Skocz do zawartości
krych777

Poszukujemy/Polecamy

Polecane posty

Witam!!

Mam taki problem iż nie pamiętam jaki miał tytuł mój dawny ulubiony komiks,pamiętam że był z jakiejś gazety z grami (może click) i opowiadał o chłopaku który został przygarnięty pod stargeo dziadka ktory miał córkę i syna.(przyszłośc).Ogólnie komiks jest pół wsolczesny pół z przyszłosci po pierwszy obrzek był taki że dziadek siekiera rabie drewno, 3 strony dalej stetki kosmiczne. Jak był dorosły chronił ksiezniczkę,była walka , w której uratował ją ale zginęła jego siostra. Jak brat się dowiedział wsciekł sie i zaczał go bic.Potem poszedł do ksieżniczki a tu mu się odwdzięczyla :).Saga miała 3 cześci. Miałem jedną(pierwszą), chętnie bym ją kupił na allegro ale nie pamiętam tytułu, podpowiecie. Proszę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając, że już jest taki temat, to mam do was pytanie. Moim ulubionym Heroo jest Daredevil a nawet nie wiem czy są o nim jakieś komiksy, a chętnie nadrobił bym to czego nie zdąrzyłem przeczytać w dotychczasowym życiu. Jeśli coś wiecie piszcie proszę! Z góry wielkie dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Daredevila:

- Mandragora wydała dwa tomy Essential Daredevil (pierwsze przygody bohatera, czarno-białe rysunki, ponad 500 stron na tom). Raczej ciężko znaleźć w Empiku/księgarni/sklepie internetowym (nie chce mi się szukać, w sklepie gildii jest dostępny tylko pierwszy tom)

- Egmont wydał dwa tomy Daredevil - Diabeł Stróż. Scenarzystą jest Kevin Smith (tja, Silent Bob ;) ) a rysunkiem zajął się Joe Quesada (obecny szef Marvel Comics). Tu znów dostępność jest słaba. Na Gildii nakład wyczerpany. Komiks bardzo dobry, polecam.

- Mandragora wydawała serię Punishera, w której gościnny występ zaliczył Daredevil, ale nie posiadam tych komiksów, więc nie powiem w których numerach i co tam robił.

- TM-Semic wydał Daredevil - Człowiek nie znajacy strachu. Ale komiksu musisz szukać tylko w antykwariatach lub na aukcjach internetowych.

Jeśli chcesz śledzić serię Daredevila na bieżąco, masz dużo kasy i potrafisz w miarę zrozumieć j. angielski, polecam sprowadzanie komiksów do Polski. Strona http://www.multiversum.abc24.pl/ posiada szeroki wybór komiksów amerykańskich. Można zamawiać wydania zbiorcze lub pojedyncze zeszyty.

Zdecydowanie polecam skorzystanie z okazji, że właśnie ma się ukazać cały run Briana Michaela Bendisa w Daredevilu - http://www.multiversum.abc24.pl/default.as...&pro=492169 To jest tom drugi, trzeba by wysłać maila z pytaniem o tom pierwszy (czy jest w ogóle dostępny, bo amerykańce takie rzeczy skupują do ostatniego egzemplarza).

No, to chyba tyle.

O innych komiksach wydanych w Polsce ze Śmiałkiem pojęcia nie mam, jeśli takowe były.

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem nazwę tematu aby bardziej pasował do ogólnego :happy: Tutaj proszę kierować wszelkie zapytania o komiksy jak w obecnej nazwie.

Pozwolicie, że zacznę. Zapytam się ludzi obeznanych w komiksach - co polecacie na początek? Obecnie próbuję coś z Watchmen (na razie pierwszy tom, ale wrażenia szalenie pozytywne - więcej napiszę w odpowiednim temacie), ale zakładam, że istnieje cała masa pozycji do obowiązkowego przeczytania. Co brać? Co polecacie? Co omijać szerokim łukiem tak przy okazji? Cierpliwie czekam na propozycje :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty Sierp absolutnie. Wciąga (niezła intryga) i ma klimat. Debiut należy traktować jako rozgrzewkę przed serią. No chyba, że ponad akcję, cenisz sobie dialogi, wówczas.. bym się zastanowił :)

A takie komiksowe mus ogólnie, to wg. mnie - to co zawsze :D.

Sin City

Preacher (!!!)

Sandman(!!!)

Watchmen (i wszystko inne W. Eisnera - brać w ciemno)

Batman: the Return of the Dark Knight

Hellboy - cokolwiek, najlepiej od najstarszych

Lobo (debiut Bisleya - o ile da się to gdzieś dostać)

100 Bullets

V like Vendetta

oprócz tego

Punisher: Born (scenarzysta Garth Ennis to jest gość - jego scenariusze można brać w ciemno)

Midnight Nation

Y

Hellraiser

Weapon X/Origin - obie pozycje są dla mnie, równie wartościowe - dla fanów Wolverine'a, absolut!

Pewnie wielu tytułów zapomniałem, a w komiks europejski prawie się nie wgłębiłem - może innym razem. Taki mainstream na początek może być. później każdy juz szuka sam. :)

PS: Zapomniałem na śmierć tytułu i autora takiego komiksu, co to nawet na łamach CDA był prezentowany. Technika bardzo klasyczna - czarno-biała grafika (rysik). Brak dialogów, dużo czarnego humoru, sporo groteski i niepokoju. To był majstersztyk, a ja za chiny ludowe nie mogę tego wychwycić w pamięci. Ktoś podpowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no wiesz - z Asterixem jestem już, że tak powiem, zaznajomiony. Tylko że to będzie pierwszy mój tom zakupiony na własność (dawniej z biblioteki wypożyczałem :D ). ^^ Ale niestety Asterix będzie musiał poczekać, bo była świetna oferta w Biedronce (film Książe Kaspian za 20 zł - jestem fanem OzN :P ) i kasa poszłaaa... (nawet dzięsiątkę musiałem od mamy pożyczyć xD )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Multiversum ( http://www.multiversum.abc24.pl/default.asp ) jest tylko 3 numer, ale polecam wymianę mailową z właścicielem sklepu - facet jest naprawdę spoko i jestem pewien, że napisze ci dokładnie ktore numery możesz zamówić i w jakiej cenie.

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc szukam komiksu (najlepiej fantasy, ale nie musi), by miał dość dużo stron i był to tylko i wyłącznie 1 (lub maxymalnie ze 3) zeszyty. Nie lubię jakiś wielkich antologii itp. a lubię sobie coś poczytać z komiksów.

Dotąd przeczytałem:

Watchmen (3 zeszyty)

Hobbit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamięta ktoś jak nazywa się ten komiks w którym główna postać jest zbiegłym więźniem z komory kriogenicznej co odpadła mu ręka, to jest w świecie S-F film na podstawie tego nakręcili (też nie pamiętam nazwy) co przylecieli bogowie w statku kosmicznym podobnym do piramidy i jeden z bogów zawładnął ciałem tego zbiega

pamięta ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas szukam drugiej części statusu 7 Adlera i Piątkowskiego. Pierwszy udało mi się znaleźć na wyprzedaży w sklepie internetowym. A drugiego za nic nie mogę znaleźć. Jakby ktoś chciał odsprzedać albo wiedział gdzie można dostać to byłoby genialnie. I tak z innej beczki to od kiedy Watchmeni są Eisnera ?

Watchmen (i wszystko inne W. Eisnera - brać w ciemno)
Edytowano przez Sackhorn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast, ja polecę blog, pewnie niektórym znany... [CIACH!]* - bo tak ten blog się zwie, jest projektem kilku zapaleńców, którzy tłumaczą zagraniczne komiksy, niedostępne w Polsce, na nasz język. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie... Serdecznie polecam.

*by Black Shadow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...