Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PiEcIA_17

Pogromcy Mitów

Polecane posty

pogromcymitw.jpg


Obok Brainiaca jeden z najbardziej popularnych programów popularno-naukowych. Program emitowany jest na kanale Discovery Channel na platformie Cyfry +. Gospodarzami programu są Adam Savage i Jamie Hyneman. Twórcy programu w bardzo ciekawy sposób przedstawiają naukowe eksperymenty które mają dowieść jakie mity i przekonania które nas otaczają są prawdą lub fałszem.

<ciach>

MSaint>>>opis w większości zerżnięty z netu, proszę napisać samodzielnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z moich ulubionych programów w Discovery :laugh: Robią tam świetne eksperymenty, z których można się czasem uśmiać :happy: Jedynie do czego mogę się doczepić to lektor. Czasem sztucznie pogrubia a czasem robi cieniutki głos w zależności kto mówi. Strasznie mnie to denerwuje i brzmi komicznie. Poza tym nie mam nic do zarzucenia :laugh: Polecam :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o lektora zmieniajacego glosy w zaleznosci od sytuacji, to na poczatku tez mnie to denerwowlo, ale po jakims czasie staje sie to zakiem rozpoznawczym tego programu i wprowadza w poczynania Jamiego i Adama specyficzny klimat ;)

Ja jakims wielkim fanem nie jestem, ale lubie poogladac czasami na discovery. Program bardzo zgrabnie zrobiony, z humorem, ale prowadzacy bardzo powaznie podchodza do badanych mitow. Smiesza mnie tylko niektore absurdalne mity, o ktorch od poczatku niemalze wiadomo, ze sa niemozliwe, a nasza dwojka sie z nimi i tak meczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem niestety tylko kilka fragmentów, a parę znam tylko z opowieści, ale przeważnie są to ciekawe rzeczy. Np. ten program, gdy sprawdzali, czy wyciekające paliwo z baku po podpaleniu jest w stanie "dogonić" jadący samochód. Wyszło na to, że tak, ale tylko taki jadący bardzo powoli... Jednak plusy za to, że sprawdzali osobiście, choć to przecież niebezpieczne o_O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak plusy za to, że sprawdzali osobiście, choć to przecież niebezpieczne o_O

Zawsze, wszystko sprawdzają osobiście. No, chyba, że naprawdę coś zagraża ich życiu - np. mity ze spadaniem, albo duuuuużymi wybuchami. Wówczas męczą Bustera i jego krewnych :)

Smiesza mnie tylko niektore absurdalne mity, o ktorch od poczatku niemalze wiadomo, ze sa niemozliwe, a nasza dwojka sie z nimi i tak meczy.

Muszą wszystko sprawdzić i już :)

Ogólnie bardzo lubię ten program, bo widać, że jego twórcy i ich pomagierzy bardzo poważnie do wszystkiego podchodzą. Próbowali nawet wyciągnąć na powierzchnię zatopiony statek za pomocą piłeczek pingpongowych :) Często zastanawiamy się, czy jakaś historyjka opowiadana od pokoleń jest prawdziwa. Oni to sprawdzają. I robią to w naprawdę ciekawy sposób :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znajomy mi opowiadał o takim odcinku, gdy sprawdzali, czy wiatrak sufitowy może odciąć człowiekowi głowę. Tego też nie sprawdzali osobiście :) Ale na łbie manekina po prostu połamały się łopatki. No to postanowili sprawdzić, jaki musi być wiatrak, żeby odciął głowę - musieli jakiś silnik od śmigła zamontować czy coś takiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogromców oglądam przy okazji w pracy, jeśli się trafi i akurat lecą po 5 rano powtórki. Nigdy mnie zbytnio ten program nie fascynował, zawsze jakoś wolałem Złomowisko, chociaż to dwa zupełnie różne programy. Jakoś nie mogę się wczuć w to zaangażowanie Adama i Jamiego w to co robią - IMO często po prostu programowi zdarza się ostro przynudzać.

Z ostatnio widzianych pamiętam odcinek, w którym testowali czy kontener, w którym ptaki latają jest lżejszy od tego, w którym siedzą. Ot takie średnio ciekawe to było, zresztą podobnie jak odcinek z próbą sprawdzenia, czy łódź płynąca 40 km/h rozszczepi się przy uderzeniu w pal. Oglądałem bo nie było nic lepszego, zdecydowanie wolę kiedy emitują rano Najbrudniejsze zawody świata czy jakoś tak ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musieli jakiś silnik od śmigła zamontować czy coś takiego...

Od kosiarki i to na maksymalnych obrotach. Dodatkowo zaostrzyli łopatki. Była niezła scena z rozbijanymi okularami. Tak ogólnie to program bardzo mi się podoba. Prowadzący podchodzą do wszystkiego z powagą, a mimo to i tak ciągle rzucają jakimś żartami. Poza tym niektóre eksperymenty mają dość nieoczekiwane wyniki. Uwierzylibyście, że więzienne kraty da się rozpuścić salsą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Pogromców lubię - w przeciwieństwie do durnego Brainiaca.

Mity, które sprawdzają, z reguły są ciekawe, lecz mam jedno zastrzeżenie. Kiedyś, niby "udowodnili", że wojsko, przechodzące równym krokiem przez most, nie może spowodować zawalenia się mostu. Tymczasem, taki przypadek został udokumentowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Duet Jamiego i Adama :D, pomimo że są przeciwnoścami dobrze ze sobą współpracują

Ulubione Mity ?

Kurczakowe Działo totalna destrukcja szyb :D

Upuszczony Młotek łagodzi upadek (chyba tak się nazywal) (bye bye Buster)

Wybuchowa Łamiszczęgka (Wpadka Christine lekko została poparzona)

Cola jako Środek Czyszczący (Kto by pomyślał że odświerza brudne monety)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też lubię oglądać Pogromców :). Mi najbardziej podobały się mity w których:

-Chcieli zapalić statek za pomocą lusterek

-Zjeżdżali na spodniach po linie od kolejki linowej xD

-Sprawdzali efektywność broni w wodzie

-Sprawdzali czym da się rozbić szybę w wodzie.

Jest tego o wiele więcej ale sporo pozapominałem :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, Pogromcy to aktualnie jeden z dwóch programów (obok Survivormana, dawniej jeszcze Wysypiska w wariancie brytyjskim z tym-wiecie-którym prowadzącym) w ramówce Discovery jakie mogę oglądać bez nudzenia się i krzywienia, i to mimo że widziałem już chyba na pewno wszystkie odcinki, parokrotnie (nawet jeśli czasem krzywię się na metody niezbyt jednak naukowe). A to jest poważny wyczyn, za który zasługi chyba muszę przypisać swojemu zafascynowaniu wszelkimi ciekawostkami - a to przecież jest meritum programu - i ciekawym prowadzącym.

Jedynie do czego mogę się doczepić to lektor.

Bardzo proszę się od "Bustera" odtentegować :) - ze względów okołotłumaczeniowych w wersji polskiej nie pojawia się wiele drobiazgów (okrzyków, kolokwializmów, zwrotów) nadających życie postaciom i ta gra głosem jest przynajmniej drobną ich namiastką. Przynajmniej histeryczny śmiech Adama nie wymaga tłumaczenia :)

Ulubione mity... hm. Z zaciekawieniem oglądałem między innymi sprawdzanie na czym może działać silnik, czyszczenie betoniarek ładunkami wybuchowymi (głównie dla tego legendarnego "bum - nie ma wozu") i tłuczenie kieliszków głosem.

Denerwują, albo raczej niezbyt bawią mnie natomiast przypadki w których pogromcy naginają definicje albo umyślnie pomijają części mitów. Za przykład niech posłuży mit o składaniu kartki papieru gdzie pogromcy do ogłoszenia "potwierdzony" użyli gigantycznego arkusza i walców drogowych. Albo roztrzaskujące się młotki (mój ojciec do dzisiaj ma kawałek takiego młotka głęboko między kciukiem a palcem wskazującym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, oni zawsze znajdą powód do śmiechu. A śmiechem zarażają innych. Pamiętam, jak sam ryknąlem śmiechem, tylko dlatego, bo Grant dostał ataku śmiechu spwodowanego przez wielkie ka-booom.

Szkoda tylko, że prawie zawsze mity są obalane. Ja wiem, że to nie od nich zależy. Oni je tylko sprawdzają, ale fajnie by było częściej widzieć napis: Confirm. Ale to już takie czepianie się na siłę.

A mit ze słonami był rewelacyjny. Confirm, panie, Confirm :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy program na Discovery choć konkurencje ma dość znaczną jeśli chodzi o programy z efektownymi doświadczeniami. Ich eksperymenty są świetnie i co najważniejsze profesjonalnie wykonywane, choćby to był najgłupszy mit oni nie odpuszczają. Do tego dochodzi humor Adama który uczynił ten program hitem na Discovery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program jest super kiedyś częściej go oglądałem, ale dalej go oglądam jedyną konkurencją dla niego jest Brainiac. W mój gust Pogromcy trafili świetnie, czasem ich bezpieczne doświadczenia sprawdzam w domu, i te mniej skomplikowane też i ani razu nie zdarzyło mi się żeby wyszło inaczej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogromcy Mitów to pierwszy program jaki obejrzałem na Discovery i już zawsze to oglądam :happy:

Bardziej do mnie przemawia niż Brainiac.

Swoją drogą to zastanawia mnie skąd się te wszystkie mity biorą :laugh:

Mimo tylu odcinków ciągle nowe, ciągle bawi :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy program na Discovery obok "Brainiaca" i "How it`s made?" Naprawdę ekstra sprawa z tymi mitami, większość jest bardzo ciekawa ale zdarzają się czasami trochę nudniejsze. Najlepsze są odcinki z eksplozjami i ogniem (oglądaliście jak przecinali samochód na pół rozgrzanym termitem albo reakcja termit - lód?), chociaż te, w których obalają mity z filmów też są spoko. Jedno w tym programie trochę mnie irytuje, a konkretnie śmiech Adama (czasami śmieje się z niczego :laugh: ), ale Jamie na szczęście go "gasi" :tongue:

"Brainiac" trochę bardziej mnie bawi (ten angielski humor :wink: ) i dlatego ostatnio jakoś chętniej to oglądam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadziwiające, że tak prześwietny program ma na tym forum poświęcony sobie temat od tak niedawna, i z tak małą ilością komentarzy. Wstydźcie się. ;)

A ja oczywiście Myth Bustersów gorąco polecam (od nich to nauczyłem się kiedyś rzucać kartami!), bo jest to program bardzo fajny, bardzo mądry, a jednocześnie z jajem, które bardzo do niego pasuje, i nie wygląda sztucznie (co IMO jest sporym wyzwaniem). Chciał bym tylko aby kiedyś puścili kilka starych odcinków, bo na prawdę fajnie było by sobie po latach przypomnieć mity, które gromili kiedyś...

PS, szkoda, że stary dobry Buster się skończył, i musieli go zastąpić marnymi kopiami. Uwielbiałem tego manekina, no ale w końcu każda rzecz ma jakieś granice wytrzymałości. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, yeah baby. Mythbustersów oglądałem długo przed za nim moją rodzinka sprawiła sobie Cyfrowy Polsat, ech to jest coś. Świetny humor, fajna ekipa, humor, dużo wybuchów, czyli to co mali i duzi chłopcy lubią najbardziej; humor, fajne doświadczenia, zgrana ekipa, humor i wiele, wiele więcej. Zaraz, wspominałem o humorze? BTW. Za 9 min kolejny odcinek na Discovery Science.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogromcy mitów :) niektóre mity są naprawdę fajne no i ekipa :) naprawdę zabawna, nie wiem dlaczego Polacy nie potrafią zrobić takiego programu, nie rozumiem. Ale dobrze, że przynajmniej lektora dodali :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Teraz lecą o 16:00. Też na Discovery. Tylko szkoda, że w kółko te same odcinki. Czy ktoś zainteresowany orientuje się może, czy nie planowane jest coś nowego? Było by fajnie gdyby pewnego dnia zaskoczył mnie jakiś nowy odcinek. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...