na tym wlasnie nosniku. Czy to prawda ?

Może w następnej generacji( za 2-3 lata), lecz na pewno nie teraz.

Dopóki na X360 będą wychodziły gry będą one na DVD ( czasami poprostu na kilku płytach ). X360 ma również możliwość odtwarzania HD-DVD ( dwustronna, dwuwarstwowa płyta tego formatu ma pojemność 60GB), jednak przegrał on w walce z Blu-Ray'em i nie jest zbyt popularny (albo został całkowicie porzucony ).

W kwestii Blu-Ray przemawia fakt, że wypiera on powoli DVD i prędzej czy później odtwarzacz (obecnie warty nie małe pieniądze) każdy będzie posiadał tak jak wcześniej VHS czy obecnie DVD. Ps3 ma właśnie taki odtwarzacz i jest to niewątpliwie duży plus dla tej konsolki, tym bardziej jeśli zastanawiasz się nad kupieniem oddzielnego odtwarzacza.

Poza tym dzięki płytom Blu-Ray gry na Ps3 są tylko na jednym dysku (pojemność takiej płytki to bodajże 50GB), posiadają kilka wersji językowych ( co na DVD nie zawsze jest możliwe), oraz można umieścić tekstury w wyższej rozdzielczości.

@2xdown

my bad

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie gry które dobrze wyglądają na obu konsolach pochodzą od EA , bo ci ostatnio zakochali się w PS3(czyżby kasa do kieszeni EA?^^) i jest ona ich główną konsolą deweloperską do Dead Space 2 i Medal Of Honor. Ja kupiłem PS3 generalnie z racji na Exclusivy które są lepsze niż jakakolwiek inna gra na X360 , zaraz pewnie dostane po głowie ale to takie moje zdanie.

A co do tego że wszystkie gry maja byc na Blu Ray - nie prawda. Jednak prawdą jest że gry powoli zaczynają przerastać dwuwarstwową płyte DVD , i czasami trzeba poucinać parę rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego masz dostać po głowie? To Twoje prywatne zdanie, nikomu go nie narzuczasz. Moim zdaniem też PS3 jest lepsze z racji exclusivów, znakomita trylogia God of War, 2 części Uncharted, KZ2, LBP i imo geinalny sandbox Infamous. :) W porównaniu z Alan Wake, Crackdownami, Gowem 2 i Forzą wypadają IMO o wiele lepiej. A na jesieni wyjdzie jeszcze GT5 to już w ogóle. :) Każdy lubi co innego. :)

@edit

Płytka BD wykorzystywana w PS3 ma pojemność 50Gb. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak,do następnej generacji konsol nie ma się co martwić o blueray bo blueray nie rozprzestrzeni się na PC w najbliższym czasie, co zastopuje rozprzestrzenianie się mody na blueray również na konsolach. Można się spierać o to czy komp czy konsola lepsza ale faktem jest że konsole są w tej kwestii zależne od PC i odwrotnie. Dopóki kupno odtwarzaczy blueray nie będzie się opłacać się na PC, DVD zostaje :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Łotafak? Nie wmawiam tego nikomu, jeżeli chodzi o exy IMO wygrywa PS3. Sory taka jest moja opinia i nic tego nie zmieni. Większość gier na XO wychodzi równiez na PC więc nie są to żadne exy.

Jedyne co jest lepsze w XO to pad i to imo przechyla szalę na stronę Xboksa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale za 2-3 latka pewnie bedzie nowa generacja konsol - myslicie ze do tego czasu wszystkie gry beda juz na bluray'u ?.....No wiec oplaca sie kupowac X'a ?

Ta generacje pociągnie jeszcze przynajmniej pięć lat, PR obu firm mówił nawet o dłuższym czasie. Czy będą nablurayu czy nie to akurat mało ważne. A kwestia opłacalności Xa to zupełnie inna para kaloszy.

Ujmę to tak,do następnej generacji konsol nie ma się co martwić o blueray bo blueray nie rozprzestrzeni się na PC w najbliższym czasie, co zastopuje rozprzestrzenianie się mody na blueray również na konsolach. Można się spierać o to czy komp czy konsola lepsza ale faktem jest że konsole są w tej kwestii zależne od PC i odwrotnie. Dopóki kupno odtwarzaczy blueray nie będzie się opłacać się na PC, DVD zostaje :).

I PS4 będzie miało DVD? Jasne. O ile DVD zostanie na pewno na nowej konsoli Nintendo, i PS4 na pewno będzie miało BluRay, to przy nowej konsoli M$ można się zastanawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nowy Xbox będzie miał również Blu-Ray, nie dość, że MS pozbędzie się piractwa jakie jest rozprzestrzenione na Xboksie no i gry nie będą musiały być okrajane z rozdzielczości itp tylko zamiast 3 płyt będzie jedna. Jak MS umieści w nowym XO napęd DVD to naprawdę to będzie cios w stopę i na pewno w następnej generacji zdecydowanie będzie wygrywać PS.

@up

5 lat może nie, przynajmniej w przypadku Xboksa, ale ze 3 to na pewno. 5 lat może pożyć spokojnie PS3 bo ma duży zapas mocy i nowocześniejszy nośnik danych niż XO.

@down

Możesz pisać bardziej ciemniejszym kolorem bo czasem trzeba przybliżać twarz 10cm do monitora żeby rozczytać ten jasny kolorek. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie zauważyliście, lecą stąd i dalej będą leciały wszystkie jednolinijkowce w stylu '5 lat?!', 'Nie wierzę, że aż 5 lat!' itp., które kompletnie nic do dyskusji nie wnoszą. To nie czat, więc wrzucanie z uporem kolejnych takich rewelacyjnych postów będzie się kończyło uporczywym zrzucaniem ich do Kosza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takich rzeczy nie powinno się brać pod uwagę przy ocenie żywotności konsoli. Dobrym przykładem jest PS2, ma słabszy procesor od Gamecube'a i Xbox'a, niema dysku twardego, modem dodano dopiero w wersji slim, a na rynku jest do dzisiaj. Moim zdanie najdłużej na rynku może zostać Wii, sprzedaje się najlepiej, cena nie spada, a technologia tanieje, oznacza to tyle, że Nintendo nie opłaca się wprowadzać nowej konsoli (jest to bardzo kosztowny proces). Co jakiś czas big N może tylko wydawać przystawki, jeszcze bardziej na tym zarabiając.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam 26 calowy monitor, a rodzice nie przymierzają się do kupna nowego komputera (najwcześniej za jakieś 2 lata), a mam pięcioletni złom, to pomyślałem o kupnie konsoli. I teraz pytanie, Xbox 360 czy PS3 (lub slim), lubię bijatyki, gry typu God of War, zręcznościówki i takie różne podobne do DMC np., nie lubię żadnych samochodówek. Na którą konsolę znajdę więcej takich gier jakie wcześniej wymieniłem? I jeszcze jedno, na PS3 można oglądać filmy dvd, a na xboxie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...