Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Dyskusje o sesji Warfare

Polecane posty

OK lads! You heard the men! Let's move out! :biggrin:

Dzięki Tur za szybką edycję i sorry za śmiecenie w temacie ogólnym :tongue: Na wstępie kopiuję informacje z głównego:

----------------------------

Pomysłów na ostateczny kształt sesji - a właściwie nowej przygody - miałem całkiem sporo. Wersja na hardkora (dla MG czyli mnie) wyglądała by w ten sposób, że gracze mieli by dowolność w wybraniu roli na polu bitwy (artyleria i logistyka odpada) pod warunkiem, że byli by po tej samej stronie. Plus, dodajcie do tego, że kampania wojenna nie ograniczała by się do fikcyjnej trzeciej wojny, ale np. czerpiąc z drugiej, w Wietnamie, Iraku itd. (większość nowożytnych konfliktów po IIWŚ). Czy dałoby radę? Raczej tak. KP nie byłaby przesadnie skomplikowana, darowałbym sobie nawet element 'Historii' postaci a zaprzestając tylko na podstawowych informacjach (dane osobowe, charakter, stopień, rola np. pilot myśliwca). Znacznie ułatwiło by to sprawę w szafowaniu czasami historycznymi a tym samym, dostępnymi teatrami wojennymi a przy okazji dodało element realizmu w postaci śmiertelności postaci graczy :) Wersja soft z kolei polega na tym, że tworzymy jedną postać, z którą brniemy przez sesję aż do końca przez jeden, duży konflikt zbrojny np. wojna w Iraku. Tutaj jednak a) KP będzie rozbudowane o historię postaci aby nie była zbyt płaska a b) coś takiego jak śmierć postaci gracza ma miejsce tylko kiedy mi podpadniecie albo zrezygnujecie z sesji (wolę postawić sprawę jasno). Dodatkowo, w tym wariancie, wolałbym abyście byli w tym samym sektorze armii np. lotnictwo co ułatwi mi zadanie (np. nie wpakuję was do jednego oddziału, ale wasze szwadrony biorą udział w operacji).

Ograniczenia? Na chwilę obecną dwa - 1) narodowość w zależności od scenariusza a 2) stopień waszej postaci i max. podkomendnych (np. w USAF Senior Sgt. ma dwóch wingmenów pod komendą a w piechocie Sgt. ma jeden fireteam czyli 4 ludzi łącznie ze sobą), który ustalam ja :D

Wymagania? Nie lenić się [wstępnie limit odpisu to dwa tygodnie, a dla MG trochę więcej - pamiętajcie, ja odpisuję dla wszystkich] jeśli nie macie do tego dobrego powodu i dbać o poprawność gramatyczną, stylistyczną, wizualną swoich postów :) Plus, stosować mały słowniczek wojskowości pod koniec danego posta. Nie mam na myśli wyjaśnianie co to jest karabin maszynowy np. M-16, bo to należy do podstawowego uzbrojenia armii jak i wiedzy o niej, ale bardziej zaawansowanych wliczając w to żargon wojskowy (powiedzmy, że to zależy od własnego widzimisię na chwilę obecną; w przypadku sprzętu wojskowego zezwalam na zrzynkę z Wikipedii). Leci przykład:

____________________________

- Three here, no contact.

- 3-1, copy. Black Cats to AWACS over.

- AWACS here, nothing on my scopes... erm, wait. Got them. Two boogies coming at 12 o'clock high.

- 3-1 copy. Engaging now. Out.

-----------------

* AWACS - amerykański samolot wczesnego ostrzegania i dozoru przestrzeni powietrznej

* boogie - potoczne określenie wrogiej jednostki powietrznej w siłach zbrojnych

____________________________

Dokładnie tak to ma wyglądać. Mini słownik wojskowy najmniejszym rozmiarem ;D

Zasięg? Ograniczać mnie będzie tzw. przestrzeń operacyjna, którą sam będę wyznaczał a gracze zazwyczaj będą częścią większej operacji wykonując zadanie na swojej linii frontu. Liczę na to, że to zadziała :)

Jeszcze zahaczę o kwestię realizmu. Naturalnie, będzie. Postaram się go zachować jak najwięcej, ale a) jestem tylko człowiekiem i zdarzają mi się błędy a b) jestem cywilem a informacje nt. wojska biorę głownie z Wikipedii. Nic w 100% nie będzie zgodne z realiami co nie znaczy, że np. znikąd pojawi się druga dywizja piechoty w Europie kiedy obecnie stacjonuje w Korei Południowej. Albo sprawdzę informację albo sam wymyślę jakąś nową dywizję. Kwestia śmiertelności została poruszona, ale jeśli będą jakieś pytania to śmiało walić. Na koniec apropos języków - np. mając oddział / dowództwo wielonarodowościowe domyślnym i uniwersalnym językiem jest angielski (w przypadku scenariusza WW3 nie chciałbym abyście grali Rosjanami, bo pisanie cyrylicy mija się z celem ;P); ale w radiu / rozmowach wewnątrz oddziałowych (jeśli będziecie grali Polakami) możecie używać rodzimego języka :)

* * *

Przypomniałem sobie o paru rzeczach więc jeszcze będziecie musieli trochę poczytać ;D

Dostałem propozycję na PW nazwania sesji Marionetki Wojny (lub jakaś inna odmiana, hell if I know) i pytanie me jest jak wam się to podoba? Czy jest wam to wszystko jedno? Drugi, krótka wzmiana - boromir, rozumiem, że jesteś chętny na sesję? :)

Druga sprawa to taka, że naturalnie szanuję wasze zdanie i czekam na nie, ale - jako, że jestem MG - ostateczna decyzja należy zawsze do mnie kochani gracze :) Prosiłbym o tym pamiętać, żeby potem nie było zdziwienia, że wasze wyobrażenie o sesji będzie mniej zgodne z oczekiwaniami niż to sobie wyobraziliście. W przypadku fikcyjnych konfliktów moja odpowiedź jest taka - alternatywna Zimna Wojna i IIIWŚ to są fikcyjne konflikty (ale jako punkt zapalny na pewno nie wybiorę kubańskiego kryzysu w przypadku Cold War). Z góry powiem, że gdyby nawet spróbować przenieść konflikt z OFP na Malden, Everonie itd. to skala będzie zdecydowanie mniej realistyczna ;P

Samych pomysłów na konflikty mam (inspirowany z HAWX, IIWŚ, Cold War, ostatnia wojna gruzińska itd) a tym samym postanowiłem, że nie będziemy sztywno się trzymać jednego teatru wojennego i tylko jednej postaci ;D Za to wprowadzam warunek, że każda z postaci musi służyć w jednym sektorze armii ;) [co sprowadza się do tego, że to BG ustalają między sobą i dochodzą do konsensusu]. Nie blokuje to jednak możliwości stworzenia od razu dwóch KP (jedna postać w lotnictwie, druga w pancerniakach). Nie zajmie wam to dużo czasu, bo - jak zobaczycie - schemat KP jest banalny :)

KARTA POSTACI:

1) Imię i nazwisko (opcjonalnie dodany do tego pseudonim; na przykład: Matt "Black" Grishaw)

2) Wiek (chyba nie trzeba wyjaśniać

2) Sektor armii (np. marynarka)

3) Rola (np. w lotnictwie może to być pilot myśliwca/helikoptera/bombowca)

3) Charakter (kilka przymiotników np. zawzięty, spokojny, "napalony" do walki itd)

4) Historia*

*UWAGA! Mają to być KRÓTKIE CV np.

- 2001 - skończona akademia jakaś tam

- 2004 - udana służba w jakieś jednostce

- 2005 - misja bojowa w Iraku przykładowo

I to tyle. Nie musi być tego dużo, zależy to tylko od was. Taki krótki przegląd kariery wojskowej i tyle :)

Jak widzicie jest tego mało :) Wyjaśniam dwie rzeczy. One, dlaczego nie ma ekwipunku? Bo dostajecie przydział od HQ a jestem nim ja. Two, myślałem o daniu wad/zalet albo waszych umiejętności, ale to determinuje wasza rola w armii np. normalne jest, że pilot nie będzie specem w walce na ziemi a piechór czyli zwykły rifleman (co innego załogant, czyli z eng. crew) nie będzie umiejętnie korzystał z czołgu.

Na koniec - nieważne czy będziecie chcieli na raz prowadzić dwie postacie albo jedną, WYMAGAM tego, żeby pisać imię i nazwisko (opcjonalnie przezwisko do tego) waszych herosów :P Jak to ma wyglądać? Leci przykład:

___________________________

Matt "Black" Grishaw [czyli postać pierwsza]

bla bla bla

Johny Dukes [czyli postać druga]

bla bla bla

___________________________

Ot, cała filozofia :D (tak, z pogrubieniem). Aha, zapomniałbym - jak trzeba pisać:

- słowa

myśli

- komunikaty radiowe

czyny

Tym razem to naprawdę tyle ;P Chociaż pewnie jeszcze się odezwę.

---------

SESJA WARFARE

Jest to sesja taktyczno-wojenna, w której gracze wcielają się w wojskowych o danej specjalizacji. Gracze będą wysyłani w różne misje bojowe w licznych teatrach oraz czasach wojennych :) Różnorodność gwarantowana. W zależności od konfliktu, BG będą walczyć w różnych czasach, ale zawsze będzie to Ziemia, w przeszłości, w niedalekiej przyszłości itd. Nie występują tutaj żadne elementy fantastyczne, futurystyczne np. działka laserowe; jest to czysto realistyczna sesja. Gracze muszą się też liczyć z tym, że śmierć postaci może przyjść nagle i niespodziewanie - jak na wojnie. Wstęp do danej misji/kampani (what ever) bojowej znajdzie się już w temacie sesyjnym. Wyjaśniłem wszystko? Jeśli nie to czekam na pytania.

Mam nadzieję, że o to chodziło z tymi założeniami świata :biggrin: W końcu to będzie Ziemia jaką znamy. Jeśli coś ma się zmienić w świecie w związku z fabułą danej operacji będzie to opisane w wprowadzającym poście (coś jak fabularny wstęp). OK?

Witam wszystkich graczy w nowo-otwartym temacie. Liczę na owocną współpracę. Jeśli istnieje taka możliwość prosiłbym o przeniesienie swoich kart tutaj (w obojętnie jaki sposób). Teraz, na szybko, trzy sprawy:

1) Valdi, dzięki za propozycję, ale te marionetki bardziej przywodziły mi na myśl sesję bardziej mroczną z intrygami ;P

2) Mam już gotowy plan na pierwszy sprawdzian bojowy :) [ogólnie będzie to też test w praniu założeń sesji]

3) Niezbędnik się robi. Może wpadnie dzisiaj a może nie. Zobaczymy jak wyjdzie z czasem.

Drodzy gracze. Można już pisać :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa mi pasuje, a to karta:

1) Imię i nazwisko: Arash "Madafaka" Crushewski

2) Wiek: 29

2) Sektor armii: Lotnictwo myśliwskie,

3) Rola: pilot F-22 :)

3) Charakter: chłodny jak łod z lodówki zawodowiec

4) Historia:

1999-zakończenia szkolenia w Akademii Lotniczej

2000-09-służba na lotniskowcu USS D. Regan.

A co do historii-można zrobic coś w stylu misji pokojowej ONZ, która zostaje zaatakowana przez miejscową licznie i dobrze uzbrojoną bojówkę. Jak na przykład w "żelaznych Wrotach". Polecam przeczytać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KARTA POSTACI:

1) Nick "Quick" Wazalski xD

2) 32

2) Piechota

3) Snajper

3) Bardzo spokojny i wytrwały w tym co robi typ faceta.

4) 1995 - wstąpienie do akademii snajperskiej

2000 - akademia skończona z wynikiem bardzo dobrym

2001 - wstąpienie do oddziałów snajperskich

2005 - misja bojowa w Iraku

2006 - misja bojowa w Afganistanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta

1) Imię i nazwisko: Jake "Howdy" Robinson

2) Wiek: 26 lat

2) Sektor armii: Lotnictwo

3) Rola: Pilot śmigłowca

3) Charakter: Śmiałek, ryzykant, żartowniś

4) Historia:

2003 - Zakończone szkolenie

2003 - 2004 - Służba w Iraku w lotnictwie wsparcia, loty na UH-60 Black Hawk

2005 - Rekomendacja i przeniesienie do 160th SOAR/ Night Stalkers

2005-2009 - Dalsza służba w Iraku

Poza tym... to jak w końcu z tymi sektorami armii? Mamy się dogadać odnośnie tego aspektu, to proponuję już iść za pomysłem brylanta, bo był pierwszy i jechać na razie w lotnictwo. A do kolejnego starcia zrobimy postaci z innej działki (Marines, hehe).

BTW - Shadow, mam nadzieję, że w twoim angielskim nie będzie takich literówek, jak w pierwszej linijce twojego posta ;) (winno być "You heard the mAn!")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta postaci:

Imię, pseudonim i nazwisko: Maciek ?Strzała? Wawer

Wiek: 19

Sektor: Piechota

Rola: Desantowo-Szturmowa

Narodowość: Polska

Charakter: kłótliwy, przekonany o własnych umiejętnościach, pewny siebie.

Historia:

2008 ? Początek służby wojskowej

2008 ? Ukończone szkolenia medyczne

2008-2009 ? Misja ?stabilizacyjna? w Afganistanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* boogie

Czy to nie jest przypadkiem bogey? :3

Anyway:

KARTA POSTACI:

Imię: Gregory "Dregor" Slavsky

Wiek: 26

Sektor: lotnictwo

Rola: pilot A-10 Thunderbolt II

Charakter: zawzięty, uparty, skupiony

Historia:

2003 - Zakończone szkolenie

2003 - 2009 - służba w Iraku w USAF 23d Wing

2003: otrzymał Achievement Medal

2005: otrzymał Commendation Medal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może połamię sobie zęby, ale pojadę ambitnie na dwie postaci.

Death from above

1) Imię i nazwisko: Krzysztof ?Wingman? Sikorski

2) Wiek 30

3) Sektor armii: Lotnictwo

4) Rola: Pilot myśliwców [Przeszkolenia na F-16 Falcon, F-15 Eagle, F-22 Raptor] i helikopterów wielozadaniowych [Przeszkolenie na śmigłowcach AH-64 Apache i AH-1 Cobra.]

5) Charakter: Ironiczny, złośliwy, nonkonformista, patriota, nieufny. Nienawidzi materialistów i łgarzy. Nieustępliwy, bezwzględny. Zachowuje spokój w niemal każdej sytuacji.

6*)Wygląd zewnętrzny: Wysoki (około 186 cm), blondyn o niebieskich oczach, dobrze zbudowany, północne rysy twarzy (ojciec był Norwegiem), zazwyczaj nosi mundury, cywilnie - ubiór czarny, głównie t-shirty i jeansy, buty sportowe.

7) Historia

- 1997-1999 ? Studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie

- 1999-2003 ? Przeniesienie i dalsze szkolenie na USAF Academy w ramach wymiany szkoleniowej [Pilotaż F-15, F-16 oraz śmigłowców bojowych]

- 2003-2005 ? Doszkalanie i służba w składzie 86th Airlift Wing w bazie Ramstein jako członek wojsk podlegających NATO

- 2005-2006 ? Służba w Iraku

- 2006-2008 ? Powrót do Ameryki, oblatanie i szkolenie na samolotach F-22 Raptor

- 2008-2009 ? Służba w Afganistanie

- 2009-Teraz ? Służba w Polsce, przydział do 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach

____________________________________________________________________________

Peace through superior firepower

1) Imię i nazwisko: Günther ?Buster? Schwarz

2) Wiek 27

3) Sektor armii: Wojska Pancerne

4) Rola: Dowódca czołgu

5) Charakter: Wesoły i spontaniczny. Najlepiej czuje się w pancerzu swojej ponad 60 tonowej góry żelastwa. Rozważny i wyważony, w trakcie walk stawia na jak najlepszą koordynację z innymi jednostkami. Akty tak zwanego ?heroizmu? uznaje za bilet do samobójstwa. Ironiczny i dowcipny.

6) Wygląd zewnętrzny: Wzrost przeciętny [ok. 175 cm], dobrze zbudowany, trochę przysadzisty. Włosy czarne, krótko obcięte, oczy brązowe. Na rękawie munduru polowego nosi naszywkę ze znaczkiem pokoju i podpisem ?Peace through superior firepower?.

7) Historia

- 2001-2005 ? Przeszkolenie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Bundeswehry na czołgach Leopard II

- 2005-2007 ? Służba w Iraku ? awans na stopień Feldwebel?a i objęcie dowództwa czołgu, udział w walkach

- 2007-2008 ? Służba w kraju

- 2008-teraz ? Służba jako członek wojsk NATO w Afganistanie. Awans na stopień Oberfeldwebel?a ? decyzja o przydziale dowództwa nad plutonem czołgów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(winno być "You heard the mAn!")
*Facepalm*...

Czy to nie jest przypadkiem bogey? :3
*Second facepalm*

Sprawdza PW... *Mega FACEPALM!* First things first. Sowa (przy okazji, twoją drugą postać wsadzam do 'zamrażarki') zwrócił mi na to uwagę i przekazuję to również wam. W waszych postach otwierających, kiedy już pojawi się odpowiedni temat i odpis ode mnie, napiszcie na początek kilka linijek wyglądu zewnętrznego ;D Mój błąd, mój błąd...

@Mcam i @Nick - polecam na przyszłość bardziej czytać posty innych. Najwidoczniej pomysł, że to WY czyli GRACZE ustalają między sobą co do sektora armii a więc jako, że pierwszy był brylant i wybrał lotnictwo tak reszta ma iść w jego ślady :) Karty do poprawy (chyba nie muszę mówić, że większość z tym problemu nie ma).

Na chwilę obecną ogłaszam, że do planowanej operacji nie przyjmuję większej ilości graczy. Może to ulec zmianie w czasie trwania sesji, ale niczego nie obiecuję. W razie zmiany, stosowna informacja zostanie podana w tym temacie. Kolejna rzecz - i tutaj pragnę uspokoić graczy - dotyczy poziomu postów. Jako, że nad kartami nie było wiele pracy więc możecie oczekiwać, że nie będę miał najmniejszych skrupułów, żeby posłać wasze postaci na tamten świat jeśli będziecie szli na łatwiznę. Tyczy się to wszystkich. Nie ma wyjątków. Ostatnia sprawa tyczy się kart postaci - od teraz dochodzi dodatkowy punkt czyli wygląd zewnętrzny. I na koniec, też apropos KP, widzę, że spora część (jeśli nie wszyscy) kończyła na 2009 roku. OK, gotowy scenariusz mam, ale jest to też uwaga dla mnie - przed pisaniem następnych postaci (bo np. do scenariusza podczas IIWŚ nie zagracie tymi samymi ;P) dam datę, na której można kończyć. Nie muszę dodawać, że jak ktoś zajdzie mi za skórę to nie ma tu czego szukać.

Eh, jeszcze co do posta otwierającego - jutro, po szkole wyjeżdżam w góry i nie biorę ze sobą Netu a wracam w niedzielę wieczorem. W najlepszym wypadku post pojawi się wtedy, w najgorszym - dopiero w przyszłym tygodniu, bardziej celując w piątek/weekend. Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że czegoś brakowało

*FACEPALM*

W Shadowa:).

1) Imię i nazwisko: Arash "Madafaka" Crushewski

2) Wiek: 29

2) Sektor armii: Lotnictwo myśliwskie,

3) Rola: pilot F-22, co tydzień chodzi na siłownię i strzelnicę, jest wielbicielem chodzenia po lasach i polowań

3) Charakter: chłodny jak lód z lodówki zawodowiec, doświadczony w paru utajnionych przez CIA misjach, nie wpomnianych w historii.

4) Historia:

1999-zakończenia szkolenia w Akademii Lotniczej

2000-09-służba na lotniskowcu USS D. Regan.

5) Wygląd: Wysoki brunet, chodzi z wysoko uniesioną głową, czarnooki, umięśniony, biały

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, jeszcze co do posta otwierającego - jutro, po szkole wyjeżdżam w góry i nie biorę ze sobą Netu a wracam w niedzielę wieczorem.

That's not fair. Też chcę w góry D:

Imię i nazwisko: Charles ?Chabee? Rickenbacker

Wiek: 24

Sektor: Lotnictwo

Rola: Pilot F-22 Raptor

Charakter: spokojny, perfekcjonista, arogancki

Wygląd: 1,75m, chudy, rudy, zielone oczy, szpakowata twarz

Historia: 2005 ? zakończone szkolenie z wyróżnieniem

2005 ? 2009 ? służba w Iraku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta postaci

Imię, pseudonim i nazwisko: Maciek ?Strzała? Wawer
Wiek: 25
Sektor: Lotnictwo
Rola: Pilot
Narodowość: Polska
Charakter: kłótliwy, przekonany o własnych umiejętnościach, pewny siebie.
Budowa ciała: przeciętna, kolor oczu: zielone, włosy krótkie czarne.
Podczas służby wykonywał loty na śmigłowcach: MH-60 Black Hawk, UH-60 Black Hawk, Mi-8 Falanga, Mil Mi-24, PZL W-3WA "Sokół".

Historia:
2001-2006 roku ukończył Wyższą Oficerską Szkołę Lotniczą w Dęblinie
2006 w 25 Dywizji Kawalerii Powietrznej im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Tomaszowie Mazowieckim
2007 w 56 "Kujawskiego" Pułku Śmigłowców Bojowych w Inowrocławiu.
2008-Teraz Misja "stabilizacyja" w Afganistanie


----
"Life is Brutal"
I tak wolał bym piechotę :rozpacz:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KARTA POSTACI:

1) Nick "Quick" Wazalski xD

2) 32

2) Lotnictwo

3) Pilot Ef-111A Raven

3) Lubiący adrenalinę ryzykant, lecz wie co robi i jak sterować tymże samolotem szturmowym

4) 1995 - Ukończenie szkoły oficerskiej

2000 - przeniesienie do USAF

2001 - Misja w Iraku

2005 - ... - Misja w Afganistanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Nick

Eh, jeszcze co do posta otwierającego - jutro, po szkole wyjeżdżam w góry i nie biorę ze sobą Netu a wracam w niedzielę wieczorem. W najlepszym wypadku post pojawi się wtedy, w najgorszym - dopiero w przyszłym tygodniu, bardziej celując w piątek/weekend.

No comment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Life is Brutal"

I tak wolał bym piechotę

A ja wolałbym graczy, którzy nie irytowali by mnie swoim ględzeniem jak to mają źle. Moja sesja, moje zasady. Jeśli się nie podoba to ja nikogo do gry zmuszać nie będę a jeszcze ułatwię "wylot" z prędkością dźwięku. Got it?

Pytanko do MG xD

Kiedy pierwszy odpis? :P

A ja się pytam kiedy nauczysz się czytać ze zrozumieniem cały temat? Możesz być absolutnie pewny, że jeśli będziesz pisał szybciej niż myślał to wylecisz stąd z hukiem. Krótka piłka. A jeśli się nie podoba to instrukcje są podane trochę wyżej w moim poście.

A post otwierający będzie. ETA - unknown.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, bardzo ciekawa sesja :D <zapisuje się na liście rezerwowych>.
Bądź w pogotowiu żołnierzu ;D Nigdy nie wiesz kiedy ojczyzna będzie cię potrzebować :)

@brylant, WRONG! :x Kurde, pisałem. Zaczynać post od danych personalnych waszych postaci! Czyli:

Arash "Madafaka" Crushewski

... i dopiero treść posta. Tak, to ma być z pogrubieniem. Poprawić. Wysłać PW do któregoś z modków z prośbą o drobnego edita ASAP.

Tak poza tym to wiem, że jest jedna literówka u mnie (powinno być "rozsadziłby" bez tego "m"). A drugi fail to... hmm, sądziłem jednak, że spróbujecie między sobą zagadać ;P A w każdym razie część z was... Jak kto woli. Do treści postów graczy nie mogę się wtryniać. Mogę najwyżej poddawać je miażdżącej krytyce :)

Jeszcze jedna sprawa dotyczące wieku postaci. Posłużę się tutaj przykładem Nick'a - gdybym założył, że w 2005r ma 32 lata to wszystko gra (wtedy akademię kończy w wieku 22 lat), ale jeśli to samo przyjąć do roku 2010, sytuacja jest mniej ciekawa. W związku z tym, prosiłbym wszystkich o sprawdzenie tego, żeby potem nie wyszły śmieszne kwiatki.

Pamiętać o terminie - dwa tygodnie od odpisu MG!!! (No, chyba, że macie naprawdę ważny powód do nieobecności, ale ja muszę wiedzieć PRZED faktem a nie po a i tak wtedy mogę postać np. zabić, ale to w skrajnych przypadkach jeśli będziecie nieobecni a ja o tym wiem; a jak będziecie się lenić to sprawa pójdzie błyskawicznie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excuse moi za post pod postem, ale a) minął już jakiś czas a b) nikt się nie odezwał a ja nie mam dostępu do opcji edytowania swoich postów w temacie dyskusyjnym. Poza tym, nowy post bardziej rzuca się w oczy :) Czas na kilka ogłoszeń parafialnych. Nie przeprowadzą publicznej chłosty, ale odpowiednie osoby dostały informację na PW oraz GG o błędach w swoich postach. Znowu zapominacie o danych personalnych - będę wam kazał wysyłać tak długo PW do modów z prośbą o edit'a aż zapamiętacie raz a dobrze, że na mojej sesji to jest wymagane. Wyczulam też na innego rodzaju błędy - mylenie pisania myśli z słowami do innego gracza oraz notoryczne błędy interpunkcyjne. Podam kilka przykładów:

-Czołem [dla mnie to jest źle] | - Czołem [tutaj IMO dobrze]

A co do szeregów palaczy-staram się rzucić. [niet] | A co do szeregów palaczy - staram się rzucić. [good]

Załapali? :smile: Akurat tobie brylant nie karzę wysyłać PW do moda by poprawił to, ale następnym razem o tym pamiętaj (zresztą widzę, że nie tylko w ostatnim poście). W poprzednim, wspomnianym, przypadku musiałem jednak o to poprosić. Jakość a nie ilość panowie. Sprawdzać posta 2-3 krotnie zanim go wyślecie. Będę upierdliwy w tej sprawie :happy:

Drugie ogłoszenie - hola, hola! Panowie, wstrzymajcie się z "nabijaniem" postów ;P, bo widzę, że nadal jeden z graczy nie odpisał a jest to boromir_blitz (OK, sprawę obgadałem na GG; w sobotę powinien pojawić się od niego post). Limit czasu jest a na razie tempo idzie całkiem niezłe to jednak nie zostawiajcie kamrata w tyle :) Kiedy jesteście na ziemi to nie sprawia mi aż takiego problemu, ale jeśli mowa o akcjach bojowych to... zakrzywień czasoprzestrzeni nie będę tolerował :)

Trzecie i ostatnie - zgłosił się jeszcze HammerHead. Co prawda, nie widzę na razie szans na jego - jak i InDyKa - szybkie dołączenie, ale możliwe, że w czasie sesji coś się wyklaruje. Albo jeśli ktoś wyleci. Przy okazji, HH zaoferował się jako konsultant od lotnictwa więc w razie czego pytajcie się jego. Zawsze jest szansa, że zacznie spamować wam skrzynki z PW wytykając wszystkie błędy ;P

To na razie tyle. I odzywać się tutaj też, bo już trzy post pod rząd będą przegięciem :tongue: (ale z sensem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założyć teraz kartę postaci jak tak to:

Imię: John "Mad Jack" Rather

Wiek: 28

Armia: Lotnictwo

Maszyna: McDonell Douglas F-15 Eagle

Charakter: Opanowany, skrupulatny, mimo wszystko miły i otwarty

CV: 2001 - ukończenie szkoły oficerskiej w Waszyngtonie

2003 - pierwsza misja w Iraku

2005 - misja w Afganistanie, skończona strąceniem jego samolotu i katapultowaniem się

2006 - cofnięcie do Iraku

2008 - druga misja w Afganistanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założyć teraz kartę postaci
Nie, nie masz. 1) Przed tobą zgłosiły się już dwie osoby, z czego jedna jest znawcą lotnictwa; 2) Może okazać się, że na obecną operację w ogóle się nie dostaniesz a wtedy karta traci na ważności. Więc okaż trochę spokoju i cierpliwości w oczekiwaniu na dalsze informacje. Poza tym, masz w ogóle jakieś doświadczenie w role-playing? Albo wiedzę na temat armii? Jak dojdzie co do czego to mogę nawet po jednym odpisie wywalić. Nie żartuję.

Post ode mnie się pojawił i postanowiłem napisać jedną rzecz na podstawie "pierwszej kolejki" - czyli poziom odpisów.

a) dobry/bardzo dobry: Sowa

b) w porządku: boromir_blitz, Nick Wazalski

c) nieźle, ale może być lepiej: Rankin, ValdiCieć, brylant

d) raczej źle, musi być lepiej: Mcam

Jeśli ktoś nie zgadza się z oceną to może pozwać mnie do sądu :tongue: Radzę ci się przyłożyć Mcam, bo inaczej krucho będzie. Jedno RPG do twojego BlackHawka i nie będzie nawet czego zapakować w plastikowy worek. A jeśli to ma być wszystko na co się stać to mogę od razu podziękować... za uczestnictwo :smile:

Moi drodzy - nie wspomniałem o tym regulaminie, ale na jeden odpis MG przypada JEDNA odpowiedź graczy, w której deklaruję swoje czynności. Sprawa ma się inaczej jeśli dochodzi do rozmowy między postaciami, ale tutaj niezłe jajo zrobił brylant - udał się do hangaru a w drugim odpisie wrócił do reszty. Na przyszłość macie o tym pamiętać, bo są środki na to aby skutecznie ukrócać stastowanie. OK, możecie pociągnąć akcję do waszego wzbicia się w powietrze i wlecenie na terytorium Iraku. Do tego momentu nie musicie czekać aż stwierdzę czy coś się udało czy nie, bo startować chyba wszyscy umieją ;P

Wydaje mi się, że to wszystko. Pamiętać o terminie i weny przy odpisywaniu :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Shadow

Tak na przyszłość - chciałem nadmienić, że jeżeli bym ewentualnie miał zagrać to jako członek Special Air Service, ew. naszego Polskiego GROM'u. Najlepiej dowódca czteroosobowej drużyny szturmowej ;] To tak na wszelki wypadek.

Big bird out.<kszzz>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...