Skocz do zawartości
Smuggler

The Elder Scrolls (seria)

Polecane posty

Co ciekawe, efekt oślepienia powodował efekt odwrotny od zamierzonego, i postać (gracz lub NPC) objęta tym efekt miała większą szansę na trafienie, zamiast mniejszą. ;) Morrowind Code Patch naprawił to przeoczenie.

Z ciekawych zaklęć pamiętam np. obszarową lewitację o sile 0, działające przez 0 sekund. Cóż takiego powodowało? Trafione tym zaklęciem Skrzekarze, znienawidzone przez graczy latające stwory których pełno na całym Vvardenfell, spadały na ziemię.

Na nieistniejącym już forum znalazłem kiedyś też przepis na czar Lewitacja, 0 pkt na X sekund na siebie. Czar rzucać koniecznie w widoku 3-ciej osoby, po czym spróbować się przebiec. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2016 o 09:51, Swatro napisał:

Grałem w Skyrima ale już pod koniec rozgrywki ,razem ze zbugowanymi zadaniami odechciało mi się w to grać. Pomyślałem że pierwsze przejdę Morrowinda, potem obliviona i dopiero Skyrima. To może tak, będę rozwijał walkę dwoma broniami albo 2 ręczny miecz i tak samo rozwijał będę magię zniszczenia??.

W Morrku nie ma opcji walki dwiema brońmi. Najbardziej optymalnym orężem są długie ostrza albo topory, plus włócznia albo celność (łuki i kusze) do zabijania tych !#$@$ skrzekaczy oraz do zmiękczania wrogów zanim podejdą. Przy czym uprzedzam, że dopóki nie podbijesz sobie celności na jakiś przyzwoity poziom to nie trafisz nawet w orka stojącego Ci na stopie, a co dopiero w cokolwiek znajdujące się poza zasięgiem broni białej. Nawet jeśli strzała czy bełt fizycznie w niego wejdą to gra nie uzna trafienia. Tak to jest, jak się łączy pierwszoosobową walkę w czasie rzeczywistym z erpegowymi rzutami kością. Najlepiej jest pójść w broń dwuręczną, gdyż ciosy nią, szczególnie toporami i młotami, mają szansę na powalenie przeciwnika na ziemię, dzięki czemu jest na parę sekund bezbronny. Działa to też w drugą stronę, więc łebków z taką bronią najlepiej zabijać na odległośc, chyba że chcesz zostać koneserem Vvardenfellskiej gleby. Magię zniszczenia polecam, z tego co pamiętam to czary z tej kategorii rażą dość solidnie.  Ogólnie magia w Morrku jest dość fajna (na pewno o wiele ciekawsza niż w Skyrim), dużo szkół i efektów, a do tego możliwość tworzenia własnych cudacznych zaklęć, np. podpalenie samego siebie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam moda do Skyrima który sprawia, że częściej się na kogoś\coś wpada na otwartej przestrzeni. Chodzi mi o to żeby częściej się można było natknąć na jakieś losowe zdarzenie typu mag walczący z jakimś wojownikiem czy gigant z wilkami. No po prostu żeby więcej się działo dookoła. Polecicie mi coś godnego uwagi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie :D nie będą się kłóciły mody które podał ST4LKER i darkdarius jeśli zainstaluję je razem? Nie chciałbym też przesadzić tzn. wolałbym uniknąć sytuacji gdy po instalacji tych 4 modów nie można wyjść spokojnie z miasta bo co dwie sekundy to się naparza jakaś armia a to jacyś magowie. Możecie mi polecić jeszcze jakiegoś moda na więcej opcji w kreatorze postaci? Chodzi mi o to żeby było więcej rodzajów oczu, ust, fryzur itp. Znalazłem kilka ale się waham z instalacją bo czytałem że później mogą wystąpić problemy typu wywala wywalanie do pulpitu a tego wolałbym uniknąć 

Edytowano przez Arlekin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że piszę pod swoim postem ale bez tego nikt nie zwróci uwagi na moje pytanie. Chcę zainstalować do Skyrima Unofficial Skyrim Patch bo natykam się podczas gry na denerwujące błędy i chciałbym się ich pozbyć. Czy po jego zainstalowaniu muszę rozpoczynać grę od nowa czy będzie działał jeśli kontynuuję obecną grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem który mod to spowodował ale odkąd dołączyłem do gromowładnych nie mogę wejść do żadnego miasta bo atakują mnie strażnicy (wyjątkiem są miasta które już wyzwoliłem z pod panowania cesarstwa). Ma to swój urok bo teraz na prawdę czuję się uwikłany w ten konflikt. Niestety uniemożliwia mi to wykonanie kolejnego zadania dla gromowładnych gdyż muszę w nim udać się do kolejnego miasta które mam wyzwolić i znaleźć dowody obciążające tamtejszego jarla. Tylko jak mam to zrobić skoro po wejściu do miasta wszyscy strażnicy się na mnie rzucają? W pojedynkę nie dam rady im wszystkim. Miał ktoś taki kłopot? Jak sobie z nim poradziliście? Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie przypominam sobie bym miał jakiś kłopot ze strażą miejską podczas wykonywania questów z Wojny Domowej. Może przez przypadek zabiłeś jakiś niepowiązany z fortem oddział, ktoś to widział i teraz w danej prowincji jest za ciebie nagroda?

Ja z kolei mam pytanko - jak u was z wydajnością Skyrima na Win10? Bo u mnie szczerze powiedziawszy to leży i kwiczy. Na siódemce z tym samym zestawem modów wszystko chodziło ładnie i tylko w niektórych miejscach, które modami trochę wydetalowałem miałem mocne spadki klatek. A tutaj nawet goły skyrim ledwo trzyma 30 w terenach zewnętrznych. Nic fajnego powiadam wam i nie mam jak na to zaradzić. Ktoś coś halp?

I tak sobie myślę, możecie polecić jakieś fajne mody na potwory? Nie szukam od razu całego zestawu z setki różnych stworów. Chciałbym raczej choćby jednego, ale dobrego. Jakieś creepy monstrum, które czasem spawni się nocą w lasach i przyprawia gracza o zawał serca, albo coś w tych klimatach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to na pewno nie to gdyż tak jest we wszystkich miastach które nie są jeszcze wyzwolone (sprawdzałem w Samotni, Markarcie i Morthalu), gdzieś czytałem żę mod Civil war overhaul może powodować takie problemy jak u mnie. Niestety wyłączenie tego moda i ponowne uruchomienie gry nie rozwiązało problemu :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zasadniczo mam teraz z tym Skyrimem problem i byłbym wdzięczny za jakieś rady. Zainstalowałem go całkowicie na czysto i w tym momencie wkleję wam to co napisałem w Luźnej Jeździe:

Cytat

 

TFW instalujesz Skyrima na czysto, nie wgrywasz żadnych modów, odpalasz sobie grę i wszystko jest cacy, ale na początku prologu wchodzisz w opcje jak zwykle, podnosisz czułość myszy bo domyślna jest za niska, zamykasz opcje i... gra zamienia się w pokaz slajdów. Ponowne uruchomienie gry, od autozapisu zaraz po stworzeniu postaci niczego nie naprawia. Co do cholery jest z tą grą nie tak?

 

Uruchomiłem grę jeszcze raz i po kolejnym wejściu w opcje klatek trochę przybyło, ale wciąż widać, że chrupie. Czyli z jakiegoś powodu wejście do opcji i przesunięcie jednego paska wpłynęło mi na wydajność całej gry. Przy czym na pewno nie jeden raz w przeszłości miewałem podobne problemy. Zwykle po wyjściu z jakiegoś domu zdarzało się, że fpsy leciały na łeb na szyję i tylko wczytywanie do skutku pozwalało na to jakoś zaradzić. Przynajmniej do czasu kolejnej awarii.

Ale nie przytrafiało się to zawsze. Przy jednej instalacji dropy były, przy innej nie, ale teraz pierwszy raz coś takiego trafiło mnie po skorzystaniu z głupich opcji, gdzie nawet wczytanie gry od wcześniejszych zapisów nie chce specjalnie pomóc. To jest jakiś wyciek pamięci, czy inne dziadostwo? Czy Nieoficjalne Patche powinny na to pomagać?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, już nie mogę na te mody. Fakt założenie cesarskiej zbroi pomogło i mogę sobie chodzić po miastach gdzie rządzi cesarstwo. Niestety nie mogę ukończyć zadania wyzwolenia Morthalu. Najpierw zdobycie pobliskiego fortu przebiega normalnie. Problem zaczyna się gdy otrzymuję rozkaz dołączenia do grupy uderzeniowej na miasto. W tym momencie znika ono z mapy (zostaje tylko w jego miejscu znacznik że mam tam zadanie) i sam szturm musiałem powtarzać po kilka razy bo w trakcie z niewiadomych przyczyn nagle mi wyskakiwało że zadanie nieudane. Niestety nawet gdy uda mi się zdobyć miasto to nie wiele to daje bo nie mogę o zwycięstwie poinformować ani Ulfrica ani Galmara. Co więcej gdy podchodzę do Galmara to on jedynie mówi mi żebym dołączył do grupy udrzeniowej na Morthal (a w dzienniku jak wół stoi że zadanie zaliczone). Z tego co czytałem na internecie to przed szturmem na miasto powinienem dostać zadanie przechwycenia kuriera a nic takiego się nie dzieje tylko od razu szturm. Miał ktoś taki problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź to zadanie na Elder Scrolls Wikia i spróbuj je popchnąć do przodu przez używanie komend. Miałem podobny przypadek z oczyszczeniem jaskinii dla Jarla na południowym wschodzie, i konsola pomogła.

Ja z kolei się przesiadłem na nowo do Skyrima, z nowym sprzętem, i co mi się rzuciło w oczy: Skyrim lubi się nawet na takim sprzęcie wywalić do pulpitu. Próba wczytania świata może się nie udać. Plus, zainstalowałem mody na trudniejszą grę. Ubijałem pierwszego smoka blisko pół godziny, a strzały mi prawie wszystkie wyszły w tym czasie. Do tego może jeszcze wrzucę Skyrim 2k HD żeby gra wyglądała jeszcze lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9/5/2016 o 23:06, nerf0 napisał:

Ja z kolei mam pytanko - jak u was z wydajnością Skyrima na Win10? Bo u mnie szczerze powiedziawszy to leży i kwiczy. Na siódemce z tym samym zestawem modów wszystko chodziło ładnie i tylko w niektórych miejscach, które modami trochę wydetalowałem miałem mocne spadki klatek. A tutaj nawet goły skyrim ledwo trzyma 30 w terenach zewnętrznych. Nic fajnego powiadam wam i nie mam jak na to zaradzić. Ktoś coś halp?

A może jakieś uruchomienie w trybie zgodności by pomogło albo coś? Albo jako admin, nie przez Steam czy inne dziady, w niektórych gierkach pomaga :/ Nie wiem. U siebie nie zaobserwowałam różnicy na 10tce. Wcześniej miałam 8.1, szło tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gangrenka88, nie chcę zapeszać, ale chyba wreszcie, po wielu godzinach kombinowania z modami, i dopisywania kolejnych linijek do pliku Skyrim.ini, udało mi się osiągnąć wzorową stabilność. Wczoraj zrobiłem sobie dość długie posiedzenie i w tym czasie nie doświadczyłem już żadnego crasha, wywalania do pulpitu, zawieszenia gry, niemożności wczytania save'a, czy jakichkolwiek nieprawdopodobnych spadków ilości klatek. Jedyny błąd jaki pozostał to te znikające randomowo tekstury. Nie raz można grać i nic się nie zauważy, a czasem zobaczysz, że znika twarz twojej postaci, tekstura drogi, albo czy na przykład poduszki na łóżku. Nie wiem skąd się to bierze i dlaczego, ale miałem to nawet na całkowicie czystym, dopiero co zainstalowanym Skyrimie. Widać będę musiał z tym żyć, ale jest to stosunkowo akceptowalny deal, bo bug nie psuje samej rozgrywki, a czasem wystarczy przejść z lokacji do lokacji, albo wczytać save, żeby się naprawiło.

Na razie jestem zadowolony. Macie screeny w zamian za wsparcie duchowe:

Spoiler

5opYdl8.jpg

rc2WbHo.jpg

HOHaZVH.jpg

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nerf0
Jak zacząłeś opisywać swoje przejścia to od razu mi się przypomniały moje problemy i mój "akceptowalny detal" ;) Pamiętam jak kiedyś ślęczałam też nad Skyrimem i  próbowałam rozkminić problem braku widoczności pod wodą. Też było testowanie modów czy majstrowanie przy plikach, przez jakiś czas nawet tego nie ruszałam, bo stwierdziłam, że pod wodą widzieć nie muszę .. aż przyszło mi któregoś dnia wykonać zadanie w którym szukasz -  o ile dobrze pamiętam - pióra na dnie jeziora, chyba od umm Maven Czarnej Róży..
Wtedy już nie było zmiłuj i trzeba było znaleźć rozwiązanie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gangrenka88

Jeśli używasz ENB i masz włączony antyaliasing w ustawieniach karty oraz samego Skyrima w opcjach graficznych, wyłącz je. Antyaliasing w ustawieniach karty zostaw pod kontrolą aplikacji, a w Skyrim go wyłącz zupełnie. Powinno pomóc.

A ja w międzyczasie staram się ustalić z modam, który mod odpowiada za przegięty poziom trudności smoków i innych przeciwników. Podejrzewam DUEL - Combat Overhaul i Dragon Combat Overhaul, ale coś mi się wierzyć nie chce. Zwłaszcza, że wykopałem stare zapisy sprzed czterech lat. Użyłem bugów i mam pancerze co dają wartości w milionach, a i tak byle bandyta mnie może załatwić jednym silnym atakiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redsun Napisz najpierw, jaką masz wersję językową Morrowinda. Zainstalowanie i uruchomienie Overhaula na polskiej wersji gry jest możliwe, ale wymaga sporo pracy, konwertowania modów oraz ogólnej znajomości tego jak mody działają i jak rozwiązać problemy spowodowane modami oraz samym Overhaulem czy rozbieżnością wersji językowych.

@Qarci Wszystkie PCtowe wydania Skyrima są na Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...