Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brando

Zagadki mitologiczne

Polecane posty

@PAŁLI (ja ci się, k****, pośmieję...)

Zaglądałeś pod kieckę. Na pewno. :< O to właśnie chodziło, tylko bez tych mięsożernych wstawek, bo dziczek ze zdjęcia jest taki słodki (I WANNA TAKE HIM HOOOOOOOOOOOOOOOOOME...!). Zadajesz, darling.

@47, chodziło i o przedmiot, i o kucharza. Dziczek miał być wskazówką, ponieważ w Eldhrimnirze zawsze przyrządzają jednego i tego samego, kosmicznego chom... dzika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Odyn ze swymi dwoma krukami (Hugin i Mugin), dwoma wilkami (Geri i Freki) i włócznią Gungnirem. Jego drugim synem jest Hod, ślepy bóg.

EDIT

Niepotrzebnie szperałem żeby upewnić się o Hodzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

T3tris, brawo. Jak się zna atrybuty bogów, to zagadka jest banalna. (:

Dracia, niestety... ale w nagrodę pocieszenie dostaniesz pół twixa. :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Raczej nie chodzi o Thora? Ale zabił go jad Jormungandra, węża, z którym walczył (i zabił go, lecz sam zginął)...

lol8, jak pisałem posta to nie było żadnej odpowiedzi. : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to może lekka zmiana mitologii.

Pewna niebiańska bogini została porwana przez złego potwora - kurczaka. Po tym niezbyt przyjemnym doświadczeniu została boginią świata podziemnego. Zbyt długo nie wytrzymała w samotności, więc przy pierwszej lepszej okazji, lubując się w metalu, poślubiła jednego z muzyków, zarażonego licznymi choróbskami.

Tak dla pewności - to nie treść mitu:P

Poproszę o podanie:

- mitologii, z której oba bóstwa się wywodzą oraz ich imion

EDIT:

Paulie - zdecydowanie mylny trop.

Na podpowiedzi jeszcze za wcześnie. W sumie znajdują się w każdym ze zdań, nie pisałem ich przecież dla picu tylko:P

Poor_Leno - nie uznaję, gdyż odpowiedziałeś prawidłowo jedynie na 2/3 pytania. Rzeczywiście chodzi o Ereszkigal, która została porwana do świata podziemnego przez potwora imieniem Kur (stąd ten kurczak). Również prawidłowo określiłeś mitologię. Jednak nie chodzi o pierwszego, lecz drugiego (zdecydowanie bardziej znanego:P) jej męża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze chodzi o to:

boginia Ereszkigal zostala zeslana/zepchnieta (nie znalazlem dokladnie, jak sie tam dostala) do swiata podziemnego Kur, gdzie poslubila Gugul-ana (tez nie znalazlem, czy rzeczywiscie mial te chorobska :happy:). wszystko to w mitologii sumeryjskiej/babilonskiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...