Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Paweł "MrJedi" Musiałowski

Polecane posty

Witam wszystkich, którzy zadawali mi dotąd pytania typu: dlaczego MrJedi nie jest obecny na forum CDA? Witam również wszystkich innych przypadkowych gości, którzy uznali, iż chcą zamienić z tym dziwnym kolesiem z AR kilka słów. Tylko jedna generalna prośba na początek: zanim zadacie jakiekolwiek pytania, prosiłbym najpierw o uczynienie dwóch rzeczy: sprawdzenie, czy takowe pytanie już nie padło na tym forum oraz zapoznanie się z moim blogiem, który może udzielić Wam odpowiedzi na wiele pytań, bez potrzeby ich zadawania (taki mały trick). A poza tym - miło mi Was poznać/spotkać (niepotrzebne skreślić) i życzę miłego klepania w klawiaturę. :) Od razu zastrzegam, iż mogę czasami odpowiadać bardzo nieregularnie, ale proszę się tym nie zrażać - to i tak wszystko wina Smugglera. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurra, Jedi jest na forum! :)

Pytania z gatunku "różnorakie":

-Czy lubisz oglądać kabarety? Jeśli tak, to jaka jest twoja ulubiona grupa?

-Wolisz do pizzy, jajek, czegokolwiek majonez, sos ziołowy, keczup, jakiś pikantny sos, czy coś jeszcze innego?

-Lubisz rośliny (w domu)? Wolisz, gdy w miejscu Twego zamieszkania jest zielono, jak w parku, czy może roślinki ci nie odpowiadają?

-Czy masz jakiś serial, który lubisz oglądać? House, Bones, The Reaper? A może masz dosyć tego pudła, zwanego telewizorem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w międzyczasie bardzo wiele innych rzeczy (również m.in. związanymi z czasopismami, ale nie tylko) i po prostu na udział we współtworzeniu CDA czasu i sił już zabrakło. Niemniej jednak postaram się to choć troszkę nadrobić i pojawiać się na "starych śmieciach" co jakiś czas. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<otwiera szampana> Mr Jedi! :)

Kurde mam dziś dzień spełniania marzeń :)

Pytanie związane z Japonią - Czy sądzisz, że ich system komunikacji i transportu ludzi jest najlepszy na świecie? W sensie, czy np. to że spóźnienia liczą się już od około minuty a za większe spóźnienie jest wystawiany np. kwit dla pracodawcy? Osobiście uważam, ze jest to genialne, ale jakie Ty masz na ten temat odczucia? Może to jedynie frazes powtarzany przez nieobeznanych ludzi? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dobra, po kolei:

-Czy lubisz oglądać kabarety? Jeśli tak, to jaka jest twoja ulubiona grupa?

Lubię oglądać DOBRE skecze/monologi kabaretowe, a takie są rzadkością. To, jaka to grupa, czy pojedynczy artysta, nie ma większego znaczenia. Choć czuję jakąś tam sympatię do takich wykonawców jak np.: Kryszak, Neo-Nówka, Piasecki - kolejność bez znaczenia. :)

-Wolisz do pizzy, jajek, czegokolwiek majonez, sos ziołowy, keczup, jakiś pikantny sos, czy coś jeszcze innego?

To zależy. Jednak generalnie jestem fanem sosów pomidorowych. Z wyjątkiem sushi - do tego uznaję tylko sos sojowy Kikkomana. :)

-Lubisz rośliny (w domu)? Wolisz, gdy w miejscu Twego zamieszkania jest zielono, jak w parku, czy może roślinki ci nie odpowiadają?

Bardzo lubię roślinki w domu, ale tylko wtedy, gdy są odpowiednio dobrane i dobrze wpasowane w pomieszczenie, aby nie przeszkadzały w funkcjonowaniu.

-Czy masz jakiś serial, który lubisz oglądać? House, Bones, The Reaper? A może masz dosyć tego pudła, zwanego telewizorem?

Faktycznie, TV oglądam rzadko, bo nie za bardzo jest co. Jeśli już, to oglądam raczej na komputerze. Seriale? Hmm - przeglądam dużo produkcji japońskich - nie tylko seriali i (wbrew pozorom) nie tylko animacji. Z bieżących seriali zachodnich śledzę m.in.: House`a, Lie to Me, V, Californication - i to na razie tyle.

(...)

Pytanie związane z Japonią - Czy sądzisz, że ich system komunikacji i transportu ludzi jest najlepszy na świecie? W sensie, czy np. to że spóźnienia liczą się już od około minuty a za większe spóźnienie jest wystawiany np. kwit dla pracodawcy? Osobiście uważam, ze jest to genialne, ale jakie Ty masz na ten temat odczucia? Może to jedynie frazes powtarzany przez nieobeznanych ludzi? :)

Oj, doskonała komunikacja w Japonii (szczególnie w Tokyo), to nie mit. Przetestowałem to wielokrotnie na własnej skórze. I nie chodzi tu tylko o punktualność (choć to również), ale o doskonałą organizację, niezawodność, czystość, uprzejmość i profesjonalizm obsługi, itd. Po odwiedzeniu Tokyo i zasmakowaniu w tak doskonale funkcjonującej sieci komunikacyjnej, nic już potem nie jest w stanie nas zadowolić. ;) Zresztą, nie jest to jedyny element, który potrafi tak rozpuścić przybysza z Polski (i nie tylko). Działa tu stara zasada: Jak już spróbowałeś... sushi z kawiorem, to czerstwy chleb z masłem nie smakuje. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że od kiedy pojawił się pan ponownie w AR, to naprawdę widać ożywienie. Kuracja Dr. Jedi była skuteczna! Ale czy pańskie komentarze do listów zawsze były takie, powiedzmy, "rozszalałe", czy po prostu nadrabia pan nieobecność?

Nigdy nie były "normalne". Tak się właśnie narodził "Styl AR". ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Które cytaty z AR najbradziej utkwiły Ci w pamięci? Są jakieś, które wspominasz z myślą "ale wtedy pojechałem..."? A może jakiś list, który najbardziej Cię rozbawił? A może najciekawsze wymiana komentarzy ze Smugglerem na temat odpowiedzi na jakiś list?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak mamy się do Szanownej Legendy zwracać?

2) Czy nadal toczysz zawzięte batalie ze Smugglerem (chodzi mi o opisy z AR w roku 2000), co ;)?

3) Wracasz na stałe do ekipy CDA?

4) Zajmujesz się jeszcze dystrybucją mangi w Polsce (czy czym tam się dokładnie zajmowałeś)?

5) Jak wyglądał Twój powrót? Czy pozostali redaktorzy byli zszokowani?

6) Jakie są wrażenia po powrocie po tylu latach? Zdziwiło Cię coś co się dzieje w redakcji?

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań związanych z Twoimi doświadczeniami z Japonii:

1. Spotkałem się z opiniami, że Japończycy są ksenofobami i że krzywo patrzą na obcokrajowców - podobno w Japonii często na sklepowych witrynach można zobaczyć karteczki z adnotacjami typu "no foreigners" czy "Japanese only", że policjanci znacznie bardziej skorzy są zatrzymać zagranicznego turysty niż swojego rodaka itp.

Czy Ty, jako gaijin, spotkałeś się z przejawami jawnej niechęci do swojej osoby?

2. Czy zgadzasz się z opinią, że Japonia jest krajem bardzo bezpiecznym i że po mieście można chodzić swobodnie o każdej porze dnia i nocy bez obawy bycia zaczepionym przez bandę naprutych chłystków?

3. Finally... kobiety w Kraju Kwitnącej Wiśni mają ponoć słabość do obcokrajowców i bardzo lubią się do nich otwarcie przystawiać i z nimi flirtować, a wylądowanie z takim w łóżku jest dla Japonki nobilitacją i rzeczą wzbudzającą zawiść koleżanek. Jakie są Twoje doświadczenia w tej materii? :tongue:

Arigato :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie... Które cytaty z AR najbradziej utkwiły Ci w pamięci? Są jakieś, które wspominasz z myślą "ale wtedy pojechałem..."? A może jakiś list, który najbardziej Cię rozbawił? A może najciekawsze wymiana komentarzy ze Smugglerem na temat odpowiedzi na jakiś list?

Było wiele takich wypowiedzi, które potem czytane przeze mnie już w wydrukowanym magazynie, przyprawiały mnie o lekkie wątpliwości, czy aby faktycznie nie przeholowałem. Jednego konkretnego raczej wskazać nie potrafię - było tego zbyt wiele. W bezpośrednich rozmowach ze Smugglerem, raczej nie komentujemy swoich komentarzy z AR. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak mamy się do Szanownej Legendy zwracać?

2) Czy nadal toczysz zawzięte batalie ze Smugglerem (chodzi mi o opisy z AR w roku 2000), co ;)?

3) Wracasz na stałe do ekipy CDA?

4) Zajmujesz się jeszcze dystrybucją mangi w Polsce (czy czym tam się dokładnie zajmowałeś)?

5) Jak wyglądał Twój powrót? Czy pozostali redaktorzy byli zszokowani?

6) Jakie są wrażenia po powrocie po tylu latach? Zdziwiło Cię coś co się dzieje w redakcji?

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

1. Nie przesadzajmy z tą "Legendą". Wystarczy po prostu "Jedi". :)

2. To Ty jeszcze pamiętasz nasze wypowiedzi z roku 2000?! Ja, szczerze mówiąc, nie. :)

3. Na razie wróciłem tylko (najwyżej) "połowicznie", trudno tu zatem rozważać jakąkolwiek "stałość".

4. Propagowaniem japońskiej popkultury: tak, owszem. I zapraszam na mojego video-bloga (link pod odpowiedziami).

5. Nawet się nie zdołaliśmy dobrze sobie przyjrzeć, gdyż na razie współpracujemy na odległość. Poza tym zapominasz, że ekipa CDA z roku np. 2000, nie jest w tej chwili dokładnie tą samą ekipą.

6. Absolutnie nic - jestem ze zmianami na bieżąco. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że wspomnisz Neo-Nówkę :)

Znowu Raven pomęczy Legendę:

-Czy tak jak Smugg nie lubisz, gdy się zwraca ktoś do Ciebie per "pan"?

-Pytanie podstawowe (każdy je w temacie musi mieć, chyba, że jakieś FAQ zrobił :) ): jakiej muzyki słuchasz?

-Myślałeś może, by w wolnej chwili zajrzeć do działu "Zagadki & Zabawy" i wziąć udział w zagadkach z mangi oraz anime?

-Skoro lubisz sosy pomidorowe, to czy lubisz inne pomidorkowate cusie? Pomidorówkę, soki pomidorowe, sałatki pomidorowe, nie wiem, lody pomidorowe?

-Gdzie pojechałbyś na wymarzone wakacje (Japonia, Korea, Chiny, itp. odpadają :) )

-Czy uprawiasz jakiś sport? Koszykówka, siatkówka, szachy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań związanych z Twoimi doświadczeniami z Japonii:

1. Spotkałem się z opiniami, że Japończycy są ksenofobami i że krzywo patrzą na obcokrajowców - podobno w Japonii często na sklepowych witrynach można zobaczyć karteczki z adnotacjami typu "no foreigners" czy "Japanese only", że policjanci znacznie bardziej skorzy są zatrzymać zagranicznego turysty niż swojego rodaka itp.

Czy Ty, jako gaijin, spotkałeś się z przejawami jawnej niechęci do swojej osoby?

2. Czy zgadzasz się z opinią, że Japonia jest krajem bardzo bezpiecznym i że po mieście można chodzić swobodnie o każdej porze dnia i nocy bez obawy bycia zaczepionym przez bandę naprutych chłystków?

3. Finally... kobiety w Kraju Kwitnącej Wiśni mają ponoć słabość do obcokrajowców i bardzo lubią się do nich otwarcie przystawiać i z nimi flirtować, a wylądowanie z takim w łóżku jest dla Japonki nobilitacją i rzeczą wzbudzającą zawiść koleżanek. Jakie są Twoje doświadczenia w tej materii? :tongue:

Arigato :wink:

1. Japonia bardzo dynamicznie się zmienia i rzeczy, które były aktualne jeszcze choćby przed paru laty, dzisiaj nie mają miejsca lub wyglądają zupełnie inaczej. W tej chwili gaijin nie ma w Japonii absolutnie żadnego problemu ze zrobieniem zakupów w dowolnym miejscu. Owszem, zdarzają się pojedyncze hoteliki i banki, które preferują japońskich klientów, ale to wygląda trochę inaczej. Ja nigdy się nie spotkałem z przejawami jakiejkolwiek niechęci ze strony Japończyków - wręcz odwrotnie. Owszem, ludzie wszędzie są różni i można zawsze spotkać kogoś, kto ma np. "zły dzień" i burczy pod nosem zamiast normalnie rozmawiać - ale to nie są przykłady na niegrzeczność Japończyków, gdyż takie rzeczy zdarzają się wszędzie na świecie.

2. Absolutnie tak. Przykładów mógłbym mnożyć. Japonia to najbezpieczniejsze miejsce na świecie. Bez dwóch zdań.

3. Temat jest nieco zbyt drażliwy, gdyż na forum pojawiają się również osoby nieletnie, a zatem nie będę wchodził w szczegóły tego tematu - choć miałbym do przytoczenia wiele ciekawych przykładów. ;) Dlatego powiem krótko: tak, gaijini cieszą się u Japonek specjalnymi względami. I niech to wystarczy za całą moją odpowiedź. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy będziesz pisał, szanowny panie Jedi, jakieś recenzje gier (tak jak kiedyś)?

2. Czy planujesz założyć w CDA kącik poświęcony anime i mandze? (fajnie by było :D)

3. Czemu tak mało dopisujesz się w AR? Przecież twoje teksty są genialne, wniosły super powiew świeżości to tego stęchłego działu. :P

Pozdrawiam! I bardzo się cieszę, że wróciłeś, panie Pawle. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy byłeś w Japonii i w jakim stopniu opanowałeś tamtejszy język?

Dlaczego akurat tamta kultura Cię zafascynowała? Przecież większość 'autorskich' rzeczy w kulturze japońskiej jest zaczerpnięta z Korei i Chin...

1. Jeżdżę do Japonii regularnie od wielu lat. Liczba pobytów nie ma tu znaczenia, lecz intensywność z jaką doświadczam tego kraju.

2. A dlaczego akurat jedna potrawa Ci smakuje, a inna nie? Tak już po prostu jest: trafiasz w jakieś miejsce i w jednej chwili czujesz, że "to jest to!". To jest "twoje miejsce".

Owszem, Japonia wiele czerpie z innych kultur, ale jednocześnie - ma unikalny dar przerabiania tego na własną modłę, przez co wychodzi z tego coś zupełnie nowego. W Japonii wszystko smakuje inaczej, nawet hamburgery. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę O.o

Prosto z mostu: kocham Cię, Jedi. Serio. Gdyby nie Twoje zaangażowanie w przemycenie japońskiej kultury do naszego kraju, to nie byłbym tym samym pawlakiem, którym jestem teraz.

Teraz pytanko, bo widzę że wróciłeś na łono rodzimej strefy nieść nowinę swoim ziomkom.

Czy... Kurcze, nie wiem o co spytać...

Czy wpakowawszy się na forum, będziesz rozsiewał swój majestat wszędzie, czy z braku czasu ograniczysz się do własnego fanklubu (w tym temacie)?

Czy będziemy (użytkownicy) mieli okazję porozmawiać z Tobą o anime?

Czy szykuje się jakiś nowy czerwonokropowy (bo mają taką czerwoną kropę we fladze) projekt w naszym (k)raju z Twojej inicjatywy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. Miałem nadzieję, że wspomnisz Neo-Nówkę :)

Znowu Raven pomęczy Legendę:

1. Czy tak jak Smugg nie lubisz, gdy się zwraca ktoś do Ciebie per "pan"?

2. Pytanie podstawowe (każdy je w temacie musi mieć, chyba, że jakieś FAQ zrobił :) ): jakiej muzyki słuchasz?

3. Myślałeś może, by w wolnej chwili zajrzeć do działu "Zagadki & Zabawy" i wziąć udział w zagadkach z mangi oraz anime?

4. Skoro lubisz sosy pomidorowe, to czy lubisz inne pomidorkowate cusie? Pomidorówkę, soki pomidorowe, sałatki pomidorowe, nie wiem, lody pomidorowe?

5. Gdzie pojechałbyś na wymarzone wakacje (Japonia, Korea, Chiny, itp. odpadają :) )

6. Czy uprawiasz jakiś sport? Koszykówka, siatkówka, szachy?

0. Też z Wrocławia? ;)

1. To zależy od okoliczności i osoby. Nie ma jednej zasady.

2. Różnej - od klasyki po rocka. Dobrej. ;)

3. Raczej nie. Ale może kiedyś zajrzę. :)

4. Jak najbardziej tak. Pomidory (wśród warzyw) żądzą. :)

5. Jeśli odpada Japonia, to nie "wymarzone", a po prostu - wakacje. ;) Jest kilka miejsc, które chcę dokładniej poznać: np. Hiszpania, Szwecja, Nowy Orlean, Australia i parę innych miejsc.

6. Siłownia. Gdy mam czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy będziesz pisał, szanowny panie Jedi, jakieś recenzje gier (tak jak kiedyś)?

2. Czy planujesz założyć w CDA kącik poświęcony anime i mandze? (fajnie by było :D)

3. Czemu tak mało dopisujesz się w AR? Przecież twoje teksty są genialne, wniosły super powiew świeżości to tego stęchłego działu. :P

Pozdrawiam! I bardzo się cieszę, że wróciłeś, panie Pawle. :D

1. Być może, ale jeśli już, to będą to raczej "niestandardowe" teksty o grach, bo wypadłem nieco z obiegu przez te wszystkie lata i będę raczej szukał "własnej niszy".

2. Jeśli chodzi o mnie, to żaden problem, jednak najnowsza ankieta jasno mówi, że czytelnicy CDA chcą wyłącznie tekstów o grach, a zatem wypadają z pisma wszelkie tematy "pozagrowe".

3. Mało? Hmm, wydawało mi się, że w sam raz. Mogę więcej, ale też nie chcę zdominować tej rubryki - nie taki jest cel mojego powrotu.

1. Prosto z mostu: kocham Cię, Jedi. Serio. Gdyby nie Twoje zaangażowanie w przemycenie japońskiej kultury do naszego kraju, to nie byłbym tym samym pawlakiem, którym jestem teraz.

2. Czy wpakowawszy się na forum, będziesz rozsiewał swój majestat wszędzie, czy z braku czasu ograniczysz się do własnego fanklubu (w tym temacie)?

3. Czy będziemy (użytkownicy) mieli okazję porozmawiać z Tobą o anime?

4. Czy szykuje się jakiś nowy czerwonokropowy (bo mają taką czerwoną kropę we fladze) projekt w naszym (k)raju z Twojej inicjatywy?

1. Nie wiem co powiedzieć: dzięki za ciepłe słowa i za pamięć. :)

2. Oj, raczej będę obecny tylko tutaj. Objęcie całego forum zajęłoby mi zbyt wiele czasu, którego nie mam za wiele. :)

3. Nie widzę przeciwwskazań, aczkolwiek wolałbym, aby tego typu rozmowy przeniosły się na specjalnie przeznaczone do tego celu forum. Jednak na zadawane tutaj pytania również będę się starał odpowiadać.

4. To pytanie niech na razie pozostanie bez odpowiedzi. ;)

1. Czy potrafiłbyś obejrzeć i zrozumieć jakąś anime bez spolszczenia?

2. Lubisz piłkę nożną?

3. Tu cię mam! Pomidory to owoce! :P:D

1. Tak - po angielsku. ;)

2. Nie przepadam.

3. No dobra, masz mnie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0. Też z Wrocławia? wink_prosty.gif

Legnica, to niemal Wrocław prawda? ;)

1. Czy masz/chciałbyś mieć konsolę? Jakąś konkretną, czy może grania masz dosyć nawet na PieCu, a dodatkowy sprzęt TYLKO do gier nie jest ci w ogóle potrzebny?

2. Lubisz gry planszowe, karcianki, papierowe RPG, czy podobne?

3. Grywasz w karty? Masz jakąś ulubioną grę?

4. Były seriale, teraz kino. Lubisz chodzić do kina? Masz jakiś ulubiony gatunek filmowy?

5. I na koniec - czy masz ulubionego aktora i/lub aktorkę?

Dobra, starczy, bo jeszcze spłoszę Cię natłokiem pytań...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem twoje filmy na you tube "Japonia oczami fana", całkiem niezły dokument, sam bym do Japoni wybrał, ale chcę się o to spytać

1.Czy Sam J.Ang wystarczy do samego zwiedzania, bo tak Japoński tylko urywki znam :P

2.Czy Znajomość kultury też, bo tak dziwnie może wyglądało że obcokrajowiec, robi coś co w Japoni co nikt nie robi, np Nie je pałeczkami, :D bo sam np ja nie umiem z nich korzystać zbyt dobrze.

To Tyle, poza tym bardzo dziękuje, że odwiedzenia Gdańska w Mangowym Spodkaniu(Choć sam jestem w gdyni, ale to nie tak dalego nie :P), w krótymś roku, nie wiem dokładnie w którym, ale jeden czytelnik Kawai to umieścił na zdjęciu, w tym Bez Buta Serice, czy jak mu tam.

Bo Sam Kawai od Numeru z Filmem Pokemon Flim Pierszy do tego z Mangowym daszkiem zbierałem, choć miałem dwa numery co w których już nie pracowałeś, i tu się zgodzę, naprawdę wtedy marnie wyglądało, nie dosć że ciękie, to bez :) Prezenciku, złaszcza ta Unikalna Karta Pokemon w którymś Numerów była niezła, :D Mój Kolega ze szkoły na to raz wpadł w ekstazę kupując dla siebie dwa takie same numery, aby mieć dwie takie karty w kolekcji.

PS Mam Nadzieje że Alfred nie wygłodniał :P, albo mu Fistaszki obrzydły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...