Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzyhu

Włatcy móch (2006-)

Polecane posty

g-6.jpg

Włatcy móch to polski serial animowany dla młodzieży i dorosłych. Tworzony jest w dwóch wersjach - od 16 lat ("wersja BEZ" - ocenzurowana), oraz od lat 18 (bez cenzury).
Pierwsze odcinki serialu były emitowane tylko w stacji TV4, później prawa do serialu uzyskała też MTV Network i emituje go na dwóch swoich stacjach - MTV i Comedy Central.
Serial jest wciąż emitowany, obecnie trwa VII sezon (odcinki premierowe puszczane są na TV4 w niedziele o 20.00). Pięć pierwszych sezonów zostało wydanych na DVD.
Fabuła opowiada o przygodach czterech ośmioletnich chłopców - Maślany (Adam Cywka), Konieczki (Beata Rakowska), Anusiaka (Krzysztof Kulesza) i Czesia (Bartek Kędzierski). Serial często wyśmiewa różne sytuacje z życia codziennego, od czasu do czasu występują wulgaryzmy (usunięte w wersji BEZ), które jednak są używane z umiarem i w dobrych sytuacjach. Najsłynniejszą postacią jest Czesio - chłopiec-zombie, którego teksty stały się bardzo popularne wśród młodzieży (Ładnie pachniesz... jak kiełbaska czy Ona nie ma wacka!).
Włatcy są dość często porównywani do amerykańskiego South Parka (nawet przez redaktorów CD-A!), jednak ja bym takiego porównania nie popierał. W South Parku przedstawiany jest humor zupełnie innego rodzaju, zachowania bohaterów są bardziej prymitywne, występuje o wiele więcej wulgaryzmów, znaleźć można sporo treści rasistowskich. Mimo że teoretycznie te dwie kreskówki są z tego samego gatunku, to jednak były robione w zupełnie innych krajach - we Włatcach znajdziemy sytuacje i odniesienia zrozumiałe tylko dla Polaków - wyśmiewanie programów typu "Taniec z Gwiazdami", polityków (ojciec Anusiaka), a także kościoła ("moherowa" babcia, radyjko z Torunia). W tym serialu można także odnaleźć autoironię z nas samych - przerysowane są zachowania typowe dla mieszkańców Polski.
Ogólnie serial jest miły w odbiorze, polecam wszytkim! :happy:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten serial to porażka na całej linii. Co prawda styl "graficzny" jest nawet fajny ale cała reszta dla mnie głupawa. Teksty w ogóle mnie nie śmieszą i ogólnie ta seria jest dla mnie taka jakaś nijaka. Co prawda jakiś odcinek kiedyś mnie rozśmieszył. Ale tylko jeden. Już wolę chyba mniej popularną serię "mini" filmików "Ziomek". Tam można na prawdę się uśmiać. Polecam :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włatcy Móch... Porażka.

Parafrazując - serial o ośmiolatkach, dla ośmiolatków, robiony przez... dorosłych ludzi? :/

Żarty są słabe (Kartony z 4funa prezentują wyższy poziom) tak jak i cała reszta. Dlaczego więc serial się wybił? Cóż - przekleństwa i bluzgi plus zabawny głos Czesia zrobiły karierę... wśród dzieci. No bo serio - znacie dorosłego człowieka, który to ogląda? Target tej bajki to podstawówka, nie ma się tu nad czym zastanawiać.

A porównywanie tego czegoś do South Parka, gdzie żarty, pomimo wulgarności (a nawet dzięki wulgarności, ale z "klasą") naprawdę śmieszą, jest trochę nie na miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para buch!

Jak dla mnie najlepszymi były odcinki między 1-24. Wszystko było świeże, było także przemyślenie tego co się robi, a nie gnanie z odcinkami na pałę. Potem jako taki poziom coraz bardziej się obniżał, odcinki były mniej ciekawe. Ostatni jednak przywraca nadzieję, bo było w nim to kulało od jakichś 30 odcinków, czyli dialogi. Tym razem było ich dużo i odcinek wyszedł w miarę dobry. Odnoszę jednak wrażenie, że ekipa 'włatców' się wypala, nie mają tego czegoś co South Park, że każdy odcinek zawiera w sobie coś ciekawego; zawsze jest pointa - tych rzeczy po prostu czesiom brakuje, dlatego zamiast po raz 6534677655 słuchać 'ja pierdziu', wolę pooglądać absurdalne sytuacje i posłuchać ostrych tekstów mieszkańców Kolorado.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Jak w przypadku wielu seriali najlepszy był początek. Później autorom zaczęło brakować inwencji i zaczęli wymyślać coraz bardziej absurdalne sytuacje i nasycać kreskówkę wulgaryzmami. A po zmianie reżysera z Kędzierskiego na kogoś innego już w ogóle się posypało.

Mi w swoim czasie dużo bardziej podobała się kreskówka "1000 złych uczynków" też na tv4. Szkoda, że została zdjęta - co ciekawe oglądali ją głównie ludzie z wyższym wykształceniam - czyżby zbyt ambitna na polskie społeczeństwo...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polskich mediach jest taki trend, że kopiuje się to, co na zachodzie miało swój szczyt popularności parę lat temu. O ile niższą jakość takich kopi da się zrozumieć, to już kilkuletnie opóźnienie czyni tego typu przedsięwzięcia mocno chybionymi. Ten pożal się boże serial jest tego idealnym przykładem. Nawet w momencie, gdy taki South Park gryzie już własny ogon i ma najlepsze lata za sobą, porównywanie go do "Władców" wydaje się zwyczajnie obraźliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie przeciwna temu serialowi - obrzydliwa animacja, z której kretyńskie teksty aż wyciekają. Swoją głupotą przebiło wszelkie idiotyzmy, które widziałam w ciągu 10 lat, co oznacza, niestety, że trafiło na bardzo podatny grunt i bezmózgi(czy też półmózgi) Czesio stał się idolem dla całych rzesz nastolatków. I wielu znanych mi fanów tego serialu, rzeczywiście naśladuje mistrza - półgłówka ;]

Zrozumiałabym, gdybym usłyszała o chociaż jednym SENSOWNYM żarcie z tej kreskówki, który potrafiłby wywołać chociaż pół uśmiechu na mojej twarzy, ale wszelkie, które widziałam, lub o których słyszałam(jako o najlepszych) uważam za żenujące :/ To nie SouthPark, w którym ten sposób animacji i wypowiedzi postaci mają wskazać na idiotyzm pewnych wydarzeń lub zachowań, tylko marna podróbka pozbawiona polotu i ironii :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no tak możecie się ze mnie naśmiewać. Lubię sobie od czasu do czasu obejrzeć odcinek tego serialu. I dlatego pewnie według niektórych będę osobą o bardzo niskim ilorazie inteligencji. Myślcie sobie co chcecie. Dla mnie niektóre kreskówki/programy/seriale są idiotyczne.Przecież "włatcy" to największy chłam, ale za to w telewizji 99% programów jest skierowanych do superinteligentów. Yhm... Jest to sprawa indywidualna, kogo co śmieszy i co mu się podoba. Dlatego jeśli coś mi się nie podoba to tego nie oglądam i nie piszę, że widzowie XYX serialu to tacy i tacy. :tongue: Pierwsze odcinki "włatców" były najlepsze, później poziom się obniżył. Zgodzę się może iż dialogi nie są najlepsze, ale jakoś bohaterowie "włatców" wzbudzili u mnie sympatię. Wcale nie jestem fanatykiem tego serialu, nie naśladuję bohaterów. Lubię sobie po prostu od czasu do czasu obejrzeć nawet coś takiego. I nie jestem ośmiolatkiem, mam 19 lat i jestem studentem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie denna produkcja.W ogóle nie śmieszna. Bo co niby ma mnie w niej rozbawić? Zielony ludek jedzący kupę, i cieszący się ze złapania muchy? a poza tym naśmiewają się co chwilę z Kościoła i parodiują nabożeństwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony ludek jedzący kupę, i cieszący się ze złapania muchy?

Jeżeli tylko to dostrzegasz w tym serialu to GRATZ!

naśmiewają się co chwilę z Kościoła i parodiują nabożeństwa.

I co w tym złego? Może trochę dystansu? Ty wszystko bierzesz tak do siebie, na poważnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie przeciwna temu serialowi - obrzydliwa animacja, z której kretyńskie teksty aż wyciekają.

Do tego jeszcze słabiutki dubbing, od którego aż uszy bolą.

Nie powiem, pierwsze odcinki były nawet zabawne, parę razy się uśmiałem, ale im dalej w las, tym gorzej. Poza tym ten cały kretyński Czesio mnie strasznie wkurza...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻE CO? już 7 sezon? siódmy?? Chryste Panie, nie dziwota, że poziom kreskówki spada. dobrze pamiętam, jaka była mania na samym początku, same ochy i achy, jaki to serial fajny i super (czy może raczej "[beeep]iaszczy"), jakie śmieszne teksty w nim są, że mamy polski South Park, że to, że tamto, siamto i sramto... nigdy mi się ta mania nie udzieliła na szczęście, ale też muszę jednak przyznać, że "Włatców" nawet troszkę polubiłem, a przynajmniej nie uważam tego serialu za kompletne dno, bo jednak jakiś tam swój klimat on ma. Co prawda dubbing naprawdę jest tragiczny, ale czasem zdarzają się całkiem zabawne teksty. A najlepsza jest Pani Frał :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naśmiewają się co chwilę z Kościoła i parodiują nabożeństwa.

I co w tym złego? Może trochę dystansu? Ty wszystko bierzesz tak do siebie, na poważnie?

Tak. Biorę na poważnie. Bo dla mnie parodia Bożego Ciała nie jest czymś śmiesznym, tylko żałosnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up.

A ja akurat uwielbiam religijne żarty (najlepiej mocno prowokacyjne) - szkoda tylko, że w "Włatcach" prezentują ogromnie niski poziom...

Co do animacji - tu akurat się nie zgodzę! Dla mnie grafika w serialu jest całkiem strawna i dość dobrze pasująca do ogólnych założeń i klimatu "Włatców Móch". Chociaż niestety widać "dość mocne" inspiracje "South Parkiem". :-F

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pierwsze odcinki były fajne, reszta to dno, jednak, ciekawość to pierwszy stopień do piekła więc jako satan-metal obejrzałem, no i bez rewelacji.

South Park to to nie jest, fakt styl graficzny fajny (South Parkowy taki...), fabuła, taka zbyt lekka jak dla mnie, autorzy pchają takie tam pierdoły, ale widzę boją się pójść tak daleko jak South Park, więc jakoś tak, jest niesmak ale nie ma skandalu... Poziom tekstów spada z odcinka na odcinek, żarty tak samo, dubbing dość kiepski, a szkoda, nieźle się zapowiadało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wolę chyba mniej popularną serię "mini" filmików "Ziomek".

Wrzuciłem hasło na YT aby sprawdzić co to jest ( padło na odcinek "Gangsta"). Muszę przyznać, że całkiem, całkiem. Później zobaczę jeszcze kilka.

Co do "Włatców" to w mojej opinii naprawdę dziwny serial (?). Jedyne co przemawia na plus to niezwykła postać Czesia ( który już przeszedł do historii polskich kreskówek) oraz lektora podkładającego mu głos ( wśród fanów także legenda). Obejrzałem może ze dwa pełne odcinki, a kilka przykuło mnie do telewizora na max 5 min. Fanom życzę kolejnego sezonu, a anty-fanom aby ten kolejny sezon leciał gdzieś na kodowanym kanale po 23 :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziiiień Doobryyyyy :laugh:

Krótko i na temat:

1 sezon - "zaj.ebi...." tzn. świetnie!

2 sezon - dobrze

3 sezon - tak sobie

4 sezon - brak nowych dobrych pomysłów

Nie kojarzę dokładnie tych sezonów, ale na pewno po drugim, poziom tej kreskówki spadł i niestety zniechęcił mnie do dalszego oglądania.

"Allelujaaaaa" ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem parę sezonów i poza tym że pierwsze dwa sezony były znośne, to reszta pozostawia wiele do życzenia. Widać, że scenarzystom już dawno skończyły się pomysły i jedyne co teraz robią to odcinają kupony od dawnej 'świetności'. Nie rozumiem całego fenomenu tego pożal się Boże 'serialu animowanego' - bo ani z tego dobry serial, ani dobra animacja.

Co mnie szczególnie zaczęło w nowszych odcinka irytować:

- Ta sama muzyka - Można się wysilić i po tylu odcinka zamówić nowe dźwięki, w zachodnich serialach co sezon muzyka pisana jest na nowo, nasi jakoś nie umieją wyciągać z tego wniosków...

- Brak ulepszeń animacji - najlepszy przykład, jest taki że jeżeli włączymy odcinek z pierwszej serii south parku i powiedzmy z ósmej to od razu będziemy mogli stwierdzić który jest nowszy, w WM kompletnie tego nie ma, nie ma żadnej różnicy w odcinkach jeżeli chodzi o jakość, a to źle.

- Lenistwo rysowników - już wybaczam to że główni bohaterowie nie zmieniają się w ogóle, ale żeby być na tyle leniwym żeby na potrzeby odcinka choćby kilku postaci nie narysować, to już przesada (ja nie widzę problemu z racji tego, że postaci drugoplanowe są narysowane wręcz prostacko) Widać to we wszelkich odcinkach gdzie pojawiają się jakieś zgrupowania ludzi, zawsze są to po prostu modele postaci które występowały w poprzednich odcinkach... Żenada.

- Coś co mnie denerwuje najbardziej czyli kpina z mowy Polskiej! Nie mogę znieść tego, że wszystko w tym serialu musi być na siłę źle napisane i źle wypowiedziane. Ja nie widzę nic śmiesznego w pisaniu ze straszliwymi błędami.

Kilka postaci jest zrobiona dość ciekawie (Marcel, pani Frał) ale reszta spada w dół.

Na newgrounds.com ludzie robią lepsze animacje i nikt im za to nie płaci, nie mówiąc już o puszczaniu tego w telewizji. U nas ktoś zrobi nędzną animacje w After Effekcie i już zyskuje miano 'kultowej'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś będąć na miescie, nie mogłem się oprzeć zajrzeć na wystawę sklepu zabawek :D, a tam Maskotka Czesia :), sam nie wiem czy płakać czy smiać się.

O taka jak tu

http://sklep.maskotkowo.pl/index.php?p314,czesio-32cm

Ale to, ze sprzedaje sie przedmioty, ktorych popularnosc jest duza ze wzgledu na popularnosc programu to jest zupelnie normalne, poniewaz przynosi zyski :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon był znakomity, odcinki z drugiego, a nawet trzeciego dało się oglądać, ale to co się dzieje z tym serialem teraz to jakaś kpina. Najlepiej od razu zlikwidować tekst, że od 16 lat bowiem dobrze widać kto teraz jest targetem ludzi od WM - jakieś 12 latki, dla których robi się bzdetne gadżety oraz nędzne gry komputerowe z tego serialu. (o irytujących dzwonkach na komórkę już nie wspomnę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włatcy są często porównywani do South Parku. Ja powiem tak: Jaki kraj taki South Park :happy:

Rzeczywiście, pierwszy sezon był najlepszy ( z każdego oglądałem dużymi urywkami kilka odcinków). Niech już twórcy przestaną odcinac kupony. Włatcy powinni skończyc się po drugim sezonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...