Skocz do zawartości
krych777

Poszukujemy/Polecamy

Polecane posty

Witam, otóż poszukuję komiksu. Niestety czytałem (albo tylko przeglądałem bo nawet nie pamiętam czy już umiałem czytać :tongue: ) go baaardzo dawno. Ale nie wiedzieć czemu zapadł mi w głowie jeden obrazek. A teraz mam zamiar go odszukać, liczę na pomoc.

Otóż pamiętam:

1. Prawie na pewno gatunek science-fiction

2. Na obrazku widnieje facet i babka w jakiś kombinezonach, nie jestem pewien czy mieli też hełmy - prawdopodobnie kosmonauci. Obydwoje mają w dłoniach i chyba jeszcze na nogach coś w rodzaju przyssawek i wdrapują się na jakąś wieżę albo rakietę lub po prostu coś wysokiego.

Niestety to tyle co pamiętam:( Jeśli ktoś odgadnie będzie miał mistrza!

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, gdyby ktoś odgadł komiks po jednym obrazku to nie byłby mistrzem, ale magikiem :D Biorąc pod uwagę następujące fakty - czytałeś bardzo dawno temu, nie posiadasz u siebie (bo byś nie miał kłopotu z pytaniem) czyli prawdopodobnie czytałeś w bibliotece. Można więc założyć, że był to komiks z pisma Relax lub Komiks Fantastyka, ponieważ tylko takie bywały w bibliotekach. No, jeszcze Tytusy, Kajko i Kokosz itd. ale to raczej nie Science Fiction. Więc wedle tego skromnego opisu można podać jako odpowiedź jeden z komiksów o Valerianie jakie zostały wydane w Polsce. 100% Sci-fi, bohaterowie to mężczyzna i kobieta, Valerian i Laurelina i często nosili kombinezony z uwagi na swe podróże w czasie. A jeden z tomów rozgrywał się w zalanym wodą Nowym Jorku (wieżowce itd) Wydanych w Polsce zostało ledwie parę tomów z całej serii, więc nie powinno być trudno znaleźć właściwy. Jeśli to ten komiks chodzi. Sam niestety nie sprawdzę, ponieważ nie posiadam ich w swoich zbiorach - czytałem dawno, a zakup owszem, planuję, ale wszystkich tomów w jakimś dobrym wydaniu zagranicznym i w przyszłości. Link to tematu na wiki pisałem w poprzednim poście, ale powtórzę http://pl.wikipedia.org/wiki/Valerian_%28komiks%29 Aha, Valerian jest czarnowłosy, Laurelina ruda, może to odświeży pamięć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za szybką odpowiedź. Strasznie się czuję z tą sklerozą bo nawet nie jestem pewien czy to ten komiks. Ale dobrze, że zwróciłeś uwagę na fakty o których nie wspomniałem a jednak tyle pamiętam.

Przeglądałem go na pewno dawno temu. Mam teraz 20 lat, wtedy mogłem mieć 6-8. Dostałem go po jakimś pseudo kuzynie (nie mam z nim kontaktu), więc musiał być ogólnie dostępny. Mam wrażenie, że jednak nie był częścią gazety a normalnym albumem. Możliwe też że grafika była uboższa niż w Valérian. Więc poszukiwań na razie nie kończę może coś jeszcze uda się znaleźć, a zawsze mogę wrócić do Valérian:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaopatrzyć się w komiksy z uniwersum Star Wars. Tylko pojawia się problem, bo chciałbym kupować je jakoś chronologicznie, czyli zacząć od tego "najpierwsiejszego" pośród całych komiksów i potem stopniowo dokupować kolejne zeszyty. Co powinienem zakupić najpierw? Oczywiście chodzi mi o chronologię historyczną, a jeżeli takowa nie istnieje, to chronologię na zasadzie "co wyszło pierwsze". Dzięki z góry za sugestie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie... Moja znajomość komiksów ogranicza się do kultowego Thorgala, odziedziczonego po Ojcu. Nie jestem w ogóle zorientowany w światku komiksowym, dlatego potrzebuję pomocy.

Jakiś czas temu, przypadkowo, obejrzałem film pod tytułem Kobieta pułapka, oparty na komiksach Enkiego Bilala. Poszperałem o nich trochę w sieci, bo sama koncepcja i stylizacja artystyczna filmu mnie podbiła z miejsca (choć sam film już nieco mniej). Mam więc pytanie. Czy ktoś tutaj jest zaznajomiony z trylogią, na podstawie której nakręcono film, czy jest ona warta kupna? Bo oglądając adaptację, zawsze mnie ciągnie do oryginału - a możliwość zakupienia całości po polsku posiadam. Pytanie czy warto...

Z góry dzięki za wszelką pomoc ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaopatrzyć się w komiksy z uniwersum Star Wars. Tylko pojawia się problem, bo chciałbym kupować je jakoś chronologicznie, czyli zacząć od tego "najpierwsiejszego" pośród całych komiksów i potem stopniowo dokupować kolejne zeszyty. Co powinienem zakupić najpierw? Oczywiście chodzi mi o chronologię historyczną, a jeżeli takowa nie istnieje, to chronologię na zasadzie "co wyszło pierwsze". Dzięki z góry za sugestie smile_prosty.gif

Jeśli chodzi o chronologię historyczną, jest to bez sensu. smile_prosty.gif Komiksów wyszło mnóstwo, ale poszczególne epoki raczej nie są ze sobą powiązane (prócz wspólnego universum oczywiście). Nie widzę sensu kupować wszystkiego tylko dlatego, że jest "po kolei". Zasada "co wyszło pierwsze" też nie bardzo ma sens, bo musiał byś zacząć od startych komiksów Marvela, które raczej zbyt dostępne nie są. smile_prosty.gif Jesli chcesz skupić się na seriach wydawanych w Polsce polecam, na dobry poczatek, zacząć od SW:Komiks i SW: Komiks Wydanie specjalne. Jeśli interesują cię czasy w których dzieją się obie filmowe trylogie możesz sięgnąć po SW: Mroczne wieki (akcja dzieje się po Zemście Sithów). Akcja SW: Dziedzictwo osadzona jest w niedalekiej przyszłości (rok 130+), także spotkać możesz potomków filmowych bohaterów. SW: Rycerze starej Republiki to historia dziejąca się prawie 4000 lat przed zniszczeniem Gwiazdy Śmierci. Jest jeszcze mnóstwo zeszytów wydawanych np. przez Mandragorę, ale tutaj mogą być już problemy z dostępnością (w tanich książkach możesz znaleźć za grosze poszczególne zeszyty)

Edytowano przez A.L.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako, że nie mam doświadczenia w komiksach Marvela zwracam się z pytaniem do Was - od czego polecacie zacząć czytanie? Od której serii? Crossovery, eventy?

Wstyd się przyznać, ale z komiksami Marvela nie miałem styczności, oprócz nowej serii Marvela co ostatnio ukazała się w kioskach :) Universum oczywiście znam z filmów, gier, seriali itd, ale komiksów jakotakich nie czytałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, uniwersum Marvela jest takie rozległe, że podanie ot tak co powinieneś przeczytać, jest prawie niemożliwe. Najlepiej by było, jakbyś powiedział, które postacie najbardziej cię interesują, czy chcesz czytać wielkie crossovery, czy chcesz czytać komiksy po polsku, czy też po angielsku. Trochę konkretów w kwestii swoich upodobań napisz, to będzie można też cię konkretami zarzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej zacząłbym od X-men i Spidermana. Wolę zacząć od crossoverów, mogą być po angielsku. Zacznę chyba od PDFów i CBR ale chętnie bym sobie sprawił wersje papierowe tych najlepszych serii.

Są gdzieś do zdobycia poza Allegro takie rzeczy? Może jakaś strona gdzie importują komiksy z USA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to po kolei...

Komiksy amerykańskie możesz kupować w

http://www.atomcomics.pl/

http://multiversum.pl/

Jeśli chcesz zacząć od crossoverów, to polecam Civil War (w Polsce wydane niedawno jako "Wojna Domowa"). Od tego crossovera zaczęła się era crossoverów w Marvelu. :) Później, po kolei, następowały World War Hulk, Secret Invasion, Siege, Shadowland, Chaos War, Fear Itself i ostatni Avengers vs X-Men.

Wymienione przeze mnie wyżej crossovery dotyczyły tylko świata Avengers i innych powiązanych z nimi bohaterów (Spider-Man wystąpił w prawie każdym z tych crossów). Nie wymieniłem jeszcze Avengers: Dissasembled, które się dzieje przed Civil War. Ale to jest raczej status komiksów, pewien okres je obejmujący, a nie crossover.

Jeśli chodzi o mutantów:

Po Avengers: Dissasembled (które musisz i tak przeczytać, żeby wiedzieć o co chodzi) zaczyna się House of M, następnie idzie - Messiah Complex, Messiah War, Utopia, Necrosha, Second Coming, Age of X, Schizm i Avengers vs X-Men.

Przy czym zaznaczam, że z crossoverów z mutantami nie czytałem wszystkich.

Ze Spider-Mana to najlepiej zacząć od początku runu J.M. Straczynskiego. Zaczyna się on w wydanym przez Hachette ostatnio "Amazing Spider-Man: Powrót do domu" - pierwszy tom z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. I następnie przeczytać cały run kończąc na historii "One More Day". Później zaczyna się w Spider-Manie coś, co się nazywa "Brand New Day" i to trwa dosyć długo i jest baaaardzo słabą lekturą, szkoda kasy i czasu. Prawdę mówiąc od zakończenia runu Straczynskiego historie ze Spider-Manem upadły i leżą i kwiczą. Do dziś się nie podniosły. A to, co się teraz stało z Peterem Parkerem, to bardzo rozgniewało fanów Pajączka i nie wiem jak to dalej będzie. Moim zdaniem Dan Slott zrobił coś niespodziewanego i ciekawie się zapowiadało, ale cóż, jest do kitu. :)

Jest jeszcze inna możliwość. Po zakończeniu crossovera Avengers vs X-Men Marvel wyskoczył z inicjatywą "Marvel NOW!", która zakłada wydawanie nowych serii lub serii ze zresetowaną numeracją. Nastąpiły też roszady w scenarzystach poszczególnych serii i póki co jest naprawdę dobrze. Tak więc jeśli chcesz zbierać na bieżąco jakąś serię, to teraz jest najlepszy moment, żeby wskoczyć w jakąś od numer pierwszego. :)

Wiem, trochę chaotycznie napisane... Ale jak masz jakieś pytania, to wal, postaram się odpowiedzieć. :P

  • Upvote 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc SilentBob ;) Przyjrzę się wszystkiemu co wymieniłeś w poście ;)

No to jednak mam kilka pytań, przejrzałem sobie te sklepy co podesłałeś i znalazłem kilka wg. mnie ciekawych pozycji, myślicie, że warto inwestować?

http://www.atomcomics.pl/pl/p/HOUSE-OF-M-TP/5614

http://www.atomcomics.pl/pl/p/AVENGERS-DISASSEMBLED-TP/4985

http://www.atomcomics.pl/pl/p/AVENGERS-VS-X-MEN-TP/11620

Na początek myślałem o zamówieniu czegoś takiego - warto?

Edytowano przez Szejdi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avengers: Disassembled oraz House of M jak najbardziej możesz zamawiać. Są to komiksy, które... Właściwie w Avengers: Disassembled dzieje się coś ze Scarlet Witch (nie będę spoilerował), który to wątek jest ciągnięty dalej właśnie w House of M.

Tylko musisz jedno wiedzieć, a to już w spoiler dam.

Na końcu Avengers Disassembled skład Avengers zostaje rozwiązany. Później nastąpiła ucieczka z więzienia na Wyspie Rykera, która połączyła ze sobą wielu bohaterów i Kapitan Ameryka postanowił reaktywować Avengers. Działo się to na początku serii New Avengers. Dlatego w House of M pojawiają się Avengers i dlatego skład jest inny.

Avengers vs X-Men z kolei nie polecam. I nie będę pisał, że historia jest słaba, czy coś w tym stylu. Chodzi o to, że Avengers vs X-Men jest zwieńczeniem wątków, które były poruszane zarówno w crossoverach Avengers jak i crossoverach X-Men. Na przykład musisz znać Avengers: Dissasembled i House of M, dodatkowo przydałaby się znajomość Messiah Complex + Messiah War + Second Coming + Schizm.

Avengers vs X-Men możesz oczywiście kupić, nie bronię ci, a sama historia jest prosta jak konstrukcja cepa, ale nie dowiesz się jak do tego wydarzenia doszło.

Avengers: Disassembled i House of M wyszły po polsku, ale w wydaniu HC, więc są droższe od amerykańskich wydań SC, do których podałeś linki. :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz poszukać starych TM-Semicowskich Marveli na Allegro, kosztują bezcen, a jak ci się nie spodobają możesz je sprzedać, co więcej będziesz mógł się zapoznać z genezą niektórych postaci, czy ugrupowań, których to wątków próżno szukać w nowszych wydaniach. A i co ważne serie z lat 90 obfitowały w crossovery, polecam zacząć od Unncany X men, lub Avengers (wydane w Polsce w dwóch dużych tomikach Mega MArvela).

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za podpowiedzi, pogrzebałem na Allegro i znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/tajna-wojna-od-mucha-comics-najtaniej-i2945957560.html

http://allegro.pl/avengers-disassembled-od-mucha-comics-tanio-i2945957537.html

http://allegro.pl/wojna-domowa-klasyk-marvela-w-polskim-wydaniu-i2954727636.html

http://allegro.pl/rod-m-klasyk-marvela-w-polskim-wydaniu-i2954810269.html

Czy to są pełne wydania, ta sama zawartość co w wersji amerykańskiej? Jak jest z jakością? Wersja polska jest OK czy lepiej kupić oryginał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szejdi

A ja ci radzę poczekać na polskie wydania tych tytułów (Avengers Dissasembled, House of M, Civil War) aż wyjdzie w kolekcji Hachette wiosną 2013. Też po polsku, też w twardej oprawie, a 30 % taniej niż wydania Muchy Komiks. Dzięki temu zostanie ci kasę na więcej tytułów. CorniC ma rację - poszukaj na Allegro starych TM Semic. W następną środę wyjdzie też w kioskach 5 tom kolekcji - "Powrót Venoma" od Hachette. Też można przygarnąć.

Tu masz przybliżoną listę tytułów która z dużym prawdopodobieństwem będzie wydana w Polsce po 40 zł za tom.

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...