Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

"Łowca" , "Zawodowiec " z Jean-em Paul-em Belmondo

"Był sobie złodziej" , "Klan Sycylijczyków" , "W kręgu zła" z Alain-em Delon-em

Filmy Johna Woo to perełki w gatunku filmów akcji , albo się je kocha albo nienawidzi.

W innych gatunkach mistrz kina akcji się po prostu nie sprawdza chociaż "Zapłata" była całkiem niezła.

Ja sam złapałem bakcyla po obejrzeniu:

1987: Byle do jutra II (Ying hung boon sik II)

1986: Lepsze jutro (Ying xiong wu lei)

1986: Byle do jutra

Kilka jego innych filmów:

2003: Zapłata (Paycheck)

2000: Mission: Impossible 2 (Mission: Impossible II)

1996: Tajna broń (Broken Arrow)

1996: Zbrodnicze tradycje (Once a Thief)

1993: Nieuchwytny cel (Hard Target)

1992: Dzieci Triady (Lat sau san taam)

C.A.T. Squad Python Wolf 1988

Dzień Szakala

Elita zabójców 1975

Misja specjalna 1995

Rok Smoka 1985

Błękitny grom

Czarny deszcz

Zimna stal

Żyć i umrzeć w Los Angeles

Inwazja na USA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje filmów dosyć starych, typ filmów to akcji, coś w stylu Zaginionego w akcji z Chuckiem Norrisem, ale poszukuje tutaj filmów podobnych do podanego tytułu, z góry dziękuje za podanie konkretnych filmów.

Coś w takim stylu, to nasuwa mi sie na mysl bliźniaczo wręcz podobne Rambo 2 i Rambo 3. Rozumiem, że ma być taki *głupi* bohater i jego nieśmiertelność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje filmów dosyć starych, typ filmów to akcji, coś w stylu Zaginionego w akcji z Chuckiem Norrisem, ale poszukuje tutaj filmów podobnych do podanego tytułu, z góry dziękuje za podanie konkretnych filmów.

Coś w takim stylu, to nasuwa mi sie na mysl bliźniaczo wręcz podobne Rambo 2 i Rambo 3. Rozumiem, że ma być taki *głupi* bohater i jego nieśmiertelność?

Hehe, niee, nie chodzi mi o głupotę, a o coś takiego, gdzie są jakieś tajne operacje, w tych wojskowych, albo jakaś dawka akcji jak w Złocie dla zuchwałych. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoł, ale kolega chyba się pytał o filmy a nie seriale :P Co ja mogę dodać... 9 Rota / 9 Kompania - film opowiadający o radzieckich żołnierzach w Afganistanie. Mocny, ciekawy, z trochę przydługim początkiem, ale oddający wtedy panujący klimat. A i akcje nie zgorsze :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoł, ale kolega chyba się pytał o filmy a nie seriale :P

No niby tak, ale imo nie sposób nie obejrzeć tego serialu, będąc fanem "kina wojennego". Dla mnie serial 10/10. Dzisiaj oglądam ostatni odcinek i trochę mi przykro, że już kończy się moja przygoda z serialem :P

Aha - serial ma 7 odcinków, a nie 9 :wink:

Co do 9 kompanii - też polecam. Może nie jest to jakiś szał, ale trzyma "ruski" klimat. Ja tego klimatu co prawda za bardzo nie lubię (bliżej mi do klimatów z Marines w roli głównej), ale film oglądało mi się bardzo przyjemnie.

Polecę też "Byliśmy żołnierzami" z Melem Gibsonem --> opowiada o Wojnie w Wietnamie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mercury

Boże, jedynie troszeczkę informacje pozostało mi po filmie, którego tak poszukuje. Więc:

Zdaje mi się, że film jest dokumentalny, a opowiada o naukowcach którzy odkopują studnię w na jakimś terenie. Ponoć chodzą tam legendy, że na dnie studni znajduje się .. coś.. nie pamiętam co.. Lecz, aby tą studnię odkopać musi zginąć, iluś tam chłopa...

Podczas kopania rzeczywiście w skutek wypadków giną ludzie, a odkopywanie jest utrudniane przez np. zalewającą wnętrze wodę itp. Tylko tyle pamiętam... Nawet do końca nie obejrzałem, ale byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś znał ten film :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o jakieś ostre filmy akcji w stylu Ong Bak lub Ninja. Może być Full FX (Ninja Assassin) albo i nie (Ong Bak), ale aby było efektownie (nawet efektywnie). Tylko nie kaszny z lat 70/80, no chyba że Kung Fu z Chin. Ale jest tego tyle, że ciężko wybrać, no a z Jackiem Chanem wiem, że są git, to nie trzeba podawać, chyba że jeden z mało znanych z nim filmów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym stylu sporo filmów z Jetem Li - "Pocałunek smoka", "Tylko jeden", "Romeo musi umrzeć", "Od kołyski aż po grób" - to z tych nowszych.

starsze (z lat 90-ych) filmy z Seagalem :teehee: - co by o nich nie mówić, Steven ładnie i efektownie prał mordy oprychów.

i od siebie dodam mało znany film "Odjazd" z Markiem Dacascosem, z 1997 roku. kilkakrotnie go widziałem w tv, za każdym razem doskonale się bawiąc :) ciekaw jestem, jak dzisiaj bym na niego zareagował, ale sentyment chyba zrobiłby swoje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry dude, widziałem wszystkie co wymieniłeś. A odjazd to o ile pamiętam to o tym, że miał jakiś procesor w głowie.

Bardziej jakieś kino z Tajlandii lub Chin. No ew. strzelaniny (wyprzedzając odpowiedzi - Hard Boiled i The Killer oglądałem, ale wiem że jest seria filmów z C. J. Fatem 4 czy 5 części i dużo strzelania).

Tak więc wie ktoś może?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to będzie ci odpowiadać, ale to chyba jedne z niewielu filmów z Jackie Chanem, które są w miarę poważne :)

Polecam serię Opowieść policyjna 1,2,3 xD No i 4 część.

Walki zmiatają z powierzchni ziemi, mimo tego, że parę ładnych lat minęło.

Osobiście twierdzę, że pierwsza część najlepsza, ale jako fan Chana cenię sobie wszystkie.

Police story Trailer (1985 rok) (Muze z tego mam na dzwonek w komórce heheh)

Police Story 2 Trailer (1988 rok)

http://www.youtube.com/watch?v=zhoeoeACTNU

Police Story 3: SuperCop Trailer (1992)

http://www.youtube.com/watch?v=EWvpkJy3-CQ...feature=related

New Police Story Trailer (2004)

http://www.youtube.com/watch?v=2PXLgC0g0ZM

Edytowano przez Yeed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak definiujesz słowo "zrąbany",ale od siebie polecam

- Monty Python (Św. Graal, Sens życia, Coś zupełnie z innej beczki, Żywot Braiana i naturalnie kilka skeczy jak spodoba Ci się klimat tego Cyrku)

- Naga Broń, którakolwiek część wszystkie są i tak o niczym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaj moich Spartan - tak głupie, że momentami zabawne. Nawet mnie ujął tekst "This day is day of they die". (6/10)

Eurotrip - europa w krzywym, amerykańskim zwierciadle - lekka i nawet strawna komedia. (6+/10)

Więcej "zrąbanych" filmów nie pamiętam bo nie oglądam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zrąbane komedie":

tak jak kolega wyżej, grzech nie polecić "Eurotrip" - choć zaznaczyć trzeba, że jeśli łatwo obrazić twoje uczucia religijne, lepiej nie oglądaj.

"Szalony akademik" 1 i 2 - po stokroć lepsze od najnowszych części American Pie, choć jest w podobnych, amerykańskodurnonastolatkowoseksownych klimatach :)

"How High", czy tam "Super zioło" - opowieść o tym, jak pewien homie umarł, jego prochy przypadkiem znalazły się w sadzonce z konopią indyjską, a gdy drugi homie - przyjaciel zmarłego - zapalił skręta zrobionego z tej roślinki, zaczyna widzieć ducha swojego bro. pokręcone na maksa :happy:

"Cztery pokoje" - 4 epizody, w tym 2 nakręcone przez Roberta Rodrigueza i Quentina Tarantino, jedna - sylwestrowa - noc z życia baaardzo pechowego boya hotelowego. jedna z moich ulubionych komedii :)

i komedie... Charliego Chaplina! wiem że starocie, ale przy "Brzdącu" i "Dzisiejszych czasach" ze śmiechu padałem na podłogę, serio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak komedie Charliego polecamy jak najbardziej, ale jeżeli nie wdziałeś żadnego filmu Q. Tarantino nie zaczynaj od Czterech Pokoi. To jeden z jego najsłabszych filmów i ogólnie słaba komedia, tylko się zniechęci nam kolega do Wielkiego reżysera :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich "zrąbanych" komedii mogę jeszcze dodać "Wielkie Kino" (film taki sobie, ogólnie to masowa parodia, ale kilka scen do śmiechu będzie), i jeszcze znajdzie się taki "Postal" (to już jest absurdalny film, jeden z lepszych produkcji Uwe'a Bolla).

Edytowano przez Patriqo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr0g - cicho tam. skoro moja siostra oglądając "Cztery pokoje" ze śmiechu aż sina na twarzy się zrobiła, to coś musi być na rzeczy ;) poza tym QT wyreżyserował tylko jeden epizod, w dodatku ostatni i jeśli miałby on zniechęcić do filmów tego reżysera (w co wątpię), to zawsze przecież można film wyłączyć przed tym epizodem, akurat jak się skończy trzeci, wg mnie najlepszy :P

wracając do tematu: "Samoloty, pociągi i samochody" z roku 1987 ze Stevem Martinem. takie komediowe kino drogi, naprawdę zabawne a przy tym sympatyczne.

"Akademia policyjna", niech będzie, że wszystkie części (czyli 7) - przede wszystkim dla faceta o stu głosach - Michaela Winslowa. bez niego Akademia prawdopodobnie skończyłaby się na pierwszej części. gdy on się odezwie - wybuch śmiechu murowany :)

"Maska", "Ace Ventura", "Kłamca, kłamca" - czyli filmy z Jimem Carrey. jest on mistrzem robienia z siebie błazna, to wystarczy by o nim wspomnieć :turned:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o jakieś ostre filmy akcji w stylu Ong Bak lub Ninja. Może być Full FX (Ninja Assassin) albo i nie (Ong Bak), ale aby było efektownie (nawet efektywnie).

Skoro widziałeś Ong Bak to pewnie widziałeś "Ong Bak 2" oraz "Tom Yum Goong" (The Protector)?

w tym stylu sporo filmów z Jetem Li - "Pocałunek smoka", "Tylko jeden", "Romeo musi umrzeć", "Od kołyski aż po grób" - to z tych nowszych.

Do listy dorzucę przede wszystkim "Fist of Legend".

Polecam serię Opowieść policyjna 1,2,3 xD No i 4 część.

Walki zmiatają z powierzchni ziemi, mimo tego, że parę ładnych lat minęło.

Osobiście twierdzę, że pierwsza część najlepsza, ale jako fan Chana cenię sobie wszystkie.

Widziałem na YT finałową walkę z "Dragons Forever". Totalny odjazd. Musisz obejrzeć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@noniewiem - Powiem nawet, że obejrzałem cokolwiek z Tonym Jaa co wpadło mi w rękę, nawet te filmy, w których grał epizody (główne ten łysy kuzynek z Ong Bak). No i polecadła postaram się obejrzeć. Dzięki.

@Yeed - dzięki za przypomnienie, już zapomniałem o tej serii. No i mają śmieszne akcje jak pościg pieszo za autobusem. :)

I jest tego 5 części, nie cztery :P Pominąłeś Police Story 4 - First Strike. :P

@Piotrekblue - Sprawdź:

"Kung Pow - Wejście Wybrańca",

"Komedia Romantyczna" - 1 połowa to normalnie jazda bez trzymanki,

klasyk - "Martwe Zło" - najlepiej III: Armia Ciemności ale 1 i 2 też mają fajne akcje komediowe,

"Sprzedawcy 2" - dla mnie komedia totalnie odjechana, bo 1 jakoś mi nie podeszła,

"Jay i Cichy Bob kontratakują" - klasyk :)

"Nowy" ew. "New Guy" - było swego czasu na Polsacie i ma świetne momenty (Szalone Oczy wymiatają! XD)

Edytowano przez ButcherBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...