Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Colidor

Divine Divinity

Polecane posty

O co mi chodzi:

1. w pewnym momencie mam 35 siły... a po chwili jakims cudem mam 33 :? i to nie jest spowodowane jedzeniem - nic nie jadlem (bo np. jablka zwiekszaja sile ale zmniejszaja zrecznosc...? ). Moze to byc skutkiem ataku jakiegos zwierzecia?

--> A nie wypełniłeś przypadkiem questu z wampirem i ocaleniem dzieciaka w zamian za poswięcenie siebie? Wtedy Ci statystyki spadają...

3. a teraz pytanko: po wypelnieniu questu (pacz powyzej) z wioski wywiało wszystkich uzdrowicieli. Gdzie oni poleźli? Tam w dzielnicy biedoty jest tylko Joram (chyba tak sie nazywał...). Gdzie jest reszta? Nie mam komu sprzedawac rupieci :twisted:

Uzdrowiciele siedzą w Karczmie pod Niebieskim Knurem, czy jakoś tak, to ta duża, nad dzielnicą biedoty, połaź po pokojach, każdy siedzi w innym... Ale na pewno są w tej knajpie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wampira - czytalem o tym zadaniu tu na forum, ale ja takiego zadania nawet nie dostalem... a najlepsze ze te statystyki po jakims czasie wracają do dawnego poziomu... :x

a karczma: hyh... mozliwe - nie sprawdzilem wszystkich pomieszczen, tylko sam bar :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miejsce do którego prowadzi mapa skarbów jest w północno zachodniej części lasu (lewy górny róg mapy :) ) tam jest wejście, jest ukryte na skalnej ścianie bodajże (napewno tam ale gdzie DOKŁADNIE to nie wiem...) potem jakieś kule trzeba będzie poumieszczać i wogule... Tylko jest jedna warzna żesz, mianowicie trzeba zostawić piramidkę przed wejściem tam (to jest Eister Egg czy jak to się tam mówi :wink: i innej drogi powrotnej niż teleport piramidkowy nie ma). Jest jeszcze fajny qest z zebraniem trzech magicznych przedmiotów (naszyjnika, miecza i sztyletu). Jak by co to Diva przeszedłem całego z większością qestów (jakieś 98% :) ) więc pomuc moge jak ktoś ma jeszcze jakieś problemy z nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonuje zadanie zwiazane z zatruwaniem pól i utknalem gdyz po rozmowie z karczmarzem nie moge odnalezc tego doktorka. Mieszka obok targu ale juz wczesniej wchodzilem do jego domu i koles sobie gdzies poszedl:) Gdzie go znajde ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonuje zadanie zwiazane z zatruwaniem pól i utknalem gdyz po rozmowie z karczmarzem nie moge odnalezc tego doktorka. Mieszka obok targu ale juz wczesniej wchodzilem do jego domu i koles sobie gdzies poszedl:) Gdzie go znajde ?

Doktorka już nie znajdziesz, póki nie włamiesz się do jego wewnętrznych pokoi. Pokombinuj z latarniami w jego mieszkaniu, powinny Ci się otworzyć przejścia do pokoi. Tam znajdziesz dowody na jego udział w spisku, po czym trzeba o tym donieść straży, doktorek będzie aresztowany i po ptokach!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą trucizną to trzeba tak że:

Na południe od "farm lands" pomiędzy polami a drogą prowadzącą do karczmy "niebieski dzik" w lasku jest uktyta jaskinia z orkiem który jest (częściowo) sprawcą słabych plonów. Jego klucz pasuje do zamkniętego pomieszczenia w piwnicy karczmy (tej z zakładami boxerskimi) potem trzeba pogadać z karczmażem i zameldować o odkryciu kapitanowi strarzy (temu co jet w "strarznicy" na północ od zamku).

A z Alchemią to jest tak że:

na 1 poz. możesz tylko mieszać niektóre mixturki (otrzymasz w ten sposub inne) puźniej (2-5poz.) możesz tworzyć nowe mixturki: bieżesz pustą fiolkę i upuszczasz ją na ziołach (wszystkie te roślinki które mają nazwy) jeśli masz odpowiedni poziom to możesz urzywać większych fiolek i tworzyć większe (lepsze) mixturki. Alchemia jeszcze coś zdajsie daje ale już nie pamiętam co (można chyba jakoś wzmacniać mixturki).

A co do doktorka to to są dwa qesty z nim związane (zaraza i zatrute pola). A żeby uleczyć chorych (3 osoby w kwarantannie) to trzeba im dać po mixturce która jest w piwnicy doktorka (2 czerwone flaszki), ale że są tylko dwie to trzeba dać jednej osobie, potem jej ukraść tą flaszke i dać znowu innej (to nie ma wpływu na rozwiązanie qesta).

Nie wiem czy wystarczająco jasno wszystko napisałem ale chyba skumaliście co trzeba zrobić :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiazac zadanie od kupca na targu? Zwiazane z wozem i dostarczeniem kola do niego. Woz zostaje zaatakowany a gracz musi dowiedziec sie co stalo sie z zawartoscia ..tylko jak?:)

Jeszcze gdzie znalezc butelke udawanej smierci dla zolnierza, ktory chce uciec z woja...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź po śladach krwi na północny wshud do lasu z orkami, tam będą ciała 2 kolesi z wozu. Potem musisz zleźć do podziemi pod targowiskiem i iść na prawo aż dojdziesz do "magazynu" tam pokonaj Assasinów i ich szefa, a z ciała zabierz notke i przeczytaj. Na koniec idź pogadać z kolem który Ci zlecił zadanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wshud

Auuuuuuaaaaaaa!!! :shock: :shock:

Błagam, ostrzegaj zanim następnym razem zrobisz coś takiego, prawie udławiłem się kawą :? .

Zwykle nie czepiam się ortografii ale to sprawiło mi wręcz fizyczny ból. Ludzie, popracujcie trochę nad słownikiem, przecież jeżeli napiszesz kiedyś takie coś, powiedzmy, w podaniu o pracę to do końca życia będziesz bezrobotny :? .

Boże, co tu zrobić, żeby jak najszybciej wymazać ten obraz z pamięci :twisted: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

W podziemiach (krypta pod zamkiem a właściwie na cmentarzu - tam gdzie cię wrzuca typiara jak z zamku wylatujesz - miecz).

2.

na północnym wschodzie lasu elfów (w podziemiach elfich ruin - naszyjnik).

3.

Verdis (czy jak tam się to największe miast nazywa :) - w karczmie - w piwnicy - na północy - w książce - w "gabinecie" przywódcy gildi złodziei - sztylet.)

Mam nadzieję że wszystkie miejsca dość jasno opisałem :) . Posta sprawdziłem w Wordzie więc błędów ort. chyba nie ma :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy próbowałem zainstalować divine divinity z sgkws to kiedy cd nr2 było w napędzie pojawił się error ,że potrzebny jest cd nr1,kiedy włożłyem cd nr1 tonie wykrywalo napędu.Gdy spróbowałem instalować drugi raz to jak wsadziłem drugą płytę to n czytał cd z 20 mint i nic się nie zmieniało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy próbowałem zainstalować divine divinity z sgkws to kiedy cd nr2 było w napędzie pojawił się error ,że potrzebny jest cd nr1,kiedy włożłyem cd nr1 tonie wykrywalo napędu.Gdy spróbowałem instalować drugi raz to jak wsadziłem drugą płytę to n czytał cd z 20 mint i nic się nie zmieniało.

Też miałem podobny problem, ale kiedy przegrałem zawartość płyt na twardy dysk i dopiero potem włączyłem instalacje to wszystko jakoś poszło. Nawet się nie upominało o następną płytkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

w tej poludniowej lokacji (tam gdzie sa elfie ruiny) jest w kamieniu claymore z 5 poziomem identyfikacji. Ktos wie jakie ten miecz ma statystyki ??? Bo do tej pory nie moge sobie wybaczyc ze go nie zidentyfikowalem tylko wlozylem z powrotem w kamien :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam (a mam pamiec dosc kiepską :P ) obrazenia mial ponad 100 ii... dodawał sporo calkiem ciekawych rzeczy :D czyli byl calkiem dobry... ale nie uzywalem go bo mialem jeszcze lepszy :mrgreen:

ale i tak u ciebie moze byc calkiem inny (znaczy sie badziewny :P ) - w koncu statystyki sa ustalane losowo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jestem w salach Krasnoludów i idę odwiedzić króla - krasnoludy biorą mi rzeczy i wpuszczają do środka. Gorzej stamtąd wyjdz, ponieważ kiedy proszę o zwrot rzeczy gdy wychodzę - odpowiadają ,że nie ma sprawy - klikam myszką na X odpowiedzialne za zakończenie dialogów i gra się zacina: ekran monitora robi się czarny . Próbowałem uruchomić grę we wszystkich możliwych trybach graficznych -nie rozwiązuje to problemu. Ponowne zainstalowanie gry nic nie daje:

Mam Windowsa XP 1.2, GF FX 5200 i Athlona XP 2500+ Barton

Jest na to jakiś patch? A jeśli tak będzie działał z moimi save'ami?

Proszę o pomoc !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo. Jest sposób żeby obejść strażników. Bierzesz piramidkę i zostawiasz przed strażnikami, a drugą rzucasz jak najdalej do komnaty króla. Potem teleportujesz się do komnaty i już. Wychodzisz tak samo.

...A może ktoś wie skąd wziąć naszyjnik dla elfki z osady elfów(tej co stoi przy studni)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma moze ktos jakis sposób na Josephine?? pierwszy raz jakos poszło (mozna było uciekac na górne pietro, podładowac zytko i wrócic do boju), ale jak ją 2 raz spotykam to juz nie wiem jak ją pokonac. Prosze o pomoc. Chodzi mi o jakis sposób, taki ze nawet postacią o 10 ;) levelu mozna ją rozwalic:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaje się do tego zastawianie pułapek.Jeśli posiadasz pułapki na skorpiony i używasz 'podarunku zabójcy'(czy jakoś tak), potem łykasz miksturę niewidzialności uciekasz jak najdalej od niej i patrzysz jak ubywa jej życie.Wg. mnie to niezawodny sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...