Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qrowsky

10 ulubionych pozycji filmowych

Polecane posty

Przypominam, że zgodnie z regulaminem tego działu wszystkie posty z listą filmów muszą zawierać uzasadnienie. Nie wystarczy sama lista, trzeba jeszcze dopisać coś od siebie.

Kolejne posty, które nie będą spełniały tego warunku, będą lądowały w Koszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Za garść dolarów.

9. Pulp Fiction.

8. Święci z Bostonu.

7. Nine.

6. Adwokat diabła.

5. Łowca jeleni.

4. Ojciec chrzestny.

3. Czas apokalipsy.

2. Pluton.

1. Chłopcy z ferajny | Taksówkarz.

Za garść dolarów

Film jak dla mnie bardzo dobry. Akcja nie jest tym co mnie urzekło, gdyż jest jest po prostu nie wiele. Ogólny klimat kreowany przez C.Eastwooda jest bardzo dobry i można się wczuć ;).

Pulp Fiction

Tutaj nie ma się co rozpisywać. Większość zna ten film i wie na jakim stoi poziomie. Ogólnikowo. Gra Travolty i Jacksona jest świetna. Ich teksty, zachowania zostały bardzo dobrze wpasowane w fabułę, a całość okraszona specyficznym humorem.

Święci z Bostonu

Ten film urzekł mnie przede wszystkim akcją, fabuła i grą aktorów. Akcja jest tutaj dawana w ogromnej dawce. Ciągle się coś dzieje (motyw z roztrzaskanym kotem jest też niezły ;D), scenariusz jest dobrze napisany i wszystko ładnie się ze sobą spaja. Tutaj aktorzy również grają świetnie rolę "twardych" i zarazem "śmiesznych" gości.

Nine

Musical obejrzałem niedawno. Byłem nastawiony sceptycznie ze względu medialnego "bum" na film. Moje zaskoczenie było ogromne i oglądając napisy końcowe chciałem obejrzeć go jeszcze raz (i tak też zrobiłem ;P). Musical pozostawił ogromnie pozytywne uczucia. Muzyka, taniec, aktorki i główny bohater to rzeczy, które mogą podobać się najbardziej. Daniel Day-Lewis zagrał wyśmienicie. Taniec pięknych kobiet okraszony bardzo dobrą muzyką sprawia, że jest na czym zwiesić oko ;).

Adwokat diabła

Filmu przedstawiać nie trzeba. To co mi się najbardziej spodobało i sprawiło, że pokochałem ten film to opowiedziana tam historia. Oglądając go miałem chęć by się nie kończył a cała akcja nie zatrzymywała się w miejscu. Wątki delikatnie psychologiczne również przewalają się przez film lecz nie są intensywne jak w innych tytułach stricte nastawionych na myślenie.

Łowca jeleni

Co tu dużo pisać. Akcja jeżeli już jest to na poziomie. Film to 3 godzinna opowieść i szybkie "wgląd" w życie z początku normalnych ludzi, którzy wyjeżdżają do Wietnamu gdzie kończy się ich "łatwiejsza" część życia a rozpoczyna prawdziwa walka o przetrwanie. W filmie urzekła mnie fabuła oraz wyśmienite kreacje Roberta De Niro czy Christophera Walkena. Dla fanów filmów wojennych pozycja obowiązkowa.

Ojciec chrzestny

Arcydzieło ! W filmie piękne jest wszystko, od klimatycznej fabuły, gry aktorów, przez muzykę oraz zdjęcia. Film, który trzeba znać.

WIELKA TRÓJCA

Czas apokalipsy

Dlaczego on a nie Ojciec chrzestny na 3 miejscu ? Pewnie z zamiłowania do filmów wojennych i tego, że znam go na pamięć. Pięknie wyreżyserowana historia tocząca się w tropikalnej dżungli oraz sporą część na łodzi. Muzyka bardzo dobrze dobrana do filmu ("The End" zespołu The Doors przy lecących tabunach helikopterów tworzy dobry klimat ;) ). Film pozostawia ogromny niedosyt i wrażenie "chcę jeszcze 3 godziny tej przygody !".

Pluton

Film towarzyszy mi co rok. Jeden z pierwszych filmów, które wzbudziły we mnie zamiłowanie do tego gatunku filmów. Doborowa obsada tworzy poezję na ekranie. Ogląda się to bardzo przyjemnie, są emocje i prawie nieustająca akcja. Film zdecydowanie krwawy i nie polecam oglądać go z kobietą o wysokim współczynniku wrażliwości i małej wiedzy o wojnie w Wietnamie. Walka głównego bohatera ze swoimi rozterkami pokazana jest świetnie i może skłonić widza do refleksji.

Taksówkarz

Zwieńczenie czubka listy filmem niewojennym a zdecydowanie psychologicznym. Ktoś kto szuka tu akcji nie znajdzie jej za wiele. Film zmusza do głębokich refleksji oraz bacznego obserwowania tego, co robi bohater. Oglądając całość, czuję się sporą tajemniczość i dużą nutę klimatu bijącą od głównego bohatera. Urzeka mnie zdecydowanie fabuła oraz wątki psychologiczne wraz z głębokimi przesłaniami. Zdecydowanie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 10 filmów (Uwaga! Kolejność przypadkowa! Jest to 10 ulubionych.) Więc:

1.Gladiator - Za muzykę która jest świetna.

2.V jak Vendetta - Za nieśmiertelne idee. Znakomity psychologiczny film.

3.Pan życia i śmierci - Znakomita fabuła jak i aktor grający główną rolę również.

4.7 dusz - Świetny psychologiczny film.

5.K-PAX - Ciekawa fabuła i oglądając nie wiadomo czego się spodziewać. W sumie to chyba mój ulubiony film, książka też jest świetna! Polecam każdemu.

6.Miasto Aniołów - Ciekawa fabuła i lubię filmy które się smutno kończą.

7.Jestem legendą - Za fabułę jak i aktora grającego główną rolę.

8.Kompania Braci - Ciekawy, pokazujący może nie w 100% jak to było na froncie.

9.Święci z Bostonu - Ciekawi bohaterowie... ciekawy cel im przyświeca :)

Na razie 9 jak coś mi się przypomni to dopisze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Adrenalina - Fabuła prosta jak budowa cepa, ale to nie skreśla u mnie filmu. Akcja, akcja, akcja non stop, cały czas, za to cenię ten film. Jason Statham zagrał fantastycznie, szczególnie upodobałem sobie akcję w szpitalu i to jak z niego wybiega. Film nie jest jednym z tych które przez połowę czasu trwania opowiadają o głównym bohaterze a dopiero potem zaczyna się właściwa akcja, tu już początek jest nią naszpikowany. To wszystko aż wycieka z ekranu

2. Spider-man 3 - W dzieciństwie chyba prawie każdy lubił Spider-mana, ale z czasem zainteresowanie nim maleje, ale nie u mnie. Niewiele jest filmów na które jadę do kina, ale tego nie mogłem przepuścić. Intro w tym filmie jest naprawdę dobre, a muzyka jest wspaniała. Naprawdę dobry motyw był z powstaniem Sandmana, tu odstawiono naprawdę świetną robotę. A ostatnia akcja - miodzio.

3. Chłopaki na Ibizie - Dwóch nie do końca normalnych bohaterów, którzy, można powiedzieć, chcą się zabawić. Mają oni na celu także zostać sławnymi DJami, w tym celu jadą na Ibizę po której w środku lata chodzą w kurtkach(!). Lubię ich właśnie za tą ich głupotę. Można powiedzieć, że po części film ten przypomina American Pie, ale jest od niego dużo lepszy, głównie z tej przyczyny że nie jest tak wulgarny, w pewnym stopniu trzyma poziom, mogę go oglądać wielokrotnie. Co do aktorów w życiu bym nie pomyślał że Perry'ego gra dziewczyna! :wacko::pinch::icon_eek::blink:

4. Bad Boys (seria) - Super dwaj główni bohaterowie, ich kłótnie często są śmieszne. Podoba mi się ich podejście do sprawy, nie wykorzystują czystych metod by zdobyć informacje oraz często działają bez wiedzy szefa przez co mają kłopoty które także są śmieszne. Wzorowa komedia sensacyjna.

5. Ja, robot - Pierwszy film z Willem Smithem jaki oglądałem, ten aktor spodobał mi się już na wstępie. Efekty specjalne w filmie są super, na przykład ucieczka przed ciężarówkami, a niektóre gadki są tak głupie że aż śmieszne Rozumiem, że ciężko przeżywasz tę stratę, ale ten związek nie ma szans. Chodzi o to, że ty jesteś kotem a ja jestem czarny (zaraz po tej kwestii jest pokaz efektów specjalnych). Na uwagę zasługuje także robot Sonny, który ma ciekawą osobowość. Film obok którego nie można przejść obojętnie.

6. Hancock - Bardzo ciekawy główny bohater - niezniszczalny, nieśmiertelny egoista, który zwalczając przestępczość stwarza większe szkody niż sama przestępczość. Wzorowo są zrobione sceny w których Hancock coś niszczy (a jest ich bardzo wiele), od asfaltu na drodze po pociąg. Nie można też zapomnieć o motywie w szpitalu gdy

Hancock wkłada głowę jednego więźnia drugiemu w... tam gdzie słońce nie dochodzi

. Ostatnia akcja jest superancka choć

śmierć i odżycie Hancocka

było co najmniej dziwne.

7. Gwiezdne jaja - Ajajaj bez jaj. Muszę powiedzieć że Niemcy co do komedii mają nieźle pokręcone we łbach (pozytywnie). Te trzy pedałki były po prostu za...rąbiste, ich gadki są po prostu genialne, a piosenki jeszcze lepsze Myju myju tu i pucu pucu tam

8. Tarzan - Mój ulubiony animowany film. Pamiętam, że gdy byłem młodszy specjalnie wstawałem o siódmej rano bo w telewizji go puszczali. Początkowa piosenka razem z intrem jest bardzo fajna. Bardzo ciekawie była zrobiona scena z dorastaniem Tarzana - piosenka i zlepka krótkich scen. Zrobiłem sobie raz porównanie fabuły tego filmu z Pocahontas i muszę powiedzieć, że są całkiem podobne, ale i tak jest fajnie.

9. SuperHero Movie - Naprawdę udana parodia pierwszego Spider-mana. Wiele śmiesznych scen czasem występujących seriami, choć w kilku momentach było ich za dużo. Uśmiałem się z postaci Stephena Hawkinga , ale zastanawia mnie czy wyraził on zgodę na przedstawienie go w ten sposób. Najbardziej rozśmieszyła mnie scena gdy Rick odwiedza swojego wujka w szpitalu.

10. Adrenalina 2: Pod napięciem - Część ma równie prostą fabułę jak jedynka, ale postawiono w niej główny nacisk na strzelaniny co bardzo pogorszyło film. Ale mimo to film bardzo mi się podobał ponieważ posiada wiele cech jedynki. Rozwalająca była akcja gdy musiał się naładować pocierając swoje ciało o ciało kogoś innego, najpierw była to jakaś babcia, później jego dziewczyna.

Filmy które nie dostały się na listę:

- Prince of Persia: Piaski Czasu

- Shrek (seria)

- Toy Story (seria)

- Jestem legendą

- 7 krasnoludków - historia prawdziwa

- Widmo

- Epoka lodowcowa

- Święci z Bostonu

- Kevin sam w domu/Nowym Jorku

- Gamer

- Szklana pułapka (seria)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Przekręt

Bo to najlepszy dowód, ze film sensacyjny moze być świetny bez krwawych strzelanin

09. Zabójcza broń (seria)

Bo niedobrane pary policjantów zawsze się sprawdzają.

08. Matrix (seria)

Za efekty specjalne specjalne i przerażającą wizję teraźniejszego świata

07. Transformers

Zaciekawił mnie trailer, więc obejrzałem. Poza tym reżyserem jest Bay, wiec dobra rozrywka zapewniona.

06. Gwiezdne Wojny (seria)

A kto by ich nie lubił? Ja lubię tą serię za całokształt.

05. Bad Boys II

Reżyserem jest Bay, wiec dobra rozrywka zapewniona. Do tego dobry scenariusz i świetni aktorzy

04. Sami swoi

Bo coś polskiego musiało być

03. Ojciec Chrzestny

To (arcy)dzieło kina. Nic więcej mówić nie trzeba.

02. Szklana pułapka 1,2 i 4

Bruce Willis najlepiej pasował do tego kultowego ( 1 i 2 część) filmu. Świetna reżsyeria, scenariusz.

01. Helikopter w ogniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 - This is Sparta!

Armagedon - "Chcę się dowiedzieć kto zabił Kennedy' ego".

13 Dzielnica - Le parkour :smile:

13 Dzielnica Ultimatum - Bardzo dobry soundtrack, tyle powiem.

Byliśmy żołnierzami - W wietnamie dostęp do papieru toaletowego był ograniczony.

Aliens vs Predators - Kwas z obcego działa na plamy lepiej niż persil.

Pitch Black - "Boicie się ciemności ?" Riddick rządzi.

Chłopaki nie płaczą - "Cześć chłopaki co słychać w wielkim świecie? A co gazet nie czytasz?"

Za linią wroga - Bo ważne jest żeby cię podczas zwiadu nie zestrzelili serbowie.

Piraci z karaibów (seria) - "Więc Will'u Turner'że, czy boisz się śmierci?"

Kolejność przypadkowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieszczenie 10 filmów w tym zestawieniu jest bardzo trudne, po wielu namysłach i zmianach wyszło mi coś takiego

10. Podziemny Krąg/Fight Club - Jedna z niewielu ról Brada Pitta które mi się spodobały. Film iście genialny, opowiadając o tym co w życiu może być ważne, jak przezwyciężyć szarość życia i czy każdy z nas nie ma ukrytej osobowości. Jest on z drugiej strony tak pozytywnie pokręcony że nie potrafię go dokładnie opisać. Trzeba to pooglądać.

9. Dzień Świra - kolejny polski film, jest po prostu nie do opisania. Nie jest to na pewno pozycja na którą należy patrzeć jak na wszystkie pozostałe. W świetny, satyrystyczny i drwiący sposób pokazuje życie przeciętnego mieszkańca naszego kraju

8. Spartakus - Z Wielu filmach o historycznych wojnach i postaciach to ten zapadł mi w pamięć dzięki ciekawej osobowości głównego bohatera, ukazaniu nie tylko jego siły, ale i słabości. Jest tu także kilka scen niespotykanych w innych tego typu pozycjach

7. The Football Factory - Film który opowiada o... Kibolach, tak Pseudo-kibicach angielskiego Chelsea. Jest parę scen walki, lecz wbrew pozorom nie o to tutaj chodzi. Film posiada głęboką fabułę opierającą się na przemyśleniach głównej postaci ''Czy warto''

6. Zielona Mila - Bardzo wzruszająca opowieść z Tomem Hanksem w roli głównej, skłania do przemyśleń i zapada w pamięć genialnymi fragmentami i świetnym scenariuszem. Warte obejrzenia

5. Braveheart - Kolejna opowieść o wojownikach, tym razem na terenach Wielkiej Brytanii czasów Średniowiecznych. Traktuje o pospolitym temacie zemsty, jednak jak to wspaniale zrealizowane. Nie wiem czemu jest na 5 miejscu, stawiam ten film na równi z dalszymi tytułami

4. Wróg u Bram - Jako iż bardzo lubię Rosyjskie klimaty ten film uplasował się tak wysoko. Jest to bez wątpienia najlepsza prodkujcha o Snajperach i ich zażartym pojedynku. Bardzo spodobała mi się postać Daniłowa, przyjaciela Wasilij Zajcewa. Na pewno inny niż typowe amerykańskie siekaniny wojenne.

3. 8 Mila - Filmowa Biografia Eminema. Jednak ci którzy za rapem nie przepadają nie powinni od razu filmu odtrącać. Idealny przykład na to ile po drodze do celu jest przeszkód, świetny klimat ulicznych bitew i miejskich porachunków. Tak wysoka pozycja za wyjątkowy klimat

2. Szeregowiec Ryan - Tom Hanks po raz drugi, tym razem jako Żołnierz w czasie D-Day. Nigdzie indziej nie ma tak realnie przedstawionego obrazu wojny i rozpaczy. Ludzie giną tu bez przerwy, Medycy bezskutecznie próbują kogoś uratować - pięknie pokazane ile osób trzeba było stracić aby przebić się choćby przez kawałek plaży. A to nie wszystko, film opowiada dalej o poszukiwaniach tytułowego Ryana'a który ma powrócić do domu i ich finałowej wali o przetrwanie.

1. Forrest Gump - I znów Tom Hanks w moim zdaniem jego najlepszej roli. Myślę że nie wstyd się przyznać iż pod koniec filmu uroniło mi się kilka łez. Tam gdzie ma być śmiesznie jest śmiesznie, a tam gdzie dramatycznie i smutno właśnie tak jest. Mimo iż przez obraz ten przeplata się wiele wątków wszystko zostało tu świetnie ujęte. Daje na prawdę wiele do myślenia

i ostatnia 0.6 pozycja - Scary Movie/Straszny Film 1 i 2 - Umieściłem poza zestawieniem na specjalnym miejscu bo mój typ humoru i najlepsze komedia jaką oglądałem. Ubóstwiam produkcje Braci Wayans ten absurdalny humor który najlepsze ukazują 2 pierwsze części Strasznych filmów. 2 kolejne tworzone były przez innych reżyserów, już mniej genialne

Oczywiście nie ma tu wszystkiego, Całą reszta produkcji Wayansów, Kevin Smith (Clerks, Jay i Cichy Bob), Pulp Fiction i wiele innych produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja dziesiątka wygląda następująco:

10. Gwiezdne Wojny (cała seria) - głównie za muzykę i dźwięki mieczy świetlnych :starwars:

9. Skarb Narodów - fabuła cały czas ciągnie, trochę humoru, szybko się ogląda

8. Gran Torino - Clint Eastwood i wszystko jasne, Azjaci byli świetni

7. Slumdog - milioner z ulicy - mimo kilku błędów film mnie poruszył, jeden z niewielu przy których łza mi poleciała

6. Władca Pierścieni (trylogia) - seria jest boska, choć sceny z Frodem mi się dłużyły, polecam obejrzeć całą trylogie za jednym razem

5. Eagle Eye - zakończenie, którego zapewne mało kto się spodziewał, poza tym akcja i całkiem ładna Michelle Monaghan

4. Gladiator - świetny film Ridleya Scotta, znakomite sceny walk, wzruszające zakończenie

3. Transformers - długo czekałem na ten film; akcja, akcja i jeszcze raz akcja + Megan Fox naprawiająca samochód

2. Dystrykt 9 - montaż mnie powalił, na początku myślałem, że poszedłem na jakiś film dokumentalny, film zrobił na mnie świetne wrażenie

Na najwyższym stopniu podium jest:

1. Sherlock Holmes - kocham filmy z zagadkami, muzyka Hansa Zimmera to cudo, i ten angielski akcent w wykonaniu Downey'a Jr. i Law'a

W zestawieniu nie ma żadnej komedii co mnie bardzo dziwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.Gladiator za sceny walki

9.Noc w operze za nieśmiertelne żarty

8.Władca Pierścieni(Trylogia) jedna z najlepszych ekranizacji książki jaką widziałem

7.Gwiezdne Wojny(wszystkie części) za efekty specjalne

6.Sami Swoi nieśmiertelna polska komedia

5.Generał komedia Bustona Keatona.

4.Brzdąc film niemy, ale przebija nie jedną dzisiejszą produkcje

3.Odlot za mówienie o rzeczach poważnych na wesołó

1.Gnijąca panna młoda

1.Zaplątani

Dałem dwa pierwsze miejsca bo te dwie bajki kocham całe i za wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Pan Życia i Śmierci

Świetna fabuła i doskonały Nickolas Cage w głównej roli.

9. 12 Małp

Dziwny, lecz ciekawy film.

8. Vinci

Jeden z lepszych polskich filmów. Bardzo dobra gra aktorska.

7. Władca Pierścieni

Klasyka. Piękny bajeczny świat i charyzmatyczni bohaterowie.

6. Kac Vegas

Doskonała komedia, najlepsza jaką oglądałem :)

5.Ojciec Chrzestny

Klasyka. Zajmująca i smutna historia przedstawiona w bardzo dobry sposób.

4.Incepcja

Świetny pomysł, świetne wykonanie.

3. Zapach Kobiety

Tutaj wystarczy powiedzieć jedno - Al Pacino.

2. Lot nad Kukułczym Gniazdem

Kapitalny Jack Nicholson, świetna postać Wodza.

1.Shrink - całe życie z wariatami

Fenomenalna rola Kevina Spaceya, film również opowiada świetna historię.

Filmy równie dobre, ale w tym zestawieniu się nie znalazły:

Prestiż, Siedem, American Beauty, Ray, K-PAX, Braveheart, Taksówkarz, Pokuta, Bękarty wojny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Król Lew - Oglądałem to dzieckiem będąc i do dziś wryło mi się w pamięć. Są momenty śmieszne (Timon i Pumba), ale też dramatyczne i wzruszające (śmierć Mustafy :(). Udźwiękowienie też dobre (Niezapomniane Hakuna Matata) U mnie niestety dopiero 10 pozycja, ale to i tak dobrze, bo lądują tu same zacne tytuły.

9. Indiana Jones (seria) - Wciągnęły mnie przygody archeologa Indiany. Ciekawe zagadki, postaci i relikty do odnalezienia są naprawdę ciekawe. Udźwiękowianie trochę słabsze niż przy innych pozycjach w TOP 10, lecz tutaj się liczy klimat.

8. James Bond (seria) - "Jestem Bond, James Bond" - Chyba każdemu szanującemu się maniakowi kina nie wypada nie znać tego cytatu. Sama seria jest ciekawa. Plejada samych najlepszych aktorów. Film też przekonał mnie dzięki: pięknym kobietom, sportowym autom, przygodom Bonda, oraz jego stylem bycia :) . Ścieżka dźwiękowa to już istna legenda.

7. Skarb Narodów - Świetny film, szybka akcja, ciekawe zagadki, niezła obsada. To wszystko mnie przekonało, by film mnie do siebie przekonał i, żebym mógł spędzić przy nim te 2godziny.

6. Harry Potter i Zakon Feniksa - Dla mnie najlepsza część Harrego Pottera w wersji kinowej. Wszystko stało na najwyższym poziomie, poprzez dźwięk, aż na animacjach kończąc. W dodatku posiada magie, to coś w sobie, coś czego brakuje w dwóch ostatnich częściach przygód młodego czarodzieja.

5. Opowieści z Narni: Lew, Czarownica i Stara Szafa - Ten film jest pełen magii, wspaniały, mistrzowski, aż brak słów na jego opisanie. Na wysokim poziomie stoi też na pewno udźwiękowienie, oraz fabuła (chociaż ta zaczerpnięta z książki i nie ma co jej oceniać). Dobrze zagrane postaci i ogółem wszystko na +.

4. Piraci z Karaibów (seria) - Coś wspaniałego, zawsze gdy leci w telewizji cała rodzina zbiera się, by to obejrzeć. Genialna postać Jacka Sparrowa zagrana, przez Johny Deepa, oraz inne postaci i kreacje ogółem nazbierało się tego na czwartą pozycje w moim TOP 10.

3. Gladiator - Świetny film opowiadający o historii dowódcy ktory stał się gladiatorem, gladiatorem który porwał tłum. Opowiada też o zdradzie wśród najwyższego Rzymskiego rodu, rodu Cesarskiego. Znakomita obsada, fabuła i szybka wartka akcja. To musi się dobrze oglądać.

2. Szeregowiec Rayan - Film opowiadający o jednostce Amerykańskiej która na celu ma znalezienie jednego Szeregowca ... . Znakomite sceny (Lądowanie na plaży Omaha, "pojedynek snajperów"), obsada, efekty specjalne i obraz prawdziwej wojny. Film który mogę polecić chyba każdemu, kto lubi kino wojenne.

1. Władca Pierścieni (seria) - I zdecydowany nr.1. Wszystko tutaj stoi na bardzo wysokim poziomie, każda część wykonana starannie, nie odbiega, aż tak bardzo od książki (szkoda, że w Powrocie Króla zabrakło jedynie "Bitwy pod Bag End). Znakomite animacje, i ścieżka dźwiękowa. Postacie zagrane przez aktorów = 1 klasa. Film który mógłbym oglądać do znudzenia, a i tak by mi się nie znudził. Polecam każdemu kinomaniakowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Memento - niesamowita forma. Ciężki, ale bardzo ciekawie zrealizowany film. Jeden z najlepszych pomysłów w historii kina.

9. Przekręt - klimat, humor. Pokręcona fabuła.

8. Dystrykt 9 - oryginalna forma, ciężka tematyka. Jeden z najważniejszych filmów dekady.

7. Bękarty Wojny - Tarantino w najwyższej formie.

6. Kick-Ass - świetny humor, bardzo dobra gra aktorska, w dodatku sporo emocji jak i odpowiedni dystans do gatunku.

5. Siedem - świetny thriller. Ponura, gęsta atmosfera. W dodatku jedno z najmocniejszych zakończeń w historii kina.

4. Mroczny Rycerz - najlepszy film o Batmanie(który z kolei jest moim zdaniem najlepszą postacią w historii komiksu). JOKER, JOKER i jeszcze raz JOKER. Jedna z najlepszych kreacji w historii kina. W dodatku film jest pełen akcji i świetnego klimatu.

3. Incepcja - jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów w ostatnich latach. W dodatku świetnie zrealizowany. Myślę, że ten film na stałe wejdzie do historii kina.

2. Prestiż - uwielbiam klimat tego filmu. Cały czas czuć nastrój konfliktu dwóch głównych bohaterów. Dodatkowo świetne zakończenie.

1. Fight Club - zdecydowanie mój ulubiony film. Kapitalna fabuła, film genialnie wyreżyserowany. Świetnie kreacje aktorskie zarówno Brada Pitta, oraz Edwarda Nortona. Dodatkowo zakręcone i niespodziewane zakończenie na koniec. Poza tym moim zdaniem to naprawdę film "z przesłaniem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione filmy to:

8Mile- świetny film o początkach kariery Eminema, podoba mi się fabuła, bardzo dobra muzyka i mimo kilku niedociągnięć film ten świetnie się ogląda.

The Wash- Super komedia z udziałem najlepszych raperów Gangsta takich jak: Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, XZibit.... Film opowiada o kilku dniach z życia zwykłych ludzi z USA, których grają Dr. Dre i Doggy fabuła jest wciągająca- szczególnie końcówka. W ciagu całego filmu jest mnóstwo śmiesznych sytuacji dialogów itp. Mozna nawet zobaczyć Eminema robiącego rozróbę kałachem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 moich ulubionych filmów. Kolejność przypadkowa.

Pulp Fiction - Życie gangsterów przedstawione w trochę inny sposób, no i oczywiście cała masa dobrych tekstów!

Chłopaki nie płaczą - jw.

The Number 23 - Jim Carrey w dramacie psychologicznym?! Czemu nie!

Sekspedycja - Chyba najlepsza z tych wszystkich "głupich amerykańskich komedii"

Dzień świra - za bardzo wierne oddanie polskiej codzienności...

7 dusz - bardzo dobry film psychologiczny, z ciekawym zakończeniem :)

Armageddon - pierwszy film, na którym się wzruszyłem (no co, nie jestem z kamienia...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee 10 filmów? Dobra będzie 8.

1.STAR WARS- to pierwszy film jaki obejrzałem(tata mi go puścił na kasecie gdy nie mogłem usnąć :tongue: ). Do dziś mnie zachwyca, a nowa trylogia tylko dodała nowości w serii.

2. Indiana Jones i Piraci z Karaibów- Filmy pikne mogę oglądać 1000 razy i mi się nie znudzi. Harrison zagrał doskonale Indiane, a Deep Jacka.

3. Władca Pierścieni- Genialne sceny batalistyczne i klimat książki(boli brak szarej kompani :dry: ).

4.Shrek- Pierwsza taka typowa bajka, która tak mi się podoba. Teksty i postacie wymiatają .

5.Avatar-Dobre czyDe, dobra fabuła i te ich usb w warkoczu :laugh: .

6.Predator 1- To jest coś! Prawdziwa krwawa łaźnia.

7.Wróg u bram- Pojedynki sniperskie to cudo! No i taki wojenny klimat.

8.Starcie Tytanów- Taki gniot a mi się podobał. Kraken i Meduza były spoko, aktorzy zagrali nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Top 10 :

10. Moon

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę, świetna rola Sama Rockwell-a, ciekawa wizja wyzyskiwania i żerowania na ludziach przez korporacje, byle by zarobić. Może film nie wyróżnia się na tle wielu innych, ale ma w sobie to coś co ciągle sprawia iż chciałbym jeszcze raz (kolejny, który to już raz ??) obejrzeć go.

9. 28 Tygodni Później

Wielka Brytania leżąca na kolanach po epidemii wirusu. "Ryjąca Beret" muzyka, Jeremy Renner jako Doyle, oraz bardzo klimatyczny finał to wielkie plusy tego świetnego filmu.

8. Trylogia Toy Story

Nie ma chyba osoby która po obejrzeniu tego cyklu filmów była by smutna, znudzona, zła, miała poczucie straconego czasu. Rodzinna opowieść o miłości, braterstwie, pokonywaniu własnych barier i lęków. Ze znakomitym polskim dubbingiem i chwytającymi za serce scenami. Nie jedną łzę można uronić oglądając Toy Story : z rozbawienia, bądź wzruszenia.

7. Prestiż

Film bomba, śweitne kreacje Hugh Jackmana i Christiana Bale-a, oraz jak zwykle wspaniałego Micheala Caine-a. Niebanalna fabuła wodząca widza za nos, zaskakująca co chwilę kolejnymi zwrotami akcji. No i na dokładkę piękna Scarlett Johansson.

6. Hot Fuzz

Świetna angielska komedia z dwójką moich ulubionych aktorów komediowych (Simon Pegg, Nick Frost). Przezabawne sytuacje, dobra muzyka oraz dialogi, które sprawiają mimowolny opad szczęki i natychmiastowy wybuch śmiechu/lekki chichot.

5. Pulp Fiction

Klasyk, co tu więcej pisać. Genialne dialogi, świetne udźwiękowienie oraz genialna obsada. Jeżeli nie oglądałeś to się do tego nie przynawaj i jak najszybciej obejrzyj.

4. Trylogia Bourne'a

Wspaniałe kino sensacyjne, Matt-a Damon-a jako Jason-a Bourne-a ogląda się z największą przyjemnością. Jeden z najlepszych soundtrack-ów jakie w życiu słyszałem. Cała trylogia to czysta przyjemność. Polecam obejrzeć całość za jednym zamachem.

3. Gladiator

Tego filmu nie trzbea polecać. Jednak jeżeli go nie oglądałeś... WSTYDŹ SIĘ !! I zapieprzaj do sklepu/wypożyczalni/swojej babci która z pewnością już oglądała ten film (przy okazji dowiesz się, że za karę nie będziesz już dostawał pieniążków za to, że przyjeżdzasz)/kolegi. Film klasa sama w sobie. Świetna rola Russella Crowe-a. Rzym przedstawiony w filmie olśniewająco i zwala z nóg.

2. Skazani na Shawshank

Nie wiem, jak polecić ten film. Nie wiem jak go określić. Ten film ma to "coś". Ten "pierwiastek" który sprawia, że nie można oderwać oczu od ekranu. Może to gra aktorska ? Albo świetna muzyka ? Nie wiem. Ale, żeby się przekonać muszę obejrzeć ten film jeszcze raz. A może Ty mi podpowiesz ?

1. Trylogia Władca Pierścieni

Film dla wielbicieli J.R.R. Tolkiena obowiązkowy, lepiej się nie przyznawać do faktu nieznajomości tej trylogii. Epicka, olśniewająca, ze świetną grą aktorską, OSZAŁAMIAJĄCĄ muzyką Howarda Shore'a i takimi dialogami, że dreszcze przechodzą mnie za każdym razem jak oglądam to dzieło. Nie zastanawiaj się, po prostu obejrzyj.

Wyróżnienia (kolejnośc nie ma znaczenia):

Sunshine

Zombieland

Incepcja

Star Trek (2009)

Watchmen - Strażnicy (Wersja Extended Cut)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko, krótko i zwięźle.

10. Mad Max 2

Druga część MAD MAX'a nosząca podtytuł 'The Road Warrior' miała swoją premierę w 1981 roku, a więc w dwa lata po "jedynce". Fabuła rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części. Max błąka się po pustkowiach zniszczonej Australii w poszukiwaniu benzyny, dla wielu cenniejszej niż ludzkie życie. Masz paliwo - masz władzę i największą szansę na przeżycie, w świecie który jest jeszcze bardziej zepsuty niż ten z "jedynki". Max znajduje małą osadę zaludnioną przez najzwyklejszych ludzi, którzy zdołali zbudować prostą rafinerię - dzięki temu mieli zapas paliwa o jakim przestępcy dotychczas marzyli. Postanawia zawrzeć z tymi ludźmi pewien pakt, a w zamian wziąć trochę paliwa. Wszystko byłoby spełnieniem marzeń Maxa, gdyby nie gang zmotoryzowanych bandytów, mający ogromną chrapkę na życiodajny płyn. Pakt jaki Max zawarł z osadnikami, o którym wspominałem wcześniej, miał pomóc w odciągnięciu zbirów od osady bądź zrobienie takiego zamieszania, aby gang nie zauważył, iż paliwo odjechało daleko na południe (albo na zachód?). Plan tak czy siak - karkołomny, który może udać się jedynie z pomocą Max'a. Wspaniały klimat post-apokaliptycznego świata, który nie jest futurystycznym bublem, ani wypełnionym niestworzonymi rzeczami miejscem ogromnych potyczek. Prawdziwy, brutalny świat, który został zniszczony przez ludzi, co tak mocno wpłynęło na wygląd... FALLOUTów ;).

09. Pulp Fiction

Początkowo film może wydawać się bezsensowny, chaotyczny i sprawiać wrażenie niedokończonego. Nic bardziej mylnego! Tarantino stworzył przezabawną (co nie znaczy, że niepoważną!) historię, która wciąga, skłania do przemyśleń (co, do cholery znajdowało się w walizce?!) i nie pozwala zapomnieć o świetnej grze aktorskiej. A wpływ filmu na kulturę masową potwierdza ilość odzywek, jaka zadomowiła się w naszej mowie ("zrobię Ci z [beeep] jesień średniowiecza!"). Trudno nie polubić tego dzieła.

08. Dobry, Zły, Brzydki

Nie lubię westernów. Zazwyczaj są nudne, aktorzy bezpłciowi, a fabuła woła o pomstę do nieba. Dzieło Sergio Leone posiada genialnych aktorów, średnią fabułę - choć w tym przypadku, jest to ogromnym atutem - i diabelnie ciekawe. Momentami miałem wrażenie, jakbym oglądał film kina surrealistycznego, a to za sprawą świetnego przedstawienia dzikiego zachodu. Nie pamiętam, aby jakikolwiek inny western posiadał tak oryginalny obraz dzikiego zachodu. I pamiętaj, że każda część "dolarowej" trylogii, jest wybitna. Nie lubisz westernów? Ten polubisz!

07. Mechaniczna Pomarańcza

Ciężko mi opisać ten film. Jest porażający, szokujący, zaskakujący i... wybitny. Jedno z tych dzieł, które zamiast opisywać należy obejrzeć.

06. Blade Runner

Jak człowiek - Ridley Scott - który nie przepada za S-F, tworzy jeden z najwybitniejszych filmów w całej historii tego gatunku? Pozornie banalna historia Deckarda - "emerytowanego" Łowcy Androidów (tytułowy Blade Runner) - oraz kilku zbiegłych replikantów zamienia się w skomplikowaną opowieść, która zmusza nas do refleksji. Dodatkowo, postać Deckarda jest jedną z najbardziej zagadkowych w historii filmów. Dodaj do tego nieziemską muzykę Vangelisa oraz efekty specjalne, jakie do tej pory mogą robić wrażenie, o ile nie jesteś typem "CG ONLY!".

05. Aliens

"Jedynka", to w moim prywatnym rankingu jeden z najlepszych horrorów w historii. Film, który mógłbym oglądać non-stop, a zarazem dzieło, jakie zachwyca mnie niemalże wszystkim. Druga część filmu, to najczystsze kino akcji z elementami horroru, co nie każdemu może pasować. Ale nie sposób odmówić temu filmowi uroku. Mokre, ciasne (nie, nie mówię o "tym", panowie, hłehłe!) i mroczne korytarze zniszczonej kolonii, grupka twardych marines i Ellen Ripley - paczka "rozpierduchowa". Co mnie urzekło w tym filmie? Powalające potyczki z potężnymi Xenomorphami i przyjemny dla ucha dźwięk karabinów komandosów, a to okraszone lepkim klimatem, jaki prześladuje Cię przez wieeele dni po obejrzeniu filmu. Szkoda jedynie, że końcówka "nieco" rozczarowuje, ale to również moje osobiste zdanie. A, pamiętaj oglądać wersję reżyserską. Wiele na tym zyskasz;).

04. Un Chien Andalou

Pies Andaluzyjski, to pierwszy film w historii kina surrealistycznego. Dla przeciętnego zjadacza chleba, to dzieło bezsensowne i pozbawione jakiejkolwiek wartości merytorycznej, a na dodatek krótkie, bo trwa zaledwie 16 minut. Ale wystarczy spędzić kilka wieczorów na rozmyślaniu, aby odkryć prawdziwe piękno tego dzieła. Oczywiście, trzeba do tego doliczyć znajomość twórczości Salvadora Dali, a także... dorobku Freuda. A scena z brzytwą i okiem... brrr... przyprawia o ciarki na plecach, aż włosy na tyłku się jeżą. Czyste, surrealistyczne, piękno.

03. Pi

Max Cohen, jest genialnym matematykiem opętanym rządzą rozwiązania tajemnicy stojącej za liczbą Pi. Rozwiązanie tej tajemnicy może przynieść mu wielkie bogactwo, ale zarazem może być destruktywne dla ludzkości (nie wiadomo, co się kryje za tą liczbą, prawda?). Kilka organizacji jest chętnych, aby pomóc Maxowi, w zamian za wyniki jego badań. Dodaj do tego monochromatyczność, wykroistą muzę, a także domieszkę szaleństwa, które powoli obezwładnia bohatera. Majstersztyks!

02. Terminator

Ten film musi znać każdy człowiek na naszej planecie. Arni jako Terminator robi rozpierduchę w poszukiwaniu matki Johna Connora, będącego "zbawicielem" ludzkości, którą czeka ciężka walka z maszynami. I znów wiele osób twierdzi, iż jest to film płytki i miałki. Szkoda, że nie widzą przesłania, które Cameron serwuje widzowi, a także bawi się paradoksem dziadka. Grzech nie znać!

01. Eraserhead

Głowa do Wycierania, to najwybitniejsze dzieło Davida Lyncha - studenta malarstwa. Bardzo oryginalne dzieło pod względem oprawy audio-wizualnej, gdzie w mrocznym świecie towarzyszy bohaterowi wszechobecny hałas ciężkich maszyn parowych, a całość wydaje się bardziej szalona, niż najgorsze zakłady psychiatryczne w naszym świecie. A co jest siłą filmu? Ilość interpretacji! Niemal wszystkie dzieła surrealistyczne są interpretowane na wiele sposobów, ale Eraserhead znajduje się w czołówce. Wierz mi, że po tym filmie, będziesz chodził, jakbyś spędził tydzień w psychiatryku. Najgenialniejszy film w historii kina! Ot, co!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Na zachodzie bez zmian świetny wojenny film, ukazuje życie żołnierzy na froncie.

9. Królestwo Niebieskie dramat historyczny.

8. Wywiad z wampirem na podstawie książki Anne Rice, naprawdę świetny.

7. Ostatni samurai uwielbiam filmy tego typu.

6. Alicja w Krainie Czarów Johnny Depp jako szalony kapelusznik... czego chcieć więcej xD.

5. Upiór w operze film operowy (jeśli można tak powiedzieć xD).

4. Władca pierścieni fantastyka, elfy, magia... kolejne rzeczy które lubię ^-^.

3. 1408 świetny horror na podstawie książki Stephena Kinga.

2. Gladiator Russell Crowe, jako gladiator w dawnym Rzymie... Naprawdę polecam.

1. Jeździec bez głowy bez wątpienia mój ulubiony film.

Oprócz tego chciałabym wyróżnić: Apocalypto, Wyznania gejszy, 7 dusz, Miasto grzechu, Van Hellsing, Labirynt Fauna.... i jeszcze pare xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.Jestem legendą - za klimat i kilka innych rzeczy.

9.Mroczny Rycerz- za Jokera i ...coś

8. Piraci z Karaibów- za wszystko

7.Ja robot - Fajny film

6.dzień w którym zatrzymała się ziemia- za "kulki" i Jednookiego stwora

5.Projekt Monster- za projekt

4.300- za oprawę

3.Radio - przy tym Filmie nawet twardziele zaczynają się 'mazać'

2.Władca Pierścieni Zajefajny film

I nr 1 to oczywiście Szeregowiec Ryan

This is my Top 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczę na początku iż kolejność jest przypadkowa:

1. Predator - klasyka kina sci-fi, boskie efekty, cudowny predzio i ten klimat grupa komandosów starająca się przetrwać w dżungli, to jest coś.

2. Alien Ósmy pasażer Nostromo - miks horroru i chyba zaraz po predatorze najlepszy film sci-fi oraz kultowa bohaterka Ellen Ripley i te efekty cóż chcieć więcej.

3. Wilkołak - jako horror średni lecz ten film ma świetny klimat i do tego ta gra Hopkinsa, krótko film który wypada znać.

4. Zmierzch - bardzo dobra ekranizacja i ukazanie życia wampirów z całkiem innej strony polecam bo inne części nie są tak dobre jak pierwsza.

5. Aliens vs. Predator - skrzyżowanie dwóch kultowych postaci kina sci-fi, to się musiało udać, swoją drogą lubię wracać do tego filmu.

6. Piraci z Karaibów - ahoj szczury lądowe mówi Kapitan Jack Sparrow, cóż kto tego nie lubi?!

7. Szybko i wściekle - a to moja ulubiona seria filmów sensacyjnych, ładne kobiety, samochody w dwóch słowach raj dla facetów i do tego kapitalna gra Vin Diesela.

8. Resident Evil - może odstaje od growego orginału ale wciąga jak diabli, ale Zagładę omijać szerokim łukiem gdyż to zwykły średniak jest za to warto sięgnąć po Apokalipsę która jest 10/10!

9. Halloween - seria horrorów o Michaelu Myersie wciąga jak diabli i ten mroczny klimacki.

10. Odwet - mój drugi ulubiony film z Vinem, bardzo polecam gdyż aktorstwo tutaj to majsterszyk.

Na koniec chciałbym jeszcze wyróżnić takie filmy jak Van Helsing, Zabójcza Broń, Pitch Black.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Władca Pierścieni(cała trylogia) - za całokształt

2. Gladiator - za muzykę.

3. 300 - Po prostu świetny film.

4 Gwiezdne wojny - Za klimat.

5. Jestem legendą - Bo to fajny film.

6. Zielona mila - nie wiem za co :P

7. Piraci z karaibów - Za Jacka Sparrowa

8. Szeregowiec Ryan - Za lądowanie na plaży omaha

9. Harry Potter - Za to ze jest ekranizacją świetnej książki.

10. Word trade center - Za wydarzenia, które przedstawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje zestawienie najulubienszych filmow:

Star Wars ? Zasluzone miejsce dla starej trylogii, czyli czesci IV-VI za stworzone uniwersum, Moc, rycerzy Jedi, walki na miecze swietlne, X-Wingi i TIE Fightery, krazowniki Imperium i niezapomnianego R2D2. =) Czesc V, czyli Imperium Kontratakuje jest moja ulubiona.

Wladca Pierscieni ? Jedna z niewielu ekranizacji, ktora przynajmniej w moim przypadku nie wywolala niestrawnosci. W dodatku zachwyca epickim wykonaniem, bitwami i efektami specjalnymi. Zwlaszcza rozszerzona wersja rezyserska, z dodatkowymi scenami, w ktorych rozwinieta zostala czesc watkow brakujacych w wersji zwyklej. Miejsce na liscie sie nalezy, chocby za sadzenie roslin w filmowym Shire na rok przed rozpoczeciem zdjec, tak by sie przyjely i na filmie wygladaly naturalnie. Najbardziej cenie Dwie Wieze za epicka obrone Helmowego Jaru.

Piraci z Karaibow ? to co powoduje, ze lubie ten film, to glownie rola Deppa jako kapitana Jacka Sparrowa, a takze okrety no i glowny motyw muzyczny. Fabula nie jest specjalnie skomplikowana, a postaci glebokie, ale mimo to oglada sie to przyjemnie.

To Wlasnie Milosc ? idealny film na Boze Narodzenie. Zazwyczaj nie lubie tego typu historii, ale ilosc zawartych w tym brytyjskim filmie i powiazanych ze soba watkow, angielski akcent oraz udzial w tej produkcji Keiry Knightley, Liama Neesona, Colina Firtha i Billa Nighy (ktorych wszystkich bardzo lubie) sprawia, ze co roku wracam do niego z moja druga polowka.

Makrokosmos ? jesli ktos nie wie, to jest to film przyrodniczy o ptakach, ich zyciu i srodowisku. Z pieknymi zdjeciami I muzyka, ktore sa wystarczajacym powodem by zapadl na dlugo w pamiec.

Moja nieznosna dziewczyna (My Sassy Girl) ? Koreanski film, ktory bardzo lubie. Historia oparta jest na opowiadaniach, ktore byly publikowane w internecie. Bohaterm filmu jest niezbyt lubiacy sie uczyc student, ktory pewnego dnia ratuje pijana, atrakcyjna dziewczyne przed wpadnieciem pod poociag na stacji metra. Chociaz nie przypadaja oni sobie do gustu, zaczynaja sie spotykac. I wszystko byloby swietnie, gdyby nie fakt, ze dziewczyna okazuje sie byc nietuzinkowa, charakterna cholera, z talentem potrafiaca manipulowac glownym bohaterem i rzucac mu wyzwania, ktorych wykonywanie zawsze wpedza go w mniejsze badz wieksze klopoty.

Gladiator ? Urzekla mnie przedstawiona w filmie historia oraz muzyka autorstwa Hansa Zimmera. Russel Crowe w roli rzymskiego generala zdegradowanego do roli walczacego jako gladiator niewolnika okazal sie byc calkiem przekonujacy. Podobnie Joaquin Phoenix jako cesarz. Takze zakonczenie tego filmu okazalo sie byc calkiem milym zaskoczeniem, dosc nietypowym dla produkcji z Hollywood.

Scarface ? Coz moge napisac o filmie, ktory jest absolutnym klasykiem i ktory sie juz wielokrotnie przewijal w tym temacie? Po prostu swietna amerykanska produkcja ze wspaniala rola Ala Pacino.

Miedzy Slowami ? film Sofii Coppoli, o ktorym nie wiedzialem praktycznie nic idac na niego do kina i ktory mnie po prostu oczarowal. Role Billa Murraya jako podstarzalego aktora telewizyjnego i Scarlett Johansson jako mlodej mezatki przypadkowo spotykajacych sie w hotelu w Tokio, zagubionych zarowno w japonskiej rzeczywistosci jak i w prywatnym zyciu. Brawa naleza sie za ich gre aktorska oraz za to, ze dzieki niej naprawde to co najwazniejsze ukryte jest miedzy slowami.

Taegukgi (Braterstwo broni) ? Dopoki nie obejrzalem tego koreanskiego filmu wojennego sadzilem, ze Szeregowiec Ryan jest swietnym filmem wojennym (w dalszym ciagu jest, ale tylko przez pierwsza godzine). Akcja filmu rozpoczyna sie tuz przed wybuchem wojny w Korei w 1950. Dwoch braci zostaje sila wcielonych do wojska i wyslanych na front by walczyc z komunistycznym najezdzca z polnocy. Starszy z nich stara sie o odeslanie mlodszego do domu, ale aby stalo sie to mozliwe najpierw musi zasluzyc swoja wzorowa, bohaterska sluzba na medal. Z biegiem czasu wojna zaczyna go zmieniac, a miedzy bracmi narasta konflikt. Film urzeka nie tylko przedstawiona historia, ale tez licznymi I swietnymi scenami batalistycznymi. Polecam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lot Feniksa - bardzo dobry film. Świetna gra aktorska i brak większych wątków pobocznych, czynią go prawdziwym filmem.

2. V jak Vendeta - poruszający, dający do myślenia dramat. Tajemnice i zagadki to tematy, które w filmach uwielbiam. Dodatkowo film jest dla mnie nadal aktualny.

3. Zielona Mila - jak ich w tym temacie wiele. Piękny film, łezka mi poleciała jak pierwszy raz obejrzałem, kolejnymi razy to już ryczałem na dywanie... (dżołk!)

4. Kung-Fu Panda 2 - możecie się śmiać... Ale tylko na filmie. Przezabawna komedia, na której "uchachałem" się do łez. Uwaga! Elementy wzruszające!

5. Prawo Zemsty - znakomity thriller. Powalające w tym filmie jest to, że gdy pierwszy raz go oglądasz nie wiesz co się za chwilę wydarzy! To jest w nim najlepsze! Jednak najlepiej na jeden raz... Chyba, że masz krótką pamięć... (dżołk!)

6. 2012 - Koniec Świata - to nie jest to 2012, które zadebiutowało w kinach interesującymi efektami specjalnymi. To inne 2012, które obejrzałem przez pomyłkę myśląc, że to właśnie to efekciarskie 2012. Film może nie stoi na bardzo zaawansowanym poziomie ale pokazujący ludzkie poświęcenie i trud. Możecie się wynudzić... Ale polecam!

7. Uprowadzona - po raz kolejny thriller... Film poruszający temat handlu kobietami. Poza dobrą akcją, można trochę się po nim zastanowić!

8. W Sieci Kłamstw - napisałem, że lubię tajemnice i zwroty akcji, a już najbardziej jak zdradzają siebie nawzajem (Conviction żądzi!). Film może wydawać się nudnawy aleu chodzi o te wszystkie wątki!

9. Eagle Eye - zafascynowałem się tym filmem i cały czas przelatuje mi przed oczyma... Może dlatego, że cały czas go oglądam... (dżołk!) Mało na tym świecie dobrych filmów tego typu!

10. Szeregowiec Dolot - animacja na miarę Oskara o wojowniczych gołębiach pocztowych! Arcydzieło!!!

Kolejność debeściarskości opisywanych filmów jest przypadokwa!

Sorry za te wszystkie "dżołkasy"! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybcy i wściekli (seria) - Szybkie wozy, piękne dziewczyny. Czego chcieć więcej?

Star Wars (seria) - Jak można tego nie lubić? Czekam na nową trylogię :laugh:

Piraci z Karaibów (seria) - Johny Deep jako kapitan statku? Sukces murowany.

Transformers (seria) - Za efekty specjalne. Super wygląda jak się rozkładają i (nie)zwykły samochód zmienia się w kilkometrowe bydle

28 dni później / 28 tygodni później - Czasy współczesne i objęta kwarantanną Wielka Brytania w wyniku opanowania kraju przez zarazę.

Ace Ventura: Psi Detektyw - Włosy na żel, pogadać z panem tyłkiem i jazda tropem zwierząt.

Paranomal Activity - Czyli jak zrobić hit bez milionowego budżetu.

Terminator (seria) - Za Schwarzenegger-a, za efekty specjalne (Ocalenie) i za klimat (Dzień Sądu).

Jak coś się jeszcze przypomni to napiszę. Kolejność filmów podana przypadkowo i nie pokolei :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu mówię, że kolejność jest przypadkowa.

1. Incepcja - jeden z lepszych filmów jaki oglądałem w życiu. Fabuła pomysłowa. Film miał sporo akcji i obsada była bardzo dobra. DiCaprio świetnie zagrał swoją role.

2. Niepokój - kolejny ciekawy film z bardzo dobrą fabułą, znakomity thriller. Trzymał na napięciu.

3. Jestem Bogiem - co prawda polskie tłumaczenie tytuły jest słabe, ale film wyszedł zarąbiście. Jeden z lepszych filmów akcji jaki oglądałem. Bradley Cooper świetnie pasował do tej roli.

4. Kav Vegas - pierwsza część była epicka. Ten film był świetny i co to powinno być w komediach - rozśmieszył mnie. Sequel nie był już taki fajne, ale też zachował ten sam klimat z pierwszej części.

5. 60 Sekund - pościgi, samochody i Angelina Jolie, wyszedł z tego świetny film o złodziejach aut.

6. Rytuał - niezły i klimatyczny thriller o egzorcyzmach. Końcówka trochę kiczowata, ale ten film mnie wciągnął i raczej musiał znaleźć się w tej liście.

7. Frozen - thriller podchodzący nawet pod horror. Prosty film, który mnie nieźle wciągnął. Jeden prosty wyciąg siodełkowy i wyszedł nawet niezły film, który jeszcze zapamiętam przez kilka lat.

8. Uczeń czarnoksiężnika - kolejny zajefajny film z Nicolasem Cage'm. Lubię tego aktora i ten film wyszedł naprawde fajnie. Czekam na drugą część i mam nadzieje, że kiedyś taka wyjdzie.

9. Obcy na poddaszu - film dla dzieci, ale przynajmniej śmieszny. Naprawdę spodobał mi się ten film, choć oglądałem go kilka lat temu.

10. Salt - kolejny film z Angeliną Jolie, który mnie wciągnął. Ta aktorka świetnie pasowała do tytułowej Salt. Fabuła prosta, ale było kilka momentów wartch uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...