Skocz do zawartości
wies.niak

Smugglerki - dyskusje i pytania

Polecane posty

Na razie tylko czytający(co mi się wbrew pozorom bardzo często zdarza ;) ), postanowiłem się dopisać. Jak dla mnie Smugglerki powinny być po pierwszy przystępne, ale nie na tyle by każdy mógł wejść "z ulicy" i zagłosować na kogoś bo "ma fajną ksywkę". Stworzenie czegoś takiego jest bardzo trudne do realizacji. Jedyne co mi przychodzi do głowy to strona gdzie tylko się by wrzucało nominacje z uzasadnieniem. Wyrzuca się kilka czynników, min, nie można napisać głosuje na Xyqwert, inni już napisali dlaczego. Tylko oczywiście takie rozwiązanie oprócz kilku małych plusów, stwarza lawinę minusów, a najważniejszym chyba jest to, że na razie o Smugglerkach wiedziała "elyta" która znalazła się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie,lub przegląda odpowiednie działy, a takie rozwiązanie by raczej jeszcze zniechęciło do głosowania(więcej roboty, wchodzenie na stronkę, pisanie itd.) a ludzie są leniwi =], do tego ktoś taką stronę by musiał zrobić, czyli kolejna przeszkoda. Tak naprawdę to chyba nie ma możliwości aby sprawdzić czy ktoś czyta jakiś dział czy nie. Chyba obecna forma jest najlepszą, a jak ktoś chce sobie nabić posta na głosowaniu, to to zrobi i raczej nikt mu nie udowodni że tego i tego działu nie zna. Więc ja głosuje na tymczasowy sposób i jeszcze większa pompę z tą imprezą(sam postaram się pomóc w reklamie), tyle że im więcej osób, tym więcej może głosować "bo tak", czyli co by się nie zrobiło i tak są problemy, a teraz jest chyba ich najmniej czyli po prostu "mniejsze zło"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy posiadają dar wyrażania swoich myśli na papierze, ale mimo wszystko mogą być dobrymi obserwatorami i mieć wyrobione zdanie na dany temat. Czy dlatego, że nie potrafią go wyrazić pisząc własne uzasadnienie, to należy ich eliminować?

Uściślę - napisałem już wcześniej (w poście którego fragmenty cytowałeś), że nie należy takich osób eliminować. Potępiłem konkretny fragment twojej wypowiedzi: "Zauważyłem, ale część osób (np. ja w paru przypadkach) w uzasadnieniu przy ostatecznym głosowaniu pisała cokolwiek, bo wszystko już wcześnej zostało napisane", gdyż brzmi to tak, jakby uzasadnienia miały się z jakiegoś powodu różnić od siebie. Nie widzę takiej potrzeby. Jeśli dane uzasadnienie odpowiada osobie, która je pisze to może je pisać i po raz dziesiąty z kolei, za dziewięcioma innymi użytkownikami. Bo chyba nie taki jest cel istnienia tych uzasadnień, aby się od siebie różniły - uzasadnienie ma pełnić funkcję uzasadniania, tłumaczyć taki a nie inny powód do głosowania. Jakie ma znaczenie że może się powtarzać? Czy to w jakimś stopniu zmienia powód naszego głosowania?

Smugglerki to zabawa dla forumowiczów. Albo otworzymy je na szersze grono osób, albo będą uważane za siedlisko KWA (Kółka Wzajemnej Adoracji) i umrą śmiercią gwałtowną.

Szczerze mówiąc nie do końca jestem pewien co sugerujesz. Jakie działanie miałoby zamykać Smugglerki w KWA? Czy chodzi o uzasadnienia? Z reszty twojego posta wnioskuję, że tak. Może więc zaprośmy do zabawy analfabetów i półanalfabetów? Grono uczestników z całą pewnością się poszerzy. Chciałbym zauważyć, że nikt nikomu Smugglerków nie zamykał; głosował kto chciał. Sam musisz to przyznać. A że komuś się nie chciało nawet jednego posta napisać? No to może wtedy lepiej wrócić do ankiet, jeśli chodzi tylko o liczbę głosów? Chociaż z jakiegoś powodu powrócono do systemu uzasadniań, więc chyba ankiety były złe? Dziwi mnie ten brak konsekwencji. Problemem nie jest zamykanie się Smugglerków na forumowiczów, tylko zamykanie się forumowiczów na Smugglerki. O czym zresztą w tym temacie była mowa. I chętnie posłucham w jaki sposób uzasadnienia blokują drogę głosującym, bo innego powodu niż skrajny analfabetyzm - z całą powagą - nie widzę. Jeśli zaś mam rację i faktycznie chodzi o skrajny analfabetyzm to tacy ludzie najpewniej nie są w stanie zrozumieć pytania.

A Wy, drodzy forumowicze wolicie w przyszłości głosowanie z koniecznością uzasadnienia, czy bez takiej możliwości? Pojawiły się głosy krytyczne, więc warto zapytać się tych, dla których zabawa jest organizowana. Innych, niż Face i Holy, bo ich zdanie już znamy

Stawiam małą coca-colę, że wypowiedzi będzie niewiele gdyż niewielu brało udział w Smugglerkach, więc niewielu będzie chętnych do wyrażenia tutaj własnego zdania ponieważ niewielu zainteresowało się Smugglerkami, co z kolei sprawiło iż niewielu brało udział w Smugglerkach. Z góry mówię, że przegrałeś ten zakład i jestem o to kamiennie spokojny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to już jest kwestia mojego poczucia estetyki, po prostu nie widzę potrzeby powtarzania po raz dziesiąty tego samego. Rozumiem potrzebę sensownego uzasadniania głosów w nominacjach, ale w głosowaniu już niekoniecznie. Skróty Ctrl+C i Ctrl+V i tak już są niekiedy nadużywane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chętnie posłucham w jaki sposób uzasadnienia blokują drogę głosującym, bo innego powodu niż skrajny analfabetyzm - z całą powagą - nie widzę.

Nie blokuje drogi, ale skoro odstąpiliśmy od ankiet, to czuliśmy się w obowiązku lekko ukłonić się w stronę tych, którym mogła podobać się szybkość głosowania poprzez ankiety. W projekcie było wymaganie co do uzasadnień, ale wspólnie uzgodniliśmy, że skoro odstępujemy od ankiet, to sposób głosowania trzeba lekko odformalizować. Tym bardziej, że już do głosowania dostawały się osoby, które nie znalazły się tam przypadkowo, więc na pewno nikt niezasłużenie Smugglerka nie otrzyma. Ale jesteśmy otwarci na propozycje, jeżeli większość zainteresowanych będzie chciała uzasadnień w głosowaniu, to tak będzie. Ta edycja była nieco eksperymentalna, bo pierwsza po tak wielkim rozroście forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko co do tej gali jak to działa ??

organizujecie coś w redakcji ? :>

Gala odbywa się na forum w specjalnie założonym w tym celu temacie.

@ Pzkw VIb liczę, że podasz ten pikantny ketchup z przed roku ;)

Edytowano przez Iskier
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i to porównanie użytkowników forum do klientów (by Holy.Death) jest bardzo trafne, a co gorsza to dosyć powszechny problem. Już nawet w młodszych rocznikach widać ten brak więzi. Ludzi przychodzą do szkoły, siedzą kilka godzin i wychodzą. Żadnych spotkań poza, żadnych wspólnych tematów, żadnego niczego. Dobrze że chociaż ja trafiłem jeszcze na fantastycznych, normalnych (umówmy się: normalność która często prosi się o pasiasty bezrękawnik) ludzi. Tutaj jest tak samo- społeczeństwo się zmienia i nawet rozreklamowanie tej Gali nie zmieni nastawienia forumowiczów. Ale zawsze można trafić do tych, którzy jeszcze lubią się rozerwać z innymi ludźmi. Ja sam żałuje, że nie byłem aktywniejszy po zarejestrowaniu, bo ominął mnie spory kawał historii FA.

Co do problemu z nominacjami- raczej uzasadnienia tych, co nie bardzo wiedzą coś na temat danego tematu, czy działu nie spowodują jakiegoś wielkiego przekrętu i nie doprowadzą do zwycięstwa Użytkownika nr 9234764878984, zarejestrowanego wczoraj.

@Down

I cały podniosły klimat mojego postu szlag... Kag trafił :)

Edytowano przez PeQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe pytanko co do tej gali jak to działa ??

organizujecie coś w redakcji ? :>

Yup! Wpadamy w garniakach do redakcji, usadawiamy się wygodnie na fotelach, popijamy szampana z truskawką w środku, szepczemy do siebie, pozwalamy naszym kobietom dyskutować w innym pomieszczeniu, palimy drogie cygara, a gdy nadejdzie czas nominacji, to wstajemy, idziemy na środek, światło reflektora pada nam na twarz, coś tam mówimy, dziękujemy wszystkim, odbieramy wspaniałą nagrodę... A po całej imprezie bal do rana. Taka będzie impreza =]

PeQ - nie ma za co :*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może powinna być kategoria, dla osoby najlepiej piszącej prozę/poezję. Skoro ktoś się męczy i coś tworzy, niech chociaż ma nadzieję, że może dostać za to Smugglerka. :D

Tak jak pisał James.

Takie coś można wrzucić pod kreatywność. Z tego co wiem, to oprócz mojego opowiadania, były jeszcze różne obrazki, więc kreatywność to taka ogóla...hm...działalność forumowicza, która nie podpada pod pisanie bloga, a jednak coś się tworzy lub pisze.

Najwyżej zrobimy sobie nieoficjalną galę, jak się redakcja nie da przekonać do mojego świetnego pomysłu =D

W razie czego zapraszam wszystkich do mnie. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chodziło mi o to żeby pomyśleć jak wdrożyć twój wspaniały plan w życie ^^
No jak to, jak wdrożyć? Normalnie. Zbieramy się wszyscy w jednym miejscu, a potem wbijamy do redakcji. Ewentualnie atakujemy domek Nicka.

zapraszam wszystkich do mnie.
Mam nadzieję, że miejsce przeznaczone dla VIPa jest już zarezerwowane dla mnie? 8)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że miejsce przeznaczone dla VIPa jest już zarezerwowane dla mnie? 8)

Tak, pod stołem 8D

Nie pod stołem, tylko po królewsku, na tronie! A wszyscy wiemy, jaki przedmiot zwykło się mianem tronu określać, nie? :D [wies.niak]

Dzięki za zapro Nicek, skorzystamy x] Tylko nie wiem gdzie tylko chuliganerii i innych hultajów pomieścisz, no ale spoko!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kagieks, jeżeli ja pod stołem, to pomyśl, gdzie Ty wylądujesz, hohoho. ;]

Wiesław, Ciebie też się to tyczy ;P

Zresztą skoro Nicek sam wyszedł z taką propozycją, to znaczy, że ma tam u siebie sporo miejsca. Nie przejmowałabym się. W ostateczności Wrocek to przecież duże miasto ; )

Edytowano przez Kathai_Nanjika
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kath, Kag.

Wy nie wiecie, kto i w jakiej ilości był u mnie na urodzinach :)

Anyway, Co prawda tronu dla Kathai nie mam, ale sądzę, że znajdzie się jakieś wielkie, obrotowe krzesło z uśmiechniętym liderem SA na oparciu. Blisko lodówki :P

Mam nadzieję, że ktoś zostanie i pomoże mi sprzątać, bo w tamtym roku pamiętam, że pomidory walały się wszędzie.

I jeszcze pytanko do Wiesława.

Pani Wiesławowa (Wisława? :) ) w tym roku będzie? :)

Szczerze mówiąc nie wiem, ale chyba tak :-)

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...never underestimate the power of FA...

Okej, taki tron mi odpowiada (ciekawam, skąd weźmiesz takie krzesło, ale nie wnikam. :P). Chociaż jeszcze czegoś mi tam brakuje (wiem, pazerna jestem).

A sprzątanie po imprezie wywołuje u mnie złe skojarzenia, więc na mnie nie licz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...