Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Filmowe kaszanki

Polecane posty

Blob, (...) Zombie pożeracze mięsa

Wut? Kto mógł te filmy wrzucić do listy najgorszych? Toż Blob, oryginalny rzecz jasna to legenda to legenda horroru - typowy klasyk. Absurdalny? Tak, ale do licha - w miasteczku w którym to kręcono nie bez powodu co roku oddwarza się scenę wybiegania przerażonych ludzi z kina ;)

Zombie pożeracze mięsa - poważnie, kto tworzył tę listę, co? Jesli mamy na myśli ten sam film, znany także jako Zombi 2 albo Zombie flesh eaters w reżyserii Lucio Fulciego to ktoś poważnie skopał sprawę - Fulci to jeden z najlepszych reżyserów, obok wujka Romero w gatunku filmów o zombie. Fakt, jest nastawiony bardziej na gore i to świetnie wykonane jak na swoje czasy (truposze wyglądają świetnie!), podczas gdy Romero dodatkowo tryskał i tryska pewnym symbolizmem i satyrą społeczną. Nie zmienia to jednak faktu, że Fulci to dla fanów zombie-movies legenda.

Cóż - trudno mi osobiście wybrać jakąś oczywistą kaszankę, bo po prostu takich nie oglądam ;)

Choć przyznam, że kiedyś widziałem "Plan 9 z kosmosu" - to dopiero jest okropny film - nie ważne, jaką kaszankę tu wklepiecie i tak blednie ona przy tym dziele :) Co ciekawe, ktoś podobno ma zamiar zrobić remake tego czegoś.

Tureckie Gwiezdne Wojny też były okropne, podobnie jak Star Wars Holiday Special.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy film jaki w zyciu widzialem, ktory doprowadzil mnie prawie do nerwowych drgawek to "Gulczas, a jak myslisz?" Zalamany bylem normalnie poziomem tego filmu. Podobne przezycia mialem po obejrzeniu filmu "Hellraiser". Te 2 filmy to dla mnie kaszanka polaczona ze smierdzaca przez rok plesnia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwe Boll - to nazwisko mowi wszystko.

Jesli natomiast chodzi o jakis konkretny film to:

"Nocny pociąg z mięsem"

Jest to jednen z gorszych filmow jakie widzialem.

Szczegolnie w pamieci zapada scena, gdy pewnej osobie "wylatuja" oczy z oczodolow, az nasuwa sie pytanie, czy to horror, czy komedia :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien versus Predator: Requiem

Żenada. Tak nudnej i głupiej nawalanki "każdy na każdego" do momentu obejrzenia tego filmu nie widziałem. W ogóle nie wiem po co ten "potworek" powstał. Nie wiem, bo oprócz kiepawych efektów mamy do czynienia ze szczątkową fabułą (choć to chyba zbyt pochlebna opinia). Tytuł powinien brzmieć "Alien versus Predator versus people"...

Harry Potter i Książę Półkrwi

Może kaszanka to nie jest, ale spore rozczarowanie - owszem. Piąta część bardzo przypadła mi do gustu. Książę Półkrwi nie podobał mi się zarówno w wersji książkowej, jak i filmowej.

Bardzo przeciętne kino.

Miami Vice

Można zrobić film akcji, w którym prawie w ogóle nie będzie akcji? Jak najbardziej. Dowodem jest Miami Vice. Nie oglądajcie...

Dungeon Siege: W imię króla

Zakończyłem to oglądać w połowie i jakoś nie chce mi się wracać. Głupia historia, bardzo niski poziom efektów. Jeśli ktoś widział Władcę Pierścieni to absolutnie nie powinien oglądać tego filmu. Przecież lepiej znać gatunek fantasy od dobrej strony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Harry Potter i Książę Półkrwi

Może kaszanka to nie jest, ale spore rozczarowanie - owszem. Piąta część bardzo przypadła mi do gustu. Książę Półkrwi nie podobał mi się zarówno w wersji książkowej, jak i filmowej.

Bardzo przeciętne kino.(...)

Pragne sie nie zgodzic.To jest kaszanka i to straszna.

Ksiazke jeszcze da rade przeczytac, natomiast wszystkie czesci HP w wersji filmowej to kicha.

Juz nie mowie o aktorach, czy czyms w tym stylu.Wystarczy obejrzec sceny ktore dzieja sie w klasach.To naprawde magia, nie ma znaczenia, ze starsi uczniowie (np. z 6 rocznika) ucza sie z mlodszymi (np.1 rocznik) i przerabiaja ten sam material, to nic dziwnego!

Dodatkowo wiele scen w filmie ma sie nijak do ksiazkowego pierwowzoru.

Moja rada: Nie ogladajcie tego, gdyz zaburzenia w psychice moga byc nieodwracalne!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z UP, ze wszystkie czesci Harryego Pottera w wersji kinowej to totalne dno. Wydaje mi sie, ze tworcy tegoz filmu postanowili zrobic takie badziewie celowo, poniewaz wiedzieli, ze tak czy siak tytul tego filmu przyciagnie klientow do sal kinowych, a tworca napcha kieszenie (a raczej konta w banku) zawsze sie tak kombinuje zeby zarobic jak najwiecej inwestujac w to jak najmniej i to sie tyczy rowniez, a moze przede wszystkim rynku filmow z licencja czy gier z licencja na tytul (np. ksiazki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli idzie o złe kino polecam absolutne perełki kina Tureckiego (gwiezdne wojny, E.T., Rambo, Egzorcysta w ich wersjach definiują niemal pojęcie złego kina)

poza starym tureckim kinem na szczególną uwagę zasługuje studio Asylum:

http://theasylum.cc/ - tu można obejrzeć parę trailerów z ich produkcji.

do historii kina zasłużenie przeszła już kultowa Troma (Toxic avenger; Killer Condom i wieeeeeele innych)

pamiętać należy też o oryginalnych próbach podejścia do filmów Kung Fu (drakula, zombie, wielki melon to tylko nieliczni przeciwnicy występujący w tych nowatorskich niekiedy tytułach)

Generalnie jest tego wiele - polecam kioskowe wydania nowości filmowych, gdzie na perełki trafić łatwo (bardzo często filmy studia Asylum właśnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudziło mi się, zajrzałem do tego tematu i z ciekawości obejrzałem urywki filmów wyświetlanych na Najgorszych filmach świata.

I muszę przyznać że przyjemnie oglądało mi się te filmy (?), szczególnie przebijające się przez ściany zabójcze ryjówki zrobiły na mnie wrażenie. Co do Tureckich gwiezdnych wojen czy innych filmów z tego kraju to nie mogę uwierzyć w to że były kręcone na serio, to samo tyczy się Killer Condom, którego zwiastun udało mi się obejrzeć :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodszym będąc (4, może 5 lat mniej miałem niż teraz xD) zachowywałem się jak czysty napalony nastolatek to i z chęcią oglądałem takie pierdoły w stylu "American Pie" (co nie znaczy, że film jest zły)

Ale do sedna... ponieważ takie filmy mi podchodziły, to postanowiłem zobaczyć "Już nadchodzi"... reklamowany w stylu "American Pie'a" właśnie...

film jest nuuuuuudny... przewidywalny (główna bohaterka na pewno rozkoszy zazna dopiero z nim) i zero w nim pikanterii (jak mówi lektor Polsatu: "pikantna komedia" - hahaha... niezły żart)

nie polecam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bardzo zawiodłem się na Avatarze. Niby taki hicior ale według mnie był przeładowany efektami. Nie podobali mi się także Zawodowcy, niby Al Pacino oraz De Niro ale jak widać nazwiska nie zawsze świadczą o filmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem bardzo rozczarowany Avatar'em... Film był według mnie przereklamowany, fabuła dość słaba jak na taki "hicior", efekty 3D niespecjalne, jedyne co w miarę trzymało poziom to była muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak nastawiało się idąc na awatara. Jeżeli efekty 3D były słabe, to wskaż choć jeden film z lepszymi. Nie jestem fanbojem, jak dla mnie wiele filmowi do rewelacji brakowało i również się na nim mocno zawiodłem, no ale z tymi efektami to już lekkie przegięcie (chyba że oglądałeś na jakimś DVD z okularami 3D to zgodzę się - szoku mogło nie być :). Kaszanka to jest coś, co sięga dna, albo wręcz tarza się w mule, a nie coś na czym się osobiście zawiodłem. Swoje zdanie o awatarze wyraziłem już w tematcie, daruję sobie już wyliczanie jego wpadek, ale gdyby nie oglądać go "pod lupą", wyciąć kilka głupich scen, to byłaby to miła bajeczka, dodatkowo bardzo ładnie narysowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć przyznam, że kiedyś widziałem "Plan 9 z kosmosu" - to dopiero jest okropny film - nie ważne, jaką kaszankę tu wklepiecie i tak blednie ona przy tym dziele  :) Co ciekawe, ktoś podobno ma zamiar zrobić remake tego czegoś.

Oooo~! "Plan..." to jeden z filmów tak słabych, że aż genialnych. Polecam ten film mimo wszystko ^^. Zresztą pochadzi z niego jeden z moich ulubionych cytatów - "Został zamordowany. Ktoś musi być za to odpowiedzialny.".

Naprawdę mają robić remake?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kręconych horrorów na przestrzeni ostatnich 10 lat to istne kaszany, a trauma w umyśle potencjalnego widza pozostaje jeszcze na długo po obejrzeniu tegoż "filmu grozy"...Szczególnie beznadziejne są tzw. teen-slashery, czyli horrory o grupach (bezmózgich) nastolatków, które ochoczo i efektownie giną pod narzędziem mordu głównego nemezis filmu. Aż strach to oglądać... :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam strach nie strach. Pewnie ze tego typu fimy sa beznadziejne (choc wyjatki sie zdarzaja) ale ja tam lubie sie posmiac niekiedy z glupoty tych amerykanskich czy tam innych nastolatkow ;) Taki film moze stac sie wtedy moze nie dobra, ale calkiem smieszna komedia :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toskyczny mścicel. Film jest taką kaszanką, że aż genialny... zresztą każda produkcja Tromy to kaszana do kwadratu. Jednak w porównaniu do filmów U. Boll'a, ta tandeta jest celowa i właśnie dlatego ma sporo fanów, natomiast Boll t... aaa szkoda słów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko z Disney Orginal Movie, "High School Musical" (Nędzna podróbka "Chicago" czy "Nine"), Camprock (to...nie...jest...rock), a także seriale "Ja w Kapeli" i "Hannah Montana" (ten drugi szczególnie). Z polskich filmów - "Gulczas" i "Yyyerek" (duet najgłupszych polskich filmów) oraz "Wiedźmin" (sam Sapkowski wycofał się z produkcji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twister - tak chyba nazywał się ten film - Niesamowicie nudny, myślałem, że może akcja później się rozkręci.Nie wiem czy się rozkręciła, bo w połowie filmu się poddałem.

A co do Wiedźmina, to może efekty specjalne nie porażają, ale przynajmniej jest się z czego pośmiać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...