Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzyhu

Kuba Wojewódzki

Polecane posty

kuba800x600simple.jpg

Kultowy już chyba talk-show prowadzony przez Kubę Wojewódzkiego (dziennikarza muzycznego i radiowego, publicystę, perkusistę, showmana, satyryka i felietonistę). Pierwszy odcinek został wyemitowany w 2002 roku na antenie telewizji Polsat. W 2006 roku w związku z aferą wokół programu z Kazimierą Szczuką i karą 500 tys. złotych nałożoną na Polsat przez KRRiT Wojewódzki przeszedł do TVN-u, gdzie nadawany jest do dziś - we wtorki o godz. 22.30.
We wczesnych latach istnienia Kuba starał się wywoływać jak najwięcej kontrowersji, aby zwrócić na siebie uwagę. Później jednak (mniej więcej kiedy przeszedł do TVN-u) trochę się uspokoił i pokazał, że jest inteligentnym facetem który potrafi konkretnie dyskutować. Od czasu do czasu jednak zdarzają się odcinki, w których powraca do starej formuły - więcej szaleństwa, prowokacji, wulgaryzmów i obrażania - w czym, trzeba przyznać, jest bardzo dobry.
Formuła programu podzielona jest na kilka części. Na początku prowadzący przemawia kilka minut komentując warte jego uwagi wydarzenia mijającego tygodnia. Rzuca też frywolnie cytatami z bash.org.pl :laugh: (teksty typu Mój znajomy powiedział mi: "Lepszy celulit w garści niż silikon w telewizorze"). Następnie zaprasza pierwszego gościa, rozmawia z nim dwadzieścia-kilka minut, po czym zaprasza drugiego gościa. Na samym końcu programu występują różne zespoły (przeważnie są one mało znane i dopiero próbują zaistnieć na rynku muzycznym).
No cóż... jest to obecnie mój ulubiony (obok SMS) program rozrywkowy. Polecam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie przegapiłem żadnego odcinka na TVN-ie. Niektóre odcinki były dość słabe głównie ze względu na jeden jedyny temat (czyt.seks.), ale ogólnie jeśli Kuba zaprasza fajnych gości (głównie podobał mi się odcinek z Andrzejem Grabowskim) to wychodzi z tego naprawde fajne show bez gadania o jednym i tym samym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam program od czasu do czasu. Decyzję o obejrzeniu najczęściej uzależniam od tego kogo pan Wojewódzki do swego talk-show zaprosił. Atrakcyjość programu zależy w dużej mierze właśnie od gości. Są tacy, którzy dadzą się sprowadzić na temat, który ewidentnie prowadzącego podnieca. Są też tacy, z którymi to się nie uda i wtedy Kuba prowadzi dyskusje na inne tematy. Z tym już różnie bywa, dlatego jak już na początku napisałem KW oglądam raczej sporadycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%. Ciekawy gość = ciekawy program, nudny gość = nudny program. A że przez kilka lat obecności tego programu w TV większość ciekawych ludzi już w nim gościła to aktualnie oglądam go bardzo rzadko. I jeszcze ta TVN-owska moda żeby do programów zapraszać ludzi związanych ze stacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to, że największy procent ludzi, którzy Wojewódzkiego nie lubią i posądzają o bycie błaznem i dorosłym dzieckiem, to ludzie, którzy intelektem nie dorastają mu do pięt i nie potrafią zrozumieć dlaczego to robi i jaki ma w tym cel. Przykre.

Sam program oglądam regularnie od kilku lat i owszem, zdarzają się słabsze odcinki, ale generalnie program trzyma swój równy poziom, poniżej którego nie schodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię oglądać Wojewódzkiego dlatego, że jego teksty zwyczajnie mnie śmieszą i są odtrutką na trucizny dnia codziennego :) Poza tym podoba mi się, że w niektórych programach jak zaprasza swoich znajomych-celebrytów to wywiad zamienia się w posiadówę jakby dwoje kumpli spotkało się przy piwie i ze śmiechem opowiadało anegdoty sprzed jakiegoś czasu :D To fajnie wygląda w tv :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

To widać mało wcześniejszych odcinków Kuby oglądałeś, bo nawet jeszcze w Polsacie zdarzały się takie odcinki, że płakałem ze śmiechu przed telewizorem. Takie odcinki, jak pierwszy z Titusem (niestety ten ostatni nie dorównał poprzednikowi), pierwszy z Ibiszem czy drugi z Liroyem to absolutne mistrzostwo. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy odcinek z Titusem. Widzialem na youtube - po prostu miazga :D Potem przeogladalem w necie chyba wszystkie wywiady jakich Titus udzielal, bo naprawde polubilem tego goscia. Ostatni odcinek, w ktorym lider kwasozlopow pojawil sie po raz drugi byl juz raczej slaby (jak sam Titi powiedzial "Juz nie pije", takze to sa moze tego konsekwencje :D).

Co do samego programu to nie ogladam. Jak jakis gosc mnie interesuje to obczaje potem na youtube czy dzialo sie cos ciekawego. Przewazajaca wiekszosc jednak mnie nie interesuje, wiec nie wypowiadam sie co do tego czy jest to dobre show czy nie. Wiem tylko, ze niektorzy gnoja Wojewodzkiego sami nie wiedzac za bardzo za co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Privat-dziwne masz poczucie humoru.Nie przeczę,przecież nawet niektóre odcinki Pokemonów są ciekawe...ale bez przesady.Może to ty jesteś takim niedorozwiniętym intelektualnie gościem który cieszy się,że znalazł kogoś o IQ równym swojemu?

A skoro poziom tego programu to 0,to już wolę nie wiedzieć,jakie są te "słabsze odcinki" :X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, racja. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony najnowszym odcinkiem. Po raz pierwszy zobaczyłem Durczoka nie jako poważnego typa z telewizji, ale jako normalnego faceta, z dystansem do siebie, i poczuciem humoru. Normalnie byłem zaskoczony, że koleś potrafił się śmiać ze swojego słynnego "Rurku!..." i nawet wytarł stół przy siadaniu na kanapę. :D Naprawdę wiele zyskał w moich oczach.

Mało słyszałem wcześniej o Tymonie Tymańskim, ale muszę powiedzieć, że koleś jest genialny. "polskie g...o" mnie rozwaliło! W ogóle jego spojrzenie na nasz kraj jest skrzywione, jakże inne od tej papki, którą codziennie widzimy w TV. On to wszystko wyśmiewa i przekręca i super mu to wyszło chociażby w tej piosence. Nie mogę doczekać się do premiery tego filmu, na pewno go obejrzę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś te program był całkiem sympatyczny i dało się oglądać. Niestety zmienił się Wojewódzki i zmienił się program. Kiedyś był to zaangażowany dziennikarz muzyczny, pamiętam kiedyś jego programy muzyczne, z jaką pasją mówił o muzyce... No i nawet na początku istnienia tego autorskiego show kiedy leciało jeszcze na polsacie to był zupełnie innny program, zapraszał ciekawych ludzi co mieli coś do powiedzenia, a jego chamstwo dało się wytrzymać. A teraz Wojewódzki zmienił sie w celebryte, a do programu zaprasza gwiazdeczki z Tańca z Gwiazdami, które nie mają nic do powiedzenia. Oczywiście nie zawsze ale przede wszystkim. a pozatym zerobił się z niego zaprzeproszeniem ćwok, a jego programy w esce rock prowadzone z tym drugim debilem są poniżej wszelkiej krytyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, fakt. Kammel niesamowicie był sztywny jakby mu kij od szczotki wsadzili za kołnierz. A dalej z Gabą nie oglądałem niestety, zasnąłem :happy:

Za to wczorajszy odcinek z Materną oraz Wyszkoni IMO był bardzo fajny :smile: Szczególnie przypasował mi frag. programu z pierwszym gościem, bo jednak miał w sobie niezłą dawkę humoru oraz ciekawe riposty :tongue: Szkoda jednak, że Kuba się skitrał w akcji z kijem golfowym. Byłoby na co popatrzeć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojewódzki prezentuje przynajmniej jakiś poziom, nie to, co pan Majewski. Kuba stara się przyciągnąć widza, nie tylko dowcipem, często wprowadza też tematy z życia wzięte. A że często pojawiają się osoby średnio lub mało znane, to jest stosunkowo ciekawie. Poza tym dowcip Kuby jest o wiele bardziej lotny i niewymuszany jak u Szymona, w którym jego goście uśmiechają się chyba tylko dlatego, aby nie sprawić mu przykrości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...