Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

@Redsun W takim razie z Overhaulem nie będzie problemów, mimo to warto pamiętać, że jest to kompilacja sprzed 4 lat i od tego czasu pojawiło się zarówno sporo nowych modów, jak i nowe wersje narzędzi takich jak MCP czy MGE XE.

Zajrzyj np. TUTAJ oraz TUTAJ, a co do polecanych modów, to zobacz np. Morrowind Rebirth. Nie jest kompatybilny z Animated Morrowind ani trawą z Overhaula, więc należy ją odznaczyć w czasie generowania odległego terenu w MGE XE.

 

Skoro już mowa o Morrowindzie, to wspomnę że projekt OpenMW został niedawno zaktualizowany do wersji 0.40, wersja finalna jest już coraz bliżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałam sobie zrobić achievement: znaleźć jakąś piękną niewiastę dla mojego Khajiita i wstąpić w związek małżeński..
Tak oto przemierzyłam Białą Grań, Samotnię, Wichrowy Tron w poszukiwaniu idealnej partnerki.
Jak na razie, pod względem ożenku moim bohaterem zainteresowały się 2 osoby:
- pijaczek spod gospody w Samotni
- młody sprzedawca w Wichrowym tronie

Więc wygląda na to, że mój Khajiit najprawdopodobniej jest gejem :P:D
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gangrenka88 By ktoś ci się oświadczył musisz zrobić dla nich questy. Osobiście polecam Camillę z tej pierwszej wioski (trzeba odzyskać złoty szpon dla brata) lub Ysoldę (w Białej Grani - dać jej kieł mamuta). Ew. kogokolwiek, bylebyś pobrała http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/63473/?. Chyba, że po prostu chcesz zrobić ze swej kociego gejka - w tej sytuacji niestety nie pomogę, bo się nie wiem kto co i jak... :|

Edytowano przez ST4LKER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ST4LKER Jestem przekonana, że dałam jej już ten kieł... swoją drogą o niej jako o partnerce myślałam w pierwszej kolejności :)
Teraz to dla odmiany śmieszy mnie, że mężczyźni w Skyrimie nie są tacy wymagający i z nimi hajtać można się od razu bez zbędnych ceregieli i ogólnego starania się ;)

Ale serdeczne dzięki za info, będę walczyć o względy Ysoldy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy mod Tamriel Rebuilt do Morrowinda da się przepuścić przez MG_konwerter i odpalić z polską wersją gry jak inne mody? Nie zależy mi na tym, żeby tekst był po polsku, gdyż i tak mam przez te wszystkie mody pół tekstu w grze po angielsku, ale pozwiedzałbym sobie nowe tereny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amigos  Dawno już nie konwertowałem TR,a od tamtego czasu wyszło sporo aktualizacji, ale z tego co pamiętam MG_Konwerter nie do końca dawał sobie radę z tak dużym modem, szczególnie z tematami dialogów. Ostatnio ukazał się nowy konwerter, który ponoć radzi sobie nawet z TR, ale wymaga obu wersji językowych gry do przygotowania słowników.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalna edycja miała premierę wczoraj i jest darmowa dla wszystkich posiadaczy zwykłego Skyrima. To bardzo fajna sprawa i chwała Beth za to. Szkoda tylko, że trochę ten sukces wizerunkowy sobie popsuli sprawą wczesnych kopii recenzenckich.

Skyrim SE ma wiele usprawnień graficznych, których można było nie dostrzec w trailerach i masywne usprawnienie stabilności gry, co powinno prowadzić do mniej CTD, szczególnie na zmodowanej grze. Powinno być równie lub bardziej stabilne co Fallout 4. Jeden z lubianych kanałów o modowaniu ma filmik na ten temat, ale wypiszę szybkie TL;DR. Dodam tylko, że pewnie można tego znaleźć nieco więcej.

- Rain Occlusion - deszcz i śnieg nie padają przez dachy, wcześniej był do tego mod. Beth wprowadziła to dopiero w F4.

- Woda - znacznie lepiej wygląda, płynie znacznie bardziej naturalnie. Myślę, że można sobie teraz odpuścić ściąganie moda.

- Stabilność - gra będzie się crashowała znacznie rzadziej jeśli w ogóle i traci mniej fps w sytuacjach, które normalnie zmniejszyłyby wydajność gry czterokrotnie.

- Naprawiono pewne bugi graficzne, ale Brodual konkretnie wspomina o bugu, w którym grze nie udaje się renderować kilku rzeczy naraz i przez to rzeczy jak góry w oddali "migały".

- Można zabrać kapturek katowi w lochu w Helgen, podobnych ciekawostek może być więcej.

- Oczywiście pamiętajmy o zmianach wspomnianych w samych trailerach - oświetlenie jest o niebo lepsze. Dajcie chwilę moderom na zrobienie czegoś pokroju True Storms (znakomity mod pogodowy do F4) i gra będzie wyglądała rewelacyjnie.

Sprawa modów: Do nowej wersji trzeba prawie od nowa tworzyć SKSE, mały programik, który pozwalał bardziej skomplikowanym modom działać. Mody takie jak Sky UI mogą wciąż działać w Specjalnej Edycji, ale elementy wymagające SKSE (jak menu konfiguracji modów) już działać nie będą. Bethesda skontaktowała się z niektórymi znanymi moderami by przygotować jedne z popularniejszych modów na premierę SE, więc już teraz powinniście mieć dość duży wybór. Mody takie jak te od Chesko (m.in. Frostfall) są dostępne w wersjach bez SKSE, czyli przykładowo bez prostej konfiguracji w grze i dodatkowych elementów interfejsu, ale działają dobrze i to powinno starczyć. Wielu innych moderów bez dostępu do wczesnej wersji SE obiecali już dawno, że będą konwertować swoje mody do SE. Myślę, że wystarczy miesiąc lub dwa by móc zacząć się cieszyć SE w takim samym stopniu co zwykłym Skyrimem z modami.

 

Inna dobra sprawa, Skyrim SE nie wpływa na zwykłego Skyrima, więc możecie mieć dwie różne wersje do paru różnych celów. Polecam właśnie teraz zainteresować się ogromną modyfikacją zmieniającą całego Skyrima - Enderal. Łatwo wam zabije czas w oczekiwaniu na nowe SKSE do Specjalnej Edycji, Enderal nie wymaga SE ani nawet dodatków!

Enderal to kontynuacja innego bardzo dużego moda do Obliviona, Nehrim. Zmienia cały kontynent, całą fabułę, kilka ważnych mechanik gry i wprowadza wiele usprawnień graficznych. Nie wymaga modów żeby się z tym dobrze bawić, ale wciąż można wiele dzięki nim usprawnić (chociażby walkę instalując moda pokroju Wildcat). Historia jest świetna, smutna i ma dobre zakończenie. Twórcy moda obiecują dodatkowy content w przyszłości. Polecam bardzo, dopiero co ukończyłem i jestem zachwycony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grać w SE to tylko na nowym sprzęcie chociaż wiele osób raportowało problemy nawet na GTX980. Poczekamy kilka lat na rozwój modów i jak seria 1000 stanieje jak barszcz to wtedy sobie przesiądę się na SE.

Ps. Fakt, że nie tknęli tekstur w jakiś sensowny sposób sprawił, że dostali u mnie "NAY" jeżeli chodzi o polecenia i recenzje. Taki remastering gdzie większość roboty znowy musi odwalić grono moderskie to oni mogą sobie darować.

Edytowano przez JINX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Specjalną Edycję lepiej jest traktować jako darmowy update niż cokolwiek innego. Taki nadzwyczajnie duży, który jednak wymaga konwersji modów do nowej wersji, przez co w pełni będzie można się tym nacieszyć dopiero za miesiąc (sic!). Słowo remaster chyba dawno temu straciło znaczenie jak przeróżni twórcy zamiast robić coś nowego to tylko "odświeżali" (czyt. podbijali rozdzielczość) niekoniecznie-stare tytuły (The Last of Us hurr).

Dziwię się, że tylu ludzi w sekcji komentarzy zgłasza jakieś problemy z działaniem gry gdy na ogół na stronach takich jak reddit SE jest chwalone za poprawy w tej kwestii. Ja sam nie doświadczyłem problemów, nawet na moim starzejącym się laptopie. Żeby jednak nie było, że problemów zupełnie brak - niektórzy gracze zwrócili uwagę na problemy z dźwiękiem w grze. Pliki dźwiękowe (poza głosami i muzyką) przeszły przez, jeśli to ująć jak odkrywca błędu, agresywną kompresję do formatu .xwm, co w normalnej sytuacji nie powinno być złe, ale Bethesda zrobiła to zwyczajnie zbyt mocno i jakość dźwięku znacznie oberwała. Prawdopodobnie niedopatrzenie (dość głupio, że coś takiego pominęli) i Beth ma wypuścić fixa w przyszłym tygodniu.

Przynajmniej taka dobra sprawa, że wspomniane przeze mnie usprawnienia (szczególnie stabilność) sprawią, że gra będzie mogła wyglądać i działać lepiej niż kiedykolwiek, a możliwości moderów też będą większe. Niestety, dopiero za jakiś miesiąc lub dwa. Autorzy SKSE dopiero ogłosili początek prac nad nową wersją i nie mają pojęcia kiedy uda im się to skończyć. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś szczególny powód dla którego powinienem zainteresować się tą aktualizacją? Oprócz poprawy grafiki, bo to robi mi mod Tropical już nawet przez zwykłą zmianę klimatu na milszy mi również w rzeczywistości. Z resztą cała reszta jeśli chodzi o grafikę i tak była dla mnie wystarczająca, braku tego "Rain Occlusion" nawet nie zauważyłem, nie zwracałem uwagi na takie bzdety. Ta aktualizacja zmienia coś na lepsze w mechanice? Dodaje nowe lokacja? Bronie? Czary? Pancerze? Dajcie mi choć 1 powód dla którego mogłaby mnie ona obejść. Jak dotychczas, to stwierdzam, że bardziej pasowałby tytuł Skyrim: Edycja Przereklamowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakieś dobre miejsca do zaopatrzenia się w krasnoludzki metal(pod każdą postacią, czy to rudy, sztabek, czy kawałków metalu dwemerskiego)? Oprócz laboratorium Calcelma, bo je już splądrowałem dokładnie, a przedmioty tam się chyba nie regenerują. Jakieś ruiny dwemerskie czy kopalnie może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz tego pełno w każdych dwemerskich ruinach. Zainstaluj sobie moda zmniejszającego ciężar tych rzeczy do zera. Do tego daj mody immersive weapon i immersive armors. Będziesz mógł przetapiać rzeczy, które one dodają w piecu hutniczym na surowce. W tym niektóre rzeczy na dwemerski metal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skusiłem się na tą edycję specjalną. Nie widzę szczególnych różnic w grafice. W zasadzie to nie widzę żadnych. Jest w sumie prawie to samo, ale z mniejszą ilością modów. Prawie to samo ponieważ jedna rzecz rzuciła mi się od razu w oczy. Mianowicie podczas zeskakiwania z czegokolwiek jest takie jakby balansowanie czy jakby to nazwać. W każdym razie zeskok jest jakby bardziej realistyczny. Jednak bardzo mi brakuje do tej gry jakiegoś moda typu Tropical. Osobiście nie lubię zimy, śniegu, lodu i mrozu. To minus tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2017 o 10:41, aliven napisał:

To nie jest minus gry. Równie dobrze można narzekać, że w Dead Island nie biegam w okolicach Morskiego Oka.

Minus taki subiektywny. Oczywiście nie ma to wpływu na mechanizmy rozgrywki tylko na moje subiektywne wrażenia estetyczne. Oczywiście można pokazać krajobraz zimowy bardzo dobrze zrobiony technicznie, najnowocześniejszymi dostępnymi metodami, ale to dalej jest zima.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidowali w końcu ten błąd ze strzałami utkwionymi w ciele bohatera? Bardzo denerwujący bug. Szczególnie, gdy założyło się np. ciuchy Słowika. Postać wygląda epicko, przełączenie na widok zza pleców, a tam.. jedna strzała w oku, druga w nodze, a trzecia już nie powiem gdzie bo bana dostanę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...