Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Dyskusje o zagadkach

Polecane posty

Nie myśleliście może o próbie reaktywacji Hałsa? Tyle że na ostrzejszych zasadach aby się taki syf nie utworzył. Albo np. drugiej części Kolombo? Z tego co pamiętam pierwsza była w wakacje, co zainteresowanie zabawami jest mniejsze, więc może warto spróbować ostatni raz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną propozycję, związaną z "prawodastwem" regulaminu zagadek wszelakich. Czy można by wprowadzić zapis (w regulaminach) aby, dany użytkownik, postujący odpowiedź, ograniczał się tylko do jednego wariantu odpowiedzi? Generalnie regulamin tego nie porusza i nic nie stoi na przeszkodzie (może poza jako tako zdrowym rozsądkiem i zasadą fairplay) aby w jednym poście podać naraz np. 10 możliwych wariantów odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wielu by się nie stosowało, ale co tam, mogę raportować :).

Natomiast, co do samego pomysłu, to jestem za. Zdarza mi się podać ze dwie odpowiedzi, ale takie obostrzenie było by dobre. Jak to ferrou zaznaczyłeś, w ramach fairplay.

@Diacon

Właśnie chciałem to dopisać. W końcu jedna odpowiedź-jeden post dość mocno by sprzyjało statsowaniu. Zanim by się trafiło z odpowiedzią, można napisać ze trzy, cztery posty.

Edytowano przez Stillborn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jedna propozycja. W temacie Z&Z Survival Guide zmieniłbym zasadę linkowania. Zamiast przenosić do pierwszego postu, można by zrobić aby przenosiło do ostatniego w temacie. Zasady i tak są wyjaśnione w w/w temacie, więc chyba lepiej aby gracz przeczytał ostatnie posty i wchodził :) Jakby ktoś nie wiedział jak zrobić link to wystarczy po numerze tematu wrzucić coś takiego.

&view=getlastpost

Dobry pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas by w końcu ogłosić zgon dwóch zabaw tekstowych - 'Pieśń o Piracie zwanym Szkarłatny Jack", i "Przygody Robbiego Killzone'a". Chciałbym reanimować 'Pieśń...', jednak wydaje mi się że dobrze byłoby zmienić bohatera i/lub jej tematykę. Poza tym zamiast Robbiego może warto zastanowić się nad powrotem do sprawdzonego Mrocznego Lorda? A może macie jeszcze inne pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję... przerwę. W zasadzie mamy czas poświąteczny, wiele osób nie będzie do końca roku. Poczekajmy aż się wszystko ustabilizuje po 2 nowych zagadkach, potem dopiero założyć nowy temat.

Lord - teoretycznie najlepszy pomysł, ale skoro wtedy się przejadł i nastąpiła fala spamu, to teraz stanie się to jeszcze szybciej, bo pomysł już był wykorzystany. Proponuję małą wariację na temat mojego starego pomysłu na zabawę w Redakcję Czasopisma. Niech zamiast historyjki lorda poprowadzona zostanie historyjka praktykanta w Czasopiśmie O Grach o nazwie... CoG :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

Przypomniałeś sobie przypomniał o mojej propozycji? Jak miło...

@Lord

Propozycje ciekawe...

@Każdy kto czyta

Do rzeczy. Można zrobić takie tematy jak proponujecie, ale jeden mógłby być połączeniem jakiejś historii z "szaradami barda". Powstałby temat, w którym forumowi bardzi stworzyliby utwór dłuższy od "Pana Tadeusza", tragiczniejszy od "Romea i Julii" oraz ciekawszy od... nie, nie będę bluźnił (myślałem o CDA, ale zrozumiałem, iż zgrzeszyłbym).

Nazwa: "Ballada o (imię/pseudonim)"

Zasady: Później wymyśle.

Kto może brać udział?: Każdy kto dobrze rymuje i świetnie się z tym czuje. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rzeczy. Można zrobić takie tematy jak proponujecie, ale jeden mógłby być połączeniem jakiejś historii z "szaradami barda". Powstałby temat, w którym forumowi bardzi stworzyliby utwór dłuższy od "Pana Tadeusza", tragiczniejszy od "Romea i Julii" oraz ciekawszy od... nie, nie będę bluźnił (myślałem o CDA, ale zrozumiałem, iż zgrzeszyłbym).

Nazwa: "Ballada o (imię/pseudonim)"

Zasady: Później wymyśle.

Kto może brać udział?: Każdy kto dobrze rymuje i świetnie się z tym czuje. :cool:

Ja jestem za. Można by tylko tytuł zmienić z ballady na coś innego. Chociaż nie... Może być.

Myślałem też o podziale na role i narratora (i jeszcze ktoś mógłby pisać didaskalia), ale wtedy ilość "pisarzy" musiałaby być raczej ograniczona, bo by się bałagan zrobił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania podzielone: 1 NIE - 1 TAK

Jeśli chodzi o role to ciekawy pomysł, ale myślałem raczej o tym, że każdy pisze kolejną część ballady. Zaklepywałoby się swoją kolej i w ciągu 3h musimy zrobić edita. Jeśli tego nie zrobimy, ktoś przejmuje kolejkę i też ma 3h na edit. W ten sposób nie będzie zastojów ("bo on ma 24h na edita :sad: ").

Tymczasem zapraszam na drugą turę wyborów oraz debatę na tematy wcześniej podane. :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3 godziny? A przykładowo trzęsienie ziemi, tsunami, burza z piorunami, awaria komputera? Czasem nie masz czasu (coś ci wypadnie), by siedzieć ciągle na kompie i coś pisać... To moim zdaniem kiepski pomysł z zaklepywaniem kolejki. Chyba żeby czas przedłużyć do 8h, ale wtedy rzeczywiście mogłoby to stać i trwać i trwać...

Więc taki podział na role (dialogi) i ktoś, kto będzie trochę więcej pisał jako narrator i ew. ktoś, kto będzie mało pisał (didaskalia - np. Lord Nargogh wchodzi na scenę. :P).

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie krótko, ale sam przyznałeś, że przy np. 8h byłoby długo. Przy braku zaklepywania 2 osoby mogą pisać i wysłać ciąg dalszy jednocześnie (byłby bałagan po pewnym czasie).

Jeśli chodzi o podział na role to fajny pomysł. Problem byłby gdyby komuś np. narratorowi wysiadł komputer lub internet. W takim przypadku moglibyśmy mieć problem (pamiętam jak mi wysiadł miesięczny komputer i zanim go naprawiono minęły 2 tygodnie). Zastój mógłby być potworny. Chyba, że będziemy mieli kogoś na wszelki wypadek, kto zajmowałby miejsce osoby tymczasowo nieosiągalnej (wyjazd, choroba, brak internetu itp. powody). Jakbyśmy powiadamiali taką osobę? W razie planowanego wyjazdu piszemy w odpowiednim temacie/pod postem jako "PS." w grze o konieczności zastępstwa. Gdy wypadek jest nagły i nie możemy napisać, "zastępca" czeka do końca terminu pisania postu i automatycznie przejmuje rolę.

@Digison

Wiedziałem, że chodzi o brak popularności (tylko żartowałem). Zawsze warto spróbować znowu (temat pieśni mógł być nietrafiony, jak z książką, której temat nas nie interesuje). :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę. Niech inni też się wypowiedzą! Debatujemy w dwóch, a właściwie trzech, ale nikt inny się nie wypowiada. Trochę bez sensu wymyślać, jeśli jest tylko dwóch naprawdę chętnych. Nie widzę sensu takiej debaty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na Tak, bo pomysł jest bardzo ciekawy. Chodź, nawet jeśli to jest słomiany zapał, i napiszemy może 4-5 stron, a potem temat pójdzie do piachu... No cóż, wtedy zrobimy R.I.P. i wrócimy do reszty zagadek. Osobiście, jestem na Tak, sam chętnie naskrobię jakieś byleco. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, nieźle. Jeszcze parę osób i będzie fajnie. Proponuję byście wy, Goloman i Tytok, oraz każdy kto jest na tak, wpisał to do sygnaturki:

[center][color="#00FF00"][size=2][font="Comic Sans MS"][color="#00FF00"][url="http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=42969&st=80&start=80"][color="#00FF00"]Chcesz wziąć udział w nowej zabawie będącej połączeniem Olympus Actionus z Szaradami Barda? A może masz jakieś propozycje i pomysły? Wolisz akcję w świecie Gwiezdnych Wojen, czy bardziej "tradycyjną"? Wypowiedz się tu.[/color][/url][/color][/font][/size][/color][/center]

Wpisujcie śmiało.

Dałeś nie te tagi co trzeba. Poprawiłem - teraz łatwiej będzie to wklejać do sygnaturek - Lord

Edytowano przez MarkosBoss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...