Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Zagadki Historyczne

Polecane posty

Zadajemy tutaj zagadki o tematyce historycznej. Panujące reguły - takie, jak w innych tego typu tematach. Wiadomo, przede wszystkim netykieta i regulamin FA.

A zasady zabawy? Niemal dowolne, z tym zastrzeżeniem że tematyka ma być historyczna. Dam Wam jednak kilka wskazówek:

- Jeśli chcecie dać cytat, to upewnijcie się, że nie da się go zbyt łatwo "wygooglać";

- jesli relacja z jakiegoś wydarzenia, to Wasza własna, a nie skopiowana skądśtam;

- może być także obrazek przedstawiający jakąs bitwę, postać, zdarzenie, czy historyczną broń;

EDIT: PROSZĘ O UNIKANIE ZAGADEK ZWIĄZANYCH Z BRONIĄ W TYM TEMACIE, W ZWIĄZKU Z POWSTANIEM SPECJALNEGO TEMATU NA TEGO TYPU ZAGADKI - ZAGADKI MILITARNE

- obrazek może być w formie obrazu typu naściennego, grafiki komputerowej, screena z gry, zdjęcia... czegokolwiek co pozwoli zgadnąć;

- starajcie się nie dawać zagadek zbyt prostych;

- zagadki trudne są mile widziane, ale wówczas prosimy autora o obserwację tematu i wspomaganie zgadujących niezbędnymi podpowiedziami.

To tyle, kto pierwszy, ten zadaje, miłej zabawy! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie jest to tzw Bostońskie picie herbaty? Widzę ludzi wyrzucających cos ze statku...

EDIT: Sprawdzilem w Google, tak, to jest Bostońskie picie herbaty. T3tris był minimalnie szybszy, i niech to on zadaje następną zagadke jesli chce ;)

PS: Nie mam zielonego pojęcia o historii ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko, bo się człowiek kiedyś historią Stanów interesował ;]

No to skoro obrazek może być, to mi proszę mi powiedzieć cóż to za miły pan:

47907750.jpg

Jak nie zgadniecie do północy, to mam po prostu genialą podpowiedź ;P

Belutek - nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wojna, i jej krótki opis

Zlikwidowawszy oddziały YYY usiłujące się przedrzeć na zachów, wojska gen. Z i Y ruszyły ku brzegom Kanału Sueskiego, nie napotykając silniejszego oporu. (...). Kampania ta trwała cztery dni. W jej trakcie YYY utracił całe lotnictwo, siedem dywizji (w tym dwie pancerne), 700 czołgów i kilka tysięcy pojazdów mechanicznych. Taki rezultat był wynikiem zaskoczenia strategicznego uzyskanego przez XXX oraz zdecydowanie lepszego wyszkolenia żołnierzy i dowódców XXX"

Co to za wojna? Kiedy miała miejsce? Kto brał w niej udział?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na fragment wojny między Izraelem a koalicją Syrii i Egiptu w 1973.

Edit: O nie czołzenłan - miałem na myśli inną wojnę. Skoro jestes pewien, że to ta, o ktrej Ty mówisz to nie miałem racji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwe, bo nie mam pomysłu. Albo to czego chce nie ma na necie, albo to co mam wychodzi na guglu...

"-Poddajcie się waleczni XXX(nie mogę, byłoby za łatwo).

-[beeep]!"

Łatwe.

PS

Jest to jedna z wersji tej samej historii. Jak wam to sprawi problemy dam drugą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwardia umiera, ale nigdy się nie poddaje w wersji prawidziwej ;]

Edit: Jakby było nie dośc dokładnie - Bitwa pod Waterloo, bohaterska obrona pułku francuskich grenadierów pieszych pod wodzą gen. Pierre'a Cambronne'a. Voila ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambronne nigdy nie chciał się przyznać do "gó*na", ze względu na żonę, która nienawidziła przekleństw:) W końcu nie wiadomo jak to było. "Gwardia umiera..." i "G...o" to praktycznie to samo - odmowa:)

Ale to oczywiście Waterloo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wspaniale, skoro wygrałem, to się przy okazji wytłumaczę z tej nieszczęsnej wojny żydowskiej. Nie miałem na myśli wojny 6-dniowej. Miałem na myśli Wojnę Jom Kippur, znaną także jako wojnę październikową bądź ramadanową. Tak więc nie pomyliłem się wcale z rokiem, tylko strzelałem w zupełnie inną wojnę ;]

A macie:

83952064.jpg

Teraz pytanie: dla kogo i za co wwybudowano ten łuk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomysłu na jakieś ciekawsze zagadki, ale ta będzie chyba dość trudna:

Jakie wydarzenie przedstawia ten obraz?post-63327-1247220682_thumb.jpg

Podpowiedź: Turcja vs. Grecja:) Jak dalej nie pójdzie to podam autora obrazu, a to już będzie kwestią kilku sekund w Googlach:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili myślałem, że to kawałek "Porwania Sabinek", ale kurczę, ludki w ubraniach, więc to nie to ;]

Fakt, podpowiedź by się przydała, bo jak widać na forum znawców malarstwa jak na lekarstwo ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra na Chios - rzeź greckiej ludności wyspy Chios dokonana w kwietniu 1822 przez wojska Imperium Osmańskiego, w wyniku której zginęło ponad 20 tysięcy ludzi, a 50 - 60 tysięcy uprowadzono w niewolę. Autorem obrazu jest Eug?ne Delacroix.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...