Skocz do zawartości
Turambar

Poszukuję filmu...

Polecane posty

a miecze świetlne się liczą? :laugh:

możesz zobaczyć taki klasyk "Trzej muszkieterowie" z 1993 roku. kiedyś to był hicior :rolleyes: co prawda, muszkieterowie walczyli szablami (czy czymś takim), ale broń biała jest.

ooo właśnie - Piraci z Karaibów, cała trylogia. też się piorą wymachując szablami, dużo rzadziej strzelając :)

no i naturalnie Gladiator

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmach Kurosawy nieraz się zdarzy, że powalczą co nieco na katany. Myślę, że walki w filmach tego reżysera najlepiej oddają to jak takie walki wyglądały w rzeczywistości. Bez salt, chodzenia po ścianach itd. A jak chcesz takie z chodzeniem to mi się przypomina "Azumi" - wiekopomne dzieło kinematografii japońskie z bodajże 2003r.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak zna ktoś jakieś fajne filmy w których są walki na miecze i tym podobne ?

[b]Średniowiecze

Ivanhoe 1951

Rycerze okrągłego stołu 1953

Długie łodzie Wikingów

"Excalibur" reż. John Boorman

filmy płaszcza i szpady:

Cartouche-zbójca

Czarny tulipan 1963

Czterej muszkieterowie 1975

Fanfan Tulipan 1951

Garbus 1959

Huzar 1995

Serce i szpada 1960

Trzej muszkieterowie 1974

najlepsze filmy płaszcza i szpady są z lat 60. produkcji francuskiej z Jean-em Marais , Bourvil-em itd.

kino samurajskie

Kurosawa

filmy Masaki Kobayashi-ego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filmach Kurosawy nieraz się zdarzy, że powalczą co nieco na katany. Myślę, że walki w filmach tego reżysera najlepiej oddają to jak takie walki wyglądały w rzeczywistości.

Pamiętam doskonale jak w Siedmiu Samurajach w 1/3 filmu był pojedynek na katany. Jedyne co zrobił ten samuraj to było zejście i cięcie skośne przez bark...

Poezja normalnie...

A do tej listy dorzuciłbym: 13 wojownik.

Edytowano przez noniewiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje nazwę jakichś konkretnych filmów, ale nie jakiegoś harego portiera czy innego badziewia. Mam na myśli coś na miare, Purpurowe rzeki, Karmazynowy Przypływ, Pulp Fiction, Jeźdźcy Apokalipsy. Może to być horror, thriller, sensacja cokolwiek, Poprostu bede miał za niedługo tydzień z filmami i ide do beverly hills <wypożyczalnia w moim mieście> i biore wszystko co fajne. Teraz potrzebuje nazwy filmów, coś co ma fabułę, wciąga, gdzie jest zagadka i ktoś ją rozwiązuje, morderstwo coś tajemniczego. Moze być bez fabuły ale to musi byc majstersztyk ludzie wiecie najlepiej co wam sie podoba podajcie tego nazwy :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo majstersztyk i słowo wypożyczalnia beverly hills się wzajemnie wykluczają owszem mogę podać i z tuzin arcydzieł z gatunku thriller , tylko co z tego skoro tych tytułów nie ma w wypożyczalni b.h.?.

Ale nic podam najlepsze z najlepszych z tego gatunku.

Asfaltowa dżungla 1950 r.

Bez wyjścia 1987 r.

Cena strachu 1952 r.

Chiński syndrom 1979 r.

Coma 1978 r.

Czysta formalność 1994 r.

Dama z Szanghaju 1948 r.

Dolores reż. Taylor Hackford

Dom gry 1987 r.

Dwunastu gniewnych ludzi 1957 r.

Dzień Szakala 1973 r.

Gra 1997 r. reż. David Fincher

Iluzjonista

JFK 1991 r.

Kapuś 1962 r. reż. Jean-Pierre-Melville polecam tegoż reżysera "W kręgu zła" , "Samuraj" a niedawno wyszedł

pakiet filmów jego reżyserii , jeżeli będzie można wypożyczyć wypożyczaj.

Kruk 1943 r.

Koziorożec I

Memento 2000 r.

M-Morderca 1931 r.

Misery 1990 r.

Mój brat Kain 1992 r.

Nieznajomi z pociągu 1951 r.

Noc myśliwego 1955 r.

Okno na podwórze 1954 r.

Ostatnia fala 1977 r.

Pojedynek na szosie 1971 r.

Prestiż

Pomyłka , proszę się wyłączyć 1948 r.

Północ , północny zachód 1959 r.

Prosty plan 1998 r.

Przylądek strachu 1962 r.

Psychoza 1960 r.

Plan doskonały

Rozmowa 1974 r. reż. F.F.Coppola

Śmiertelny pocałunek 1955 r.

Trzy dni Kondora

Teoria spisku

Ucieczka z Nowego Jorku

Uciekający pociąg

Widmo 1954 r.

Zawrót głowy 1958 r.

Zabójstwo reż. Stanley Kubrick

Zbieg z Alcatraz 1967 r.

Zasada domina

Ps. Jeśli po tej dawce nie uciekniesz z krzykiem , chętnie podam inne arcydzieła gatunków takich jak kryminał , western itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy w Beverly Hills nie byłem (moje miasto na eR jest za małe na takie boskie cudo :laugh:), ale śmiem przypuszczać Bogarcie, że około 3/4 z wymienionych przez Ciebie filmów to jednak tam nie będzie. ale jeżeli są, to ja muszę się przeprowadzić tam, gdzie ta wypożyczalnia jest :D)

jeśli chodzi o naprawdę konkretne filmy, od siebie dodam:

Chinatown (i tu mnie Bogarcie zdziwiłeś, że o nim nie wspomniałeś)

Siedem

Prawdziwy romans (Eart, jeśli widziałeś PF, ten film zobaczyć MUSISZ)

Chłopcy z ferajny

Człowiek z blizną

Podejrzani

itp itd... całą noc można wymieniać, a i tak już masz zestaw filmów do obejrzenia do końca tego roku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem filmy tylko z jednego gatunku filmowego (thriller) , natomiast filmy które wymieniłeś (widziałem wszystkie) to w kolejności:

Chinatown - film noir (czarny kryminał)

Siedem - fakt thriller (ale jak dla mnie zbyt drastyczny nie oglądałem)

Prawdziwy romans , Chłopcy z ferajny , Człowiek z blizną - kino gangsterskie

Podejrzani - kryminał z domieszką filmu noir

Zauważ że współcześnie powiedzmy okres 2000 - 2009 mało jest dobrego kina np. gangsterskiego

jeśli miałbyś wymienić 15 majstersztyków tego gatunku z lat j.w. sądzę że nawet połowy nie dałoby się doliczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedem - fakt thriller (ale jak dla mnie zbyt drastyczny nie oglądałem)

Niektórzy go wręcz przyrównują do Piły... Ale to zdecydowanie krzywdzące. Dla mnie film jest znakomity, ma logiczne dialogi, które nie są pseudopsychologicznym bełkotem mającym wypełnić czas przeznaczony na dialogi. I to zakończenie. Bodajże najbardziej kompletne zakończenie jakie widziałem. Szczerze polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi opowiedział cały film , rozumiem wolność artystyczną , wolność słowa itd. ale gdy oglądam współczesny film i widzę jak człowieka szlachtują nie jestem w stanie sobie przetłumaczyć że to tylko film , przecież cierpienie jest tak realnie odmalowane , po prostu wyłączam taki film.

Tak wiem że "Siedem" jest wysoko oceniany ale go nie obejrzę tak samo jak:

Piły , Hostelu , Alien I, II , III , IV , Milczenia owiec , Hanibala , Urodzonych morderców , 8 mm , Celi itd. większości współczesnych horrorów , być może jest przewrażliwiony ale dla mnie ból na ekranie jest aż nazbyt realny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Bogarcie, w jednych filmach ta "krwawość" i brutalność są jedynymi atutami (wszystkie Piły, Hostele i reszta podobnych pseudohorrorów), w innych jest to tylko element nadający filmowi autentyczności (Siedem, Milczenie owiec)... i nie mów, że Fargo (także godne polecenia) też nie obejrzysz, bo jednemu z bohaterów

odstrzelą ucho

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę czy możecie mi podać nazwę filmu, które z deczka streszczę. Film oglądałem na Polsacie chyba w ubiegłym roku (okres świąt) w godzinach wieczornyhh(chodzi mi o to że nie był to "świąteczny hicior tylko jakieś coś po 22 chyba). Fabuła filmu żywcem wyciągnięta z Star Crafta. Ludzie walczyli z robalami Zergami. Były ciekawe potyczki i sceny gdzie robaczki rozszarpywały biednych żołnierzy. Film się skończył na

złapaniu jakiegoś mózgu który sterował jakoś tymi wszystkimi robalami i ludzie mogli powyżynać całe te plugastwo

. Czy wiecie już o jaki film mi chodzi? Za Chiny nie mogę sobie go przypomnieć wiem tylko że chyba w nazwie miał coś o Komandosach czy Żołnierzach ale na 100% nie jestem pewien. Chętnie bym sobie teraz obejrzał CAŁY film ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam radzieckie "Wyzwolenie". Zapiera dech, owszem, być może rozmachem (film trwa osiem godzin, bitwy z wykorzystaniem ogromnej ilości sprzętu), ale także (a może przede wszystkim) komunistyczną propagandą.

A tak bardziej przystępnie - Gallipoli z Melem Gibsonem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dechu w piersiach nie zapierają ale solidna 6+ w obecnej nomenklaturze ocen uczniowskich im się zdecydowanie należny:

Bitwa o Midway

Działa Nawarony

Gallipoli z Melem Gibsonem

Młode Lwy z Marlonem Brando , Monggomery Cliftem , Deanem Martinem

Najdłuższy dzień - najlepszy film o lądowaniu w Normandii , drobiazgowo odtworzono operacje godzina po godzinne , trzech reżyserów: Brytyjczyk , Amerykanin i Niemiec.

Wierność realiom historycznym.

Film lepszy od Szeregowca Ryana.

O jeden most za daleko

Okręt (Das Boot) reż. Wolfgang Petersen

Stalingrad 1993 reż. Joseph Vilsmaier

Tora! Tora! Tora!

Żelazny Krzyż 1977 reż. Sam Peckinpah

Edytowano przez Bogart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam filmu osadzonego w Ameryce lat 60, taki american dream :-), nie chodzi mi tu o jakiś film akcji, czy horror, raczej coś w stylu klasyka filmowego, ale koniecznie musi ukazywać życie amerykanów właśnie w Stanach Zjednoczonych, może to być dobra komedia, film przygodowy, czy coś powiązanego z dramatem (ale nie za "ciężki"). Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi coś polecił ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Bogart , szykują się święta pełne klasyków (oczywiście też dobrych nowości) i czasu spędzonego przed komputerem... Jupiii...

a nawiasem mówiąc Fanat1c, znam pewną, ale od razu mówię nie jest to arcydzieło kina, lekka, trochę śmiechu, trochę głupoty: Straż Wiejska

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak byłbym bardzo ale BARDZO wdzięczny gdyby ktoś znał tytuł pewnego serialu, który leciał może kilka lat temu na TVN. Występował tam taki fajny motocyklista, który zawsze lał wszystkich po d@#ie :D. Coś jak strażnik teksasu ale to nie to on chyba jeździł na motocyklu, jeżeli komuś się kojarzy nawet gdy to nie będzie to (ale oby) to proszę pisać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...