Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hut

WWWeekendowy konkurs CDA ? propozycje zmian

Polecane posty

A kto powiedział, że musi to być sprawdzane wyniki ;) To nie miałoby polegać na wygranej, a jedynie o przedwczesnym zgadnięciu tematu konkursu ;) Spam byłby, ale taki jaki jest zazwyczaj (no góra 100 komentarzy więcej) bo na newsie konkursowym siedzi 20 osób, a na zgadywaniu gier 500 ;) Więc porównanie było niedobre ;) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość zaproponowanych zmian mi pasuje ale byłoby fajnie jakby był podział w konkursie na filmy i zdjęcia. Ciężko jest ocenić zdjęcie i film w jednej kategorii a tak np. jest jedna osoba wygra w zdjęciach druga w filmach a trzeciego wybiera redakcja z obu kategorii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak spróbować jakiś konkursik literacki. Określona ilosć słów aby nie było zbyt dużo do czytania. Ale jakby nie było mogłoby to znacząco wpłynać na liczbę osób biorących udział bo:

1) mogliby wziąć udział ci którzy nie są w stanie zrobić zjęcia

2) z drugiej strony nie wszystkim chciałoby się czytać.

Ale to tylko takie moje wolne sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałyby być jakieś zmiany to może wprowadzić spore ograniczenia w stosunku do głosowania tzn.

1) Dać możliwość głosowania osobom z dość spory stażem na forum powiedzmy 6 miesięcy

2) Dać możliwość głosowania osobom które mają powyżej 100 postów na forum. To uniemożliwiłoby zakładanie multikąt i wyeliminowało by oszustów w pewnym stopniu.

3) W głosowaniu nie mogłyby brać udziału osoby biorące udział w konkursie to ograniczyło by niskie średnie.

4) Jeżeli była by taka możliwość i chętna osoba która by się za to wzięła to można by zrobić pewnego rodzaju sprawdzanie głosów tzn. ile głosów było oddane na daną pracę, jakie oceny zostały wystawione, w jakich odstępach czasowych głosowano itp. To też odstraszyło by oszustów.

Więcej pomysłów na razie nie mam, ale spróbuję coś jeszcze wymyślić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Powrót do samych zdjęć. Dla filmów nie, dla rysunków zdecydowane NIE

2. Wstępny wybór np.: 20 czy 10 prac przez redakcję, nastepnie głosowanie internautów

3. Kolejność losowa nie zależąca od ilości punktów/wysokości średniej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wykluczenie filmów nie jest dobrym pomysłem. Ale można by zrobić osobo konkursy dla zdjęć i dla filmów.

Także próg 100 postów byłby raczej za wysoki.

Można by zrobić konkurs specjalnie dla filmowców. Np. taka mini ekranizacja lub coś w tym stylu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica 100 postów jak dla mnie za wysoka, ale myślę, że 50 postów lub konto od np. 30 dni na forum byłaby ok.

Dlaczego nie chcecie filmów? I tak najczęściej wygrywają zdjęcia, a filmy to całkiem fajna odskocznia - nie muszą być co tydzień, ale raz na dwa tygodnie - czemu nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy zdecydowanie TAK

No nie do końca, bo w filmie masz większe pole do popisu i łatwiej jest przedstawić to co się chce. Szanse powinny być równe. A równe szanse = ten sam rodzaj twórczości. Czyli zdjęcia. A jak już tak na filmach niektórym zależy to niech będzie co jakiś czas konkurs filmowy.

I z tymi postami... 100 to za dużo, ale staż na forum już powinien być brany pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę jeden swój pomysł niech każdy zacznie z wyższą średnią niż 1 to ci pierwsi ,,jedynkowcy" będą zauważeni.

Ciekawy jest pomysł z dodaniem ilości głosów ale średniej nie.

Jeżeli się da to losowe ustawienie prac!!!(albo według najmniejszej ilości głosów to nie będzie na górze tych najlepszych ani... no dobra może się mylę ale można zrobić kilka pakietów zmian i zmieniać co 3 konkursy.

Można też co 2 konkursy wprowadzać kolejne zmiany np. w ten zmniejszenie rozmachu ocen od 1 do 6 i dodanie ilości głosów za 2 tyg. usunięcie średniej i zmiana na losowe ustawienie prac itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku można się było nieźle pobawić. Niestety potem klimacik trochę się popsuł, były problemy z głosowaniem (stronnością), oszukiwaniem itd. W końcu przestałem brać w tym udział. I właściwie mógłbym wrócić do robienia tych wszystkich zdjęć czy filmików, a nie tylko głosować... Ale po co? :unsure: Jeśli nie daje to żadnej przyjemności, a i tak wiadomo, że w czołówce zwycięzców znajdzie się jakaś "stała" osoba, to nie widzę sensu w dołączaniu do WWWeekendowych :sad: Tak, jest to smutne!

Właściwie nie robi mi zbytnio czy zmieni się sposób zabawy, w ankiecie zaznaczyłem, żeby "WWW..." zostały, ale przyda się sporo zmian. Raczej tylko po zmianach mógłbym znów odnaleźć sens w tej zabawie. EOT, na razie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem co napisać i napiszę tak:

1. Wątek ten owszem był, ale chyba tylko po to żeby sobie popisać co ślina na język przyniesie, a niczego on nie zmienił. System jaki był taki jest, a porozumienia brak. Jedyne co wyniknęło to pojawienie się paru nowych punktów regulaminu, które właściwie nic nie zmieniły. Co do pracy dodanej po 10 to wątek powinien równo z tą godziną być zamknięty. (to tyle odnośnie odczuć).

2. Głosowanie - Nad tym myślałem jaką metodę zaproponować, ale raczej nie da się wymyślić czegoś, żeby zaniżania nie było. Moim zdaniem (jeżeli chcemy zabawę kontynuować) jest anulowanie pomysłu z głosowaniem i oddanie władzy redakcji, żeby to oni wybrali wszystkich zwycięzców.

3. Modernatorzy - proszę bardzo o zabranie im od następnego konkursu możliwości dopisywania komentarzy do innych postów, bo czasami po prostu frustrują swoim poziomem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Modernatorzy - proszę bardzo o zabranie im od następnego konkursu możliwości dopisywania komentarzy do innych postów, bo czasami po prostu frustrują swoim poziomem.

Taa. I co jeszcze? Jeśli mod nie będzie mógł pisać w wątkach konkursowych to może się tam dostać WSZYSTKO.

W ogóle co się tak czepiacie modów? To jest ich odgórny rozkaz. A rozkazy wydaje redakcja. Jeśli modkowie tak rażą waszą dumę to może zaprzestańcie udziału?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim temat konkursu powinien być ogłaszany już w czwartek. Zapewni to cały jeden dodatkowy dzień na twórcze przemyślenie sprawy. Być może zminimalizuje to liczbę porcelany toaletowej na zdjęciach. Jednak, żeby nie pojawiła się sprzeczność z samą nazwą zabawy, prace na forum zamieszczać będzie można tradycyjnie już od piątku.

I to chyba jak najbardziej dobry pomysł.

Podczas samego już głosowania niech prace będą ustawione niezależnie od otrzymywanych punktów i jeżeli to możliwe, za każdym odwiedzeniem strony inne. Być może wykluczy to głosowanie tylko na zdjęcia umiejscowione najwyżej.

Nieco zmienione.

Również sam regulamin musi być lepiej przestrzegany. Jeżeli już on jest, to niech ktoś jego pilnuje. Nie może być tak, że zdjęcie/film całkowicie przekracza jakiś punkt, czy też punkty regulaminu, a potem widzimy w formularzu ową pracę.

Również wprowadziłem małe zmiany.

Sprawa ostatnia, czyli ortografia. Przyjmijmy, że zawsze jest wystarczająco dużo czasu, by swoją pracę ?oglądnąć? ze wszystkich stron, więc takie potworki jak wykoŻystać lub prezĘt powinny posyłać zdjęcia prosto do kibl? kosza znaczy.

Również 100% poparcia.

To teraz moje:

Co do samego głosowania. Moim zdaniem można by było zmienić go w ten sposób, że nie będzie liczona średnia punktów, lecz ich suma. Wtedy każda ?jedyneczka? dodawana przez tzw. ?zaniża czy? liczyłaby się. Jednak wtedy moglibyśmy się spotkać z sytuacją, gdzie jakieś zdjęcie/film ma 10 pkt., gdy inne po 100. Prace wysyłamy na specjalnym wątku, gdzie nikt ich nie widzi, oprócz wklejającego i moderatorów/ redaktorów. Po co ? Aby potem również usunąć nicki z formularzu i głosować na czyste zdjęcia/filmy. Usunęło by to głosowanie na kogoś, kogo się lubi, mimo, że jego zdjęcie jest słabe. Robimy również niewidoczną ilość punktów. Potem byłaby większa niespodzianka i napięcie do końca. Również można by było zrobić tak, że prace, na które już zagłosowaliśmy przechodzą gdzieś na bok/górę/dół. Usuwamy również możliwość głosowania na samego siebie. Koniecznie możliwość głosowanie na kilka osób naraz. Nie trzeba by było wtedy ciągle szukać prac, na które jeszcze nie zagłosowaliśmy. Chyba, że weszłoby to, co mówiłem wcześniej, czyli przechodzenie prac na bok. Jeżeli będą brane pod uwagę i filmy i zdjęcia, to robimy tak, że wygrywa najlepszy film, najlepsze zdjęcie (najwyższe miejsce w formularzu) oraz wybór redakcji niezależnie od tego, czy to film czy zdjęcie. Oczywiście nie wiem, jakie są możliwości. Możliwe, że czegoś zrobić się nie da- rozumiem.

Co do wyłapywania plagiatów przez użytkowników i pomoc w przestrzeganiu regulaminu przez uczestników. Jeżeli moderatorzy nie mają wpływu na to, czy dana praca zostanie przyjęta, czy nie, to może warto zrobić specjalny raport do REDAKTORÓW. Wtedy Oni przy dodawaniu prac widzieliby która jest niezgodna z regulaminem i ułatwiłoby to im pracę. Również sami przyłapani na plagiacie powinni być karani. Na początku warnem, potem już Banem. No i koniecznie wymienić ich w poście na stronie głównej. Może to coś pomoże.

I jeszcze raz przypomnę: przestrzeganie regulaminu to sprawa, która powinna stać na pierwszym miejscu. Inaczej każda inna zmiana nie ma sensu.

A jeżeli jednak zdecydujecie się na zmianę konkursu, to ja proponuję literacki- redakcja podaje temat, na który należy napisać jakieś opowiadanie. Jeżeli chcecie, mogę Wam przedstawić dokładniejszy plan, jak by to miało wyglądać. Wystarczy powiedzieć.

Pozdrawiam

Zorzin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś o co mi chodziło alexkaktusie. Nie lepiej zwyczajnie usunąć posta zamiast czerwony napis dodawać? Ja nie chcę by stracili władzę całkowicie (wciąż mogą usuwać), ale czerwone literki mogłyby poznikać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz nie usuwają?

Potem muszą usuwać następne posty "Moja praca zniknęła!" Dodatkowo ten czerwony napis jest niejako przestrogą na dla kolejnych, którzy mieliby ten sam błąd popełnić.

Zastanówcie się dobrze. Ten system jest głosowania nie jest idealny, ale moim zdaniem całkiem dobry. Przynajmniej przejrzysty.

A co do braku nicków - część i tak dodaje znak wodny...

Ukryte posty w temacie? A co za problem wejść na profil i sprawdzić "Posty"? Macie pojęcie ile roboty byłoby, żeby takie coś zrobić?

Będę konserwatystą: stare zasady, stara władza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę swoją cegłówkę tutaj jeśli można :)

Otóż proponuję, by redakcja zdeklarowała jasno i przejrzyście, co w związku z konkursami mogą, a czego nie, moderatorzy. Słyszeliśmy już, że nie od nich zależy, które prace w konkursie udział brać będą, a które nie. Słyszeliśmy, że nie mają prawa usuwać prac niezgodnych z regulaminem konkursu, chyba, że są to plagiaty, lub zdjęcia są dodane w niewłaściwy sposób. Tyle, że dowiedzieliśmy się tego w zasadzie przypadkiem, kiedy niektórzy postanowili przypilnować, by regulamin był przestrzegany. Miło by było wiedzieć za co możemy się czepiać, a za co nie ;)

Rozumiem, że Hut ma ważniejsze sprawy niż nasza zabawa i nie jest w stanie przypilnować wszystkiego, dlatego proponuję, by zostały wyznaczone jakieś 1-3 osoby, które przypilnują, by regulamin był przestrzegany. To, czy będą to osoby z obecnego składu moderacji, czy ktoś zupełnie nowy, to inna sprawa. Ważne, by ktoś taki w ogóle był.

Co do systemu głosowania zgadzam się z Ottonem i osobami, które taki system zaproponowały wcześniej. W formularzu nie powinno być nicków, prace powinny być ułożone losowo i głosowanie powinno odbywać się przez sumowanie punktów. Miło byłoby, gdybyśmy mogli zagłosować też na wszystkie prace jednocześnie. Zgaduję, że podwyższyłoby to liczbę osób, głosujących na wszystkie prace. Gdyby, prace, na które zagłosowaliśmy, przeskakiwały automatycznie do góry, to byłby to miły ułatwiacz pracy, gdyby nie dało się głosować na wszystko na raz, ale szczerze to ja chyba czegoś takiego nie potrzebuję. Różowa linijka z cyferkami dostatecznie się rzuca w moje oczy, bym żadnej pracy nie przeoczył :) Ale powtarzam, byłby to miły ułatwiacz, jednak nie jest moim zdaniem konieczny.

Dla tych, którzy nie chcą filmów: dlaczego? Czyżby były za trudne do pokonania? :) To tylko powinno nas motywować do robienia lepszych zdjęć :)

I co do nowej formy konkursu: wątpię, by konkursy literackie były dobrym pomysłem. Może nie trzeba dużo czasu, by coś napisać, ale, żeby przeczytać wszystkie prace, to już trochę to zajmuje. Osobiście nie wiem, czy jest coś tak przystępnego jak konkurs fotograficzny... Dziękuję za uwagę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zorzin Niechcę być złośliwy, ale czy nie żegnałeś się na swoim blogu w ostatnim wpisie? :co:

Tak, ale jeżeli już redaktorzy proszą o propozycje, to z chęcią napiszę co wg mnie powinno się zmienić. Ostatni wpis na blogu. Nigdzie nie mówiłem, że nie będę już zaglądał na forum, czy też do komentarzy. Bo te rzadko, ale pojawiać się będą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może moglibyśmy się doczekać jakiejś chociażby małej reakcji, ze strony kogoś uprawnionego? Chociaż post, informujący, że ktoś z "góry" czasem tutaj zaglądnie i czyta te nasze zrzędzenia, prooooszę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*godmode on*

Twoje prośby zostały wysłuchane! Ktoś z "góry" przybył tutaj i stwierdził, że ktoś czasem tutaj zaglądnie i czyta te nasze zrzędzenia! Tym kimś jest....

*godmode off*

Nikt tutaj nie zagląda ;) Tzn. czasem ja zerknę, ale chyba taki pustostan się tutaj utrzymuje... Gdy tylko wejdę to cisza jak makiem zasiał ;) Możliwe, że to zwykła zmowa i jak wchodzę na wątek to nikogo akurat nie ma, ale to mało prawdopodobne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tak jak już niektórzy powiedzieli system punktowy, ale jeszcze co do liczby oddawanych głosów według mnie to niema większej różnicy bo kto chce to zagłosuje na te które chce i da tyle punktów ile chce tylko lepiej by było aby nikt nie mógł głosować na swoją pracę w tedy może niektórzy nie będą zaniżali ocen inny bo nie będą wiedzieć czy ktoś inny na nich akurat zagłosuje tutaj chce też dodać aby nie było widać liczby (średniej) głosów tylko gdy głosowanie się zakończy można podać. To moje zdanie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...