Skocz do zawartości
Turambar

Polecamy i poszukujemy seriali

Polecane posty

Ja ze swojej strony polecę Life. Historia, który został niesłusznie oskarżony o morderstwo i wychodzi po kilkunastu latach, dostając furę forsy jako zadośćuczynienie. Nie brzmi to aż tak dobrze, ale główna postać jest na tyle interesująca(i poryta) że jest to jeden z moich ulubionych seriali. Niestety kończy się po drugim sezonie, a pierwszy ma marne 12 odcinków. Szkoda.

Dollhouse jest także wart polecenia. Nie jest to serial wybitny, ale sam pomysł - wgrywania tożsamości do postaci - dał pole do popisu. Można obejrzeć w wolnym czasie. Do tego pewna postać z BSG w głównej roli :)

No i byłbym zapomniał - Gdzie pachną stokrotki! Gdyby Burton robił serial nie wątpię, że tak właśnie by wyglądał. Świetna narracja, odpowiednio dziwno/śmieszne historie i zabójczy klimat.

Edytowano przez ChosenOne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie:

Był to film/serial ( nie jestem pewny na 100% ale wydaje mi się, że właśnie był to serial).

Akcja działa się w Rzymie ( nie w mieście [chyba] ale w imperium Rzymskim). Była tam jakaś grupa (może legion) żołnierzy, którzy (chyba) spotkali "Legendarny 3 Legion Rzymian, którzy zostali jako jedyni bronić Cezara (chyba) na jakimś wzgórzu" potem (chyba) się do nich przyłączyli i walczyli przeciwko komuś.

Ten legion na sztandarze miał (chyba) trójząb, i wycinali go na poległych wrogach.

Leciał (chyba) na TVP1/TVP2 około 07.2007 (znalazłem rachunek za hotel gdzie oglądałem go, a tam była właśnie ta data.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się o to nie martw Święty, jak mawia stare i celne łacińskie przysłowie - varietas delectat. Za wszystkie tytułu dziękuję, ale nie zamykam się na nowe propozycje jakby co ;)

Jeśli to nadal aktualne to polecam

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59598&pid=1

Tożsamość szpiega - naprawdę dobry serial pokazujący szpiegostwo od kuchni.

Jericho - o ile nie słyszałeś to życie pewnego amerykańskiego miasteczka po wybuchu głowic atomowych w USA.

Jeśli spodobał Ci się Doktor Who to "odpryskiem" tego serialu jest Torchwood (odbywa seriale łączy osoba Jack-a Harkness-a).

Torchwood to instytut do walki z obcymi którzy nawiedzają ziemię.

ponadto:

http://www.hbo.pl/series/uwieziony-odc-1_-68888

tyle tylko że wyżej wymieniony serial jest remake-iem oryginał to

http://www.imdb.com/title/tt0061287/

Jest jeszcze Alfred Hitchcock przedstawia

Ps. Mam nadzieję że pomogłem.

Ps. II. część z tych seriali leci aktualnie na niektórych kanałach tv w Polsce , część zaś jest do kupienia na dvd z polskim lektorem.

Edytowano przez Bogart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy zna ktoś jakieś interesujące seriale związane z fantastyką/tematyką paranormalną? Wiem, że jest to bardzo szerokie pojęcie, dlatego uszczegółowię: poszukuję seriali, które z jednej strony posiadałyby elementy w pewien sposób 'magiczne' (jednak traktowane poważnie), ale i miałyby świetnie rozbudowaną psychologię postaci. Z 'tego typu' obejrzałam i naprawdę podobały mi się: Supernatural, Miracles, Apparitions, Moonlight, w mniejszym stopniu, ale także Being Human. Od razu mówię, że nie planuję oglądać seriali takich jak Buffy (nie była aż tak zła, ale to mi się mogło podobać, jak miałam 10 lat mniej), Vampire Diaries, Teen Wolf, True Blood; zawiodłam się także na Sanctuary.

Także jeśli ktoś zna pasujące do mojego opisu seriale zawierające potwory, poruszające wątki religijne lub paranormalne, raczej poważne (chociaż mogą mieć oczywiście - jak Supernatural - elementy humorystyczne), to będę bardzo zobowiązana za podanie ich.

Dodam, że inne bardzo lubiane przeze mnie seriale to Dexter, 6 Feet Under, Castle, Firefly, Northern Exposure, Twin Peaks, Earth2, Lost, Rome, Spartacus, Filary Ziemi, Tudorowie, Gra o Tron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik PSI, tak samo jak Fringe i Archiwum X raczej odpadają ze względu na to, że powołują się raczej na naukowe rozwiązania problemów, do tego tematyka FBI etc. mnie zwyczajnie nie interesuje ;]

Jeśli zaś chodzi o rodzinę Borgiów - na początku byłam do nich pozytywnie nastawiona, mając nadzieję na serial podobny do Tudorów (gdzie były pewne odstępstwa od historii, ale raczej drobne i bez większego wpływu - przynajmniej te fragmenty, które sprawdzałam i porównywałam z literaturą). Natomiast w "Borgiach" już od pierwszego odcinka natknęłam się na dość ostre zmiany względem źródeł historycznych, więc moje zainteresowanie serialem spadło (bo dla mnie serial powołujący się na historię albo powinien starać się trzymać faktów jak najściślej, albo - jak Spartacus - nie udawać historycznych inaczej, niż tłem i nazwami).

MSaint -> Niestety, też nie to. Kojarzy mi się to z serialem "Reaper". No i jakoś humor związany ze śmiercią głównej postaci spowodowanej

deską klozetową

do mnie nie przemawia. Taki ze mnie ponury typ.

W każdym razie pytanie dalej zostaje aktualne. Pamiętam jednak, że słyszałam kiedyś o serialu z dziewczyną ze swoim aniołem-stróżem (i nie mówię tu o "Dotyku Anioła"). Kojarzy ktoś coś może?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś humor związany ze śmiercią głównej postaci spowodowanej

deską klozetową

do mnie nie przemawia.

Nie żebym bronił jakoś specjalnie tego serialu czy - za przeproszeniem - wciskał na siłę, ale bazowanie swojej opinii o całości na temat tej pojedynczej sytuacji jest błędne. "Dead Like Me" to nie jest styl "amerykańskiej komedii dla nastolatków", a bliżej mu np. "Przystanku Alaska", tam np. trafił się osobnik, który poniósł śmierć od

spadającego sztucznego satelity, a z trumny wystawały antenki

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niziołka- Co prawda seriali tego typu oglądałem sporo, lecz jestem zdania, iż właściwie większość seriali amerykańskich (i nie tylko) bez względu na tematykę, jest opartych na tych samych schematach (nie widzę wielkich różnic, oprócz tematyki, między np. Strażnikiem Teksasu, a Supernatural, hehe). W związku z takim krytycznym podejściem, jest mi więc ciężko coś polecić. Podam trzy tytuły, choć nie mam o tych serialach zbyt dobrego zdania.

Carnivale- porównywany do Twin Peaks;

Potępieniec / Brimstone- IMHO typowy schematyczny, starszy serial, aczkolwiek sądzę, że jest trochę w klimacie Supernatural;

Zaklinacz Dusz / Ghost Whisperer- kobieta- medium pomaga duchom. Dla mnie to taka bardziej ezoteryczna i niesamowita wersja Dotyku Anioła. Serial leci obecnie bodaj na Dwójce i Tvn 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

z pół roku temu w przerwie pomiędzy oglądaniem 6 i 7 sezonu star trek: tng znalazłem w necie serial battlestar galactica. Obejrzałem 3 godzinny dwuczęściowy pilot i tak się zaczęło. Obejrzałem go w tydzień (4 sezony - 84 odcinki, każdy po ok 50 min + 2 pełnometrażowe filmy). Niedawno oglądałem go po raz drugi i mnie nie znudził. Zakładam ten temat, bo poszukuje serialu podobnego do bsg. Co proponujecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie też się dowiem, co to jest, bo jedyne skojarzenie, które mam to Kapitan Planeta i Planterianie (chociaż była ich piątka ;] ).

Carnivale- porównywany do Twin Peaks;

Potępieniec / Brimstone- IMHO typowy schematyczny, starszy serial, aczkolwiek sądzę, że jest trochę w klimacie Supernatural;

Zaklinacz Dusz / Ghost Whisperer- kobieta- medium pomaga duchom. Dla mnie to taka bardziej ezoteryczna i niesamowita wersja Dotyku Anioła. Serial leci obecnie bodaj na Dwójce i Tvn 7.

Z Carnivale się zapoznałam, ale przy pierwszym podejściu okazał się trochę zbyt chaotyczny, jednak planuję do niego wrócić. Ghost Whisperer - widziałam jeden odcinek, absolutnie mnie nie przekonał. Do Brimstone'a nie podejdę.

Udało mi się natomiast na własną rękę znaleźć serial, który mnie wciągnął: HEX. Zabieram się do obejrzenia drugiego mini-sezonu, z pewnością też założę temu serialowi temat po obejrzeniu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę oglądać "My Name is Earl" i obejrzałem wszystkie sezony "How I Met Your Mother?". Znacie coś podobnego? Szczególnie do tego pierwszego, jakiś lekki serial z postaciami, które naprawdę da się polubić i do nich przywiązać. Oglądałem już The Walking Dead, Dwóch i Pół, On Ona i Dzieciaki, Scrubs, Mentalistę, Big Bang Theory.

Edytowano przez Shortyy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam serialu. Nigdy go nie oglądałem, wiem tylko , że opowiada o młodym białym chłopaku, który dorasta w typowej czarnej dzielicy w USA , zostaje wyrzucony z domu przez matkę i próbuje jakoś stanąć na nogi. Pomóżcie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę oglądać "My Name is Earl" i obejrzałem wszystkie sezony "How I Met Your Mother?". Znacie coś podobnego? Szczególnie do tego pierwszego, jakiś lekki serial z postaciami, które naprawdę da się polubić i do nich przywiązać. Oglądałem już The Walking Dead, Dwóch i Pół, On Ona i Dzieciaki, Scrubs, Mentalistę, Big Bang Theory.

Przede wszystkim Californication! Do tego polecam Ci Lie to Me oraz ewentualnie Suits. Jeśli lubisz Dwóch i Pół nowy serial z Charliem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię kolegi wyżej. Ja natomiast skończyłem ostatnio Californication i dzięki za przypomnienie o Earl`u. Kiedyś oglądałem, ale chyba wszystkich odcinków nie skończyłem.

Z klasyki polecę 13 posterunek, Świat według Bundych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam jakiegoś interesującego serialu. Oglądałem już Californication, Dwóch i pół, Mentalistę, Grę o Tron, The Walking Dead trochę, Lie to Me, Housa, Kości, trochę Dextera, The Wire i Luthera. Ostatnio oglądam Suits. I szukam jakiegoś serialu. Raczej nie interesują mnie te z Comedy Central. Chodzi mi bardziej o ciut ambitne - coś właśnie w stylu Suits czy Lie to me. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Ambitny serial komercyjny? To trochę jak godzić ogień z wodą :) Dla mnie wystarczy jak serial sprawia mi przyjemność. Jeśli nie lubisz sf to może 2 inne seriale stacji USA - Burn Notice (naprawdę fajna historyjka spalonego szpiega) i Common Law (niby typowy serial kryminalny o 2 policjantach ale zabawny i rzeczywiście są pewne nawiązania do "Zabójczej Broni". I jest nowy genialny serial "Person of Interest". Wyszedł dopiero pierwszy 22 odcinkowy sezon ale historia, bohaterowie i akcja po prostu rządzi! 15 mln Amerykanów co tydzień po prostu nie może się mylić :P:D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...