TylkoPomka

Kino angielskie

Witam,

Chciałbym polecić dwa film "Five Minutes of Heaven" oraz "Intermission" dla wszystkich lubiących dobre kino angielskie.

W pierwszym z tytułów mamy do czynienia z historią 2 mieszkańców Wielkiej Brytanii. Jeden jest protestantem, a jak już pewnie się domyślacie drugi stoi po stronie katolickiej. Jest to bardzo spokojny film, gdzie poznajemy historię z lat młodzieńczych dwóch już dorosłych mężczyzn. Połączyło ich zabójstwo. Alistair (protestant) zabija jednego z katolików trzema strzałami w głowę, wszystko widział jego młodszy brat Griffin, który spokojnie bawił się futbolówką. Po latach zaproszono ich do programu telewizyjnego coś a.la "Wybacz mi". Myślę, że zaciekawiłem i ktoś się skusi.

Drugi film, to już komedia przedstawiająca losy kilku Brytyjczyków. Naprawdę świetne i w dodatku śmieszne kino. W filmie widzimy jak początkowo obcy sobie ludzie mogą stanąć ramię w ramię, by dojść do jednego celu, którymi są pieniądze. Już dość dawno oglądałem, więc tylko to napiszę, ale myślę, że wystarczy, aby ktoś miał chęć do obejrzenia.

Pozdrawiam

A ja chciałbym powiedzieć, że to zły sposób na polecanie filmów na tym forum. Zainteresował nas jednak sam pomysł dyskusji o konkretnej dziedzinie kina, w tym przypadku o kinie angielskim. Zatem niech toczy się w nim na ten temat dyskusja - jak się sprawdzi, i będą chętni, to powstaną kolejne tematy o kinie innego rodzaju - Lord

0

Kocham Anglię i często twierdzę, że są w wielu rzeczach najlepsi, ale tutaj muszę napisać jedno: Anglicy nie umieją robić komedii!

A co do pozostałych gatunków. Brytyjskie Filmy mają oryginalny klimat, nie wiem z czego to wynika ale zawsze rozpoznam produkcję Anglików, nie chodzi mi tu o ich akcent, ale zauważyłem, że aktorzy grają spokojniej niż powiedzmy Ci grający w amerykańskich filmach.

Najlepszy ich film to według mnie:

James Bond (nie muszę chyba mówić dlaczego :))

o... i jeszcze serial Jaś Fasola (dobra, dobra, wiem, że to komedia, ale wyątkowa :))

0

Kino angielskie(jeżeli chodzi o filmy pełnometrażowe) ma ten plus, że nie trzeba zapamiętywać zbyt wielu nazwisk:) Nie żebym go nie lubił, bo niektóre filmy mają naprawdę dobre(Lock, Stock and Two Smoking Barrels) (1998) . Niektóre próbują nieudolnie udawać, że są dla intelektualnej elity (Revolver), ale ogólnie czuć w nich angielską duszę. Ja mogę oglądać angielskie kino dla samego akcentu. Nie wiem też z jakiego powodu, ale śmieszą mnie żarty z francuzów, a w żartach owych prym wiodą naturalnie wiecznie piękni i młodzi panowie z Latającego Cyrku. A ty, spodziewałeś się hiszpańskiej inkwizycji?

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.