Skocz do zawartości
Kagex

[X360] Podłączenie monitora do konsoli

Podłączenie X0 do monitora  

94 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy FAQ uważasz za przydatny?

    • Tak!
      75
    • Nie!
      7
    • Nie mam zdania
      12
  2. 2. Czy uważasz, że podłączanie Xboxa pod monitor to dobry pomysł?

    • Tak
      75
    • Nie
      12
    • Nie mam zdania
      7


Polecane posty

Konsolowcze! Czy ty też stanąłeś przed koniecznością odejścia od telewizora, ponieważ rodzina chciała obejrzeć kolejny odcinek Klanu? Koniec z tym! Podłącz swoją konsolę pod komputerowy monitor a otrzymasz JAKOŚĆ!

Pytanie: Jakiego monitora potrzebuję?

Odpowiedź: Sprawnego! Każdy się nada, czy to 15" czy 24", kolorowy czy czarno-biały, CRT czy LCD, 4:3 czy 16:9/16:10!

Pytanie: Mam takie wejście przy monitorze... [Link do zdjęcia] czy mogę podłączyć pod niego Xboxa?

Odpowiedź: Tak! Niezależnie jakie masz wejście przy monitorze, możesz podłączyć pod niego X0!

Pytanie: Mój monitor nie ma głośników, czy będę zmuszony grać bez?

Odpowiedź: Oczywiście! Że nie. Dźwięk będziesz miał jeżeli masz chociażby zwykłe głośniki komputerowe!

Pytanie: Czemu jesteś taki wspaniały?!

Odpowiedź: Taki się już urodziłem... sorcererx.gif

Zaczynamy od początku. Wielu z nas ma w monitorze wolne wejście:

VGA

post-21162-1266159928_thumb.jpg

DVI

post-21162-1266159979_thumb.jpg

Zazwyczaj jednak mamy oba wejścia, lecz wykorzystujemy zazwyczaj owe białe - podłączony jest pod nie komputer, więc oczywiście pod niebieskie podpinamy Xboxa 360!

post-21162-1266160201_thumb.jpg

HDMI można wykorzystać tylko i wyłącznie, jeżeli nasz Xbox posiada takie wejście!

post-21162-1266160044_thumb.jpg

Powiem wam, czego będziecie potrzebowali w zależnie od wolnego wejścia! Czy to nie wspaniałe?

Wspaniałe!

Jeżeli mamy wolne białe (DVI) lub niebieskie (VGA) potrzebujemy kableka zwanego - Kabel VGA lub jak widzimy na załączonym obrazku Cable SVGA. Kabelek taki kosztuje od ~20 zł do 100 zł.

post-21162-1266160369_thumb.jpg

Zdjęcie powyżej przedstawia ten za 100. Jest to NAJLEPSZY DOSTĘPNY NA RYNKU kabelek VGA. Posiada najlepszą jakość obrazu (a różnica jest czasami ogromna!) oraz wszystkie przełączki, dzięki czemu możemy go od razu podłączyć pod monitor oraz głośniki komputerowe - bez dodatkowego kombinowania i szukania przełączek, etc.

Jeżeli mamy taki kabel

post-21162-1266160550_thumb.jpg

czyli ten tańszy to co prawda możemy od razu podłączyć Xboxa pod Monitor, jednak będziemy potrzebowali jeszcze paru przejściówek, aby pociągnąć dźwięk pod głośniki. Jeżeli jednak mamy na biurku wzmacniacz/amplituner to możemy dwa Jacki od dźwięku puścić bezpośrednio pod niego.

#2 FAQ:

Pytanie: Ej, hola hola! Przedstawiłeś tutaj tylko Kabel VGA! Ja mam wolne wejście DVI, co teraz?

Odpowiedź: To było moje sprytne zagranie! Potrzebujesz przejściówki żeńskie VGA - męskie DVI, zazwyczaj dostarczają takie przy kartach graficznych. Znaleźć je można także w sklepach komputerowych! Wygląda on tak:

post-21162-1266161195_thumb.jpg

Pytanie: Kolego, ja mam wolne wejście HDMI, i co?

Odpowiedź: Po prostu kup kabel HDMI-HDMI za 30 zł i beznadziejnie prosto podłącz Xboxa pod Monitor. Skoro masz wejście HDMI to masz też zapewne głośniki w monitorze. Jeżeli nie, to temat na inną dysputę!

Pytanie: Mam tani kabel VGA (jestem strasznie skąpy), jakich przejściówek potrzebuję, żeby podłączyć go pod głośniki?

Odpowiedź: Po pierwsze, takiej:

post-21162-1266161335_thumb.jpg

a potem takiej:

post-21162-1266161365_thumb.jpg

ta druga to jack żeński - jack żeński.

Pytanie: Mam tylko jedno wejście VGA w monitorze, co robić?!

Odpowiedź: Bez paniki! Potrzebujesz takiego rozgałęziacza VGA

post-21162-1266161452_thumb.png

Pytanie: Kagex, spryciarzu! Zauważyłem, że wszystkie kable VGA są tak skonstruowane, że należy najpierw wyciągnąć kabel sygnałowy z monitora, i dopiero na jego miejscu umieścić owy kabel VGA. W moim monitorze kabel się nie wyciąga! Co robić?!

Odpowiedź: Na to też mamy metodę! Potrzebujesz przejściówki "Genderówki", czyli od zmiany płci. VGA żeńskie - VGA żeńskie.

post-21162-1266161613_thumb.jpg

Dzięki temu nie będziesz musiał odłączać kabla sygnałowego i podepniesz nowo zakupiony kabel VGA prosto pod kabel sygnałowy w monitorze! :)

Koniec FAQ.

By Kagex. Zgłaszać proszę komentarze, co do poprawki, co do zmiany, etc. Może o czymś zapomniałem? Napisz o tym!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli, to ci się ten zabieg nie uda z bardzo prostego powodu. Ekran laptopa nie jest monitorem a wyświetlaczem. Co za tym idzie? To, że przez to wyjście HDMI możesz sobie puścić obraz z laptopa do monitora/projektora/telewizora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro X0 jak i laptop mają wejście HDMI to po co ci przejściówki? Możesz od razu podłączyć xbox'a. Co do włączenia samego monitora to nie wydaje mi się żeby to było możliwe, w końcu to zintegrowane urządzenie. Może to zależeć od modelu, najlepiej sprawdź to w instrukcji jeżeli takową posiadasz. Miło było by gdybyś podał model tego laptopa, wtedy mogli byśmy coś poszperać i spróbować ci pomóc.

PS: Kagex - świetna robota z tym poradnikiem/instrukcją, whatever. Przydało by się to przypiąć albo cuś. Mnóstwo było tematów tego typu więc dobrze będzie mieć wszystko w jednym miejscu i nie musieć pisać N-ty raz tego samego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącza A/V:

Wejście mikrofonowe

Wyjście słuchawkowe

Wyjście HDMI

Sry mate, jak już wcześniej mówiłem - nie da się. Posiadasz wyjścia w lapcu, a do podłączenia potrzebujesz wejść :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tip: Ktoś może nie wyczaić ocb, więc tłumaczę. To jest moja odpowiedź na pytania (są w cytatach) tego usera. - Kagex

Przeczytałem. Tylko czy zrozumiałem?

Ehh... Trudne to!

Więc tak:

1 złącze (zasilanie)

1 złącze (DVI IN)

1 złącze (RGB IN (czyli VGA IN (?)))

Tak.

#1

W moim X zaplanowałem, że będę miał HDMI xD

Czyli musiałbym kupić takie coś, czy droższe (i lepsze)?

Raczej nie. Podłączenie Xboxa przez HDMI do monitora który nie ma wbudowanych głośników jest dużo cięższe, bo trzeba albo kupić specjalny kabel od microsoftu (~150zł chyba) albo kroić component/composite i korzystać z obu naraz :) Polecam po prostu VGA, jeżeli "tniesz koszta" :)

#2

Mam normalne głośniki. Czy musiałbym coś dokupywać?

Jak wyżej.

#3

Mam jeszcze takie żółte coś, które przechodzi z jednej strony z kolców (myszka, klawiatura, ale mniejsze) do żółtej dziury (tak jak np. do głośników). Co to jest?

svideo chyba... Nie, to ci nic nie da :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kagex jedno pytanko ^^:

Mam zamiar podłączyć xboxa przez kabel HDMI-DVI. A jak wiemy DVI nie przenosi dźwięku, jednak załóżmy, że ktoś się uparł na taki kabel :P. Czy zadziałało by coś takiego: Kabel DVI-HDMI, Audio adapter do xboxa 360, Go połączylibyśmy z czinczami dźwiękowymi białym i czerwonym a na drugiej stronie kabla dalibyśmy przejściówkę na mini jack żeński i do niego podłączylibyśmy głośniki to czy by to zadziałało. Wiem trochę mam w głowie skopane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Działa, jak należy! Wystarczył kabel VGA i adapter RCA -> Minijack.

Mógłbyś mi też wykombinować sposób, żebym mógł podłączyć X'a do internetu? Słyszałem, że trzeba się wpierw połączyć z kompem i z kompa do internetu. Czy to prawda?

PS Czemu jest taki jakiś cień? Tzn. wchodzę do konsoli (włączam) i taki cień jest w lewo, chyba nawet trzy cienie. Czemu tak? Na PC tak nie mam.

PS2 Daj gamertaga :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi też wykombinować sposób, żebym mógł podłączyć X'a do internetu? Słyszałem, że trzeba się wpierw połączyć z kompem i z kompa do

Wystarczy podłączyć X'a do kabla sieciowego, ma z tyłu specjalne wejście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kagex mam 3 pytania a drugie rozgałezione:)

1.Myślę że to nie jest pytanie do ciebie ale spróbuje.Mam monitor SyncMaster 940n.Dlaczego sądze że może nie działać? Są dwa wejścia jedno od zasilacza a drugie z wpiętym takim niebieskim ''podłaczeniem''Od tego idzie kabel i wydaje się że on był podłączany od kupienia.No i rodzi się pytanie:taki kabel jest normalnością i da się go wyjąć i wsadzić do jednego z tych rozgałezionych co pisałes?I drugie pytanie:Czy jeśli:

1.Komputer jest wyłaczony to xbox 360 sie włączy?

2.Komputer jest właczony czy xbox sie właczy?

3.Xbox jest właczony czy komputer sie właczy?

Edytowano przez KingsBounty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem kupiełem sobie monitor full hd z wszystkimi tymi wejsciami wraz z hdmi lecz niemja glosnikow widzialem ze poruszales juz ten temat lecz chcial bym wiedziec dokladnie co nalezy zakupic aby podlaczyc xboxa kablem hdmi a oprocz tego glosniki (mam juz oto ten kabel http://x.forum.cdaction.pl/uploads/monthly...60550_thumb.jpg gdyz aktualnie go uzywam) chce podlaczyc xboxa kablm hdmi gdyz slyszalem ze jest wtedy widoczna poprawa obrazu

Interpunkcja to naprawdę nie jest tabu... - Fel

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Niestety, jeżeli nie posiadasz wbudowanych głośników w swoim monitorze to nie będzie to możliwe. Ewentualnie można rozebrać kabel DVI i zrobić z niego wychodzące kable od audio. Gdzieś taki patent widziałem. Ale skoro masz kabel VGA, to nie widzę przeszkód abyś go używał. Chinche podłączasz do wzmacniacza i gitara. Jakość obrazu powinna być zadowalająca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie znaleźć ten kabel SVGA (ten, aby od razu podłączyć głośniki) do 100 zł, bo na allegro nic nie widzę :(

Albo czy dostanę takiw Media Markt lub Komputronku.

Mam jeszcze pytanie: jak mógłbym podgłosić lub ściszyć głos jeśli moje głośniki nie mają wbudowanego pokrętła, aby ustawiać poziom dźwięku. Mam takie urządzenie, dzięki któremu mogę zmieniać poziom głosu:

http://static1.skapiec.pl/f1/102199b1.jpg

(Swoją drogą posiadam to urządzenie 3 lata (Okres gwarancyjny) i nigdy się nie zepsuło.)

Edytowano przez Ashiro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym opisie jest jeden ważny błąd.

Przejściówka z kabla DSUB na gniazdo DVI może nie pasować do większości monitorów.

DVI w zależności od wersji przenosi sygnał cyfrowy i analogowy (DVI-I), cyfrowy (DVI-D) lub tylko analogowy (DVI-A) (Link do WIkipedii)

W większości monitorów gniazdo jest DVI-D czyli cyfrowe. Wyjątek tu stanowią modele nie posiadające w ogóle DSUB, ale nie zawsze.

HDMI to w skrócie DVI-D + audio (+ ew. kodowanie sygnału) dlatego też nie ma bezpośrednich przejściówek HDMI -> DSUB.

Poza tym istnieje jeszcze przejściówka Component -> DSUB ( link ) o której warto byłoby wspomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...