Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Colidor

Divine Divinity

Polecane posty

Gość slipmosz
mozesz oczywiscie ich unikac i latac dalej otwierajac grobowce, ale wtedy tracisz NAPRAWDE duzo XP. Udalo mi sie wyjsc z lochow pod zamkiem stormfist. Pokonalem to rozowe cos. Jak ktos chce poznac technike jak go pokonac, niech spyta ^_^

O masz! juz pytalem kilka postow wczesnije jak "to cos" pokonac, ale nikt nie odpisal :) No ja chce do jasnej anielki widzec jak to pokonac bo utknalem w tym miejscu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastermisiek

no wiec tecnika 1 (czasochłonna ale skuteczna): wchodzisz do środka, walisz w potwora, lecisz do schodow, wchodzisz na gore. Wracasz sie do poczatku, przechodzisz przez właz i nawalasz w potwora. Jak sie zblizy to uciekasz po drabinie i znow idziesz do "wejscia do jaskini". Tak w kolko i w koncu padnie.

Technika 2: Walisz w potwora, uzywasz mikstury cienia, uciekasz na 2 koniec pomieszczenia i tak w kolko :]. Tez w koncu kiedys padnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slipmosz

Czyli sposob podobny do tego co kombinowalem wczesniej :D Ale mysle ze zagram sobie od poczatku a do zamku wejde dopiero gdy troche przypakuje postac. No i moze wtedy pojdzie troche latwiej :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastermisiek: przede wszystkim trzeba odnalezc teleport przenoszacy gracza do ukrytych komnat - ten znajduje sie w krzakach po lewej stronie ogrodu. Nastepnie, gdy juz znajdzie sie w srodku, trzeba sie nieco pobawic przekladniami (odpowiednie kombinacje otwieraja kolejne drzwi w ktorych sa nastepne przekladnie itede :P). Droga prob i bledow (na szczescie niedluga) w koncu otwiera sie drzwi do komnaty z odpowiednim swistkiem papieru.

colidor: nie jestem pewien czy myslimy o tym samym doktorze. Jesli tak - znajdziesz go na targu pod Verdistis (na polnoc od wioski krasnoludow). Mieszka w jednym z domkow wysunietych najbardziej na wschod. A tak swoja droga - polecam, gdy wyjdzie, wlamac sie do jego domu. Wbrew pozorom nie jest on taki calkiem swiety, pan Doktorek ;). (radze pokombinowac z latarniami)

Odpowiedz na drugie pytanie wiaze sie niestety posrednio z rozwiazaniem questu z Doktorkiem. Nie wiedziec czemu po jego wykonaniu zaliczono mi tez quest z zatrutymi polami. Bug zapewne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mastermisiek

wielkie dzieki bry, ale mam nowy problem. Ukradlem ten akt, dalem go. Dante kazal mi isc do takiego kolesia i z nim pogadac. Ale za kazdym razem jak sie probuje dowiedziec kim jest przywodca gildii złodziejow nasyla na mnie zabojcow :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z was wie , jak sprawić, żęby gra działała szybciej.Chodzi mi tutaj o wyłączenie/włączenie pewnych opcji. Dlaczego sie pytam , bo mam:

-AMD K6 450 MGz

-Rivę TNT model 64

-128 RAMu

I grać się nie da. Gra mi sie wiesza często , a powiem , że jest bardzo ciekawa i mnie wciągneła. OOOOOOOOOO i nie pisać , żebym sobie kupił nowego kompa , bo to jest chamske :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slipmosz

A jak czesto gra ci sie zawiesza ? bo mi tez nie rzadko zdarzaja sie takie sytuacje :wink: ( tak z 1-2 razy na dzien gra sama wychodzi mi do windowsa :D ). Gra po prostu ma sporo bugow, co tez ma wplyw na dzialanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... mam kolejny problem...

Po pierwsze o co chodzi z tą Gildią Zabójców? Dante skierował mnie do Yaruna, który okazuje się być mistrzem, ale jakby nie poprowadzić rozmowy, to pojawiają się zabójcy, fakt że ich roznoszę, ale Yarun znika... I co dalej w związku z tym?

Po drugie, jak dostać się ponownie do zamku Stormfist po tym jak mnie wyrzucili? Przez Gildię Złodziei nie mogę, bo mam za małe umiejętności, żeby się do nich przyłaczyć. Słyszałem, że można przez korytarze krasnoludzkie, ale tam nie mgoę znaleźć tej bodajże "Dol Pyrdon", w której są potwory, znalazłem tylko loszek z mrocznymi krasnuladmi, który jest niewielką lokacją...

Pomóżcie, jeśli możecie, a ja na razie idę wykonywać zlecenia dla Gildii Wojowników.

Pozdrówionka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slipmosz
Po drugie, jak dostać się ponownie do zamku Stormfist po tym jak mnie wyrzucili?

jak wywalili mnie z zamku to po chwili podeszla do mnie ta... Lady.. nie pamietam jak jej tam bylo :D (ta doradczyni Janusa) i przeniosla mnie do lochow pod zamkiem. Poszedlem tylko kawalek na poludniowy-wschod, a ona sama mnie zaczepiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja mam pytanko: Jak przejść questa z podwojeniem leczącego kamienia? Mam magiczne zwierciadło i kamień, ale nie wiem gdzie je umieścić, żeby wykonać questa...

Musisz znaleźć dużą kałużę. Wrzucić do niej najpierw lusterko , tak akby całe było niewidoczne. Potem wrzucić kamień i viola. Ta kałuża jest na południowy - wschód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem sie do kompa i juz spiesze z odpowiedziami: :)

- Mastermisiek i Colidor macie ten sam problem - a rozwiazanie jest banalne - otoz Yarun, czy jak go tam zwa, uciekl ukrytym przejsciem, znajdujacym sie... w biblioteczce (czy moze szafie, juz nie pamietam ;) ) w tym samym pomieszczeniu. Wystarczy za nim podazyc (ponownie ucieknie, ale znalezc go mozna w polnocnej czesci podziemia) i nieco przycisnac... Gosc zdaje sie poinformuje tez kto zabil ichniejszego ksiecia...

- Co do ponownego wejscia do Stormfist, sprawa jest nieco trudniejsza. Nie potrzeba miec czlonkostwa w Gildii Zlodziei (co notabene wcale nie jest trudne - wystarczy miec lockpick na pierwszym levelu i otwieranie drzwi na bodajze drugim), ale jest to przydatne bo zlodzieje oznacza nam wazne przejscia w katakumbach. Ale do rzeczy - wejscia do zamku sa dwa - jedno w polnocnej czesci poludniowej czesci kanalow :P (wejscie przez domek goscia ktory zapraszal wczesniej do Gildii - mieszka na wsi, w ubogiej dzielnicy) - tyle ze tym przejsciem mozna jedynie uratowac Zandalora (a wiec quest glowny). Drugie przejscie rowniez istnieje... tyle ze sam nie wiem jak je wykorzystac :/. Polozone jest niedaleko od pierwszego, a na pierwszy ogien idzie tu dosc twardy Mistrz Malodobry. Jest jednak problem - po jego pokonaniu i tak drzwi prowadzace do glownych komnat w zamku pozostaja zamkniete. Jak ktos wie jak je otworzyc - tym lepiej dla niego :). (mozna ponoc zdobyc miecz tego malego szczyla - jeden z czterech unikatow w grze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za podpowiedzi, dzisiejsza noc będzie spędzona przy Divine Divinity, bo zaciąłem się w podziemiach pod zamkiem smoków, gdzie miałem zdobyć klejnot dla Gildii Wojowników, więc wrócę uratować Zandalora i przy okazji trochę podpakuję postać (obecnie 30 level wojownik). A do lochów z Mistrzem Małodobrym dotarłem i go usieklem, tyle że tych cholernych drzwi nie dałem rady otworzyć, mając nawet lockpick na najwyższym poziomie. Pójdę więc przez te drugie kanały po uwięzionego czarodzieja.

Ale mam pytanie: Gdzie znaleźć wejście do kopalni z demonami o których gadają w Salach Krasnoludów. Znalazłem tylko jakąś mała piwniczkę na zachodzie i na tym koniec, a tu mi ględzą, że w kopalniach krąży demon. Nazywa się toto "Dol Pyrdon" czy jakoś tak, specjaliści - POMOCY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za podpowiedzi, dzisiejsza noc będzie spędzona przy Divine Divinity, bo zaciąłem się w podziemiach pod zamkiem smoków, gdzie miałem zdobyć klejnot dla Gildii Wojowników, więc wrócę uratować Zandalora i przy okazji trochę podpakuję postać (obecnie 30 level wojownik). A do lochów z Mistrzem Małodobrym dotarłem i go usieklem, tyle że tych cholernych drzwi nie dałem rady otworzyć, mając nawet lockpick na najwyższym poziomie. Pójdę więc przez te drugie kanały po uwięzionego czarodzieja.

Ale mam pytanie: Gdzie znaleźć wejście do kopalni z demonami o których gadają w Salach Krasnoludów. Znalazłem tylko jakąś mała piwniczkę na zachodzie i na tym koniec, a tu mi ględzą, że w kopalniach krąży demon. Nazywa się toto "Dol Pyrdon" czy jakoś tak, specjaliści - POMOCY!

Wejscie do tych kopalni jest w tej piwniczce ale zostanie ono otworzone dopiero w pozniejszej fazie gry, gdy zostanie skradziony kamienny topor z wioski krasnoludow - chyba dopiero wtedy gdy dotrzesz do swatyni siedmiu - tam gdzie masz 7 portale i walczysz z Sukkuba - jesli juz tam jestes to idz do wioski krasnoludow (tej na poludnie od Ars Magicana) i pogadaj z krasnoludzkim kaplanem - on ci da questa i wtedy idz do tych piwnic - bedzie otworzone wejscie - a na dole jest masa wkurzajacych wrogich krasnoludow - znajdizesz tam topor ktory nastepnie musisz dac kaplanowi w wiosce

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]- Co do ponownego wejscia do Stormfist, sprawa jest nieco trudniejsza. [..] wejscia do zamku sa dwa - jedno w polnocnej czesci poludniowej czesci kanalow :P (wejscie przez domek goscia ktory zapraszal wczesniej do Gildii - mieszka na wsi, w ubogiej dzielnicy) - tyle ze tym przejsciem mozna jedynie uratowac Zandalora (a wiec quest glowny).

Interesuje mnie właśnie to wejście. Locpickiem na najwyższym poziomie nie mogę go otworzyć (zależy mi właśnie na uratowaniu Zandalora), jak otworzyć tą cholerną kratę w dzielnicy ubogich... chcę znaleźć Zandalora, jak to rozegrać? Czy użycie mikstury Cienia pozwoli mi wśliznąć się niepostrzeżenie do zamku Stormfist głownym wejściem czy mnie wykryją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Otóż skolekcjonowałem wszystkie 4 części mapy skarbów, ale nie mam pojęcia gdzie ten skarb jest :D . Ta cała mapa nie wiele podpowiada. Czy któś wie gdzie znajduje się ten przeklęty skarb? Jeżeli wiecie o co mi chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colidor: jezeli zalezy ci tylko na uratowaniu Zandalora, to wejscie od strony Malodobrego nie jest konieczne. Jest jeszcze inne - tj. przez kanaly, i znajduje sie chyba niedaleko od tego pierwszego. Musisz poszukac, a ze i tak pewnie juz wszystkie jaszczurki juz zabiles, chwila biegania nie zaszkodzi ;). (tyle ze gdybys na przyklad nalezal do Thiefs Guild mialbys juz oznaczone wejscia w kanalach, no i klapa w ubogiej dzielinicy by byla otwarta...). Aha - wchodzenie z niewidzialnoscia do Stormfist nie dziala - moze jesli ma sie skill na 5 zadzialaloby...

look: heh, tez mialem ten problem. Nie jestem nawet pewien czy to aby na pewno ten skarb, no ale przeszukalem caly Rivellion i inne miejsce nie pasuje tak jak...

trzeba isc na poludnie od zamku czcicieli smoka - w jednej z gorskich kotlin znajduje sie jaskinia - tam tez jest komnata z ogromna iloscia (niestety pojedynczych sztuk :P) zlota i portalem do grobowca, w ktorym roi sie od mumii. Nie jestem pewien czy to rzeczywiscie dobry trop, no ale jak sam mowilem - innego miejsca nie znalazlem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam już wcześniej, ale nie sądziłem, że Święty Graal znajdujący się w tym grobowcu to ten skarb. A tak przy okazji to czy ktos wie do czego ten kielich służy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam już wcześniej, ale nie sądziłem, że Święty Graal znajdujący się w tym grobowcu to ten skarb. A tak przy okazji to czy ktos wie do czego ten kielich służy?

Do Graala wlejesz w późniejszym queście święconą wodę, która pozwoli Ci odczarować ludzi zamienionych w zwierzęta w chatce pewnego maga.

P.S. Ukończyłem DD! Fabuła jest kapitalna!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanka:

1. jak dziala alchemia? nauczylem sie tego niedawno (1 poziom) ale nie wiem co i jak :?

2. jak wykonczyc tego orka dobosza :?: klepie go, potionow zuzywam... a ten jednym "dupnięciem" sie leczy na fulla... jakby co to gram wojowniczką na 11 levie

3. mam zadanie odnalezc zlodzieja krów i legowisko trolli. Zlodzieja mam zlapac/zabic czy cos a trole wybic do nogi... Z tym ze nie wiem gdzie są oba miejsca :!: Jest gdzies w necie mapa calej krainy z pozaznaczanymi wazniejszymi miejscami :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. jak wykonczyc tego orka dobosza :?: klepie go, potionow zuzywam... a ten jednym "dupnięciem" sie leczy na fulla... jakby co to gram wojowniczką na 11 levie

3. mam zadanie odnalezc zlodzieja krów i legowisko trolli. Zlodzieja mam zlapac/zabic czy cos a trole wybic do nogi... Z tym ze nie wiem gdzie są oba miejsca :!: Jest gdzies w necie mapa calej krainy z pozaznaczanymi wazniejszymi miejscami :?:

Ad.2

Póki jesteś na niskim levelu - poniżej 20-tego - zapomnij o pokonaniu wojownikiem orkowego dobosza - za dobry jest skubaniec.

Ad.3.

Złodziej krów jest w jednym z budynków biedoty (nie pomnę już w którym), musisz zejść do piwniczki w tym domu i tam zobaczysz ubite krowy, wystarczy że potem pogadasz z gościem przed domem i zgłosisz to straży.

Trolle natomiast są w jaskini przy samym koncu rzeki, któa oddziela wioskę uzdrowicieli od reszty świata, poniżej mostu, tyle że one też są mocne i odpiero koło 15-tego levelu zalecałbym wybranie się z mieczem na te stworki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam na saaaamym dole na poludniowym zachodzie? hmm... nie bylem tam... a te trole wcale jakies potezne nie są... no, ten ich król to juz cos...

aha, gdzie mozna zdobyc (na tym etapie gry) jakis miecz/topór/mlot/cokolwiek lepszego niz to, co aktualnie mam (jakis sztylecik dmg 9-31)

EDIT: ok, trole usuniete (latwizna - tylko ten krol byl perfidny :evil: ), ale nabieram coraz wiekszego wrazenia ze DD jest grą nieco dziwną i chaotyczną...

O co mi chodzi:

1. w pewnym momencie mam 35 siły... a po chwili jakims cudem mam 33 :? i to nie jest spowodowane jedzeniem - nic nie jadlem (bo np. jablka zwiekszaja sile ale zmniejszaja zrecznosc...? ). Moze to byc skutkiem ataku jakiegos zwierzecia?

2. wypelnilem quest z obstawą dla uzdrowicieli. W ksiedze questow jest na zielono - znaczy sie ze wypelniony. Tylko dlaczego zawsze jak sprawdzam questy, to akurat ten jest ciagle obecny i zaznaczony ze wypelniony? Mam przefiltrowane wypelnione questy, wiec nie powinien byc widoczny... chyba ze cos z nim jeszcze bedzie związanego?

3. a teraz pytanko: po wypelnieniu questu (pacz powyzej) z wioski wywiało wszystkich uzdrowicieli. Gdzie oni poleźli? Tam w dzielnicy biedoty jest tylko Joram (chyba tak sie nazywał...). Gdzie jest reszta? Nie mam komu sprzedawac rupieci :twisted:

EDIT 2: oooo... ale mi post wyszedl :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...