Skocz do zawartości
wies.niak

Smugglerki - dyskusje i pytania

Polecane posty

Dokładnie taki sam fail jak z "użytkownikiem miesiąca". Dopóki nie będzie jedna i druga impreza intensywnie promowana w gazecie i na stronie internetowej CDA (w njusach choćby), to takie będzie zainteresowanie.

Forum jest duże, ale ludzie czytają tylko "swoje" działy albo wpadają z jednym konkretnym pytaniem i znikają.

Jak wiadomo ogłoszenia na forum (nawet pisane dużymi literami) są równie widoczne jak reklamy, i równie często klikane/czytane :P

(czyli wcale)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Aha, czyli tylko ci najbardziej wtajemniczeni w życie forumowe będą mieli zaszczyt o nich wiedzieć? Taki podziemny krąg?

Niestety w tym przypadku komercja byłaby bardziej na miejscu.

@Hammerhead

Faktycznie - to by zwiększyło grono zainteresowanych o kilku(nastu?) spoza kółka wzajemnej adoracji.

Edytowano przez pavlaq89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w nieco innym miejscu. My nie mamy wpływu na to co jest umieszczane na stronie głównej, czy w samym magazynie. Jeśli redakcja uzna, że coś można wypromować, to dana rzecz jest promowana, ale jeśli uzna inaczej, to niewiele możemy poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne znane mi dostępne metody promocji na forum to:

- ogłoszenia i tematy informacyjne (jak widać nieskuteczne),

- blogi, ale to niewiele da, bo akurat lista ludzi regularnie czytających blogi w dużej części pokrywa się z listą osób biorących udział w zabawie,

- można umieszczać informacje o tego typu akcjach w sygnaturkach, ale nie wszyscy czytają sygnaturki, a jeśli nawet to robią, to nie za każdym razem, gdy ona się pojawia, a więc znane sygmnaturki się raczej ignoruje.

@HammerHead Sądzę, że byłoby prawie 100% z prostego powodu, większość osób, które nie dotarły do Smugglerków nie dotrą również do ankiety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt - to lepiej nie robić nic, bo się człowiek jeszcze zmęczy niepotrzebnie :) Niech ktoś "z góry" powie - czy jest możliwość wysyłania PW dla... wszystkich użytkowników? To by załatwiło sprawę chyba.

@Kagex - Tak. Raz na rok można przecierpieć całą jedną wiadomość. :)

@@Kagex - A mi się wydawało, że mówimy o Smugglerkach. :) Takie cuś jest raz do roku - ile rzeczy forumowych tak ma? Oprócz urodzin oczywiście. :)

Edytowano przez HammerHead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest. Chciałbyś dostawać takie śmieci?

Up - Całą jedną? A jak eventów będzie parę w roku? Smugglerki, jakaś nowa ogólnoforumowa zabawa, oddany nowy dział forum do użytku, nowy regulamin całego forum, nowy regulamin jednego działu, zmiany, nowe atrakcje... Daj spokój. Jak chcesz, to osobiście ci mogę raz na miesiąc podsyłać prywatny newsletter "co się dzieje na forumie" :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt - to lepiej nie robić nic, bo się człowiek jeszcze zmęczy niepotrzebnie :)

Nie mówię, że lepiej nie robić nic, ale są rzeczy, które możemy zrobić i są takie, których nie możemy. Jeśli ktoś chce napisać wpis na blogu, czy umieścić sobie w sygnaturce info o FM, czy Smugglerkach, to nie zabraniamy mu tego robić, ale niech nikt nie oczekuje od nas, że będziemy umieszczać informacje na stronie głównej CDA, czy w magazynie, bo to niestety nie jest od nas zależne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - ja jestem na tym forum od jakiegoś czasu, a o Smugglerkach dowiedziałem się od innego użytkownika w wakacje. Marketing zawiódł :)

Bo do tej pory Smugglerki były organizowane nieregularnie z powodu różnych perturbacji związanych z serwerami, skryptem (forum nie działało częściej, niż działało), poza tym oparte były na komitecie organizacyjnym, który nie miał czasu itd. itp. Teraz uznaliśmy, że zrobimy to jako jedno ciało bez wyodrębniania jakichś komitetów (i jak widać Afroamer... Tur zrobił, co trzeba ;) ).

A z promocją było jak było. Zrobiłem wpis w kalendarzu, wies.niak całoforumowe ogłoszenie. Przypominałem o dobiegających końca terminach. W przyszłości będzie trzeba po prostu ustalić jeden Smugglerkowy termin i się go trzymać. Problem w tym, że nie możemy zagwarantować, że w konkursie będą nagrody, będzie reklamowany na stronie i w piśmie, bo to już nie leży w naszej gestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i przez kolejne 350 dni nikt nie dowie się co to są smugglerki i będziemy mieli powtórkę z roz(g)rywki.

@wies.niak

Ja będę obnosił się z reklamą w sygnaturce od teraz, żeby na następny rok było chociaż o jedną osobę więcej w zabawie.

Nie ma problemu. Byle w normach regulaminu. Nawiasem mówiąc, ludzie już nie raz mieli teksty "głosuj na mnie w xxx" i krzywdy nie doznali.

[wies.niak]

Edytowano przez wies.niak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te narzekania, patrzę na "aktywność" w Smugglerkach lub FM i szczerze mówiąc następnym razem, kiedy będziemy chcieli coś organizować, walnę kilka razy głową w ścianę po czym napiszę, że jestem przeciwny.

Nie będzie marudzenia, nie będzie tej całej roboty dla nas. Nie będziemy się smucić, że 99% forumowiczów olało sprawę, a przecież nie ukrywaliśmy jej dla siebie. Skończą się teksty o tym, że robimy zabawy dla kółka wzajemnej adoracji.

Tak, to będzie dobre.

Dlaczego wcześniej nie zaproponowaliście promocji na blogach? Dlaczego sami nie wstawiliście do sygnaturek linków? Ja też potrafię być mądry patrząc na wyniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo by było tak - inni biorący udział skarżyliby się, że ktoś tam umieszcza coś w sygnaturce i jest to zachęcanie (nielegalne? :)) do głosowania akurat na niego. Podniosła by się wrzawa i krzyk i ogólne poruszenie - bo jak to? No ale racja - teraz każdy mądry, a ja nie jestem wyjątkiem. Po prostu na następny rok (jeżeli się odbędzie) trzeba wyciągnąć wnioski i zadziałać. A jeżeli moderacji to za mocno ciąży to proszę się zgłosić do mnie - z chęcią pomogę i zorganizuje więcej "promotorów".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo by było tak - inni biorący udział skarżyliby się, że ktoś tam umieszcza coś w sygnaturce i jest to zachęcanie (nielegalne? :)) do głosowania akurat na niego.

Gie prawda. Takich krzykaczy spacyfikowałoby się szybciej, niż klepaliby te swoje głupoty.

Do tej pory Smugglerki były niespodzianką dla forumowiczów, widocznie trzeba po prostu ustalić ich stały termin i już. O ile nam niebo nie spadnie na głowy, to kolejna edycja będzie dobrze rozreklamowana (oczywiście tylko na forum, bo to zabawa forumowiczów organizowana przez forumowiczów dla forumowiczów). Trzeba zobaczyć, jak będzie różnica w aktywności. A jeżeli nadal będzie mała, to się zabawę zarzuci i tyle. Nic na siłę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie możemy zagwarantować, że w konkursie będą nagrody, będzie reklamowany na stronie i w piśmie, bo to już nie leży w naszej gestii.

IMO lepiej nawet nie zastanawiać się nad nagrodami, bo mogłoby to skrzywić obraz Smugglerków tak jak to ma miejsce w konkursie WWWeekendowym. Myślę, że zwycięzca i tak będzie wystarczająco zadowolony z faktu zostania "wybrańcem" :)

Choć z drugiej strony nagrody z pewnością zwiększyłyby popularność konkursu, no nie? :)

Też poreklamuję smugglerki aż do przyszłej edycji :)

no i FM, a co? :P

Edytowano przez rip1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponowałbym na razie wszystkim z dobrymi pomysłami żeby zajęli się sprawą "forumowicza miesiąca", który to konkurs, jeśli nadal będzie miał tak "oszałamiającą" aktywność trzeba będzie zawiesić. Więc może co bardziej poczytni zarzucą jakieś info na blogach, a ci aktywni w różnych częściach w sygnaturki? My moderatorzy jesteśmy kroplą w morzu użytkowników i bez waszej pomocy zbyt skuteczni w marketingu nie będziemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładamy koalicję promotorów sportów forumowych. Mój slogan już razi w oczy, jeszcze wywieszę na wewnętrznej okładce mojej

czarnej bibli

.

@wies.niak

Alem się przestraszył, jakiem zobaczył tą czerwoną czcionkę w moim poście - o mało zawału nie dostałem. To kojarzy mi się z "wrath mode" MSainta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...