Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

Poszukuję konkretnego dzieła kina azjatyckiego, niestety nie pamiętam zbyt wielu szczegółów. Akcja osadzona jest w starożytnych Chinach, nie wiem dokładnie w jakim okresie. Sama fabuła kręci się wokół pewnego małego królestwa czy miasta zagrożonego najazdem bardzo bezwzględnych, obcych wojsk. Wróg zajął już z łatwością posiadłości sąsiadów, następnym celem jest główne miejsce akcji. W obliczu takiego niebezpieczeństwa władca tego przybytku posyła gońca do jakiegoś klasztoru, z prośbą o przysłanie pomocy w postaci słynących ze swej wyjątkowej mądrości oraz doskonałego wyszkolenie mnichów, z których ów klasztor jest znany. Otrzymują oni jednak tylko jednego takiego zakonnika. Z początku sytuacja wydaje się beznadziejna, jednak stopniowo mnich przygotowuje miasto do obrony oraz opracowuje szczegółowy plan działania, i koniec końców dzięki jego udziałowi udaje się odeprzeć pierwszy z wrogich ataków.

Jak było dalej już jednak nie jestem sobie w stanie przypomnieć. Pamiętam jedynie, że film był produkcji łączonej chińsko/japońskiej lub chińsko/koreańskiej,a wszystkie (większość?) dialogów odbywała się w języku Państwa Środka.

Ktoś,coś?

Edit: Już nieważne, sam znalazłem. Dla zainteresowanych film nazywa się Siedem potęg, swoją drogą jest świetny, polecam.

Edytowano przez doubler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w kinie kilka lat temu widziałem, tylko zwiastun tego filmu... można zakładać, że on już wyszedł. Film miał dość luźne podejście, elementy komediowe (bynajmniej tak prezentowała go zwiastun) Miał być o handlarzu m.i bronią, Bardzo poszukiwanym czlowieku (Nie, nie mam na myśli Pana życia i śmierci/Lord of war) film z pewnością nowszy... Będę niezwykle wdzięczny jeżeli te mgliste informacje pozwolą komuś dojść do tego co to za film.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lęk pierwotny, Ktoś całkiem obcy, Złodziej życia, Zaginiona dziewczyna, Kod nieśmiertelności, Podejrzani, Prawo zemsty, Słaby punkt, Nieuchwytny, Non-stop, Tożsamość (2011), Trans, Autor widmo, 8 części prawdy, Zodiak, Amnezja, Śledztwo nad przepaścią, Tożsamość (2003), Co kryje prawda, Przeczucie, Nie mów nikomu, Transsiberian, Władza, Tajemnice Los Angeles, Przebudzenie, Wyspa strachu.

Nie wszystkie idealnie się pokrywają z podanymi przez ciebie klimatami, ale coś powinieneś z tej listy dla siebie wybrać.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Massinio

Okno na podwórze (1954)

Psychoza (1960)

Memento (2000)

M - morderca (1931)

Północ - północny zachód (1959)

Zawrót głowy (1958)

Cena strachu (1953)

Widmo (1955)

M jak morderstwo (1954)

Nieznajomi z pociągu (1951)

Noc myśliwego (1955)

Pustka (1950)

Rozmowa (1974)

Czysta formalność (1994)

39 kroków (1935)

Dzień szakala (1973)

Misery (1990)

Przylądek strachu (1962)

Przesłuchanie w noc sylwestrowa (1981)

Uwolnienie (1972)

Lek pierwotny (1996)

Mroczne przejście (1947)

Zbieg z Alcatraz (1967)

Dom gry (1987)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kiedyś taki film o dziewczynie, która była ze swoim chłopakiem nad jeziorem i zaatakowały ich jakieś sadystyczne nastolatki z okolicy. Chłopakowi wbili nóż w brzuch a ona uciekła do lasu. Gonili ją, w końcu trafiła do domu, w którym jak się okazało mieszkała rodzina jednego z tych nastolatków.

Film leciał chyba na HBO (parę lat temu). Czy ktoś wie jaki ma tytuł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci jakiś dobry horror? Chodzi mi o taki który na prawdę może wystraszyć, a nie jakiś slasher typy "Koszmar z ulicy wiązów" czy inne tego typu. Nie też chce żadnego gore jak "Piła" bo to mnie nie interesuje. Mogę powiedzieć że podobała mi sie "Kobieta w czerni" i pierwsza "Klątwa" (japońska oczywiście)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale...

Dawno temu był film. Tak dawno, że aż nie pamiętam wielu szczegółów, ale może ktoś skojarzy. Pewny jestem, że pod koniec był wyścig (podobny do drag race'ów), w którym brały udział dwa samochody. Jeden wyglądał jak Bugatti (tak mówił tata ileś-tam lat temu), kierowca tego auta był tajemniczy prawie jak teraz Stig a jak podnieśli pokrywę silnika to widać było tylko "przeskakujący" prąd napędzający ten futurystyczny (z kosmosu?) bolid. I to był faworyt do wygrania, ale gonitwę wygrał ten drugi, prawdopodobnie kierowany przez głównego bohatera. A ten kosmiczny rozleciał się w drobny mak. O co konkretnie chodziło w tym filmie ani dlaczego się ścigali nie mam pojęcia. Nawet nie wiem czy taka produkcja kiedykolwiek powstała. Jednak może ktoś, coś... ?

Edytowano przez crowmaster
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...