Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Kuchnia

Polecane posty

Gość Popa w mieście

Moja rola w kuchni ogranicza się do zrobienia sobie płatków rano na śniadanie... i umiem robić świetny kogiel-mogiel z 3 jajek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan

A ja umiem zrobic... no w sumie to tylko jajecznice i jakies tam kanapki. A nie, umiem zrobic spaghetti bolonieze (:P) Wprawdzie tylko z instrukcja obslugi i gotowym sosem, ale spaghetti jest aldente :]

Btw. Jadl ktos tureckie dania? Obrzydliwe, nie? Szczegolnie napoje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carti

Moim największym do tej pory osiągnięciem było samodzielne zrobienie jajecznicy :). Ah, i kiedyś miałem za zadanie podrzucanie skwarków na patelni pod nieobecność mamy i z zadania wywiązałem się wzorowo - smakowało :). A, kiedyś w podstawówce musieliśmy w grupie zrobić sałatkę, też jakoś wyszła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thirian1

Fajnie, że ten topic w końcu się pojawił. Mam pytanko. Czy będziecie w nim:

1. popisywać się swoimi umiejętnościami (lub ich brakiem)

2. wymieniac się przepisami ( i nie patrzcie się na mnie krzywo, bo jestem za)

3. swoimi "ftopami" - np. zniszczyłem swoją teflonową patelnię, bo przeganiałem muchy

4. ulubionymi potrawami

5. kuchniami świata

Może ktoś to sprecyzuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, mój pomysł podchwycony. :D

Można tu pisać of coz o wszystkim - swoich przygodach w kuchni, śmiesznych wpadkach, można zarzucić jakimś przepisem (np. na drinka :D )

NAjbardziej wychodzi mi w domku jajecznica na bekonie. Po prostu palce lizać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thirian1
Ach, mój pomysł podchwycony. :D

Można tu pisać of coz o wszystkim - swoich przygodach w kuchni, śmiesznych wpadkach, można zarzucić jakimś przepisem (np. na drinka :D )

NAjbardziej wychodzi mi w domku jajecznica na bekonie. Po prostu palce lizać. :)

Co do jajecznicy to zrobilem z nią (bez skojarzeń) chyba wszystko co było do zrobienia - jak Ty z bekonem, z grzybami, z owocami (można), ze smażoną cukinią, z mnóstwem różnych warzyw itd . radzę "poeksperymentować".

Teraz już mam jakieś doświadczenie, a 24 wiosny za plecami też dużo mówią - no dobra, przesadziłem :D .

Co do drinków - myslałem, że chodzi o jedzenie... :D

Po to jest topic Kuchnia, zeby pisac o wszystkim co z kuchnia zwiazane. Nie bedziemy rozdrabniac :]

No dobra - a może o meblach kuchennych, turniejach na najlepsze ciasto, nowościach na rynku warzyw genetycznie zmodyfikowanych, 'dietach cud", wojnie: "co jest lepsze masło czy margaryna" itd. Jak widzisz to za bardzo nie wolno rozdrabniać, bo wyjdzie nie wiadomo co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan
No dobra - a może o meblach kuchennych, turniejach na najlepsze ciasto, nowościach na rynku warzyw genetycznie zmodyfikowanych, 'dietach cud", wojnie: "co jest lepsze masło czy margaryna" itd. Jak widzisz to za bardzo nie wolno rozdrabniać, bo wyjdzie nie wiadomo co.

Napisalem zeby nie rozdrabniac. Zreszta dlaczego nie klotnie co lepsze maslo margaryna? Albo o konkursach... Kulinaria, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thirian1

Co do drinków - myslałem, że chodzi o jedzenie... :D

No wiesz, w drinku może być cytryna, a ją można schrupać. :D

:lol: Zagiąłeś mnie. No to może zaczne z przepisami, co? Na początek coś dla wszystkich ( z pamięci ):

Przepis na ciasto do pizzy by thirian1 :o

1. 35 dkg mąki

2. 1 jajko

3. 2 dkg drożdży

4. 5 dkg margaryny

5. szczypta soli

6. rozrobione mleko - zrobić to wolno

ciasto wymieszać tak długo, dopóki wszystkie składniki się nam ładnie rozrobią, piec w piekarniku przez 30 minut ( radziłbym najpierw rozgrzać piekarnik przez jakieś 15 minut)

7. no i oczywiście składniki na ciasto (przed włożeniem do piekarnika, oczywiście :o ) - to wedle wyboru - najprościej to dodać same pomidory (pokrojone w cienkie plasterki - obrane)

Nie napiszę na ile to osob, bo dla jednych to wystarczająco, a dla innych już nie - każdy ma inną pojemność brzucha, no nie? :D

Pamiętajcie, to dla początkujacych!!! Jak będziecie bardziej "zaawansowani", to dodawanie "aromatycznych" skladników do ciasta nie bedzie wam nastręczać problemów (mam znajomego, który do mleka dodaje... białe wino - chory facet).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !Chrząszczu

Jadł ktoś może parówkę z czekoladą? :D Mniamm :D

No cóż. W kuchni zbyt długo nie przesiaduję. W końcu komp jest w pokoju. :wink: Ale kanapki z szynką, kiełbasą, sałatą, jajkiem, ogórkiem, pomidorem zrobić umiem. Trzeba tylko trochę składników. I... smacznego! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadł ktoś może parówkę z czekoladą? :D Mniamm :D

Ble!!!!!!! Smacznego! :D Na osiemnastce u kumpla robiliśmy takie rzeczy jak wkładanie udka kurczaka z ogorkiem ze śmietaną do takiego WaFeLkA na lody...

No cóż. W kuchni zbyt długo nie przesiaduję. W końcu komp jest w pokoju. :wink: Ale kanapki z szynką, kiełbasą, sałatą, jajkiem, ogórkiem, pomidorem zrobić umiem. Trzeba tylko trochę składników. I... smacznego! :D

Najlepsze kanapki są z sałatą, ogóreczkiem i pomidorkiem. Reszta obojętna, nieważny czy ser, czy szynka. :D Ale oczywiście całość muszę na koniec okraszyć majonezem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thirian1
Jadł ktoś może parówkę z czekoladą? :D Mniamm :D

No cóż. W kuchni zbyt długo nie przesiaduję. W końcu komp jest w pokoju. :wink: Ale kanapki z szynką, kiełbasą, sałatą, jajkiem, ogórkiem, pomidorem zrobić umiem. Trzeba tylko trochę składników. I... smacznego! :D

No to prawdziwy z Ciebie samiec :) Na kanapkach to każdy zaczyna, a kończy na... zmywaniu garów :lol:

A opiekane kanapki to kiedyś robiłeś? Jak ser się cudownie topi... poezja.

Spróbuj, taki 'bajer" jest teraz łatwo dostępny ( sandwitch, opiekacz - jak zwą, tak zwą).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thirian1
A ja umiem zrobić frytki ^^. Zawsze wszystkim smakują, soli tyle ile trzeba... pokrojone nie za grubo, nie za cienko. Pychotka :)

A co robisz z olejem po smażeniu? Bo ja radziłbym Ci wylewać - taki olej "wielokrotnego" użytku powoduje bardzo poważne następstwa ( mówiąc krótko - raka). Taka ciekawostka: Francuzi polewają frytki... majonezem - obrzydliwe, no nie?

Z solą nie przesadzaj :!: - ja tylko ostrzegam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opiekane kanapki to kiedyś robiłeś? Jak ser się cudownie topi... poezja.

Spróbuj, taki 'bajer" jest teraz łatwo dostępny ( sandwitch, opiekacz - jak zwą, tak zwą).

A po kiego grzyba takie cuś? Wystarczy MIKROFALÓWKA! :D Kładziemy na talerzyku taką kanapeczkę (chlebek, szyneczka, duża ilość sera, następna połóweczka chleba) i wciskamy do mikrofali na 45 sekund. Odpada czyszczenie tostera. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thirian1

A opiekane kanapki to kiedyś robiłeś? Jak ser się cudownie topi... poezja.

Spróbuj, taki 'bajer" jest teraz łatwo dostępny ( sandwitch, opiekacz - jak zwą, tak zwą).

A po kiego grzyba takie cuś? Wystarczy MIKROFALÓWKA! :D Kładziemy na talerzyku taką kanapeczkę (chlebek, szyneczka, duża ilość sera, następna połóweczka chleba) i wciskamy do mikrofali na 45 sekund. Odpada czyszczenie tostera. :)

No wiesz :D I nie miałem na myśli tostera tylko takiego "cosia" przeznaczonego tylko do kanapek. Kanapka w mikrofalówce, da się to wogóle zjeść?

Thirian a na ile stopni C ustawiasz piekarnik przy tym cieście fu^r pizza ? bo jakoś nie sprecyzowałeć a kto lubi spieczone/niedopieczone ciasto ?

Sorki, ale to nie tak jak myślisz. Mialem DWIE kuchenki gazowe w domu i każda miała swoje "widzimisie", przez co nie wiedziałem czy potrawa którą robiłem była gotowa. A teraz mam trzecią...

Co do Twojego pytania - piekarnik należy TYLKO rozgrzać ( starsze modele kuchenek nie miały ustawienia stopni - po prostu grzałeś tak długo, aż "licznik" docierał na 250), a nowsze od razu na 250 (przy nich to wiadomo, że się nic nie popsuje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka: Francuzi polewają frytki... majonezem - obrzydliwe, no nie?

Dla mnie pychotka! :D Uwielbiam majonez. Co z tego, że jest kaloryczny jak cholera skoro nie tyje od niego? :) Żyć, nie umierać. ;)

Wczoraj jadłem spagethi z majonezem - tak z nim przesadziłem, że sos zmienił barwę na bardziej jaśniejszą. ;]

a kto lubi spieczone/niedopieczone ciasto ?

JA! Zakalec rulez!

Kanapka w mikrofalówce, da się to wogóle zjeść?

To jest pyszne! :D Człowieku, leć do kuchni i spróbuj! Gwarantuję, ze się nie zawiedziesz. :D

Zawsze do takich kanapek walę od zawalenia keczupu, najlepiej Heinza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ramzes

Mmm...chlebek z zoltym serem z mikrofali, posmarowany ketchupem...Pycha!

Oprocz tego umiem zrobic: Popcorn :P

Pizze- nie z podelka:P wlasnej roboty!

platki z mlekiem :]

Fryteczki...mniam:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

A ja chyba jestem indywidualistą bo umiem zrobic tylko herbatę i Gorący Kubek ,którym się namiętnie odżywiam. Nie wiem czemu ,ale uwielbiam mrożonki ,bo to jedyna rzecz do której jest dołączona jasna i czytelna instrukcja. Ostatnio robiłem jajęcznicę:) I przypaliłem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ramzes
A ja chyba jestem indywidualistą bo umiem zrobic tylko herbatę i Gorący Kubek ,którym się namiętnie odżywiam.

>>>ja wole chińskie zupeczki z marketu za 49gr. :]

Nie wiem czemu ,ale uwielbiam mrożonki ,bo to jedyna rzecz do której jest dołączona jasna i czytelna instrukcja.

>>>hehe, musze sprobowac zrobic :]

Ostatnio robiłem jajęcznicę:) I przypaliłem...

>>>Ja za jajecznica nie przepadam, no chyba ze za taka gdzie nie ma bialka :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shinobi

Mi niedawno urodziła się siostra i muszę większośc w kuchni robić sam :P Ostatnio opanowywałem robienie gualszu z sosem musztardowo-miodowym Knorra. Mniam! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...