Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Wojsko, militaria, paintball, AS

Polecane posty

Witam!

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zakupu wiatrówki. Mam pare typów (hw97,hatsan at-44),jednak są to dosyć drogie modele. A ja chciałbym mieć pewność co do tego,że dokonałem dobrego zakupu. Dlatego chętnie zasięgne opini właścicieli wiatrówek z tego forum smile.png

Wiem, zdaje sobie sprawe że są fora poświecone wiatrówka, jednak środowisko graczy, jest na tyle elastyczne, że zapewne znajdą sie tutaj znawcy wiatrówek smile.png

Tanie hobby to to nie jest, i musze się liczyć z wydatkiem 1000zł(jak nie więcej).

Tak więc, co byście poradzili ?

A i musi być poniżej 17J (nie trzeba rejestrować )

P.S

Przy okazji, niech z tej wiatrówki będzie się dało zabić szczura( wiem ze w Polsce źle się na to patrzy, ale na własnej fermie drobiu chyba moge!) w miare od razu. Do tego ponoc nadają się kalibry 5.5mm ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat. Macie jakieś doświadczenie/usłyszane opinie co do zatrudnieniu w wojsku po studiach (kierunek Automatyka i Robotyka)? Myślałem o studium oficerskim, albo naborze do jednostek specjalnych z cywila. Jest w ogóle sens pchać się na studium oficerskie 12 miesięczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jakimś cudem bez znajomości się tam dostaniesz to i tak nie licz na pracę oficera zawodowego. Wojsko woli wykształconych oficerów po 5 latkach, a nie amatorów po 12 miesięcy. Po tych studiach możesz iść do woja jako cywil moim zdaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - czy i jak można w komputerowych grach snajperskich (np. Sniper Elite, Sniper Ghost Warrior) zastosować metody obliczeniowe stosowane przez prawdziwych snajperów ?

Chodzi mi o obliczanie odległości od celu, korzystanie z podziałki lunety, wyznaczanie poprawki na wiatr itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kogoś oburza moje dyletanctwo to odpowiadać tam -> http://forum.cdactio...ic=41210&st=900

Ja się odniosę do dyletanctwa, ale nie Twojego, tylko MeSSera i zadymka, którym wykazali się w PGS, bo dusza mi łka i serce się kraje.

strzelali z Kałachów które są kiepską bronią do strzelania na krótki dystans.

Zależy co rozumiesz przez krótki dystans. Zgodzę się, że do wykonania egzekucji strzałem w tył głowy poręczniejszy jest pistolet. Pistolet maszynowy jest zaś o tyle lepszy 'na krótki dystans', że łatwiej jest go schować pod ubraniem i podejść bliżej. AK należy do kategorii karabinków, czyli strzela amunicją pośrednią między pistoletową a karabinową. Pozwala to z jednej strony na zmniejszenie wagi i rozmiaru broni w stosunku do klasycznego karabinu i właśnie prowadzenie ognia na krótkim dystansie, z drugiej eliminuje niedoskonałość braku celności, na którą cierpią pistolety maszynowe.

zabójczy na dystansie 1 km.

Ale to tylko jeśli był zakupiony na promocji w Biedronce. Bo wtedy dostajesz dodatkowe 500 m gratis. Skuteczny zasięg Ak-47, AKM, AKMS i AK-74 to około 500 m. Strzelałem ze wszystkich tych modeli, więc chyba coś o tym wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się odniosę do dyletanctwa, ale nie Twojego, tylko MeSSera i zadymka, którym wykazali się w PGS, bo dusza mi łka i serce się

Ja się tylko odniosę do faktów.

Zasięg skuteczny AK 47 róznie podają, w granicach 600m do 1km właśnie. Ja z pierwszej ręki znam przykład kłusownika, który położył jelenia z jednej z wersji AK-47 właśnie. Co to ma do 1km? Otóż świadek zazancza wyraźnie, że najpierw zobaczył padające zwierzę, potem huk wystrzału.

Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akms - zasięg skuteczny 1,3 km. Co to oznacza? To, że pocisk po przeleceniu tego dystansu dalej posiada pewną moc obalającą i dalej może obezwładnić przeciwnika.

UWAGA Mowa tu o celu nie chronionym żadnymi osłonami. Taki faktyczny i realny zasięg swoistego kałacha waha się w okolicach 0,5 km (wszystko zależy od rodzaju użytej amunicji)

zasięg ognia celowanego 1,1km. To? To maksymalna odległość do której pocisk nie traci właściwości balistycznych. Czyli z polskiego na nasze - odległość przy której miejsce padania pocisku nie jest loterią (oczywiście przy zastosowaniu odpowiednich przyrządów celowniczych, oczywiście rodzaj zastosowanej amunicji wpływa na te parametry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...