Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość OB@R

Linux - ogólnie

Polecane posty

Ja mam mały kłopot z kontem admina na Ubuntu, sam se go zrobiłem. Otóz miałem tam konto 'Civril' założone podczas instalacji to był admin. Jednak teraz założyłem konto o nazwie 'admin', dałem mu prawa admina i nie nadałem hasła. Na koncie 'Civril' zmieniłem uprawnienia na konto Standardowe, czyli to teraz konto 'admin' jest adminem. Tylko, że jak prosi o hasło o admina to nie wiem co podać bo na puste nie reaguje. I co załatwiłem ten system? Co mam począć aby móc coś zrobić jako admin?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

civril@civril:~$ sudo passwd root
[sudo] password for civril:
civril nie występuje w pliku sudoers. Ten incydent zostanie zgłoszony.
civril@civril:~$ sudo passwd root
[sudo] password for civril:
Sorry, try again.

Po podaniu hasła do konta 'Civril' zwraca: "civril nie występuje w pliku sudoers. Ten incydent zostanie zgłoszony.", po podaniu pustego: "Sorry, try again"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pierwotnie konto 'Civril' (utworzone przy instalacji) miało hasło i to hasło na nim działa, tylko zabrałem mu uprawnienia admina omyłkowo, nadałem uprawnienia nowo utworzonemu kontu 'admin' i to konto 'admin' nie miało hasła pierwotnie podanego żadnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też szybciej. Sztuczka z pierwszego GRUBa nie działa, ale działa nieco inna:

http://ivan.kanis.fr...-and-grub2.html

lub bardziej szczegółowo:

http://www.tejasbarot.com/2012/09/16/howto-reset-break-root-and-other-users-password-in-ubuntu-12-04-linux-grub2-precise-pangolin/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję dobrego Linuksa ze środowiskiem KDE.

Wymagania:

- język polski

- prostota instalacji i aktualizacji

- sporo możliwości konfiguracji oraz duża ilość programów na starcie

- żeby dobrze gierki internetowe(na nk.pl czy facebooku) działały.

Myślałem nad Kubuntu, ale podobno OpenSuse tez jest dobry. Obiło mi się o uszy jeszcze dystrybucja Mint KDE. Zatem co wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz uniknąć Unity i nie męczyć się z instalacją, to ja bym polecił Xubuntu albo Lubuntu ew. Kubuntu, ale nie jest aż tak lekki jak pozostałe dwa. Mint także jest całkiem przyjemny, a instalację przeprowadzi właściwie nawet laik w tym temacie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam 2 stare laptopy: Maxdata 3150x (Baaaardzo stary) oraz HP 530. Maxdata nie posiada dysku natomiast HP nie ma żadnych defektów.

Teraz pytanie. Jaki linux (bo windows jednak jest zbyt powolny) byłby najlepszy dla tych laptopów? HP musi mieć przystępny system gdzie kliknięcie przeglądarki otwiera najzwyklejszego firefoxa/operę/chrome'a którego można użytkować bez ograniczeń (flashe, youtube, facebook, gierki flashowe, cda.pl, vimeo, czy inne chore odtwarzacze). Powinien także mieć możliwość instalacji jakiegoś prostego edytora tekstu (na wzór WordPada bądź też bliżej Microsoft Office). Myślę, że ubuntu chyba będzie najlepsze.

Maxdata może mieć skomplikowanego linuxa bo będzie on dla mnie i chciałbym wszystko robić w nim i przy okazji się nauczyć jego obsługi (może zrobię z laptopa centrum multimedialne w domu z siecią). Tu jestem otwarty na propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valve od jakiegoś czasu kontraktuje ludzi do pracy nad otwartym sterownikiem do kart AMD (AMDGPU/RadeonSI). Wczoraj jeden z zatrudnionych developerów napisał tweeta, w którym prosi o listę tytułów, które sprawiają problemy na tym sterowniku.

Na wiki GamingOnLinux powstała taka lista. Jeśli ktoś miał jakieś złe doświadczenia z tym sterownikiem, to fajnie by było, jakby się nimi podzielił z innymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firefox is already running, but is not responding. To open a new window, you must first close the existing Firefox process, or restart your system.

 

Taki komunikat pojawia się w momencie zamknięcia, a następnie próby ponownego odpalenia Firefoxa. Pomaga tylko reset laptopa. Co zrobić, żeby przeglądarkę można było normalnie otwierać? System to Mint 17 Qiana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że źle zrozumiałeś stwierdzenie "wszystko jest plikiem". To jak dokładnie katalogi są zaimplementowane zależy od systemu plików, nie systemu operacyjnego, choć często to są po prostu specjalne typy plików.

Pojęcie "wszystko jest plikiem" oznacza, że wszystko w systemie jest traktowane jako plik. I nie chodzi tu tylko o pliki i katalogi, ale również o gniazda sieciowe, urządzenia itp. Wszystko, co jest widoczne w systemie w jakikolwiek sposób, ma gdzieś swoje odzwierciedlenie jako plik i to nie musi być fizyczny plik na dysku.

 

@Browsey72 Możesz wylistować procesy po zamknięciu Firefoksa i zobaczyć, czy coś nie wisi. Jeśli wisi to można to spróbować dobić komendą kill.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było jeszcze sprawdzić co spowodowało tego typu zachowanie, bo Firefox zazwyczaj nie ma problemów z poprawnym zamknięciem się, ale tu już najlepiej będzie jak popytasz na forum dystrybucji, której używasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...