Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sethy

Battlefield (seria)

Polecane posty

Jak jest z Waszymi ulubionymi broniami? Niby kazda klasa ma do wyboru karabiny kilku roznych producentow, w dodatku w kilku roznych wersjach, ale przynajmniej ja nie czuje, aby te kolejne odblokowywane byly jakos specjalnie lepsze od podstawowej broni. Wiekszosc pukawek dla medyka mam juz odblokowanych i ich uzywam, ale pod wzgledem feelingu dalej najprzyjemniej mi sie strzela z podstawowego, uniwersalnego Cei-Rigotti. Podobnie mam z assaultem, podstawowy MP 18 jest dla mnie wystarczajaco skuteczny i ladnie kosi przeciwnikow na krotkim i srednim dystansie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U medyka jest jedna broń którą gra mi się lepiej, ale teraz jej nazwy nie pamiętam, w każym bądź razie półautomat, 10 naboi w magazynku. bez lunety. U snajpera zaś odblokowałem broń która nie ma lunety, co czyni go bardzo dobrym na bliski dystans. Wydaje mi się jednak, że nie ma czegoś takiego jak we wcześniejszych BFach, że są bronie OP i są bronie które nie nadają się nawet do otwarcia konserwy. Tutaj raczej każda jest grywalna i skuteczna, dlatego nie można się zdecydować czym gra się najlepiej (w moim przypadku ). Bez skrupułów zmieniam sobie bronie, rotuję a w takim BF3 jak się miało dobrze zmodowane UMP to kosił i na blisko i na średni dystans zdejmował. Na początku byłem zdziwiony że nie wcisnęli żadnych modyfikacji (są te rodzaje broni ale to inna sprawa), ale później stwierdziłem że i tak 90% tych pierdół była by później nieużywana. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matt3rs

Moze chodzi Ci o Mondragon Sniper? Odblokowalem go sobie wczoraj dla medyka i niezle wymiata. Duza stabilnosc, luneta, bipod, 10 naboi w magazynku, nie trzeba przeladowywac po kazdym strzale i do tego niezla moc obalajaca. Minusem jest brak trybu ognia seryjnego, przydatnego na bliskim dystansie, ale cos za cos. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2016 o 18:27, Tesu napisał:

 nie czuje, aby te kolejne odblokowywane byly jakos specjalnie lepsze od podstawowej broni.

To chyba dobrze nie? Że nie jest tak, że dopóki nie odblokujesz broni x to dostajesz wciry od innych :)

Na razie gra wciąga, mapy są całkiem dobre. Niektóre nawet bardzo jak np. Argonne Forest czy Amiens (imo to czym Seine Crossing powinien być w Trójce (ale nie był)). Chociaż taki Suez imo wybija się negatywnie, 3 flagi i jak grałem to zawsze jeden team zamykany był w bazie i gra kończyła się wynikiem 1000-170 czy coś takiego.

Randomy dalej nie mają pojęcia co się dzieje na mapie, nie wiem czemu miałem nadzieję, że będzie inaczej.

Gra działa średniawo, na niektórych mapach są dosyć intensywne spadki klatek. Ale proc obciążony w 100% więc zobaczę czy podkręcenie coś da i dopiero wtedy się wypowiem na temat działania gry.

Snajpienie daje dużo satysfakcji i to chyba dla mnie jak na razie najważniejsze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, TheEquinoxe napisał:

To chyba dobrze nie? Że nie jest tak, że dopóki nie odblokujesz broni x to dostajesz wciry od innych :)

I tak, i nie. Nie chodzi o to, zeby miec dostep do jakichs imba broni, ktore beda mialy odczuwalnie wieksza przewage nad graczami bez nich, ale o jakas logike, ktora tlumaczylaby, dlaczego brox x jest dostepna juz od samego poczatku, a bron y np. dopiero po wbicu 3 poziomu supporta. Rownie dobrze wszystkie moglyby byc dostepne do kupienia za war bondsy juz od samego poczatku. W dodatku uzbrojenie nawet w ramach jednej klasy roznie sie sprawdza w zaleznosci od specyfiki mapy, trybu gry i sytuacji, co dodatkowo przemawialoby za oddaniem graczowi do odblokowania kazdej mozliwej broni bez dodatkowego wymogu osiagniecia najpierw odpowiednio wysokiego poziomu w graniu dana klasa.

W temacie o Overwatch niektorzy narzekaja na wielkiego pecha przy otwieraniu skrzynek z lootem, bo nie leca im eventowe skiny zwiazane z Halloween. To napisze tutaj, ze ja w BF1 mam chyba jakiegos pecha podczas losowania graczy otrzymujacych Battlepacki na koniec meczu. Wczoraj i przedwczoraj rozegralem lacznie jakies 5 Operacji, 3 Conquesty, 2 Rushe i ponad 10 Dominacji. Podczas ponad 20 losowan tylko dwa razy udalo mi sie byc w grupie osob, ktore dostaja Battlepacka, w dodatku w obu przypadkach byly w nich zwykle skiny i to jeszcze do broni, ktorych nie uzywam. Ja rozumiem, ze w BF1 Battlepackow nie dostaje sie ani co level, ani co mecz, ale byloby milo, gdyby jeden mi dropil chociaz co 4-5 meczow, a nie co 10+...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Matt3rs napisał:

A w czterech pozostałych.... 4x Skin na KM Lewisa który był warty "aż" 30 złomu XD

Haha, widzę, że skiny do Lweisa popularne są. Sam dostałem 4x do niego każdy po 30 gelda :D A ja chce tylko skina do mojej snajperki :<

Poza tym unikatowy (czy coś takiego, wyjątkowy może?) do Mondragona i legenda do któregoś kaemu supporta, szkoda tylko, że nie gram tą klasą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrianun

Mi na razie najlepiej się biega z Winchesterem 1895 z lunetą x6 dla snajpera, który czasami zmieniam na Martini-Henry. Do tego w kaburze przy spodniach jest Mars Automatic.

Do tego teraz jeszcze katuje się i gram Assaultem żeby wbić 10 lvl i odblokować No. 3 Revolver.

Ale chyba mi to chwilę zajmie, snajperem mam niecałe 400k punktów i już dawno wbiłem 10, a na assaulcie 70k i ledwo pierwszy, no ocb :D

 

@Edit: Poważnie? Froum samo zmienia W T F na ocb? :D

 

@Edit2: Od zawsze uważałem, że Battlefield to typowo pecetowy tytuł (bo tak przecież kiedyś było). Patrzę sobie ostatnio na http://bf1stats.com/ i tu zonk, na konsolach gra niemalże 4 razy więcej graczy O.o Na prawdę ludzie tak lubią się katować i celować gałkami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbujecie sobie trzaskać te misje? Mi się wydaje to fajną motywacją do wykonywania konkretnych rzeczy. Ja teraz borykam się z trzecim poziomem medalu za pistolety - "zabij 5 przeciwników pistoletem, bez umierania". Każdy dostaje te same misje czy to jest generowane indywidualnie? A i orientujecie się o co chodzi z tym złomem? Widziałem, że niby można kupić jakieś skrzynki, ale mam 0 złomu, bo ta waluta do odblokowywania broni to się chyba inaczej nazywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZygfrydQ

Misje sa przydzielane indywidualnie, ja na pistolety zadnej nie mam, za to zrobilem jedna na Operacje i jedna na Dominacje. 

Co do tego zlomu, to jak dostajesz skrzynke ze skinem, ktory Ci sie albo nie podoba, albo to duplikat, albo i tak z tej broni nie bedziesz korzystac, to mozesz go wtedy przerobic sobie na zlom wlasnie. Im lepszy skin tym wiecej zlomu wpada. Nawet jesli poczatkowo wybrales, ze chcesz skorke zatrzymac, to pozniej jak wejdziesz w inventory, to mozesz ja tam na zlom przemielic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i gram. Pan z Saturna był nawet tak miły, że dołożył mi drugie pudełko - to, które sprzedawali za 30zł jako preorder, więc też załapałem się na ten bonus. 

Miło się pyka i miło wrócić do BFa po takiej długiej przerwie. I nawet staty dzięki sporej liczbie revive'ów od przyjaznych medyków, oscylują w granicach K/D = 1, ale gra i tak przypomina mi, dlaczego w overwatchu nigdy nie gram Mccree. Czasem już wolę rzucić granat, niż liczyć, że trafię w przeciwnika :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie bawie wybornie i nie wiem, kiedy mi sie odechce BF1. Calosc wyglada swietnie, projekty map podobaja mi sie duzo bardziej niz to, co bylo w BF3 i 4. Sporym plusem dla mnie jest skupienie sie na piechocie, bo w BF4 te mapy, na ktorych glowna role odgrywaly pojazdy, podobaly mi sie najmniej. W Operacjach czasem jest tak intensywna rzeznia, ze ciezko sie w niej polapac. Wczoraj udalo nam sie zdobyc ostatni sektor mapy i tym samym wygrac caly mecz nasza ostatnia fala ataku i nie majac juz ani jednego ticketa odrodzen wiecej. Wystarczyloby, zeby przeciwnik wbil jednego fraga i byloby po nas, fuks na maksa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bronie, to wydaje mi się, że jest podobnie jak w Bad Company 2. Tam grając szturmowcem korzystałem z 5-6 karabinów i strzelało mi się z nich znacznie lepiej niż z amerykańskich M4, które w teorii były ostatnie do odblokowania. Na razie grałem głównie medykiem, korzystałem z kilku karabinów, rigotti trochę średni jak dla mnie. Największe sukcesy odnosiłem z karabinkiem SELBSTLADER. 26 naboi w magazynku, niezłe obrażenia i świetna celność. Idealny do walki z półdystansu jaką preferuję. Już nieraz udawało mi się osiągać nim KD ratio powyżej 3. W BF1 gra mi się znacznie lepiej niż w BF4, gdzie na polu bitwy dominowały czołgi, helikoptery i jety. Tutaj samoloty nie mają tak wielkiego wpływu na rozgrywkę, a grając szturmowcem mam na start do dyspozycji granaty ppanc i rusznicę na dalszy dystans, żeby walczyć z czołgami. Raz nawet udało mi się zastrzelić pilota myśliwca. Strzelałem z karabinku, nagle eksplozja, patrzę i mam killa zapisanego i zniszczenie pojazdu. Zastrzeliłem pilota, a samolot rozbił się na ziemi.

Większość map mi się podoba. Chociaż niektóre punkty są trochę za bardzo oddalone na skrajach mapy, więc o nie prawie nigdy nie toczy się walka. Najbardziej gorąco jest zazwyczaj na Skraju Monarchii, gdzie główne starcie toczy się o fort i przylegający do niego most, na mapie Forteca Fao stoczyłem już wiele krwawych batelii na murach. Salonowy Blitzkrieg również mi się podoba, szczególnie, gdy dochodzi do walki na dziedzińcu, który ma górne piętro do obsadzenia dla strzelców. Najmniej póki co podoba mi się Pustynia Synajska, duże przestrzenie premiuje snajperów i pojazdy, przed którymi ciężko się ukryć.

Podoba mi się klimat jaki ma ta gra. Zdecydowanie lepiej wczuwam się w atmosferę I wojny niż podczas walk w BF4. Z zakupu jestem bardzo zadowolony. Gram dość dużo, starczy wspomnieć, że jeszcze kilka dni i będę miał więcej godzin rozegranych w multi niż w poprzednim Battlefieldzie.

PS Zapomniałem wspomnieć o walce w zwarciu, która jest fajnie zrealizowana. Raz miałem taką śmieszną sytuację, że zapędziłem się w okopy niemieckie z saperką. Dookoła mnie wszędzie biegali Niemcy, ale chyba w tym całym tłumie nie zauważyli, że jeden to przeciwnik. Zdążyłem chyba usiec 6 saperką zanim się zorientowali z czym mają do czynienia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wreszcie uzbieralem wystarczajaco zlomu, zeby kupic za niego najlepszy battlepack, ten z teoretycznie najfajniejszymi skinami. No i rzeczywiscie, po otwarciu okazalo sie, ze w srodku jest legenda... tyle ze do mikropistoleciku Kolibri, z ktorego nie korzystam.  Po tej niezbyt p;rzyjemnej niespodziance skupilem sie na graniu supportem w trybie Dominacja. LKM BAR w wersji okopowej czy szturmowej jest naprawde niezly i zdumiewajaco stabilny, udawalo mi sie nim wczoraj wykrecic calkiem ladne serie zabojstw. Przy okazji staralem sie zdobyc jeden z orderow wymagajacych walki wrecz, wiec wpadlo sporo fragow przy uzyciu saperki i palki. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mało gram w multi (bo albo Dark Souls 2, albo Overwatch, albo kampania), ale głównie mnie jakoś do medyka ciągnie. Co do kampanii, to przeszedłem na razie 4 z 6 (została mi tylko ta z samolotami i ta arabska bodajże) i na razie wrażenia średnie. Trzy króciutkie misje, a twórcy próbują mi tu jakieś deepfeels.avi wcisnąć. Pierwsza kampania mi się jeszcze podobała, ale kolejne to już takie 'meh' mocno, szczególnie za to, że każdą misję można trzasnąć w 5-10minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZygfrydQ

Akurat minikampanie wloska i ta z Australijczykiem tez mi najmniej do gustu przypadly. Najfajniejsze IMO sa pancerna, lotnicza i ta arabska wlasnie, w ktorej MGS much. ;) Nie ma sie co jednak oszukiwac, tryb singleplayer w BF1 ma za zadanie glownie oswoic gracza z uzywaniem broni i prowadzeniem pojazdow w multi. Nie bez powodu w kazdej z misji jest pelno skrzyn z uzbrojeniem. Drugim jego zadaniem jest zwiekszenie imersji w multi, bo po przejsciu singla gracze maja troche wiecej wiedzy o miejscowce bedacej tematem mapy i o tym, kto tam z kim walczy. Do tego DICE dolozylo jeszcze komentarze wprowadzajace i podsumowujace rozegrane w trybie Operacji mecze, zarowno z punktu widzenia historycznego jak i te przed bitwa, stylizowane na wypowiedzi majacych wziac w niej udzial zolnierzy.

Mnie ciesza detale, ktore widze w grze. Wciaz milo mi sie patrzy na pokrywajace karabin bloto po tym, jak przez chwile lezalem z nim na ziemi. I na zmieniajace sie warunki pogodowe. Czy chocby na widziana wczoraj trwajaca sekunde scenke, kiedy to obrocony plecami do betonowej sciany bunkra wrogi snajper nie zauwazyl, ze moj granat wyladowal mu pod nogami, nastapila detonacja i snajpera ladnie rzucilo na sciane, po ktorej sie osunal. Niby zwykly ragdol, ale dopracowany i cieszy oczy.    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam pograne więc coś tam napiszę.

-

Kampy, wszędzie kampy. Czekam na serwery niestandardowe z ograniczoną liczbę kamp.

Walka stacjonarna przy 64 graczach... Po jakimś czasie robi się Metro z trójki -_-

Przełączanie się medali tygodniowych na stare i w sumie uniemozliwienie zrobienie ich...

Brak mozliwości strzału z działka ppanc na stojąco - czołgi mają jeszcze za dużą przewagę.

Gówniane obrażenia z Amunicji K grając kampą.

Tylko 6 map...

Niekiedy brak wyświetlania informacji po rundzie (jakichkolwiek !).

Gównianie opcje zmian w giwerach (powiększenie, odrzut (?), bagnet/brak, skórka i chyba w kampach jest jeszcze normalne oprzyrzadownie optyczne do wyboru)

EDIT:

Debilna mechanika zamykania drzwi (te od bunkrów take pancerne niebieskie) których nie można rozwalić zwykłym granatem.

+

Mapy ładnie wyglądają nawet na moim sprzęcie w średnich detalach.

Jest płynnie (pozdro Equ :D).

Operacje fajnie miksują Szturm i Podbój.

Do skrzynek nie potrzeba kluczy za $.

 

I w sumie na szybko tyle pamiętam. Ogólnie na chwilę obecną nie żałuję zakupu ale może dlatego, że jestem fanem Prawdziwych Battlefieldów. Poczekamy na te nowe tryby i mam nadzieję, że bedzie więcej map bo na razie bida.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...