Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xplayer16

Mój Pierwszy Komputer.....

Polecane posty

Procesor: AMD Duron 950Mhz

RAM: 128MB + 256MB SD RAM

Dysk twardy: 40GB

Karta graficzna: Riva TNT jakaś tam potem wymieniona na GeForca 440MX 64MB

Zasilacz: kremowo-srebrny

Stacja dyskietek

Napęd CD wymienione na DVD + nagrywarka CD

System: Windows 98 potem Windows XP i nawet Windows 7 na nim ruszył.

Na komputerze chodziły płynnnie takie gry jak CS, Metin 2, GTA3, GTA VC, i nawet GTA SA działało mega szybko w rozdziałce 640x480. :D

Komp działa do dziś. Ma tylko kilka bad sektorów na dysku twardym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy komp.

Pentium 133 ( podkrecilem do 150)

ram 32

grafa 2 mega

dysk 1, 2 giga

mialem go ze 3- 4 lata

a i najwazniejsze bez cd- roma

Pamietam ze na winampie nie moglem odpalac wizualizacji dopiero jak dostalem od kumpla pentium 166 MMx zaczela sie zabawa i wiele gier zaczelo dzialac. Byl to moj pierwszy komp slaby ale za wlasna kase kupiony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Duron 1,2 Ghz

RAM: 256MB DD RAM (niedawno rozbudowałem do 768 :D )

Dysk twardy: 40GB (wymieniony na 80 GB)

Karta graficzna: GeForce 2 440MX 64MB

Zasilacz: 230 W

Stacja dyskietek

Napęd CD: Combo z nagrywarką CD, to było coś :)

System: Windows Millenium, potem Windows 98 SE + Windows XP

Mam go do dzisiaj jako swój domowy komputer :) ostatnia dobra gra jaka na nim ruszyła to GTA SA, co prawda przy większych akcjach był pokaz slajdów, ale grę przeszedłem. Aaa jeszcze WoW na nim działa w miarę sprawnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy komputer dostałem w 1992 roku i był to Commodore 64 z magnetofonem. Jako że magnetofon szybko okazał się niewystarczający, to dokupiliśmy używaną stację dysków 1541 i monitor Commodore 1802 (chyba nie pamiętam dokładnie oznaczenia). Na tym sprzęcie składałem jakieś gazetki czy inne śmieci. Potem miałem jeszcze A500 z 1MB, ale tylko na niej grałem. W 1997 kupiłem Amigę 1200 z 8MB fast i dyskiem 420MB. W 1998 ojciec kupił mi pierwszego pc. Konfig miał następujący

AMD K6-2 350MHz@500MHz

EPoX MVP3c+

DIMM 32MB+128MB (gdzieś z 1,5 roku po zakupie)

PowerColor S3Trio3D+Diamond Monster 3D (czyli słynny 3Dfx)

SoundBlaster AWE64 Gold (jeszcze na ISA) + interface MIDI

WD Caviar 4,3GB + Seagate U10 20GB

Hyundai 15"

Na tym sprzęcie pogrywałem sobie w NFS 2 SE (działał pod 3Dfx), Quake (też miał swoją 3Dfxową wersję), Overboard!, Max Payne i nawet w Return to Castle Wolfenstein (strzelanina i od razu 5fps). Była po drodze wymiana karty na Riva Vanta 16MB, a potem na GeForce 2 Ti. Jednak po kilkuletniej posłudze, komputer został sprzedany i zastąpiony P133 z 64MB ramu:) Poważnie. Brat w pokoju obok miał wtedy Durona 1200 więc gierzyłem u niego. Wymieniając znajomej sprzęt któregoś razu (2003), dostałem w prezencie płytę ABit z celeronem 633 i 256MB, już wiedziałem co z tym zrobić. Za 30PLN kupiłem obudowę z zasilaczem w komisie i poskładałem sobie komputer na którym jechałem jeszcze rok. Potem ten sprzęt różnymi pokrętnymi drogami ewoluował do:

Athlon XP2500+@3200 (pędzę go uroczo na 2200MHz)+Pentagram Freezone 120+

ABit AN7

GeForce 7600GS

1GB RAM

HDD 320GB

Interface MIDI E-MU X-MIDI 2x2

SONY G400 PS (crt) i EIZO (LCD)

Na tym sprzęcie grałem i pracowałem do 2008. Teraz służy mi za komputer Linuxowo-XPkowy. Normalnie działam na Miętówce, a jak potrzebuję wgrać nowe barwy do syntezatora, to używam go do odpalenia XEdit (działa tylko pod XP32). W 2008 r kupiłem sprzęt jak w sygnaturce (na początku miał Raceona 4850, ale wysiadł po dwóch latach). Oprócz pecetów mam jeszcze moje oczko w głowie, czyli Amigę 1200 (nie tą samą którą kupiłem w 1997). Ma dołożone turbo z Motorolą 68030/50MHz (najszybsza trzydziestka ever), 64MB fast ramu, kontroler dysku FastATA i dysk 20GB, a do tego monitor multisync. Oj, weekend już tuż, tuż. Przeczuwam w sobotę noc z demosceną milordzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...