Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

Gość Pilehammer
BG było moją pierwszą grą więc mam do niego pewien sentyment. Jednak musze przyznać racje otho w kwesti Tormenta. Nawet BG go nie przebije. Jest to oczywiście moje własne zdanie :)

A Fallout jest mimo że to też cRPG zupełnie inną grą niż większość "erpegów". Nie zaprzecze że jest też świetną grą.

A rozważanie na temat "która gra jest najlepsza" nie mają większego sensu bo każda gra ma zawsze grono swoich zwolenników którzy uważaj ją za arcydzieło. I bardzo dobrze bo gdyby wszyscy lubili to samo to było by po prostu nudno. Mam racje? :D

A, mam jeszcze pytanie: Co jest dla wasz najważniejsze w grach? Grafika? Grywalność? Klimat? Dużo walk? Jakie są wasze kryteria oceny?

Zgadzam sie np. dla mnie to gra genialna absolutnie nie do przebicia a Baldur to gra abolutnie nuuuudnaaa i liniowa i trzeba byc zawsze dobrym..bleee... :twisted: :twisted: ..za to moj kumpel uwaza na odwrot przez co czesto i gesto sie klocimy :D

A dla mnie najwazniejszy jest klimat w grze - im bardziej sie wczuwasz ty gra sie przyjemniej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mando
1. możemy porozmawiać o tym czemu do BG jest wprowadzony ten beznadziejny system rozowju postaci oraz to co najbardziej w nim wkurza

Bardzo mi sie podoba ten system :P

2. muza w BG1 co nam najbardziej się w niej podoba oraz peany na cześć tego kto ją stworzył

Muzyka zasluguje na Oscara, hehe

3. ulubione zadanie/subquest

W BG1 wyspa z wilkolakami (czy lakowilkami? - zawsze mi sie to myli)

W BG2 quest z Firkraag'iem

4. ulubiony NPC

BG1 - Kivan i Coran

BG2 - Viconia i Mazzy

5. dlaczego Torment jest 100000000 razy lepszy od wszystkich gier cRPG (od Baldursów też)

Zapomniales dodac "w/g mnie" :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pilehammer

Dlaczego Fallout (dla mnie i wielu milionow innych ) jest 1000000000000000000000000000 razy lepszy od kazdego crpga ? (baldursow tez)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho

Bardzo mi sie podoba ten system :P

A właśnie' date=' że nie. Nie podoba ci się :D. Jakim cudem ten system się może podobać?! Przecież w BG1 jesteś strasznie ograniczony w kreowaniu swojego bohatera. Pięć statystyk na krzyć i juz wielka radocha. Po wejściu na następny level nie ma żadnej dumy bo nie można sobie podnieść prawie żadnej statystyki... W Tormencie był podobny system, ale lepiej przemyslany, bo można z każdym levelem podwiększać sobie statsy. A jeden z lepszych systemów był oczywiście w Falloutach, ale o nich nie gadamy. A już w ogóle super, extra wypasik system to jest w Morrowindzie. I jest on według mnie najbardziej realistyczny ze wszystkich ww. cRPGach.

Muzyka zasluguje na Oscara, hehe

Widzę, że myslimy bardzo podobnie... w niektórych kwestiach :). Ja jako człowiek, który na codzień słucha Witchmastera czy innego Lost Soula zachwyca się piękną, melodyjną i spokojną muzyką z Baldursa... Chociać niektóre utwory troszeczkę przypominają mi Folkiena Misterii...

W BG1 wyspa z wilkolakami (czy lakowilkami? - zawsze mi sie to myli)

W BG2 quest z Firkraag'iem

A ja tam w BG1 ulubionego questa to nie mam. W jedynce są one jakieś takie... durnowate' date=' nie? A w dwójce. Hmm... Wyczepisty był ten z Wichrowych Wzgórz (chyba tak to się nazywało) gdzie trzeba było zabić Fikraaga... a nie, czekaj. Ty wymieniłeś ten sam! Ha! Znów się zgadzamy :). Fajne były nawiązania do Blair Witch Project w notatnikach znajdowanych w wiosce, nie? Sprzedawca mówił, że to jedyny notatnik, a kiedy zaglądałeś na zaplecze to było ich tam całe mnóstwo. Zdrowo się z tego uchechałem ;).

BG1 - Kivan i Coran

BG2 - Viconia i Mazzy

Dla mnie jest to zdecydowanie Aerie. Taka mała delikatna istotka. Gdyby żyła naprawdę to pewnie bym się w niej zakochał... ;)

Zapomniales dodac "w/g mnie" :P

Heh, nie, nie zapomniałem! Torment jest 100000 razy lepszy od obu Baldursów! Zagraj to zobaczysz!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho
Dlaczego Fallout (dla mnie i wielu milionow innych ) jest 1000000000000000000000000000 razy lepszy od kazdego crpga ? (baldursow tez)

Ale nie od Tormenta, hiehie :twisted: Od Tormenta ŻADEN cRPG lepszy nie jest. Pamiętam kiedy ostatni raz go sobie przeszedłem to zrobiłem sobie roczną przerwę od niego. I kiedy znów po tym roku zagrałem to autentycznie łzy mi poleciały... Ta gra ma tak świetną fabułę, genialne postacie i cudmiódiorzeszki muzę (lepszą niż w BG1), że pozostaje mi tylko przejść ją po raz 7. Może choć raz będę dobry :) ? Hej! A wiecie, że z oficjalnej polskiej strony Torma można ściągnąć cały soundtrack z tegoż dzieła? Ja właśnie ściągam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pilehammer
Dlaczego Fallout (dla mnie i wielu milionow innych ) jest 1000000000000000000000000000 razy lepszy od kazdego crpga ? (baldursow tez)

Ale nie od Tormenta, hiehie :twisted: Od Tormenta ŻADEN cRPG lepszy nie jest. Pamiętam kiedy ostatni raz go sobie przeszedłem to zrobiłem sobie roczną przerwę od niego. I kiedy znów po tym roku zagrałem to autentycznie łzy mi poleciały... Ta gra ma tak świetną fabułę, genialne postacie i cudmiódiorzeszki muzę (lepszą niż w BG1), że pozostaje mi tylko przejść ją po raz 7. Może choć raz będę dobry :) ? Hej! A wiecie, że z oficjalnej polskiej strony Torma można ściągnąć cały soundtrack z tegoż dzieła? Ja właśnie ściągam :)

Wszystko sie zgadza oprocz tytulu gry - Torment zamienic na Fallout i bedzie ok :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho
Wszystko sie zgadza oprocz tytulu gry - Torment zamienic na Fallout i bedzie ok :D

Oj, koleś narażasz mi się. Mówię Ci. Jak można twierdzić, że Fallout jest lepszy od Torma? Przecież to jakiś znaczący deficyt szarych komórek jest! Torm był, jest i będzie królem cRPGów i nic tego nie zmieni. A Fall może być jego prawą ręką, pasi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho
FINAL POST - FALLOUT to mamuska rpgow a torment to jej najbrzydsze dziecko ! :) OVER AND OUT

BARDZIEJ FINAL POST - TORM to jedyna prawdziwie piękna córka swojej bardzo, oh jak bardzo, brzydkiej matki. Córka, której urodą i, że tak powiem :), "grywalnością" nie dorówna ŻADEN bękart!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pilehammer
czemu nie porozmawiamy o Falloucie, kabura się opiernicza i niechce dac o nim Topicu a byłby on jednym z najbardziej uczęszczanych !

alez jest --- prosze sie uwaznie rozejrzec :D

a co do mamuski > zaraz przyjdzie i da coreczce srogiego klapsa :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho
a co do mamuski > zaraz przyjdzie i da coreczce srogiego klapsa :twisted:

Lubisz działać ludziom na nerwy? No to uważaj bo jak córeczka udeży Cie z podwójnego salta łamanego z półobrotu w górze i wybije Ci oczy to.... to zobaczysz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho
JEST WIĘC LECE GO SZUUUUUKAĆ !!!!!!!!!!!!

Leć!!! Be free Willy!!! i uważaj na ten duży samoch.... ojjj..... to musiało boleć.... ale nie martw się! bez twarzy da się życ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHA więc teraz będę jak Phantomas ! nikt mnie nie rozpozna będę siał postrach i grozę, pilnujcie swoich matek i doniczkowych roślin motylkowych, bo nigdy nie waidomo z kąd i zak pojawie się i je (w sobie tylko znanym celu) uprowadzę ! BWAHAHAHAHAAHAHHAHAHHAHAHA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho
HAHA więc teraz będę jak Phantomas ! nikt mnie nie rozpozna będę siał postrach i grozę, pilnujcie swoich matek i doniczkowych roślin motylkowych, bo nigdy nie waidomo z kąd i zak pojawie się i je (w sobie tylko znanym celu) uprowadzę ! BWAHAHAHAHAAHAHHAHAHHAHAHA

Powiedz lepiej czym się tak ujarałeś. To może i ja spróbuje.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho
HAHA więc teraz będę jak Phantomas ! nikt mnie nie rozpozna będę siał postrach i grozę, pilnujcie swoich matek i doniczkowych roślin motylkowych, bo nigdy nie waidomo z kąd i zak pojawie się i je (w sobie tylko znanym celu) uprowadzę ! BWAHAHAHAHAAHAHHAHAHHAHAHA

Powiedz lepiej czym się tak ujarałeś. To może i ja spróbuje.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho
HAHA więc teraz będę jak Phantomas ! nikt mnie nie rozpozna będę siał postrach i grozę, pilnujcie swoich matek i doniczkowych roślin motylkowych, bo nigdy nie waidomo z kąd i zak pojawie się i je (w sobie tylko znanym celu) uprowadzę ! BWAHAHAHAHAAHAHHAHAHHAHAHA

Powiedz lepiej czym się tak ujarałeś. To może i ja spróbuje.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kalmar

Odnosnie Baldura, Tormenta i Fallouta. Wszystko zalezy od tego kto jakie klimaty lubi bardziej. Jak sredniowiecze to Baldur, jak przyszlosc i technika to Fallout. Ale Torment i tak jest najlepszy!!! :D Chociarz moim ulubiencem jest Baldur ( bardziej sredniowieczny klimat)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja się nie ujarałem niczym to grzyb na miom gumowym kurczaku wydaje taaaaaaaakiii zapach........ Pozatym ja mam psyche zjechaną :>

to wszystko przez Mothy Pythona, Fallouta i Anime oraz Metal ! (o fantasy nie mówiąc zły Tolkien :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko przez Mothy Pythona, Fallouta i Anime oraz Metal ! (o fantasy nie mówiąc zły Tolkien :D)

Buahahahaha! Słuchasz metalu i oglądasz te yapońskie bajeczki? Taaa, jasne... no chyba, że jest to metal pokroju slipKNOTa...

I od razu zaznaczam, że nie chcę tu wywołać żadnej muzycznej wojny! Wróćmy może już do Baldur's Gate'a, ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LykwydShalick

Fallout? Monty Python?? Anime??? Metal???? Nieeeee noooo.... czlowieku odjazd! Myslalenm ze tylko ja jestem takim czubkiem:) A tu niespodzianka... Ale, wracajac do tematu... Baldur jest dobry, Troment tez ale daleeeeko im do Fallouta... Dalczego? Bo to on ma kilmat najbardziej przypominajacy RPG (nie komputerowe, tylko normalne...) Nie mowie ze BG czy torment sa "fe"... sa swietne, ale fallout jest... BOSKI! O!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...