Skocz do zawartości
Turambar

Sporty i sztuki walki

Polecane posty

Pudzian jest silny , niesamowicie silny ale gdyby miał na przeciwko kogoś o wiele bardziej doświadczonego to mógłby nieźle dostać ; ) Zero techniki, low-kick były strasznie drewniane , przy kopnięciach opuszczał gardę ( szkolny błąd . Pudzian poszedł na siłe i w sumie dobrze. Miał na przeciwko siebie kogoś o wiele słabszego i mniejszej wagi, dlaczego miał nie wykorzystać swojego największego atutu jakim jest siła?

(Poza tym, sekundke temu zauważyłem że Pudzian walczył w butach. Nie wiem co na to reguły KSW ale w UFC to Pudziana by nie dopuścili w butach. Dziwiłem się oglądając walke, że Pudzian kopiąc tak naprawde stopą a nie piszczelami , nie połamał sobie palców.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opti taktyka ? Jak dla mnie to Pudzian był tak nagrzany, że najpierw go skopał (bo tak najbezpieczniej) a że siły ma to Najmana napewno zabolało ;) Dopiero jak Najman padł to Pudzian zaczął go okładać ale tak okładać jak dzieci w przedszkolu. Walki nie oglądałem tylko te pamiętne 44s na YT więc wiem jak to wyglądało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy następną walką będzie walka Pudzian vs. Nastula. Jeśli tak, to z całego serca będe kibicować Pawłowi, ponieważ jesteśmy "z tego samego sportu". Nie mniej, Nastula i Pudzian to dwie różne postacie i walka będzie wyglądać tak jak w wypadku Najmana...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ktoś gdzieś fajnie napisał, że po walce Pudziana z Najmanem mamy w Polsce 38 mln. znawców MMA ;]

Napisano już o tej walce właściwie wszystko, ode mnie tylko parę słów.

No cóż jak na tak krótkie przygotowania Pudzianowskiego do tej walki + gorączka z którą się zmagał zaprezentował się nie najgorzej, co prawda brakowało techniki, ale tej przecież nie można wyrobić w parę miesięcy.

Hmm potencjalny rywal w kolejnej walce, podejrzewam, że nie będzie to jeszcze nikt znaczący w świecie - Nastula, może Bob Sapp (jeszcze większa góra mięśni ;D). Myślę, że z nimi Mariusz dałby sobie radę, na rywala z wyższej półki będzie chyba trzeba jeszcze poczekać ;)

Edytowano przez autsajder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weście nie przeginajcie... Żądacie techniki od gościa, który całe życie rzucał workami z kartoflami...

To tak jak byście od siebie wymagali techniki po 5 miesięcznym treningu.

Powiem tak... Byłem niesamowicie zaskoczony tą walką, Pudzian zbił Najmana jak jakiegoś gówniarza... Myślałem, że walka będzie bardziej wyrównana (sądziłem, że Najman da sobie radę dzięki technice), no ale cudów nie ma... I ten jego tekst po walce: "No taktyka to była taka, żeby przetrzymać 1 minutę, no ale się nie udało...". A masz za swoje rakietki do badmintona!!!

A co do Pudzina: dopóki nie będzie się chwytał ciężkich przeciwników, ale będzie stopniowo szlifował swoje umiejętności, i przede wszystkim, technikę, to będzie master Polski bez problemu. Jak siła i szybkość idzie w parze z techniką...

Ale nie przesadzajcie z tymi "młotkami", takie coś sprzedają przeciwnikom nawet doświadczeni fighterzy zachodniego mma gdy nie mogą się lepiej ustawić w stosunku do przeciwnika.

http://www.youtube.com/watch?v=1MkpXdLZO-s

Edytowano przez noniewiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka Pudziana z Najmanem wyglądała mniej więcej tak:

1. Na ring wychodzi dwóch (nie)godnych siebie przeciwników.

2. Jeden z nich to 5-krotny mistrz świata Strongmanów a drugi to (niby)boxer - 2-krotny wicemistrz Polski.

3. Po 30 sekundach walka wygląda tak jakby ktoś Pudziana z łańcucha spuścił. 0 techniki, 0 szybkości jedynie siła zadecydowała.

Ludzie, przecież gdyby Pudzian trafił na kogoś lepszego niż ten NAJMAN to by miał szanse równe -1! A szczerze wątpię, że dałby rady Nastuli, to jeszcze chyba zbyt wysokie progi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Pudzian ma wg mnie bardzo duże szanse na odniesienie sukcesów w MMA. Oczywiście jeżeli będzie przykładał się do treningów i większą wagę przywiązywał do techniki. Ale nie zapominajmy o jednej rzeczy nawet jeżeli Mariusz dostanie przeciwnika nawet ważącego o 10-20 kg. więcej to i tak będzie miał bardzo dużą przewagę siły. Żaden z zawodników MMA nie dysponuje taką mocą, Mariusz w spacerze farmera podczas zawodów strongman dźwigał po 150 kg w jednej ręce więc dla niego obalenie przeciwnika ważącego 130kg. nie będzie stanowiło problemu. Pożyjemy zobaczymy. Ja życzę Mariuszowi samych zwycięstw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie pogdybam: uważam, że gdyby Najman byłby kilkanaście kilogramów albo i bardziej cięższy i po każdym wymachu kopytem Pudziana ustał by w miejscu, mógłby wyczekać, aż Mariuszek włączy tryb uliczny i opuści gardę, żeby wyłapać bombasza na szczenkę.

Właśnie przed chwilą oglądałem walkę Davida Olivii w powtórce gali KSW (wygrał z Dżentelmenem czy jak mu tam). Muszę powidzieć, że bardzo podobają mi się walki tego grapplera. Podczas gali na której miało miejsce "super mega niesamowite comiesięczne starcie tytanicznych kafarków" znacznie bardziej podobała mi się walka właśnie tego zawodnika niż danie główne wieczoru.

Edytowano przez ShadowNinja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmienimy nazwę tematu na "Pudzian kontra..."? :P

Ale tak żeby odejść od tematy Pudziana (czy wcześniej Gołoty i Adamka):

Jak dla mnie naj-sztuką walki jest Capoeira. Dlaczego? Ach ten klimacik. :) Mówię wam - zarąbiście jest jak się gra w rodzie (czyt hodzie, po portugalsku roda - okrąg). No a oczywiście założenia że siędo walki nie nadaje są bezpodstawne - dawniej wojsko brazylijskie się tego uczyło do walki.

Przeczytaj o czym dokładnie jest ten temat i nie myl go z tym: http://forum.cdaction.pl/Sztuki-walki-t3104.html - Pzkw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś, kto ogląda boks? Jeśli tak, to w nocy z 6 na 7 lutego, będzie walczył Tomasz Adamek z Jasonem Estradą. Z tego co wiem, to Najman ma walczyć z Oliwą, który na lodach NHL miał 400 walk :P Niestety Polsat zaczyna myśleć o wprowadzeniu PPV. Z angielskiego to chodzi, że za walki wieczoru, byłoby trzeba płacić. "Zadebiutować" mogłoby to na walce Pudziana w MMA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o walke Adamka z Estradą oczywiście stawiam na Adamka, jednak wiem, że Estrada to będzie trudny rywal. Obu zawodników atutem jest szybkość więc zapowiada się ciekawie. Jeden jak i drugi pan wypowiadają się bardzo pewnie odnośnie zwycięstwa nad przeciwnikiem, Estrada nawet powiedział "Odeślę Adamka tam, skąd przyszedł" mając na mysli wage junior ciężką. Adamek musi wygrać tą walke jeżeli liczy na jakiś sukces w wadze ciężkiej, podobno jak wygra ma walczyć z Chrisem Arreolą. No cóż pozostaje czekać na walke... i liczyć na to, że Adamek znokautuje Estrade :tongue:

Edytowano przez Bartek114
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamek musi wygrać tą walke jeżeli liczy na jakiś sukces w wadze ciężkiej, podobno jak wygra ma walczyć z Chrisem Arreolą. No cóż pozostaje czekać na walke... i liczyć na to, że Adamek znokautuje Estrade :tongue:

Co racja, to racja Adamek musi pokonać Estradę by móc się liczyć w wadze ciężkiej i by nie miał serii porażek walcząc w ciężkiej bo taka zmiana wagi mogła by przynieść gorsze rezultaty niż jak walczył w wadze junior ciężkiej, bo walka z Gołotą to było nic w porównaniu z tą walką którą dziś Adamek stoczy. Oby wygrał :wink: bo wtedy to naprawdę pokaże ze może walczyć w wadze ciężkiej a nie jak przy Gołocie co go tylko lekko poklepał ale się cieszyłem z tej walki bo chociaż wybił mu ten boks z głowy raz a dobrze :cool: , chociaż nie wiem :dry: czy czasami gdzieś mi się nie obiło o uszy że mimo tego Gołota chciałby jeszcze wrócić, e to tylko plotki... ...nieważne. A wracając do walki to Adamek dobrze walczy na dystans, ma długie ręce i rzeczywiście może wymęczyć Estradę na ringu bo on to ponoć wymięka fizycznie w drugiej części walki, zobaczymy jak będzie, stawiam na Adamka... ...na nokaut, to tak dla mnie są dość niskie szanse ale to może być mona, męcząca (dla Adamka i Estrady) walka. chociaż... ...zobaczymy podczas walki :smile:

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak oceniacie walkę Adamka z Estradą? Moim zdaniem to była świetna walka Adamka, trener Andrzej Gimitriuk wybrał mu świetną taktykę, żeby najpierw zmęczyć rywala i atakować na dystans, a później seriami. W moim odczuciu "Góral" jest gotowy na wage ciężką, dostał pare mocniejszych ciosów i trzymał się znakomicie i co najważniejsze niestracił swoiej szybkości mimo, że musiał przytyć. Estrada prowokował Adamka, podnosząc ręke na znak zwycięzstwa po każdej rundzie, ale nic tym nieosiągnął. Jednak co by niemówić Estrada to był dobry sprawdzian dla Adamka, czy jest w stanie poradzić sobie w ciężkiej, udowodnił, że tak. Pozostaje czekać na następną walkę, która prawdopobnie ma się odbyć 24 kwietnia z Chrisem Arreolą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej walki, to Tomek wykonał świetnie plan taktyczny, który ustalił z Andrzejem Gmitrukiem. Liczyłem po cichu na KO w końcowych rundach, ale liczy się wygrana. Najtrafniejsza była dla mnie punktacja 116-112. Widać, że Tomek jest szybki, ale na początku walki Estrada był szybszy. Może wyglądać, że Tomek przyjął parę mocnych ciosów, ale Amerykanin nie ma nokautującego ciosu jak na HW. Teraz zapewne trzeba czekać na 24 kwietnia na walkę z Chrisem Arreollą, ale to będzie o wiele groźniejszy rywal od Estrada, bo ma bardzo silny cios.

Gratulacje dla Dawida "Cygana" Kosteckiego, który wczoraj wieczorem zdobył pas federacji IBC w wadze półciężkiej.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Adamek stoczył naprawdę dobrą walkę :cool: i bardzo dobrze że trener Andrzej Gimitriuk wybrał dal Adamka taką taktykę by najpierw go wymęczyć a potem walić szybką serią ciosów, widać było, że większość mocnych ciosów Adamka estrada przyjął na siebie ale i on parę razy trafił "Górala", no trochę mi się nie spodobała ta podnoszona ręka przy każdej rundzie bo Estrada chciał sprowokować Adamka ale i tak z tej jego niby ''taktyki'' nic nie wyszło, Adamek nie da się złapać na takie numery. :cool: Ale po walce no i też w trakcie(podczas przerwy pomiędzy rundami)widziałem że w swym narożniku Estrada miał dość mocno poobijaną twarz ale i tak się trzymał na ringu i nie dał się znokautować, widać rzeczywiście ma "betonową" szczękę ale Adamek ją rozbił i wygrał. "Góral" miał dobrego rywala i tu pokazał ,że może już wchodzić w tą wagę ciężką ale walka w kwietniu z Chrisem Arreolą będzie o wiele cięższa i na pewno trudniejsza. Nawet po skończeniu walki jak dziennikarz podszedł do Adamka i oczywiście zapytał go walkę to Adamek powiedział że to robi dla nas, dla rodaków i kibiców, że walczy sercem no i że będzie świętował zwycięstwo po góralsku :wink: ,fajne też było to określenie dziennikarza że Adamek ma "granitową szczękę" bo wytrzymał te ciosy od Estrady :icon_mrgreen:.

Co do walki to jeszcze powiem, że rzeczywiście dużym atutem Adamka są jego długie ręce i to trzymanie na dystans ale i też mocne ciosy serią i chyba dobrze wali z lewej ręki Adamek, chyba tak. :smile:

Gratulacje dla Dawida "Cygana" Kosteckiego, który wczoraj wieczorem zdobył pas federacji IBC w wadze półciężkiej.

Tej walki nie oglądałem ale ta wiadomość też mnie cieszy, gratulacje dla Kosteckiego że wygrał tę walkę :thumbsup:

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się zgadzam z tym, co pisze się w amerykańskich mediach. Adamek nie pokazał moim zdaniem niczego, godnego pochwał. Do tego w paru momentach był w mocnej defensywie i gdyby estrada go trafił, byłyby dechy. Ogólnie tylko troszkę przeważał, a nie walczył przecież z jakimś wybitnym przeciwnikiem. Drugim Gołotą to on nie będzie...

myślę, że arreola zmiecie go z ringu. widziałem wszystkie jego KO i nie mam wątpliwości, że każde z tych trafień położyłoby Adamka :)

Edytowano przez rip1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ rip1988

Ja się z tobą niezgodze i z amerykańskimi mediami, że Adamek nic specjalnego nie pokazał. Pokazał

właśnie, że jest świetnie wyszkolony technicznie i gotowy na wage ciężką, a pozatym Estrada wcale takim złym bokserem nie jest, przed walką z Adamkiem sotczył pojdynek z przyszłym (prawdopodobnie) przeciwniek któregoś z braci Kliczko. Był to Aleksander Powietkin, który także z Estradą wygrał dopiero na punkty. Więc Adamek na jego tle niewypada tak źle. A z Arreolą przyjmie napewno inną taktykę. Ja uważam, że pokazał się z dobrej strony i możemy oczekiwać przyszłych sukcesów "Górala" :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Arreolę to on więcej spędza czasu w fastfoodach niż na sali treningowej. Arreola nie pokonał kogoś wielkiego, jeśli się myśli, że McCline'a który był już wyboksowany. Adamek może spokojnie Chrisa pokonać, bo Chris jest wolny i jego jedyną mocną stroną jest nokautujący cios. Tomek dobrze, że dziś nie "stworzył" ringowej wojny, bo za 2,5 miesiąca ma prawie na 100% kolejną walkę.

A co do tego, że "Góral" był w defensywie w której wszystko kontrolował. Estrada trafił Adamka czysto w 10 rundzie i Adamek nawet się nie skrzywił. Boksera z taką psychiką i charakterem teraz można nie znaleźć.

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przede wszystkim Adamek ma więcej atutów :

- motywacja : sam dążył do wagi ciężkiej i walk o dużą kasę i duży prestiż

-Arreola to 2 z 3 walk "wymaganych" by być wysoko w drabince wagi ciężkiej i starać się o walkę o mistrzostwo

-miejsce walki : mniej kibiców polskich i gdzieś na zadupiu (Ontario :P) co da Adamkowi kopa psychicznego żeby tą walkę wygrać i wrócić tam gdzie na ring patrzy świat - do New York City

-Adamek jest szybki, jest już 100 kilowy = Arreolla będzie miał ból głowy :)

ech mnie żal polskiej szkoły boksu amatorskiego i walk na olimpiadach, czy mistrzostwach świata i europy, ale całym sercem kibicuję Adamkowi by przypomniał USA i światu gdzie leży Polska i , że ma ten kraj twardych chłopaków umiejących się bić i silnie i technicznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbył się przetarg na walkę mistrzowską pomiędzy Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem, a Giacobbe Fragomenim, o pas najbardziej prestiżowej federacji WBC. Jutro w katowickim "Spodku", odbędzie się gala Diamond Boxing Night. W walce wieczoru wystąpi Mateusz Masternak, który będzie walczył o młodzieżowy pas WBC w kategorii junior ciężkiej. Przed nim wystąpi Maciej Zegan, który będzie walczył o pas WBO European, czyli o mistrzostwo Europy federacji WBO.

Nie wiem, czy wiecie, że Tomek Adamek będzie bez Andrzeja Gmitruka w walce z Chrisem Arreolą. Trener Gmitruk robił testy, związane z sercem i niestety Tomek będzie bez niego. Warto przypomnieć, że przez drugą walką Adamka z Paulem Briggsem o pas WBC w kategorii półciężkiej Andrzej Gmitruk miał lekki zawał.

Adamka będzie przygotowywał będzie trener Bloodworth i trener Ronnie Shield. Obaj trenowali kiedyś Evandera Holyfielda. Trener Shield, trenował kiedyś również Mike Tysona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zaczepię o inny temat. Pudzian kontra Yusuke Kawaguchi, 7 Maja a 21 będzie się naparzał z Timem Sylvią - byłym MŚ w UFC. Po przeczytaniu w gazecie o tym jak Kawaguchi sprał na kwaśne jabłko brazylijczyka, Lucio Linharesa to nie wiem czy Pudzian też nie oberwie od japońca bo jak raz widziałem taką "naparzankę" w japońskim MMA to wątpię aby Pudzian wyszedł z tego bez szwanku . Nie znam się na MMA i jakoś nie oglądam tego namiętnie ale po przeczytaniu tego wywiadu Pudzian kozaczy i to mocno to jak dla mnie Pudzian może przesadzić i z tymi dwoma walkami w ciągu dwóch tygodni i z tą walką z Nastulą. Szczerze mówiąc to jak nawet wygra z Kawaguchim to może przegrać technicznie z Timem a Nastula też technicznie może go rozłożyć. Góra mięśni może przegrać z szybkością i techniką, no i z doświadczeniem. Ogólnie to Pudzian jest dość pewny siebie co do walk która ma stoczyć. Nie wiem na kogo stawiać? W walce Pudzian vs. Tim Sylvia stawiałbym raczej na byłego MŚ UFC i w pojedynku z Pudzian - Nastula też raczej na tego drugiego. W końcu Pudzian trafi na równego sobie i przegra, może ten japończyk mu wkopie i to równo, chociaż ja bardziej jestem za Sylvią i w tym pojedynku może być rzeźnia. A wy jak oceniacie szanse Pudziana w tych dwóch walkach :pytajnik: (bo Paweł Nastula też czeka w kolejce ->

Na 90 procent wszystko jest dograne.
- jak zapewnia Pudzian).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Fighting Championship (UFC) to nie sport, ale organizacja mieszanych sztuk walki (MMA). Tim Sylvia nie był zatem mistrzem świata UFC (coś takiego nie istnieje), ale mistrzem wagi ciężkiej UFC.

Jak oceniam szanse Pudzianowskiego? Japończyk walczy w wyjątkowo marnej organizacji Deep i raczej nie wygląda na groźnego zawodnika. Pudzian pewnie rzuci się na niego z furią i wygra przez TKO po kilku minutach.

A Sylvia? Ciężko powiedzieć. Facet był kiedyś naprawde niezłym zawodnikiem (jego rekord to 25-6), ale po tym co wyprawiał w ostatnich walkach sądze, że Pudzian jakieś tam szanse na zwycięstwo ma. Tim lubi zbierać w baniak i jeśli Mariusz trafi go jakimś cepem... kto wie. Generalnie stawiałbym jednak na zwycięstwo Sylvi przez KO. Amerykanin jest dużo wyższy, znacznie lepiej wyszkolony, ma też spore doświadczenie i kilka niezłych nazwisk na rozkładzie (Arlovski, Mir, Monson).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimate Fighting Championship (UFC) to nie sport, ale organizacja mieszanych sztuk walki (MMA). Tim Sylvia nie był zatem mistrzem świata UFC (coś takiego nie istnieje), ale mistrzem wagi ciężkiej UFC.

Okej dzięki za wytłumaczenie, przecież nie oglądam namiętnie MMA czy UFC. :tongue: A co do walki Pudzian vs. Sylvia to jeżeli Tim jest tak dobry technicznie i ma też spore doświadczenie to raczej Pudzian przegra przez TKO. A jak według ciebie Pudzian mógłby walczyć?, przecież kupą mięśni może i niektórych przeciwników pokona ale musi się przecież podszkolić technicznie i wyrobić sobie jakiś własny styl walki. (chociaż w MMA to jak sama nazwa wskazuje, mogą być różne style walki). No i jak mógłbyś ocenić Pawła Nastulę. Czy też może pokonać Pudzianowskiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...