Skocz do zawartości
Gość kabura

Baldur´s Gate (seria)

Polecane posty

Gość oviraptor

Gra mi sie nawet podobala, ale bez przesady ze stwierdzeniami typu "najlepsze RPG i kropka." Znam wiele gier, ktore dorownuja BG, a nawet ja przewyzszaja. Kropka. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mando

Najlepszy cRPG

Wszystko jedno ktora czesc mam zainstalowana - moge grac godzinami bez nudzenia sie. Pierwsza gra na przelomie 3-4 lat, ktora przykula moja uwage na dluzej niz kilkanascie godzin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Nie wątpię, że pierwszy Baldur był najbardziej rozbudowaną do tego czasu grą, fabuła i stopień złożoności też mogły powalić i nadal jstem pod wrażeniem tej gry, ale nie spodobała mi się na tyle żebym do niej później wrócił, albo zagrał w dodatek albo w dwójkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paya

Bardzo rozbudowany system tworzenia i rozwijania się postaci, świetna fabuła, niezgorsza (jak na tamte czsy) grafika, a jednak tej grze czegoś brakuje. Nie potrafię dokładnie powiedzieć CZEGO. To po prostu jest to COŚ, co sprawia, że przed daną grą przesiadujemy godzinami. Osobiście wolę Diablo II. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kalmar

Najlepszym Crpg to Baldur niestety nie jest. Planescape Torment jest pod tym wzgledem najlepszy chociaz niektórym moze sie nie podobac swiat tej gry ( swoja droga niezle zakrecony ). Mam Baldura 1 jak i 2 ( 2 jeszcze nawet nie zainstalowalem - czeka na wakacje). Wciagajaca fabula, mnostwo zadan, mozna byc dobrym i zlym ( chociaz zlym sie nie oplaca :? ), niezly klimat. jak dla mnie jednak troche przydlugawa. Chodzi o to ze po zainstalowaniu tluklem w nia bite 3 miechy metodycznie odkrywajac mape i wykonujac wszyskie questy. Po tym okresie fascynacji gra poszla w odstawke na jakies 1,5 - 2 lata. Jestem przy koncówce wiec musze sie wziasc w garsc i ja wreszcie skonczyc ( po czym zainstalowac 2 czesc :D ) W grze nie podoba mi sie dziennik. To znaczy dobrze ze jest ale moglby byc lepszy, bardziej przejrzysty. Ten z Tormenta jest o niebo lepszy! ( Nawiasem mowiac Tormenta tez przeszedlem :lol: ) Rpg to moj ulubiony gatunek wiec moge nie byc obiektywny ale Baldur jest wart kazdej kasy a ostatnio mozna go kupic po smiesznej cenie a dodatek tez sie pokazal ( Opowiesci z wybrzeza mieczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monster Siukur@

Baldurs Gate to najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem,sądze że Icewind dale 1 jaki 2 niedorównują baldursowi no może jedynka prawie :)

Kurcze chciałbym żeby wyszedł BG3 ale z taką grafiką jaką był i żeby było więcej smoków do rozwalenia :) i klimatycznych queścików :) i mógłbym grać bez jedzenia i picia :lol: aż bym ją przeszedł :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Baraug

W życiu przeszedłem masę gier, ale chyba żadna nie zawładnęła mną tak jak Baldury. To była pierwsza gra, którą chciałem mieć z pudełkiem !!! (kupiłem oryginał dopiero po zabiciu Sarevoka :P) Z dwójką tak samo. Nie ma co, Diablo, Baldury i Morrowind RULE!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymbeer
Osobiście wolę Diablo II. 8)

Dlatego nie dziwie się że ci się nie podobało.

W baldura pierwszego nie grałem, ale dwójkę przeszedłem na wszystkie możliwe sposoby.

Ech, jak znalazłem kostur dający niewidzialność to cieszyłem się jak dziecko.

Może ktoś z was grał najpierw w dwójkę, a potem zaliczył jedynkę? Jeśli tak to czy się opłaca inwestować. W dwójce zostało wprowadzonych wiele zmian, których brak może strasznie wnerwić i gra pójdzie w odstawkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Baraug

Na dzień dzisiejszy Baldur 1 kosztuje takie śmieszne pieniądze w sklepie, że nawet nie warto go przepalać. INWESTUJ!!! Pomimo, że Baldur 2 jest ciut inny, to jedynka ma swój klimat i jest niesamowicie grywalna. W dodatku swoją postać można tworzyć od poziomu 0. Brak trochę tych umieejętności specjalnych, ale za to poznajesz Goriona (na krótko, he, he). Masz zapewnione kilkanaście tygodni gry (jeśli grasz dokładnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho
Masz zapewnione kilkanaście tygodni gry (jeśli grasz dokładnie).

No jasne! Kupujesz do tego dodatek i juz masz miesiąc wycięty z życiorysu. Swoja drogą myślę, że to jednak BG1 jest lepsza od dwójki. Chiciażby ze względu na wspaniały, średniowieczny klimat, który podkreśla dużo lepsza niż w BG2 muza. Faktycznie, w jedynce nie ma wysokiej rozdziałki, grafa jest marna i nie ma tych wszystkich dodatkowych umiejętności, które są w BG2, ale i tak warto jedynkę kupić!

I jeszcze jedno: czy fabuła BG nie przypomina wam troszkę Władcy Pierścieni? I tu i tu przecież bohater dowiaduje się, że musi zrobić coś ważnego i idzie przec całą fabułę szukając tej rzeczy aż w końcu ją odnajduje. Chociaż nie... taka fabuła jest w większości gier, ksiązek i filmów... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Baraug
I tu i tu przecież bohater dowiaduje się' date=' że musi zrobić coś ważnego i idzie przec całą fabułę szukając tej rzeczy aż w końcu ją odnajduje. [/quote']

To prawda, ale muszę przyznać, że gdy grałem w 1 to do połowy naprawdę nie wiedziałem o co chodzi i po prostu rozwalałem te durne orki. Za to w 2 jest kilka fajnych nowych ras; moje ulubione to 'Pożeracze umysłu'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otho

Faktycznie w jedynce na początku za dużo nie wiadomo, ale i tak gdzieś tam gonisz. Później już nawet wiesz gdzie i dalej gonisz do tego odległego celu. Troszkę to nudnawe, ale jedynka ma tak [beeep]iszczą muzykę, że warto grać choćby dla niej.

A pożeracze umysłu? Ehh... powalone! Ile to ja nerwów na te badziewia straciłem... Jeżeli jesteś masochistą to faktycznie, musisz je po prostu uwielbiać ;). Najfajniejszy przeciwnicy byli w BG1. Tępe, duże i takie milusie kudłacze :).

Mam kilka tematów do dyskusji:

1. możemy porozmawiać o tym czemu do BG jest wprowadzony ten beznadziejny system rozowju postaci oraz to co najbardziej w nim wkurza.

2. muza w BG1 co nam najbardziej się w niej podoba oraz peany na cześć tego kto ją stworzył :)

3. ulubione zadanie/subquest

4. ulubiony NPC

5. dlaczego Torment jest 100000000 razy lepszy od wszystkich gier cRPG (od Baldursów też)

No to tyle. Pogadamy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Varmus

BG było moją pierwszą grą więc mam do niego pewien sentyment. Jednak musze przyznać racje otho w kwesti Tormenta. Nawet BG go nie przebije. Jest to oczywiście moje własne zdanie :)

A Fallout jest mimo że to też cRPG zupełnie inną grą niż większość "erpegów". Nie zaprzecze że jest też świetną grą.

A rozważanie na temat "która gra jest najlepsza" nie mają większego sensu bo każda gra ma zawsze grono swoich zwolenników którzy uważaj ją za arcydzieło. I bardzo dobrze bo gdyby wszyscy lubili to samo to było by po prostu nudno. Mam racje? :D

A, mam jeszcze pytanie: Co jest dla wasz najważniejsze w grach? Grafika? Grywalność? Klimat? Dużo walk? Jakie są wasze kryteria oceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Baraug

Zdecydowanie grywalność. Jednak to, co mnie tak ciągnie do Baldurów to jest niezaprzeczlny klimacik. Coś jest w tej grze (OK, będę fair - grach, nie tylko Baldurach) takiego, że człowiek może po prostu utonąć w świecie wykreowanym przez gry. Słuchajcie, widziałem kiedyś jakiegoś dzieciaka gdy przed blokiem puszczał kamechamechę (przynajmniej tak mu się zdawało :wink: )On naprawdę żył w świecie Dragon Balla. Wiecie co, ja też chyba to mam (nie chodzi o Dragon Balla :wink: ) Czasem wydaje mi się, że zaraz spotkam jakiegoś Mrocznego Elfa czy coś takiego.......

(to jest właśnie popaprana wyobrażnia...)

Nie, to jest właśnie ten klimacik - dla mnie nawet od grywalności ważniejszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że żadnym stworem Utumno nie jesteś bo jako Noldor Elf najwyższy wskocze w swój Power Armour i przyjadę scię zanichilować :)

BTW: czy jak młócicie w ulubione gierki to czasem śnią wam się po nocach ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...