Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Miłe złego początki

Polecane posty

Stopniowo moja aktywność na forum malała i spadła do zera. Teraz to już nie kojarzę 80% użytkowników :D.

Damn, historia mojej obecności na forum przez ostatnie dwa lata.

Początek dość standardowy - po prostu interesowałem się grami, kupiłem CD-A, był internet to i można coś skrobnąć na forum. Swego czasu sporo się tutaj udzielałem, ale ostatnimi czasy (heh, będa dwa lata gdzieś) raczej mało. Niby chciałoby się wrócić do dawnego pisania, ale ludzie się w sporej części zmienili i jakoś mało natchnienia do pisania po czytaniu postów. Ciężko powiedzieć czy będzie większa cheć do pisania - dużo zależy od eszty forumowiczów :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo hoooo! To Zib tu jeszcze zagląda? Kurza stopa, szkoda, że jest sporo ludzi którzy jeno czytają, a piszą tylko od wielkiego dzwonu. Mnie też ten rozrost forum walnął między oczy, ale odkąd ograniczyłem się do wąskiego zakresu tematów, to zdążę i poczytać i przystatsić coś niecoś ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem dość niedawno dzięki reklamą, a że w tamtym okresie żadnego forum nie odwiedzałem to to wydało mi się bardzo ciekawym lekarstwem na nudę. A siedzę czemu? Sam nie wiem. Czasami coś skrobnę, przeczytam kilka postów, pokłócę się z ludźmi. Do tego miła atmosfera, mała ilość durnego spamu i normalna załoga* pogłębiła dobre wrażenie.

*Obecnie przesiaduje na forum, na którym ok. połowa użytkowników dostała bana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW co myślicie żeby (jak ktoś pamięta) swoje byłe avaty wklejać do tematu?
Czemu nie. Zbytnio się z nimi nie rozpędzałem stawiałem na jakość, nie ilość. :P Przez cały czas miałem Suzuharę z Genshikena ostatnio zmieniłem na Deunan Knute z Appleseed'a autora Shirow Masamune.

http://img196.imageshack.us/img196/2590/suzuhara120.jpg

A coby temat rozruszać. Kto na was wywarł największe/najlepsze/najgorsze wrażenie gdy przyleźliście na forum?
Niewątpliwie był to dział Manga & Anime oraz hardkorowcy z niego, a dokładniej Impulsem i MSaint (w czasie mojego początku roku panieńskiego 2008) z pozostałych działów pamiętam jeszcze bardzo dobrze Roziego z którym świetnie się rozmawiało o wszystkim co konsolowe (stanął po mojej stronie bodajże, gdy pierwszego mocniejszego posta puściłem w tematyce konsolowej, a większość stwierdziła, że nowy to co tam on może wiedzieć), wies.niaka do którego moim pierwszym skojarzeniem było "Cóż za poczciwy, miły starszy pan!" oraz Rankina, gdy (chyba) dopiero zaczynał i akurat wiele podobnych tematów obrabialiśmy i z czasów, gdzie byłem jeszcze całkiem aktywny w temacie RPG.

Najgorsze wrażenie to wywarł na mnie użytkownik DzikuXXX, który poziom postów wysoki to nie miał, co było zabawne ktoś nawet mnie wziął przy jednej z moich odpowiedzi do niego za Smugller'a nie wiem jak ani dlaczego.

Pamiętam, że fenomenalne wrażenie zrobił na mnie j3drz3j (był wtedy modem, prawda?). Był tak obeznany jeżeli chodzi o anime i pisał tak długie posty, że zyskał mój szacunek natychmiastowo (który zresztą utrzymał się do dziś).
To miłe, że masz o mnie takie wysokie mniemanie, ale modem nigdy nie miałem okazji być, ani takiej propozycji nigdy nie dostałem :) Masz zaliczoną Nausicę zabierz się za wszystko, co związane z serią Ghost in the Shell, bo jest to również seria jak najbardziej genialna i zaktualizuj swój profil na mal.

No to część pierwszą mamy za sobą teraz powrót do tematu, czyli dlaczego i kiedy zacząłem istnieć na tym forum. Powód był stosunkowo prosty, szukałem forum na którym można było pogadać o wszystkim na wysokim poziomie pod czułym okiem modów, (może czasem trochę zbyt czujnym). Miałem dość starego forum na którym siedziałem i że była akurat jakaś reklama w CDA chyba. Zajrzałem i zostałem.

Cóż moją karierę na tym forum można ładnie skrócić jako wzloty i upadki. Mój chyba pierwszy post (w dziale M&A) został usunięty i zdarzało mi się powiedzieć czasem coś głupiego (tak jakby teraz niby wszystko było lepiej :P). Z początku udzielałem się wszędzie, gdzie miałem pojęcie o czym się rozmawia i nawet wygrałem jakiś konkurs (Smugglerki? Nie mam pojęcia jak to się nazywało) na nowego użytkownika "który wydaje się jakby był tu od zawsze". Potem miałem sporo różnych problemów i ograniczyłem się tylko do tematu M&A i teraz jestem ponownie już na (prawie) pełen etat z reguły większość czytam, co znajduje w "nowych postach" jeżeli z tytułu jest dla mnie ciekawe i również zdarzy się coś doradzić przy jakichkolwiek problemach z kodekami, czymkolwiek o czym mam pojęcie.

Wracając do tematu Manga i Anime. Pamiętam świetnie jak bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiły pierwsze przeze mnie widziane posty wspomnianych wcześniej użytkowników (ImpulseM i MSaint), przeczytałem i stwierdziłem "W końcu to jest poziom, którego szukałem". Potem żyło się długo i szczęśliwie dopóki temat nie zaczął się rozrastać. Z początku po przemianie cieszyłem się, że całe podforum dostaliśmy, ale teraz jednak odczuwam trochę brak tego głównego ogólnego tematu, który był swoistym Hyde Parkiem (ciągłe bardzo mocne trzymanie się zasad tam panujących trochę zabija klimat) inna sprawa, że praktycznie nikt się tam nie wypowiada tylko ludzie opisy anime wrzucają i ImpulseM przeszedł w stan "standing by". Mam nadzieję, że to wszystko to tylko chwilowe problemy. Jako pierwszy też chyba przedstawiłem reszcie stronę myanimelist.net, która ułatwia śledzenie poczynań braci animowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polowa maja 2004, koncowka gimnazjum, mialem wtedy jeszcze internet modemowy. :D Wszedlem w sumie z ciekawosci a zostalo sie na dluzej. ;) Az wierzyc sie nie chce jak to zlecialo. Aktywny udzial zakonczyl sie jakies 2-3 lata temu, ciezko okreslic (az dziw bierze, ze moje konto jeszcze istnieje ;)). Od tej pory sporadycznie przegladam, ale to juz nie moj swiat.

Udało mi się nawet zdominować z dwiema innymi osobami jeden temat - Motoryzacja i rowery.

Tylko z dwiema? :twisted:

Stopniowo moja aktywność na forum malała i spadła do zera. Teraz to już nie kojarzę 80% użytkowników :D. Trochę jestem zaskoczony nowym (a może już nie nowym?) układem forum...

Mam dokladnie to samo. Teraz nawet nie moglem znalezc opcji cytowania. :lol: No fakt, same nowe twarze na forum...

A po podgladzie posta widze, ze stare emotki jakby nie chcialy dzialac, jest nisko. 45f6c2908ebe77fbm.gif

BTW co myślicie żeby (jak ktoś pamięta) swoje byłe avaty wklejać do tematu?

Ja mam ten sam avik prawie od samego poczatku, chyba przez miesiac mialem inny, bylo tez kilka avatarow tymczasowych, ale nigdzie sie nie ostaly. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem, co mną kierowało, kiedy zdecydowałem się tu zarejestrować... serio, nie miałem żadnego powodu. To było we kwietniu wtedy forum hulało na silniku phpBB (tak mi się zdaje), co, przyznam się szczerze, odrzuciło mnie. Zalogowałem się raz, coś tam skrobnąłem i tyle. Aż to przedwczoraj. Uznałem, że jednak warto będzie udzielać się tutaj =] I oto jestem =]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie wiedzieć kiedy się zarejestrowałem to looknijcie w mój profilek przy poście :laugh:

A postanowiłem się tu zarejestrować tak z ciekawości :happy: Po tym co tu zobaczyłem postanowiłem zostać :happy: Jeszcze na żadnym chyba forum nie ma takich super ludzi.

To wystarczyło żebym tu został na dłużej. Wcale mi się tu nie nudzi :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw tylko czytałem.potem się zarejestrowałem. Ale były wzloty i upadki :P

Był czas kiedy odwiedzałem forum często, starałem się udzielać (z różnym skutkiem) ,potem dłuższa posucha i znowu powrót. Był zatargi z moderatorami , ostre dyskusje z forumowiczami ,ale i tak wszystko zostaje w rodzinie! (Prawie jak scenariusz kolejnego odcina M jak masakra ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa historia. Na FA zdarzało mi się zaglądać jeszcze w czasach kiedy łączyłem się z netem za pomocą modemu, czyli dawno temu, kiedy jeszcze dinozaury rządziły ziemią, ale były to sporadyczne wizyty i byłem tylko biernym użytkownikiem (nawet konta nie miałem). Jakiś czas później założyłem w końcu konto, ale nie pamiętam nawet loginu jaki wtedy miałem, czy też na jaki mail było ono założone, nie pamiętam, czy napisałem wtedy choć jednego posta (prawdopodobnie nie). Później dałem sobie spokój z FA i przypomniało mi się o tym forum w lipcu zeszłego roku.

Na początku pisałem tylko w tematach dotyczących GNU/Linuksa, więc jak można się domyślić pisałem bardzo mało. Potem rozszerzałem swoją działalność najpierw na inne programy, ale ta tematyka też do najbardziej popularnej na forum nie należała (i tak jej zostało), więc w końcu zacząłem pisać również o sprzęcie, raz na jakiś czas wyskakując do innych działów i tak jakoś to się potem toczyło. Potem zostałem ekspertem w sprzęcie PC (zawsze uważałem, że lepiej znam się na programach, wirusach itp., no ale głupio było Goferowi marudzić, że chcę być ekspertem programowym, a nie sprzętowym). No i jakiś czas temu zostałem zwerbowany na junior modka i teraz i ja wściekam się na użytkowników, którzy nie umieją przeczytać regulaminów działów, nad którymi sprawuję pieczę oraz jednego ogłoszenia, którego chyba nikt nie widzi. Ostatnimi czasy zaczynam też odwiedzać inne działy forum i stwierdzam, że dużo ciekawych dyskusji przegapiłem.

Ciąg dalszy być może nastąpi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to forum miało to coś. Gdy był skrypt PHPB. Teraz to nie to samo, nie ma tego dreszczyka emocji "wywali mnie w kosmos, czy nie?", poza tym wówczas postowali tylko najwytrwalsi ;P
Hehe, pamiętam kiedy organizowane były przecieki, forum + strona padały jak muchy :D I rzeczywiście, postowali tylko najwytrwalsi, ale też mający fajne poglądy ludzie :)

Nie wiem jak jest teraz, na forum wchodzę raz na ruski rok, nie znam 3/4 ksywek, mnie kojarzą prawdopodobnie tylko zjazdowicze i parę innych osób :) Ale do rzeczy. Mój początek przypadł na w ogóle start tego forum :) Parę lat temu siedząc sobie w kawiarence internetowej (która dziś już upadła), surfując po necie wpadłem na genialny pomysł odwiedzenia strony CDA. Uwagę moją przykuł nieśmiały link 'Forum Actionum', kliknąłem, zarejestrowałem się i tak już zostało... :) Dopisując historię dalej, mogę powiedzieć że była to jedna z trafniejszych decyzji w moim życiu :D Poznałem tutaj świetnych ludzi, kolegów, z niektórymi parę razy spotkaliśmy się na zjazdach w realu ;D Jedno jest pewne - decyzji o starcie pisania tutaj na pewno nie żałuję :)

i chyba WaFLa, co to jakimś mistrzem był? :)
Był, był... Dalej jest :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany... jak to u mnie było :tongue: Za Chiny ludowe nie jestem w stanie sobie skojarzyć czy dopadłem tutaj z informacji z CDA, usłyszałem od kogoś czy po prostu na chybił trafił wklepałem w Google... możliwe jednak, że gdzieś zapisali adres a ja, jako że wtedy miałem mało co do roboty, postanowiłem tutaj wpaść :tongue: Mało aktywny byłem i zapewne wysokiego poziomu postów nie utrzymywałem... było to z 2-3 lata temu, ale po jakimś czasie postanowiłem aktywniej wrócić :happy: I tak mi zostało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja - stały czytelnik od jakichś dwóch lat - zalogowałem się od razu na FA, gdy tylko założyłem sobie internet... :D To była druga strona, jaką odwiedziłem na SWOIM kompie (pierwszą było google =7). A czemu zostałem? Żeby stać się "forumowym wodzirejem" (jak to ktoś określił na moim blogu) naturalnie. :P Poza tym jest tu fajna atmosfera, ciekawi ludzie itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nic nie chciałeś się rejestrować, choć kilka razy to robiłem "bo tak" a teraz to zrobiłem ostatecznie i zostałem ze względu na nudę. Zacznie się szkoła (od jutra) to pewnie porzucę towarzystwo albo ograniczę pisanie postów. Choć kto wiem, może coś mnie tu zatrzyma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to było tak, że potrzebowałem pomocy "na szybko", więc się zarejestrowałem. Stąd też mój nick :laugh:

Przed FA udzielałem się na pewnym forum, ale po bliższym poznaniu FA jednak okazało się lepszym, lepiej zorganizowanym forum, więc zostałem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem tu konto i założyłem je bez powodu. Forum było wtedy zupełnie inne, nawet nie pamiętam swojego nicka, tym bardziej hasła. Pamiętam, że pisałem wtedy baaardzo dużo, ale z jakiegoś tam powodu przestałem. Na nowo, już pod innym nickiem powstałem mniej-więcej w okolicach powstania blogów na forum, a więc całkiem niedawno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od innych się nie odróżniam. Jestem, bo mnie tematyka interesuje. Czasem coś skrobnę, chociaż więcej to ja problemów mam (sprzęt itp) niż pomysłów na jakiś ciekawy temat, czy błyskotliwą odpowiedź. Założyłem bloga, teksty się piszą. Mam nadzieję, że zostanę jak najdłużej... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum...przyglądałam się u chłopaka co to jest za stronka.

Zaciekawiło mnie że można tu założyć bloga, a potem samo się rozkręciło.

Są tu ciekawe tematy, jeśli zdołam to wszystko przejrzę ^^'

i raczej zbyt szybko nie zrezygnuję :)

poznałam już kilka ciekawych osób, "normarnych" w moim mniemaniu.

I zostanę tu tak długo puki komputer nas nie rozdzieli :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem konto, aby założyć temat o problemie z jakaś tam grą. Jednak udało mi się bo rozwiązać i konto stało do stycznia, kiedy naszła mnie ochota rozeznania forum i pogadania o grach. I tak zostałem, najprawdopodobniej zostanę jeszcze kilka lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...