Skocz do zawartości
Turambar

Polecamy/Poszukujemy

Polecane posty

Witam, poszukuje jakiegoś serialu, najlepiej niedługiego coś 10 -20 odcinków o bohaterach ze świata MARVELA, ale takiego żeby nie odstraszył mojej dziewczyny, jak np. Xmeni którzy którzy kiedyś lecieli na JETIX, bo dla niej bardzo dużo rzeczy było innych niż w filmach, ja sam uwielbiam komiksy i próbuje ją też zarazić tym, wszystkie filmy obejrzane i teraz czas na kreskówki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_television_series_based_on_Marvel_Comics masz podane wszystkie kreskówki, a jeśli szukasz krótkich to wybierz takie, których zrobili jeden sezon, a potem skasowali. Jak Spiderman: The New Animated Series albo Black Panther.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję pewnego serialu animowanego/anime z dzieciństwa. Była w nim grupka osób, która posiadała roboty wyglądające jak zwierzęta(chyba tylko) kotowate, min. czarna pantera itd. Łączyły się one w jednego dużego robota, który z tego co pamiętam zamiast dłoni miał właśnie głowy tychże robotów. Niestety nic więcej z niego nie pamiętam. Był puszczany chyba na Polonii albo RTL7, co do tego też pewności nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

Poszukuję bajki którą oglądałem w dzieciństwie na VHS było to ok 20 lat temu.

Bajka opowiadała o ludziach którzy wykonując pewne zadania dostawali sztandary z wizerunkami zwierząt w które mogli się zmieniać. Jeżeli ktoś był szybki dostał sztandar z gepardem i mógł się w niego zmieniać, ktoś był silny dostał sztandar z niedźwiedziem bodajże itd. Z tego co pamiętam był klasyczny podział na dobrych i złych, ale niestety więcej szczegółów nie kojarzę.

Mam nadzieję że ktoś się spotkał z tą bajką bo strasznie mnie to męczy od jakiegoś czasu.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym polecić wam jedno anime i jeden film,który zresztą dzisiaj oglądałem (30.11.14)

1.Film ,,Wilcze Lato" opowiada o ok 9 letniej dziewczynce Kim,której pasją jet wspinaczka.Niestety przez to zginął jej ojciec i opiekuje się nią mama.Gdy jedzie na teren leśny około 40 km od Szwecji (to film z Norwegii) próbuje wspiąć się na pewien szczyt zalicza upadek głową o kamień.Gdy nadciąga noc idzie do pewnego domku myśliwskiego i tam spotyka...wilczycę i jej młodego.

Okazuje się,że niedaleko jest pastwisko owiec,a wilki na nie polują (bo było ich więcej ale kłusownicy...) i dalej sami się przekonacie.

Polecam! Świetny film jak na Norwegów!

2.Anime ,,BayBlade Metal Masters" opowiada o chłopaku o imieniu Dżinga (piszę jak się mówi, bo nie wiem jaka jest japońska nazwa) który przy zbliżających się zawodach BayBlade chce zostać mistrzem.Jednak jego bej zostaje zniszczony i wyrusza na poszukiwania legendarnego beja o nazwie ,,Pegasus".

Dla mnie:najlepsze anime,jakie oglądałem.

PS: To anime leciało na Cartoon Network w 2013 i to w pełnej polskiej wersji językowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś tu zagląda to się zapytam.

Szukam bajki, w której jakiś chłopak znalazł kryształ, albo dostał, i przemienił go w robota, potem spotykał innych ludzi z takimi kryształami itp. Nie jest to Teknoman.

I po 2. Wędrujące zwierzaki. Pustłuka, borsuk, jeleń itp. Chyba coś ze wzgórzem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędrujące zwierzaki. Pustłuka, borsuk, jeleń itp. Chyba coś ze wzgórzem.

To mogą być "Zwierzęta z Zielonego Lasu". Kojarzę, że była także seria czasopism.

A co do numeru 1, to może być "Magiczny kamień" (1999-), sprawdź to.

Edytowano przez wositelec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pewnego starego filmu o sztukach walki. Główny bohater nazywał się Peter Si (lub coś w ten deseń) i miał własną szkołę sztuk walki. Na początku filmu przegrywa walkę na turnieju z gościem, który jest "głównym złym" w tym filmie. Do bohatera przyjeżdża przyjaciel, który posiada książkę z sekretami sztuk walki. Zły chce się dobrać do tej książki i nasyła drabów by zdobyli ją. Przyjaciel bohatera ginie od postrzału. Później uczy się z tej książki. Finałowa scena zaczyna się w w lasku (takim raczej tropikalnym) i główny bohater tłucze pionków by odbić ukochaną. Finałowa walka kończy się w fontannie (nie krwi, takiej z wodą) gdzie bohater topi złego po czym odchodzi ze swoją dziewczyną. Kojarzy ktoś ten film? W sumie jak teraz o nim myślę to był kiepski ale oglądałem go jako dzieciak i z sentymentu zobaczyłbym jeszcze raz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tytułu filmu, który ktoś opisał na innym, zagranicznym forum. Nie mam pojęcia, czy jest to znane w Polsce, ale spróbuję opisać.

Jest to kreskówka, ale nie pamiętam, czy był to styl typowo anime, taki jak księżniczka Mononoke. Pamiętam, że bohater miał specjalne rzeczy (prezenty), które pozwalały mu podróżować. Była taka biała kula, którą połykał, a codziennie rano znajdował złoto pod poduszką. Poznał matkę i córkę, które go tego pozbawiły i wysłały do zupełnie obcego kraju. W ramach kary za kradzież matka i córka zamieniły się w muły (podobny motyw jak w Kranie Zabawek w "Pinokio") i musiały pracować jak zwierzęta. Potem, gdy bohater wrócił po swoje rzeczy, w jakiś sposób zdjął klątwę ciążącą na swojej córce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja może trochę nietypowo. Pamięć mnie niestety zawodzi i staram się doszukać, skąd są te postacie. Prawdopodobnie coś spod szyldu Studia Filmów Rysunkowych Bielsko-Biała, ale nie mogę do niczego dopasować.

 

123.JPG

1234.JPG

Edytowano przez blade81
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...